Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nationite s:flo2


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Na mojej 7ce nie ma żadnego problemu z S:flo2. Może to jednak kwestia odtwarzacza, może ten konretny egzemplarz jest uszkodzony, skoro są z nim takie problemy i to (z tego co zrozumiałem) nie na jednym kompie.

z tego co ja zrozumialem, na XP działa ;>

ludzie, mam nagle wrazenie, ze nie umiecie czytac ze zrozumieniem :) juz kolejny taki post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej 7ce nie ma żadnego problemu z S:flo2. Może to jednak kwestia odtwarzacza, może ten konretny egzemplarz jest uszkodzony, skoro są z nim takie problemy i to (z tego co zrozumiałem) nie na jednym kompie.

z tego co ja zrozumialem, na XP działa ;>

ludzie, mam nagle wrazenie, ze nie umiecie czytac ze zrozumieniem :) juz kolejny taki post

Własnie :). Radzę czytać ze zrozumieniem, koleżanka wyraźnie napisała, że na komputerze kolegi i jej są problemy z S:flo2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie :). Radzę czytać ze zrozumieniem, koleżanka wyraźnie napisała, że na komputerze kolegi i jej są problemy z S:flo2.

 

oooołłkeeej, ale napisała też, że na starym xp-ku od rodzicow dział. Mogę przypuszczac, ze nie jest to wina s:flo, w koncu ...gdzies działa bezproblemowo.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na netbookach wszystko jest możliwe, to można w zasadzie pominąć.

Może i użyktowniczki, to założyłam na wstępie. Dlatego załatwiłam pomoc znajomego po informatyce, który całe studia składał i łatał komputery w serwisie i prywatnie dla wszystkich znajomych. Jak on nie pomoże, ja się poddaję.

 

A chwilowo Herbert jest wykrywany mniej więcej 3-4 razy z 5 przez Windows 7, praktycznie 100% (minus jeden raz) przez XP, a mandrive sprawdzimy jutro.

To duży postęp. Chyba się ze sobą dogadamy.

Kupi ktoś clixa?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie temat na pytania typu "kupi ktoś clixa?". Jak ktoś go chce kupić to na pewno nie szuka tego w temacie od flowink.gif.

 

Mój flo widzialny jest na każdym kompie - laptopie, stacjonarce, u kumpla, mamy kumpla, przyszłej teściowej, teścia i szwagra. Wszystko gra i trąbi więc nie wiem co wy tam macie za sprzęty w Krakowie cool.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile Wam się flo ładuje? znaczy od komunikatu no-power do 100%. i czy Wam jakimś komunikatem odtwarzacz obwieszcza, że jest pełen energii? sam swojego często podłączam "na chwilę", nigdy nie udało mi się go trzymać pod prądem dłużej niż 3-4godz.

 

ile wynosi czas pełnego ładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się ma brzmieniowo do rocco A ? bo opinie brzmią pięknie ale... no, to co w touchu: dotyk, zabawka, bajery, masażer i wodotrysk.

no... wiec z miłą chęcią przeczytałbym jeśli nie o wyższości rocco, to o jego podobnie wysokim poziomie :) sluchawek innych jak dokow bym raczej nie podpinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... wiec z miłą chęcią przeczytałbym jeśli nie o wyższości rocco, to o jego podobnie wysokim poziomie :) sluchawek innych jak dokow bym raczej nie podpinał.

W takim razie czytaj: :)

 

Rocoo A jest bardzo mocnym playerem ze świetną dynamiką, generalnie poziom jakości dźwięku jest niewiele gorszy od s:flo. Właściwie to te playery są na praktycznie tym samym poziomie. Rocoo nie ma żadnych roll-offów dlatego jest delikatnie jaśniejszy.

 

Doki to właśnie nie jest chyba dobry wybór do tego odtwarzacza, bo jak mówiłem jest on bardzo głośny (wzmacniacz klasy A). Poza tym dość mocno szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz.

no to dylemat: zmienic przyzwyczajenia i zaczac wychodzic z nieporecznymi nauszniakami, czy kupic wodotrysk, typu s:flo, bo jesli o niego chodzi nie spotkam sie z problemem w połączeniu z dokami ;> ?

rocco jest delikatnie jasniejszy... ale ogolnie maja ze s:flo podobną charakterystykę? czy srednice raczej wypychają, czy chowają?

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żaden z nich nie podbija w żaden sposób średnicy. S:flo ociepla średnicę bo gładzi wysokie delikatnie. Rocoo ma jednak troszkę ostrzejsze i jaśniejsze brzmienie. Jak kupisz jakieś mało skuteczne IEMy ze sporą impedancją to dasz radę.

Ja na swoich customach słuchałem chyba na 4/32 lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocoo-A jak i s:flo2 są wg mnie po ciepłej stronie, średnica w odtwarzaczu HiSound jest lekko z przodu, bas zdecydowany z mocnym impaktem.

Niektórzy twierdzą, że ma roll-off na basie, ja tam tego nie słyszę, być może są to już częstotliwości, które da się tylko poczuć. Szum jest wyraźnie słyszalny, ale jestem przyzwyczajony, bo w IFP też go nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus, ja na v-jaysach sluchajac na meizu, WAV, nie przekraczam 6/40. Mysle, ze dziwnie niskie rejestry by mnie nie zdziwily. No, przypominam moje spostrzezenia, ktore opisalem w jakims temacie, ale chyba nikt nie opisal(rozne formaty a rozny poziom glosnosci). Dalej tego nierozumiem.

 

arthass, rocco sluchasz z ksc75?

 

 

rocoo chyba musialbym przesluchac przed ew. zakupem...

dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq Na razie słucham z Yuin G1A i Aiwa Shellz. KSC75 wysłałem do recablingu, ale też ich posłuchałem z Rocoo i było cieplej niż w połączeniu z IFP.

Jestem ciekaw jak by z nim brzmiały v-jays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@migotka jak już cytujesz takiego twardziela jakim był Kato Starszy to rób to w sposób dokładny: "A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć". Porównanie nieco kretyńskie ale niech Ci będzie cool.gif.

 

Wracając do tematu Panowie - rocco to rzeczywiście cieplejszy odtwarzacz od flo. Jednakże od kilku dni mam przyjemność słuchać hippo gumstick. Mam być szczery? To nie szumi w przeciwieństwie do mega SZZZZZUMU Rocco.W gwoli ścisłości - hippo to rocco w tym samym opakowaniu (ekran nie jest 'stalowy' tylko 'niebieskawy') i z bardziej przejrzystym softem. Ponoć hippo ma też mniej dziur w samym sofcie ale na razie za krótko go używam, żeby coś o tym powiedzieć.

 

W ramach ciekawostki - na head fi chłopak pisze w recenzji - cytuję:

"To test the audio qualities of the Gumstick I have used a wide array of IEM’s (ATH CK10 UM2, UM-3X, Hippo VB, Hippo Shroom, FA Eterna) on ears Koss Portapro, Jays v-Jays, and Philips SBC HP1000 full sized cans.."

 

Potem kolega dodał, iż gumstick brzmi niebywale dobrze z ciepłymi IEM'ami takimi jak FA Eterna, Klipsch S4 czy Hippo VB.

 

I na deser:

"One thing that becomes apparent straight away is the silence, the Gumstick doesn’t seem to hiss or produce any other static noises." - on doprawdy nie szumi i jestem mega zadowolony cool.gif

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Troy92

Przyznam, że jestem zaskoczony twoim twierdzeniem, że Rocoo-A to ten sam odtwarzacz co Hippo Gumstick. Dane techniczne wskazują, że Rocoo jest na procesorze RockNano, za to Gumsticka wyposażono w SigmaTel. Teoretycznie to dwa różne odtwarzacze w tej samej obudowie, choć nie wiem jak to jest w praktyce, bo nie słuchałem Hippo.

 

Co więcej wygląda no to, że Nationite Nanite N2 to właśnie rebrand Gumsticka, podzespoły się zgadzają, też jest wyposażony w procesor SigmaTela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez tydzień Rocco u kumpla i właśnie go odebrałem - w sumie dźwięk jest inny na tych samych słuchawkach. Kiedyś wyczytałem, że Rocco = Hippo ale jak zgłębiłem się w forum head-fi to muszę przyznać się do własnego błędu i cofnąć to zdanie.

 

Niemniej jednak Rocco stawiam niżej od Hippo / N2.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzymianie zburzyli Kartaginę, żeby ją po 200 latach odbudować więc gdzie tu widzisz sens wink.gif. Mniejsza z tym - na dobrą sprawę jego słowa były przyczyną a zburzenie Kartaginy skutkiem więc poniekąd każdy ma rację.

 

BTW. przepraszam za off topa ale nie lubię milczeć

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności