Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nationite s:flo2


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko ktos moze testowal s:flo2 vs P3 ? chodzi mi glownie o polaczenie z audeo, niestety nie mam skad dorwac P3 zeby samemu sie przekonac, a wkurza mnie obsluga S:flo, wiec nosze sie z zamiarem ewentualnej zamiany jak dzwiekowo sa bardzo podobne ... no ale wlasnie nie wiem

Testował. Moim zdaniem różnica jest dość niewielka jednak na korzyść flo. P3 jest troszkę bardziej funowy i lepiej radzi sobie z wieloarmaturowymi słuchawkami (SE530) Obsługa P3 wcale nie jest jakoś wybitnie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czyż nie jest to następna generacja tego odtwarzacza? Słyszałem, że od końca 2010 roku produkują nową wersję. Również słyszałem iż jest ona gorsza od poprzednika. W związku z tym, że dużo słyszę a mało wiem proszę o potwierdzenie mojej teorii. Jeśli jednak ktoś już napisał takiego posta to serdecznie przepraszam. Bo o ile słuch mam dobry to wzrok troszkę szwankuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, mnie poraziło... N2 4GB na mp4nation ~22% taniej a S:flo 8GB to różnica już ~30%... Nie mówiąc, że na mp4nation jest chyba darmowa wysyłka (która pewnie trwa i trwa więc tu niech będzie, że remis ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz czemu 30%? Poza tym... przeczepili się już do kogoś?

 

 

jednak jak chcesz coś sprzedawać to nie możesz sobie od tak zamówić- musi być towar oclony, by wprowadzić go na nasz rynek :) i 30%- 23 + 6 % cła :) (jeśli dobrze pamiętam, jak nie proszę o poprawienie mnie)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aza, ja Cię rozumiem, tylko cały czas ustawiam się punktu widzenia odbiorcy końcowego a nie sprzedawcy;) Niemniej duży plus za to, że pojawił się kolejny egotyczny sprzęt w polskiej dystrybucji. Z każdym takim wydarzeniem nasz kraj staje się coraz mniej egzotyczny... Fajnie, że tu nie tylko apple są w sklepach.

 

PS. 23% + 6% dotyczy również produktów z UE czy tylko z Azji? Jak rozumiem problemem jest to, że grajek przychodzi z HK?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odbiorca końcowy zapłaci nawet więcej, w zamian za:

 

gwarancje w kraju, serwis jako tako w kraju (nawet jeśli serwis to wysłanie o innego kraju), w ogóle dostępność nie mal od ręki.

 

tak, problemem jest pochodzenia z poza unii europejskiej.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo stoi na poziomie Touch 4g albo nawet minimalnie wyżej, ale co z tego jak obsługa jest jaka jest. Za 450zł to urządzenie warte swojej ceny. Za 700 zastanowiłbym się porządnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo stoi na poziomie Touch 4g albo nawet minimalnie wyżej, ale co z tego jak obsługa jest jaka jest. Za 450zł to urządzenie warte swojej ceny. Za 700 zastanowiłbym się porządnie.

 

i za 450 ciężko w sumie także... nie chodzi o dźwięk, ale o obsługę właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzekacie. obsługa wcale nie jest taka straszna. zrozumiałbym, gdyby ten player oferował coś jeszcze prócz muzyki. ale nie, i dlatego ja nie widzę powodów do krytykowania go. sam dotyk jest nie najlepszy, ale do "kliknięcia" play, oraz zmienienia odczytywanego katalogu w zupełności wystarcza i jak wg. mnie nie stwarza przy tym problemów. większymi minusami dla mnie w tym playerze są jego gabaryty, waga i autonomia. zabawkowy ipod nano 1g gra podobnie długo, podobnie głośno, a jest kilkukrotnie mniejszy. oczywiście sq nie jest ta sama i to jest chyba jedyna rzecz na plus w tym odtwarzaczu. cena? jak dla mnie jest on wart nie więcej jak 400-450zł - bo przecież nie samym dźwiękiem człowiek żyje. za 600zł można znaleźć nowego sonego x, toucha 3g, które graja na podobnym poziomie, a oferują znacznie lepszą ergonomię. flo jest to alternatywa - tania. i bez urazy mathu, ale jedna z ciekawszych na rynku pod względem samej sq. resztę pozostawiłbym do oceny indywidualnym jednostką. pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z playerów jakie słuchałem (pod względem tylko i wyłącznie dźwięku) sytuacja wygląda mniej więcej tak: RWA iMod + HeadAMP Pico  > Nationite S:flo2 > iPod Touch 4G > Monolith MX7000 > Rio Karma > Sony X1060 = Samsung P3 = Cowon J3 > Cowon E2 (taki bonusik :)). Ale jak wiadomo jakość dźwięku to nie wszystko i przymierzam się do wymiany mojego Flo na Toucha 4G. Zawsze uważałem Apple za nędzną firmę, która wyłudza od ludzi kasę, ale jak posłuchałem najnowszej taczki - diametralnie zmieniłem zdanie. Powiem wam, że z tego całego "Hi-Endu" player, którego nienawidziłem stał się moim ulubionym. Jakoś przeżyję iTunes... Czego się nie robi dla miłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku tez psioczylem na obsluge sflo... chcialem nawet wymienic na P3, ale teraz, po 2 miesiacach codziennego uzytkowania jakos sie przyzwyczailem, odpalam, wybieram folder i wio.. tyle go widzialem przez nastepna godzine w metrze + busie, przynajmniej pokretlo od glosnosci jest ok, latwe do ustawienia dokladnie takiej jak nam pasuje, nie ma skokow, wszystko plynnie

 

fakt, odtwarzacz jest duzy, ale czy ipod 4gen jest mniejszy? .. jak sie miesci do kieszeni to jest ok, biegac sie z nim raczej nie da, ale to juz trzeba dobrac odtwarzacz do tego do czego ma sluzyc

 

przez moment bawilem sie tez P3, ekran reagowal zdecydowanie lepiej na dotyk, ale po kij mi to bylo, jak odtwarzacz sluzy do odtwarzania muzyki... ustawiasz czego chcesz sluchac i zapominasz ze masz w kieszeni takie urzadzenie

 

overall idzie przezyc obsluge sflo jezeli koniecznie nie chcesz sie bawic w czytanie ebookow na nim czy innych udziwnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony X1060 = Samsung P3 = Cowon J3

Jak to tak ?

Przecież, to nie są nawet 3 różne modele, ale trzy różne marki. Właśnie Cowon J3 mi się dźwiękowo nie podoba, więc zastanawiałem się nad Sony X1060. Porównywałem sobie jakiś czas w sklepie (niestety X1060 nie było) i dla mnie większość soniaczy między sobą nie różniła się znacząco , ale bardziej mi się one podobały niż brzmienie cowna J3, czy iPodów :-)

Czy np. S755L gra dużo gorzej niż X1050/x1060, różnica w cenie jest uzasadniona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to tak ?

 

A tak, że prawda subiektywna nie jest obiektywna. Jeden woli tak i tyle. A obiektywne patrzenie na wykresy częstotliwości to też nie wszystko, bo innych zmiennych jest za dużo, a to kraina zmysłów, gustów.

 

Chociaż klasy sprzętów istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności