Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej niskiego basu, brak zaniku wysokiego, wiecej lepiej rozciagnietej i obecnej gory, srednica bardziej przejzysta, lepsze jakosciowo pady w standardzie -> Audio Technica M50.

W sumie tego niskiego basu nie musi być mniej, ale reszta, co napisałeś jak najbardziej :)

A co myślisz o AKG K142/242HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tego niskiego basu nie musi być mniej, ale reszta, co napisałeś jak najbardziej :)

A co myślisz o AKG K142/242HD?

Proponowalbym na pierwszy strzal sprawdzic jednak K540. Moze nie maja zblizonej charakterystyki do HD 380 Pro ale subiektywnie to najciekawsze sluchawki w tym przedziale cenowym i moze okazac sie, ze wcale nie musisz doplacac wiecej by poczuc satysfakcje. Jak jej nie bedzie, to oczywiscie wtedy pozostaje poszukac czegos innego, ale nie od razu bo moze kilka stowek zostanie w kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj podłączyłem HDki do wieży Technicsa... To co usłyszałem po prostu mnie wgniotło w ziemię :D

 

Niesamowity bas którego jest dużo i schodzi nisko, świetne, ostre gitary i delikatna góra. W porównaniu do połączenia z grajkami, połączenie z wieżą wreszcie nabrało jakiegoś życia i kolorów. Nie ma mowy o pusty, suchym graniu :D. Chyba jednak HDków tak szybko nie sprzedam ;) Aczkolwiek nadal mam pewien problem bo słuchawki chyba leżą mi za bardzo na lewym uchu odsłaniając prawe przez co czasem czuje jakby balans pomiędzy kanałami nie był zachowany. A może pora wybrać się do laryngologa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd380pro do przenosnego audio bez wzmacniacza portable, to moim zdaniem pomylka. Za to juz z Icon Mobile pokazuja klase. Choc niestet tylko w polaczeniu z zestawem stacjonarnym i to dobrym,pokazuja na co je stac.

Dla mnie sa niewygodne i brakuje im zycia, ktore jest tak porzadane w muzyce. Dlatego leza nieuzywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja nie polecam HDkow do zadnego przenosnego sprzetu :)

 

Niedawno mialem okazje posluchac troche CAL! i to zupelnie inna szkola grania. CAL! - dyskotekowe granie z duza iloscia basu, jakas tam gora, bardziej przenosne; HD380 - suche, analityczne i bez wypelnienia granie, malo przenosne. Sluchalem tego na Clip+ ;) HDki tylko do sprzetu stacjonarnego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę z tym iż HD380PRO nie nadaja się pod sprzęt przenośny, wiadomo by zagrały na 100% potrzebny jest porządny stacjonarny sprzęt, ale np. z CLix 1 gen. zgrywają się całkiem dobrze po lekkiej zabawie eq. jest całkiem miło i wcale nie brzmią sucho, a tak na marginesie trzeba lubieć taką prezentacje dźwięku, dla mnie np. perkusja i klawisze brzmią rewelacyjnie na hd, niski bas też robi duże wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę z tym iż HD380PRO nie nadaja się pod sprzęt przenośny, wiadomo by zagrały na 100% potrzebny jest porządny stacjonarny sprzęt, ale np. z CLix 1 gen. zgrywają się całkiem dobrze po lekkiej zabawie eq. jest całkiem miło i wcale nie brzmią sucho, a tak na marginesie trzeba lubieć taką prezentacje dźwięku, dla mnie np. perkusja i klawisze brzmią rewelacyjnie na hd, niski bas też robi duże wrażenie.

 

 

Jeżeli ktoś nie jest bardzo wymagający, hd380pro pod playerem mogą mu już ładnie zagrać. Odsłuchiwałem je na nwz639f i brzmiało to nieźle. Jednakże dopiero podłączone np. pod takiego Audinst'a, pokazują swoją klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Macie rację. One zagrają ładnie na porządniejszym sprzęcie. Ale nie po to kupuje się słuchawki za >300 zł żeby jeszcze EQ się bawić bo coś jest nie tak.

 

I faktycznie taką prezentację dźwięku albo się polubi albo te słuchawki od razu wylądują w komisie :]. Obstawiam jednak za 90% słuchaczy powie że HDki nie grają prawie wcale w porównaniu do np "łupania" CAL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Macie rację. One zagrają ładnie na porządniejszym sprzęcie. Ale nie po to kupuje się słuchawki za >300 zł żeby jeszcze EQ się bawić bo coś jest nie tak.

 

I faktycznie taką prezentację dźwięku albo się polubi albo te słuchawki od razu wylądują w komisie :]. Obstawiam jednak za 90% słuchaczy powie że HDki nie grają prawie wcale w porównaniu do np "łupania" CAL!

 

Ja sobie nie wyobrażam jak się można nie bawić eq. Jestem pewien, że nie ma słuchawek, które będą grały dla mnie idealnie tak jak chciałem, a skoro jest możliwość poprawy to po co mam się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja sobie nie wyobrażam jak się można nie bawić eq. Jestem pewien, że nie ma słuchawek, które będą grały dla mnie idealnie tak jak chciałem, a skoro jest możliwość poprawy to po co mam się męczyć.

 

Jeszcze nie spotkałem się z eq w grajkach za pomocą którego mogłem z powodzeniem coś poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HD380 vs K540

 

Krótka charakterystyka obu par.

K540

AKG grają neutralnie, jak na słuchawki półotwarte mają niesamowity bas.

Pod względem technicznym zdecydowanie wygrywają. Mają zrównoważone pasmo, lepszą przestrzeń.

Wysokie tony również pozytywnie zaskakują, nie ma porównania do HD380.

Moim zdaniem AKG są bardziej uniwersalne.

 

HD380

Mają zdecydowanie więcej basu, jest on dominujący.

Jak dla mnie grają jaśniej od AKG. Średnica jest bardziej wysunięta do przodu.

Sennheiser'y mają oczywiście lepszą izolację.

W ostrzejszym metalu HD380 się gubią.

Sennheiser'y polecam do muzyki gdzie przeważają niskie tony, bo trudno znaleźć słuchawki z lepszym basem w podobnej cenie.

 

Porównanie odbyło się na sprzęcie stacjonarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD380 vs K540

 

Krótka charakterystyka obu par.

K540

AKG grają neutralnie, jak na słuchawki półotwarte mają niesamowity bas.

Pod względem technicznym zdecydowanie wygrywają. Mają zrównoważone pasmo, lepszą przestrzeń.

Wysokie tony również pozytywnie zaskakują, nie ma porównania do HD380.

Moim zdaniem AKG są bardziej uniwersalne.

 

HD380

Mają zdecydowanie więcej basu, jest on dominujący.

Jak dla mnie grają jaśniej od AKG. Średnica jest bardziej wysunięta do przodu.

Sennheiser'y mają oczywiście lepszą izolację.

W ostrzejszym metalu HD380 się gubią.

Sennheiser'y polecam do muzyki gdzie przeważają niskie tony, bo trudno znaleźć słuchawki z lepszym basem w podobnej cenie.

 

Porównanie odbyło się na sprzęcie stacjonarnym.

 

ehem, niskim basem, bo 380 średniego to mają malutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD380 vs K540

 

Krótka charakterystyka obu par.

K540

AKG grają neutralnie, jak na słuchawki półotwarte mają niesamowity bas.

Pod względem technicznym zdecydowanie wygrywają. Mają zrównoważone pasmo, lepszą przestrzeń.

Wysokie tony również pozytywnie zaskakują, nie ma porównania do HD380.

Moim zdaniem AKG są bardziej uniwersalne.

 

HD380

Mają zdecydowanie więcej basu, jest on dominujący.

Jak dla mnie grają jaśniej od AKG. Średnica jest bardziej wysunięta do przodu.

Sennheiser'y mają oczywiście lepszą izolację.

W ostrzejszym metalu HD380 się gubią.

Sennheiser'y polecam do muzyki gdzie przeważają niskie tony, bo trudno znaleźć słuchawki z lepszym basem w podobnej cenie.

 

Porównanie odbyło się na sprzęcie stacjonarnym.

 

piszesz, że akg mają zrównoważone pasmo a mi się nie spodobały przez wycofany środek, który ponoć nawet po wygrzaniu jest wycofany, gdyby nie to na pewno byłyby moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, aż (jako wielki wróg K540 ;) ) muszę się dopisać.

 

Neutralności w nich brak to po pierwsze, a po drugie lepsza przestrzeń w K540? No bez żartów, to jedna ze słabszych scen, jaką słyszałem w słuchawkach, a wysokie tony w ogóle mnie nie zaskoczyły :) Ale już się zamykam, bo już jedną dyskusję o K540 wywołałem i trwała kilka stron. Mogę tylko dodać, że HD380 Pro już nie posiadam, ale nadal uważam, że to jeden z najlepszych modeli w swojej cenie :) (i żal mi trochę, że ich już nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności