Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

włączać audiofilskie mono :D

 

to coś jak cofnąć się do przodu, wyżej wymieniona ściezka powinna być jeszcze skompresowana bezstratnie :)

 

 

ale wracająć do rzeczy. miałem kiedyś badania słuchu (psychotechnika) - i zapewniono mnie tam, że nie ma ludzi słyszących idealnie równo (prawe, lewe ucho). także bardzo często jest temu winna autosugestia lub faktycznie skopane nagranie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś jak cofnąć się do przodu, wyżej wymieniona ściezka powinna być jeszcze skompresowana bezstratnie :)

 

Chyba nie próbowałeś potraktować mojej wypowiedzi jako śmiertelnie poważna... ;)

 

Nie ma też idealnego sprzętu. Powtarzalność konstrukcji jest niby duża ale dodając do tego faktyczne "zdolności" ludzkiej asymetrii i miksowanie "w lewo" wychodzi co wychodzi :) Mnie to czasem irytuje. Widocznie słuchanie muzyki jest nie dla mnie ;)

 

Wracając do HDków. Mogłyby ciut mocniej jeszcze dociskać... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do HDków. Mogłyby ciut mocniej jeszcze dociskać... :]

Potwierdzam. To tupotanie uzależnia. Można nawet próbującą wybić zęby średnicę wybaczyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spodziewałem się imadła na głowie... A tu się okazuje że moje PXy cisną mocniej.

 

Tak. Ciut lepiej je słychać ale czy to jakaś drastyczna różnica? Mi się podoba, że uszy są swobodne w nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już jakiś czas te nauszniki i ciągle podchodzę do nich jak pies do jeża...

Podłączam pod różne źródła i za każdym razem nie mogę się zdecydować z czym jak to gra, to co mi się podoba dziś, niekoniecznie odbieram tak samo następnego dnia, mimo że to ten sam kawałek, to samo źródło, to dźwięk wydaje się całkiem inny niż jeszcze wczoraj. Grypa mi na uszy padła czy mózg nie może się dopasować do tych słuchawek? ;)

Jak dla mnie to troszkę nie odpowiadają mi okolice 5 - 10 kHz na EQ foobara, na zabawkach Apple, z SGS słucham na płaskiej, czy to z E7 czy też bez. Generalnie niekoniecznie podoba mi się góra. Przy podpięciu combo FiiO do foobara bez EQ niezbyt mi się dobrze ich słucha, czyżby nie kochały się z TPA6120 ?

Na razie postanowiłem dać im szansę, w przyszłym tygodniu zabiorę je do firmy bo w domu nie mogę słuchać na zamkniętych, córki mogły by wykorzystać moją izolację od otoczenia na wysadzenie budynku w powietrze ;)

Co do nacisku fakt, jakby gniotły troszkę mocniej to dźwięk byłby pełniejszy, ale szybciej by męczyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja też mam podobne doświadczenia. Codziennie to inne doznania mimo tych samych warunków ;) Jak kiedyś źle z łóżka wstanę i mi coś źle zagra to będzie krucho :D

 

Ja bym jednak chciał żeby gniotły mocniej \m/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzisiaj podpiąłem pod wzmaka słuchawki od znajomego - HD515 Gaming. Całkiem przyzwoite. Otwarta konstrukcja jednak robi swoje :)

 

I na pewno z moim słuchem jest w porządku. Dokładnie jest to samo. W wielu utworach np wokal jest przesunięty delikatnie w lewo.

 

Wolę jednak 380 niż te 515 :P

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzisiaj podpiąłem pod wzmaka słuchawki od znajomego - HD515 Gaming. Całkiem przyzwoite. Otwarta konstrukcja jednak robi swoje :)

 

I na pewno z moim słuchem jest w porządku. Dokładnie jest to samo. W wielu utworach np wokal jest przesunięty delikatnie w lewo.

 

Wolę jednak 380 niż te 515 :P

 

 

patrząc na Twój profil i tak się dziwię że masz jeszcze 380 :D mnie w nich brakowało przy takiej muzyce wysokich i stopy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim profilu nie ma nic na temat tego co lubię :P

 

Btw. Dzisiaj porównywałem z HDkami jakieś DJskie Pioneery. O takie: http://www.pioneer.pl/pl/products/44/1975/33649/HDJ-500-R/index.html i z przykrością stwierdzam że HDki są lepsze. Dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło last.fm : >

 

Mam pytanko odnośnie Itouch 4g i HD 380, czy ten grajek potrafi napędzić te słuchaweczki, czy będę potrzebował jakiś wmak ?

 

 

napędzi je w miarę, ale zmak to jeszcze lepiej zrobi.

 

ps. otóż to- chodzi o last.fm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chodzi o lastfma ale on nie ma tu nic do rzeczy :P

 

Mimo że słucham czego słucham to nie mam jakiś specjalnie ukierunkowanych oczekiwań co do grania słuchawek. Z jednej strony lubię delikatnie grające PL30, z drugiej basowe PX100-II a z trzeciej "inaczej" grające HD 380 ;) W każdych podoba mi się co innego, na inną okazję i na inny nastrój :)

 

HDki są na pewno łatwiejsze do rozbujania niż np KSC75 więc większość "normalnych" grajków da sobie z nimi radę :) Ale Azahiel ma rację, wzmacniacza nigdy za wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chodzi o lastfma ale on nie ma tu nic do rzeczy :P

 

Mimo że słucham czego słucham to nie mam jakiś specjalnie ukierunkowanych oczekiwań co do grania słuchawek. Z jednej strony lubię delikatnie grające PL30, z drugiej basowe PX100-II a z trzeciej "inaczej" grające HD 380 ;) W każdych podoba mi się co innego, na inną okazję i na inny nastrój :)

 

HDki są na pewno łatwiejsze do rozbujania niż np KSC75 więc większość "normalnych" grajków da sobie z nimi radę :) Ale Azahiel ma rację, wzmacniacza nigdy za wiele ;)

 

 

tylko różnica jest taka że ksc75 nie wiele zyskują, a hd380- dużo :) na moim touchu grały okey, ale dopiero ze wzmakiem- dla mnie inne słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności