Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wie jakiej wielkości drivery są w hd380 i czy da się wymienić w nich na inne tej samej wielkości ?

 

 

raczej średnio- bo same drivery są zalane w wielkiej wkładce :) w wyższych modelachto najlepiej widać- hd580/600, 650 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A powiedzcie mi, czy w podróż się nadają. Szukałem słuchawek dobre firmy z futerałem i znalazłem te. Tylko jak wielu pisze, mają mocny ścisk. I czy po prostu nie będzie głowa boleć, w podróży jak będę je mieć uszach. Niedługo wyjeżdżam, i chyba się zdecyduje na te.

Edytowane przez AngelHeaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podróż do dżungli albo na pustynię bym ich nie brał, mogą nieco zbyt grzać, natomiast w podróży po Syberi, Patagoni, Islandi, na wypady na Arktykę czy Antarktydę będą jak znalazł. Wymagają dość chłodnego źródła, więc dodatkowy plus za podróżowanie w nich po Antarktydzie... tam, żadne źródło nie może być ciepłe ;) .

 

A poważniej to sprecyzuj o co Ci chodzi ;] . One ni cisną wcale mocno, a dobrze trzymaj się głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mieszkam nad naszym morzem i wyglądając za okno nie widze tego ciepła :P .

 

A jeśli idzie o słuchanie hd380pro w autobusie to nie widzę problemu, są dość wygodne, mocno trzymają się głowy, dobrze izolują od odgłosów otoczenia, ale za to są dość spore i np ciężko w nich przysnąć kładąc głowę na boku (mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi).

Jak to w każdych słuchawkach zamkniętych po pewnym czasie ucho zaczyna się grzać, ale zrobisz 5min przerwy na ściągnięcie słuchawek i wio dalej.

Ja w moich bez problemu po 3h wytrzymywałem bez ściągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytający wspomniał, że ma w planach słuchać w nich w autobusie, więc nie sądzę, aby tu ciężki przewód w czymkolwiek przeszkadzał, ponadto nowe autobusy wyposażone są w klimatyzację, więc gorąco też być nie powinno, a wiadomo, że dosłuchania na plaży, czy do zdobywania Tatr się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę sobie wtrącić moje 3 grosze do dyskusji na temat tych słuchawek. : )

 

Otóż jestem posiadaczem HD380 PRO od 7 miesięcy. Początkowo odsłuchy prowadziłem na karcie zintegrowanej z płytą główną- Realtec ALC888. Teoretycznie już nie tak tragiczne źródło, jednak ciągłe szumy dość mocno przeszkadzały. Dodatkowym minusem była zbyt natarczywa góra. Średnica była na jak najbardziej zadowalającym poziomie. Jednak to co mnie zaskoczyło, to bas- pełny w zakresie niskiego basu, schodził nisko i miał odpowiedni pomruk. Brakowało mu trochę kontroli, jednak słuchanie z tego źródła dawało mimo wszystko sporą frajdę : )

 

Niedawno w ramach prezentu otrzymałem NuForce uDAC. Radośnie podpiąłem go do peceta, skonfigurowałem ASIO4ALL (buffer size- 192 samples, In, Out- 0 samples, Hardware buffer, always resample, force WDM driver - OFF, Kernel Buffers-4) i podłączyłem do Foobar2000. Pierwsze wrażenia- głębsza scena, mniej natarczywa góra, średnica nabrała więcej "mięcha", natomiast bas się uspokoił. I w tym tkwi problem- Czuję, jakby uDAC miał zbyt mało mocy, żeby w pełni rozbujać te słuchawki. Stąd moje pytanie o wrażenia innych użytkowników- czy w zestawieniu z tym DAC lub czymś podobnym (karta dźwiękowa) używacie wzmacniacza? Czy suchy, analityczny wzmacniacz dałby trochę większą separację tonów oraz większego "kopa" w zakresie niskich częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać nowego tematu, bo uważam to za zbędne. Trochę poczytałem o słuchawkach,wzmacniaczach do nich itd. ale nie jestem pewny co do mojego wyboru.

Otóż chcę kupić słuchawki zamknięte Budżet ok 300zł na słuchawki .(do gier ,ale nie zaszkodzi jak będą muzykalne jak te) tu padł wybór na Senki hd 380 Pro [ok.290zł]- [nie wiem jak tu z konkurencją] lub Razer Orca [ok.200zł] ale nie pasuje mi w nich tłumienie odgłosów z zew. chyba że dokupię wymienne skórzane earpady-nakładki(69zł) które rzekomo lepiej się sprawują i mamy lepsze wrażenie ,iż jednak są to słuchawki zamknięte.

I tu stawiam 3 zasadnicze pytania:

1.Czy warto dopłacić do senków?

2.Czy warto kupić wzmacniacz do słuchawek?

3.Jaką kartę do tych słuchawek(bo wyczytałem że ma to duży wpływ w dostrajaniu do konkretnego modelu słuchawek)? do 400 zł

Z góry dziękuje

 

p.s.

Wiedzcie że jestem początkujący :P

Jak zakupię senki od razu moim "zielonym okiem i uchem" zbadam je i wyniki zamieszczę na forum.

Jak Pan Moderator chce mogę założyć osobny temat nie ma problemu.

 

 

Pozdrawiam

 

Niepokorny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to głupie pytanie

2. zależy czego oczekujesz, ja bym proponował najpierw posłuchać bez wzmacniacza a potem pomyśleć czy to wystarczy

3. Ja mam E-MU 0202 i mi wystarczy. Jednak słyszałem, że te słuchawki lubią cieplejsze źródła typu Creative X-Fi Titanium HD -600zł. Najlepiej przekopać ten wątek i sprawdzić kto jakiego używał źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razer Orca (u kumpla słuchałem Carcharias czy jakoś tak, Orca z majkiem) grają dużo bardziej "typowo" w stosunku do HD380. Senki mają sporo mocniejszy bas i dużo bardziej kują gitarami na przykład. Razery są przy nich sporo łagodniejsze ale i przez to mniej wyraziste. Tłumienie... przy HD380 Razery nie tłumią wcale. :D Na głowie jak dla mnie też leżą gorzej. Za to Orca mniej zmęczy uszy (jakiś tam przewiew jest). Kwestia napędzenia, Razer pobiegnie i z integry, HD380 z integry będą miały połowe swoich walorów (piękny potężny bas przestaje być i piekny i potężny). Ogólnie... HD380 radzę najpierw posluchać, Orca zagra bardziej "lekkostrawnie" acz technicznie IMHO gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności