Skocz do zawartości

Jak wykonać recabling słuchawek?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zrobić sobie kabelek do słuchawek Somic MH415, znalazłem i kupiłem już potrzebne wtyczki i szukam teraz jakiegoś kabelka który nadawałby się do recablingu iem'ów, najlepiej coś w tym stylu http://hplaudio.com/store/images/561904_441164529262546_285042492_n.jpg.

 

Nie musi to być jakiś hi-endowy kabel z czystego srebra gdyż słuchawki nie są jakieś cudowne ale fajnie się sprawdzają jako monitory na próbach i po prostu je polubiłem, więc stwierdziłem, że można by zrobić jakiś fajny kabelek do nich.

Więc, czy ktoś słyszał o jakimś tanim, cienkim, najlepiej w przezroczystej izolacji kabelku który nadawałby się do iem'ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wczoraj recabling moich K550. Użyłem przewodu Cordial CMK422 - dwie żyły + ekran. Przewód do obu muszli, do tego splitter i pojedynczy przewód do jacka.

 

Pady zdejmuje się dość łatwo - wystarczy wymacać wymacać od wewnętrznej strony taki usztywniający kołnierz, pociągnąć go do zewnątrz i można ściągać (TIP: przy zakładania z powrotem można użyć plastykowej łyżki do opon rowerowych - mi to bardzo pomogło bo chyba w minutę założyłem oba.

 

 

Jak ktoś nie wie co i jak to może poniższe fotki pomogą. Ja generalnie odciąłem sobie te cienkie przewody idące do prawej muszli by mi nie przeszkadzały a następnie wiertarką wywierciłem otwór. Niestety zapomniałem zakupić termokurczkę na prawy przewód i na razie poszło bez :)

 

mod3.jpg

 

 

K550_MOD.jpg

 

K550_MOD2.jpg

 

DSCN0202.jpg

 

MOD_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ile rurek termokurczliwych najlepiej się zaopatrzyć przy rekablowaniu jednostronnym? I czy faktycznie lepiej Starquada obrać ze "skóry" i wcisnąć w oplot czy zostawić go w gumie? Ostatnie pytanie, jak najlepiej zabezpieczyć kabel przed przypadkowym zerwaniem od strony muszli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki kupuje się na metry, więc 1m będzie mocno nadmiarowe. Mi schodzi poniżej 10cm, ale ja nie zabezpieczam jacka termokurczką, bo nie podoba mi się to, jak na razie nie miałem żadnych problemów z trwałością. Tylko zwróć uwagę, żeby miały dużą kurczliwość, przynajmniej 1:3.

W gumie nie wejdzie w mniejsze jacki 3,5. Chyba tylko w tego neutrika z końcówką LL w nazwie. Ja tam zawsze zrywam gumę, ostatnio też ekran - tak jest łatwiej. Oprócz tego jest lżejszy, oczywiście cieńszy i bardziej elastyczny dzięki pozbyciu się zewnętrznej izolacji. Jak nie będziesz po nim jeździł krzesłem albo przycinał w drzwiach to na trwałość nie powinno mieć wpływu.

Kabel na supełek wewnątrz muszli i wszystko się trzyma elegancko.

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast supełków opaski zaciskowe używam, takie najmniejsze rozmiarem - w pobliskim elektrycznym 100 sztuk kosztuje niecałe 5zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIP: przy zakładania z powrotem można użyć plastykowej łyżki do opon rowerowych - mi to bardzo pomogło bo chyba w minutę założyłem oba.

 

 

W obręczy mocującej pady jest specjalne wycięcie do ich nawlekania, wtedy zakładanie trwa 5 sekund bez łyżki :P Ja bez problemu zakładałem pady wypchane dodatkową gąbką 1 cm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie przewodu OCC 7N. Z tego co widzę to on ma około 1,5mm grubości i liczy się on jako jedna żyła, tak? Dobrze rozumiem? Czyli kupuje np. 3m tego przewodu tnę na trzy i mam każdą żyłę osobno na kanał, lewy, prawy i masa, tak? Jeśli coś źle zrozumiałem to proszę o poprawienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robię tak z szacunku dla ludzi dla których wykonuję usługi. I z wrodzonego lenistwa. Cyna używana, z wylutów jest jak gacie noszone 4rty dzień.

 

Dlatego cynę zawsze wymieniam. Mam wtedy pewność, że połączenie jest jakościowo jak należy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam zamiar wymienić kabel w Koss ur 40 bo oryginalny jest za krótki jak dla mnie. Mam zamiar zamontować Canare Starquad l-4e5c 2 m i mam takie pytanie jakiej grubości oplot kupić 4 mm? ( chciałem czerwony i pewnie 3 m potrzeba ) Jakiego jack'a kupić, wolałbym prosty i w jakimś jednym miejscu to zamówić, i jakie termokurczliwe rurki do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej grubości oplot kupić 4 mm?

4 mm

 

chciałem czerwony i pewnie 3 m potrzeba

2,5m wystarczy

 

Jakiego jack'a kupić, wolałbym prosty

NYS231BG

 

w jakimś jednym miejscu to zamówić

U mnie. :)

http://forum.mp3store.pl/topic/119143-oferta-stala-materialy-diy-kabelki-oploty-wtyczki/

Mam w ofercie i materiały, i gotowe kable do przylutowania, i rekabling.

 

jakie termokurczliwe rurki do tego?

9/3mm, 10cm starczy Edytowane przez FlameRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem szczerze, że nigdy nie robiłem takiego eksperymentu na tych samych kablach z różnymi wtykami. Jedynie kabel furutecha porównywałem do przeciętnych kabli innych firm i różnice były słyszalne. Ale czy sam jack coś zmienia to niestety nie wiem, mogę jedynie podejrzewać, że różnica będzie ale czy warta kilkukrotnej wartości tego tańszego wtyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy słychać różnicę? Walory estetyczne czy też jakość wykonania się nie liczą, tylko dźwięk. Bo przykładowo ciężko byłby mi kupić mini jack furutecha za 110 zł jak mogę mieć za 10x mniej neutrika czy inne. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale wątek bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności