Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

no chyba, że Senki niszczą AKG : )

Technicznie tak. Charakterem grania... tu już zależy od źródła, muzyki i preferencji słuchacza. HD380 są dość trudne do polubienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

To może ja też podzielę się swoimi uwagami co do tych słuchawek, z racji tego, że używam ich od ponad roku. Na wstępie zaznaczam, że nie jestem audiofilem, nie do końca mam pojęcie o czym niektórzy piszą ( :P), ale post ten umieszczam raczej dla ludzi wychodzących z podobnego założenia do mnie - szukających po prostu dobry słuchawek na długie godziny odsłuchu, przy dobrej iziolacji od otoczenia.

 

Podejrzewam, że teraz mało kto ma ochote wydać około 500 zł na słuchawki, jeśli nie do końca się na tym zna, ale kiedy ja je nabyłem (a właściwie dostałem) ich cena oscylowała w okolicach 350zł, więc teraz sporo podrożały. W każdym razie przy wyborze sugerowałem się przede wszystkim wygodą użytkowania, gdyż mam dośc spore uszy i zależało mi na tym, aby cała małżowina chowała się do muszli. Następna sprawa to izolacja - lubię słuchać muzyki w "swoim prywatnym świecie". No i ostatnia część - bas. Na tym bardzo mi zależało.

 

Co z tego wszystkiego wynikło? Jeśli chodzi o wygodę użytkowania to naprawdę nie mam żadnych zastrzeżeń, małżowiny mieszczą się całe, izolacja od otoczenia wręcz wzorowa, do tego specjalnie nie cisną glowy. Można się jedynie przyczepić do faktu, że mocno grzeja się uszy, ale przecież taka już uroda modeli zamkniętych. Jednak co najbardziej mnie uderzyło, to niewystarczający bas. Nie miałem możliwości wysłuchania ich przed zakupem, toteż sugerowałem się wypowiedziami na różnych forach, gdzie zachwalano ich basowość. Skusiłem się i troszkę żałuję. Szukałem czegoś w rodzaju AKG k518, takiego mięsistego uderzenia, jednak niestety słuchawki te nie potrafią mi tego dać. Słuchałem ich na naprawde przeróżnych źródłach, wygrzane po roku raczej też są, a jednak czuję pewien niedosyt. Co się tyczy reszty to mogę potwierdzić, że dźwięk jest bardzo zbalansowany i wydaje mi się, że naprawde żadne pasmo nie jest faworyzowane.

 

Innymi słowy, nie do końca jestem zadowolony z tego nabytku, ale pewnie osoby nie lubiące zbytnio basowych sluchawek nie będa miały zastrzeżeń :)

Edytowane przez Paantolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Paantolini

 

Chyba faktycznie kupiłeś nieodpowiednie słuchawki dla siebie. Ja np. osobiście uważam że HD380 mają go wystarczająco, Słuchałem K518 i tam jest go zdecydowanie za dużo, szczególnie że po "wygrzaniu" grają jeszcze bardziej basowo.

 

Nie pozostaje Ci nic innego jak poszukać kogoś do zamiany na k518 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ciekawostka, jak słucham tego na Grado Sr80 to nie ma w tym momencie zejścia na basie , na Shure 840 jest ledwo odczuwalne , na Hd380 Pro słychać bez problemu jak niski bas"siada" i cichnie , chodzi o moment w 4.22-4.23 w kawałku "Breathe" , na Sony X w 320kb jest to jeszcze bardziej odczuwalne , ogólnie ładnie on gra z Hd takie numerki i ma to piekną scenę .

A wy też odczuwacie te zejście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Chcialbym prosic was o pomoc w ustawieniu sluchawek Sennheiser HD 380 Pro . Jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Dzisiaj odebralem sluchawencje podlaczylem do kompa i nie widze szczegolnej roznicy pomiedzy moimi tanszymi sluchawkami za ok 80 zl . Poradzcie cos. slyszalem ze powinno sie zastosowac jakis wzmacniacz sluchawkowy . Moze tez trzeba zainstalowac jakis sterownik ?na sluchawkach nie ma rowniez regulacji glosnosci. Prosilbym bardzo o sprostowanie jak uzywac tych sluchawek. Mysle ze odpowiedz przyda sie dla wielu uzytkownikow podobnie nie ogarnietych w tych sprawach jak ja. Pozdrawiam

Ps. do czego sluzy ten duzy zloty jack ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić do laptopa zewnętrzną kartę dźwiękową/DAC a powinno być lepiej. Od siebie polecę Maya U5 albo Fiio E10. A co do dużego złotego jacka (6,3mm) to:

 

Wtyk jack – wtyczka używana zwykle do połączeń audio audio-wideo W wersji 6,3 mm także w profesjonalnym audio do przesyłania sygnałów sterujących. Istnieje kilka rodzajów wtyków jack różniących się średnicą. Najpopularniejsze to jack TS/TRS (jack) o średnicy 6,3 mm oraz minijack o średnicy 3,5 mm. Istnieje także trzeci rodzaj (stosowany przeważnie jako złącze w telefonach komórkowych)–mikrojack o średnicy 2,5 mm.

 

 

Jack TS/TRS- Typ o największym rozmiarze (6,3 mm), zwany również TS (jack mono) lub TRS (jack stereo), stosowany jest przede wszystkim w sprzęcie studyjnym i instrumentach muzycznych. Używa się go między innymi do połączenia instrumentu (np. gitary elektrycznej lub syntezatora) ze wzmacniaczem lub mikserem. Ze względu na prostotę konstrukcji gniazda i jego duże wymiary, złącze powszechnie uważane jest za wytrzymałe i niezawodne. W domowych urządzeniach audio złącza tego praktycznie nie stosuje się (ewentualnie do podłączenia słuchawek). Ten typ wtyków wykorzystywany jest także w lotnictwie, w podłączeniach słuchawek, zarówno pasywnych, jak i aktywnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialbym prosic was o pomoc w ustawieniu sluchawek Sennheiser HD 380 Pro . Jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Dzisiaj odebralem sluchawencje podlaczylem do kompa i nie widze szczegolnej roznicy pomiedzy moimi tanszymi sluchawkami za ok 80 zl . Poradzcie cos. slyszalem ze powinno sie zastosowac jakis wzmacniacz sluchawkowy . Moze tez trzeba zainstalowac jakis sterownik ?na sluchawkach nie ma rowniez regulacji glosnosci. Prosilbym bardzo o sprostowanie jak uzywac tych sluchawek. Mysle ze odpowiedz przyda sie dla wielu uzytkownikow podobnie nie ogarnietych w tych sprawach jak ja. Pozdrawiam

Ps. do czego sluzy ten duzy zloty jack ?

Prosisz o pomoc w ustawieniu... to od razu sugeruje, że nie potrafisz ułożyć ich na głowie. Choć wiem, że nie to masz na myśli ;) Niemniej jednak także o tym wspomnę, bo to wazne. Słuchawki( te konkretne, o takiej konstrukcji, nie każde) powinny być niejako "na skos", czyli dół muszli zauważalnie bliżej przodu twarzy niż góra. Pokombinuj w każdy razie tak, by zapewnić jak najlepszą szczelność, izolację.

 

Co to za słuchawki za 80zł ?

 

Wzmak? Nie, raczej odradzałbym. Zaraz wyjaśnię dlaczego, teraz tylko mówię, że w tym wypadku do kiepski pomysł. Żadnych sterowników, plug and play, jak każde normalne słuchawki. Regulacji głośności nie ma na praktycznie żadnych słuchawkach, z wyjątkiem słuchawek multimedialnych(z mikrofonem najczęściej), i bardzo nielicznych pozostałych(pomijając te przenośne douszne/dokanałowe z pilotem do telefonów).

 

Duży jack jest... to przejściówka do podpięcia do sprzętów, które mają złącze dużego jacka :) Większość stacjonarnych, profesjonalnych posiada takie wejścia. W komputerach i odtwarzaczach przenośnych stosuje się małego jacka.

 

 

Dlaczego nie słyszysz różnicy? Nie wiem, ale spróbuję zgadywać. Może Twoje poprzednie słuchawki bardzo podobnie brzmią do nich(pod względem charakterystyki dźwięku) ? Jednak szczerze w to wątpię, lecz nie wykluczam. Istnieje także taka możliwość, że należysz do tych osób, którym bardziej obojętna jest charakterystyka, czy nawet sama jakość dźwięku, a bardziej po prostu liczy się sama muzyka. Być może nie potrzebujesz niesamowicie drogich słuchawek, by móc cieszyć się muzyką, a wystarczą Ci "zwykłe", budżetowe. To zaleta. Dla Twojego portfela.

Co zrobić by usłyszeć różnicę? Zrobić parę bezpośrednich porównań. Ale po czasie. Najpierw przez powiedzmy tydzień słuchaj tylko i wyłącznie sennheiserów, a później "przesiądź się" na swoje stare słuchawki, w możliwie krótkim odstępie czasu. Wybierz do tego utwory możliwie najlepiej zrealizowane, które po prostu najlepiej brzmią - wtedy więcej różnic wyjdzie na wierzch. Jakiej słuchasz muzyki? Może postaramy się coś zaproponować ;)

 

 

Pozdrawiam !

wrq

Edytowane przez wrq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności