Skocz do zawartości

Nationite s:flo2


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Co do mojej podłamki z wyświetlaczem to rzeczywiście prawdopodobnie padajaca bateria mogła zawinić. Chciałem go rozładować całkowicie i pracował mi może jeszcze z 15 minut. Po naładowaniu wszystko wydaje sie byc ok. Na forum nationite padly sugestie, ze być może tluszcz, para wodna na ekranie, ale przychylałbym się do wersji z bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem S:flo2 z firmware 2.30 i mam problem. Player odtwarza mi tylko mp3, widzi wma jednak nie radzi sobie z ich odtwarzaniem. Zależy mi na odtwarzaniu flaca jednak player go nie widzi. Pomóżcie, przybiło mnie to z deka.

 

Już wiem o co chodziło. Jak by ktoś miał taki problem i nie wiedział jak zrobić to wystarczy całą bazę flac z playera przekopiować na inny komputer, usunąc wszystkie pliki z S:flo. Przekopiować pliki z partycji na inną partycje i i wkleić na playera. Doczytałem, że to wina niektórych kompów, coś dodają do autoruna, firmware odtwarzacza odczytuje to jako błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Flac-ki działają. Mam wrażenie ,że S:flo ma za mało jak dla mnie dynamiki. Drażni mnie również zbyt dużo góry (po pewnym czasie męczy) na KSC75. Na UR40 jest już OK, jednak brakuje dynamiki. Spróbuje jeszcze wieczorem na cx500. Zmienię software na starszy 2.20, być może wrażenia odsłuchowe to po części wina nowego 3.30. Wcześniej słuchałem RIO i chyba zbytnio się do niego przyzwyczaiłem. Jeśli chodzi o dźwięk S:Flo2 szczegółowością, sceną bije na kolana wszystkie gaiki jakie miałem. Jednak jestem ciut rozczarowany. Zobaczę po dłuższym odsłuchu czy zdołam się przestawić(przyzwyczaić). Ten sentyment do Rio :)

Edytowane przez Spajder6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrus-g może coś wiedzieć na temat połączenia s:flo2 + triple fi 10. Jak masz dużo kasy to bierz Earsonics SM3 laugh.gif

 

Ja w sumie mam ten sam problem co Ty i od dawna śledzę ten temat - wiem, że Audeo odpadają bo ja jako bashead nie będę nimi oczarowany. Triple fi 10 mogą być jakąś perspektywą ale idealne połączenie to nie jest. Słyszałem właśnie, że flo + Earsonics SM3 / Westone 3 grają wybornie. Niemniej jednak bezpośrednie starcie między W3 a SM3 wygrywają te drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W3 + S:flo bardzo dobre połączenie, o połączeniu z SM3 się nie wypowiem.

Ja bym zainteresował się na Twoim miejscu IE8 albo podobnymi słuchawkami.

Spajder sprawdź czy nie masz przypadkiem włączonego eq

 

Jeśli nie chcesz kupować IEMów to kup nauszniki. s:flo nie będzie miał problemów z napędzeniem większości słuchawek nausznych, szczególnie jakiś portable.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g a da się go jakoś wyłączyć, szczerze mówiąc jest on nie porozumieniem. Ustawiłem go na Normal. Próbowałem PlayFX na User jednak player gra o połowe ciszej... Kurcze szkoda, że chinole nie dopieścili firmware bo naprawdę ten graiek ma ogromny potencjał, dobry equalizer i player mógłby mieć spokojnie miano legendy. Mógłbym nawet dopłacić za te udogodnienie (ehh). Próbowałem tą opcje 3D i fajnie to grało przy klasycznej jednak przy rocku i dance kicha...

Edytowane przez Spajder6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g a da się go jakoś wyłączyć, szczerze mówiąc jest on nie porozumieniem. Ustawiłem go na Normal. Próbowałem PlayFX na User jednak player gra o połowe ciszej... Kurcze szkoda, że chinole nie dopieścili firmware bo naprawdę ten graiek ma ogromny potencjał, dobry equalizer i player mógłby mieć spokojnie miano legendy. Mógłbym nawet dopłacić za te udogodnienie (ehh). Próbowałem tą opcje 3D i fajnie to grało przy klasycznej jednak przy rocku i dance kicha...

Normal to wyłączony EQ.

 

piotrus podpinałeś pod niego te sennheisery? Nie było zbyt basowo?

Tak, dla mnie było zbyt basowo. Ale jak ktoś lubi to czemu nie.

IE8 mają dla mnie za dużo basu i za mało czystości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem właśnie, że flo + Earsonics SM3 / Westone 3 grają wybornie. Niemniej jednak bezpośrednie starcie między W3 a SM3 wygrywają te drugie.

Na jakiej podstawie wnioskujesz, że SM3 wygrywają z W3? Jest jakiś konkurs z nagrodami?

 

Co do podłączenia z Flo - nie słuchałem Wesotnów na nim ale z tego co zapamiętałem o jego brzmieniu i co wiem o W3 wnioskuję, ze byłoby to znakomite połączenie. Flo jak wiadomo ma roll-offa na górze, Westony mają bardzo zaznaczone wysokie pasmo, więc mogłoby to się zgrabnie kompensować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flo jak wiadomo ma roll-offa na górze, Westony mają bardzo zaznaczone wysokie pasmo, więc mogłoby to się zgrabnie kompensować.

 

Podobnie jak TF10, z resztą to już ta sama półka. Reszta zależy od indywidualnych preferencji. Mi się bardzo podoba jak moje TF10 grają z s:flo2, jestem na etapie wyboru ampa, co by móc podłączyć je pod LO. W związku z problemami z fitem ostatnimi czasy co raz poważniej też myślę o zakupie jakiś nausznych. Zobaczę jak z finansami będę stał w lutym (jak rachunek za gaz przyjdzie bo mam ogrzewanie gazowe :D) to się zdecyduję, w najbardziej optymistycznej wersji będzie to amp + nauszne. Ewentualnie amp + custom sleevesy na TF10, tylko boję się już całkiem wyglądać jak Frankenstein bo TF10 same w sobie są ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat smaczki o bezpośrednim starciu między W3 a SM3 dawałem w innym temacie. Oczywiście brałem pod uwagę wypowiedzi tych ludzi którzy posiadali obie pary słuchawek i najczęściej mieli oni również w swoim asortymencie s:flo2. Zawsze spotykałem się ze stwierdzeniem typu: "W3 grają wybornie, ale SM3 są po prostu nieco lepsze". Były to opinie ludzi z head-fi. W dodatku na head-fi średnie oceny i recenzje SM3 są lepsze aniżeli te od W3. Jednakże ja mówiłem tu o bezpośrednim starciu i z tego co pamiętam na 4 przypadki zawsze SM3>W3.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi się już przestawić, graiek daje mi przyjemność ze słuchania ale gdy ustawie EQ pod siebie(utrata mocy nie przeszkadza, i tak jest jej dużo). Jestem szczerze mówiąc zadowolony, inne graiki nie dają mi już tyle przyjemności z odsłuchu. Chyba wreszcie zrozumiałem ,że słuchając S:flo2 masz być skąpany w detalach i ogromnej scenie :) Faktycznie Hi-fi na uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że opinie są różne. Ja starałem się wyłapywać tylko i wyłącznie ludzi którzy mają na stanie oba modele. Nie brałem pod uwagę opinii ludzi którzy poza W3 czy SM3 świata nie widzą laugh.gif

 

Nie zmienia to faktu że i tak z miłą chęcią zakupiłbym W3 równie chętnie jak SM3 wink.gif. Choć patrząc na W4 ... Włosy się jeżą biggrin.gif

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności