Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od jakiś 2 tygodni bawię się HD380 i w sumie mam mieszane uczucia jak na razie... Widocznie ja już nie mam w ogóle słuchu żeby docenić sprzęt z wyższej półki niż PL30 ;)

 

Ogólnie słuchawki są świetnie wykonane. Wygoda? Jak najbardziej ok. Nawet na mojej dużej głowie leżą w miarę przyzwoicie (czasami trzeba je poprawić bo dziwnym trafem lepiej leżą na lewym uchu niż prawym i potem wydaje mi się że scena się przechyla;). Kabelek skręcany - fajna sprawa. Generalnie to czuć powiew droższego sprzętu :]

 

Kwestia dźwięku... No tutaj już nie jest dla mnie tak różowo. Podpinanie ich do lapka, Clip+ albo T10 daje praktycznie ten sam efekt końcowy - góra jakaś taka potracona, średnica aż uszy drze, brak wysokiego basu, fajny niski bas. Pytanie - co robię źle? ;) Słuchawki grają szeroko, separacja jest świetna (oczywiście jak dla mnie, nie miałem do tej pory kontaktu z takim sprzętem) ale kurcze... Duża część gitarowych utworków brzmi po prostu średnio. Średnio - więcej radości daje mi słuchanie PX100-II choć z racji konstrukcji grają one po prostu mniej "powietrznie".

 

Generalnie - wieje hi-endem ale jakoś tak mnie to nie przekonuje. Zastanawia mnie tylko to czy ja po prostu jestem niewrażliwy na "lepszy dźwięk" czy źródło trzeba do tych słuchawek czy co... Bo jeśli tak to ma wyglądać to chyba zastanowię się nad sprzedażą. Spodziewałem się większych fajerwerków za te 300 zł. Dodam tylko że słuchawki przegrały jak na razie 70-80h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czy faktycznie da się coś więcej z tego wycisnąc bo słuchawki pod pewnym względem mnie urzekły ale naprawdę nie wydaje mi się żeby były warte 300 zł...

 

Wzmacniacz? Rozumiem, że potrzeba konstrukcji która łupnie basem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie nie:) raczej coś studyjnego/neutralnego- przeczytaj reckę fallowa- napisał on o wzmacniaczu studyjnym i z takimi najlepiej hd380 grają. Ze wzmakiem spokojnie grają i nawet te 1k złotych :) Aczkolwiek- trzeba lubić ten typ prezentacji (średnica taka, bas taki i takie wysokie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najciekawsze jest to, że dla 90% słuchaczy te słuchawki po prostu będą brzmiały tandetnie :)

 

Chyba za sprawą tych słuchawek, zmobilizuje się wreszcie i poskładam jakiś wzmacniacz. Ale jeśli okaże się że te słuchawki dalej będą grać tak niemrawo to się mocno zdenerwuję :) Ja po prostu mocno przyzwyczaiłem się do kluskowatego grania. Pytanie czy za 300 zł nie da się kupić jednak czegoś grającego po prostu przyjemnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pobawiłem się EQ w Foobarze i jestem zadowolony... o. :) Swoją drogą ostatnio miałem okazję użyć ich do obróbki dźwięku i prób masteringu i... do tego są wyśmienite. Pokazują każdy śmieć w wokalu i jak jest nagrany kiepsko to nie wybaczą bo to słychać. No, w końcu takie ich przeznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale kupuje je dlatego, bo są dość uniwersalne - mogę z nimi posiedzieć przy stacjonarce i posłuchać muzyki/oglądać filmy/grać, ale też mogę pójść z nimi na miasto. Jeśli z moją taczką jest ok to dzięki - przekonałeś mnie (a bardziej upewniłeś w mojej decyzji ;p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że kupując sprzęt za 300 zł nie będę musiał się bawić EQ... :)

 

Dużo daje wygrzanie tych słuchawek? Jest jakaś różnica? Jakiego wzmaka własnoręcznie zmontowanego by do HDków wybrać? Może MxM? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę najpierw skołować jakieś fajniejsze źródło żeby obadać czy to ma sens w ogóle... :] Pytanie tylko czy ja dam radę się do nich przyzwyczaić i docenić ich dźwięk który większość słuchaczy chwali czy stracę cierpliwosć i opchnę je za śmieszną kasę na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym je sprzedał, dołożył dodatkową kasę (zamiast na wzmacniacz) i kupił jakieś bardziej pasujące do Twojego gustu słuchawki. Wiem, że HD380 mogą się niektórym podobać, ale skoro PXy dają Ci więcej radości, to raczej chyba nie ma się co z nimi więcej siłować. Do Clipa+ polecę HD25-1 lub ATH-M50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Clipa+ polecę HD25-1 lub ATH-M50.

To Clip+ je prawidłowo napędzi? :blink: Pisząc prawidłowo mam na myśli to, że nie "coś tam będzie słychać" ale będą one grały porównywalnie jak na sprzęcie stacjonarnym.

Edytowane przez Ros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym je sprzedał, dołożył dodatkową kasę (zamiast na wzmacniacz) i kupił jakieś bardziej pasujące do Twojego gustu słuchawki. Wiem, że HD380 mogą się niektórym podobać, ale skoro PXy dają Ci więcej radości, to raczej chyba nie ma się co z nimi więcej siłować. Do Clipa+ polecę HD25-1 lub ATH-M50.

 

 

to też się mija z celem... kupowanie do słabego grajka- nie mówię dźwiękowo, ale mocowo słuchawek kolejnych które potrzebują też coś mocniejszego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sytuacja nie jest aż taka dramatyczna :) Zanim zdecyduje się na sprzedaż, najpierw jest muszę doookładnie obadać. Na razie z braku czasu najdłużej miałem je może z godzinę na głowie. Muszę po prostu ciut się do nich przekonać.

 

jako sprzęt przenośny służy mi T10 i lapek także do nich PXy pasują mi idealnie i tego zmieniać nie będę. Chciałem po prostu poczuć smak budżetowego hajfi kiedy siedzę wieczorami w domu. Wzmacniacz albo kupno porządniejszego źródła to tylko kwestia czasu. Z tym zamiarem nosiłem się już od dłuższego czasu :)

 

To dla mnie po prostu zupełnie inna szkoła jazdy. PXy wynatrzyły mój słuch. Teraz słuchanie KSC to męka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie zastanawia to że te słuchawki są uważane za porządnie grający sprzęt. Chyba po prostu nie słyszę ;) Wymieniać ich nie będę. A już na pewnoe nie dopłacać do kolejnych ;)

Ale co w tym zastanawiajacego ? :) "Porzadnie grajacy sprzet" to bardzo wzgledne okreslenie. Dla jednego takim beda a dla innego nie. Dla jednego porzadnie grajacym sprzetem bedzie Koss Porta Pro a dla innego Stax Omega. Tyle wyobrazan porzadnie grajacego sprzetu, ile ludzi zabierze glos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że temat jest o HD380 i jest dział "co kupić" na pytania tego typu, ale specjalnie piszę tutaj, bo interesują mnie opinie posiadaczy HD380 (zwłaszcza tych obsłuchanych).

 

Lubię bardzo HD380, ale ostatnio po słuchaniu na Audeo, przestaje mi sprawiać radość brzmienie HDków. Chciałbym więcej detali, więcej wysokich tonów, których w Hd380 jednak troszkę brak. I zastanawiam się nad alternatywą dla moich Sennheiserów. Tylko, że nie mam nawet pomysłu czym warto byłoby się zainteresować. Ma ktoś jakieś propozycje?

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyka hd380 pro mile widziana plus więcej detali. Może być mniej niskiego basu. Z playera nie muszą grać wcale. zamknięte czy otwarte obojętne. Budżet najlepiej 400-500zl ale dałoby się z 200 więcej acz wolałbym nie.

 

Aha... Mniej niskiego basu ok ale zejście musi być i jak najlepsza scena

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

welury zmniejszą ciśnienie w środku muszli, przez co spadnie bas... zniknie.. będzie brzmiał jak w HD555 podejrzewam... sprawdźcie sobie odsuwając słuchawki od ucha na stockowych padach o np 1cm, drastyczny spadek niskich częstotliwości niewspółmierny ze spadkiem natężenia innych częstotliwości, te drivery muszą mieć zamknięte totalnie środowisko, inaczej nie zagrają/ Np Denony d5000 walą basem nawet jak drivery mamy po 5cm od uszu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację NuBreed dobre przyleganie (czyt. zatkanie) uszu w przypadku 380 to sprawa kluczowa...

 

Ja dzisiaj moich używałem jakieś 2h.... Nie potrafię się do nich do końca przekonać. Coś fajnego w nich jest jednak część słuchanych przeze mnie utworów po prostu brzmi albo zbyt agresywnie albo zbyt płytko... Spróbuję jeszcze kilka razy do nich podejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz bylo rozpracowane NuBreed, ale zakladam ze nikomu sie nie chce czytac 90 stron tematu :) Wiec warto o tym przypominac. Warto sobie tak czy siak dokupic pady od PXC450 jezeli ktos faktycznie lubi te sluchawki, sa lepsze jakosciowo niz standardowe HD 380 Pro.

 

Mniej niskiego basu, brak zaniku wysokiego, wiecej lepiej rozciagnietej i obecnej gory, srednica bardziej przejzysta, lepsze jakosciowo pady w standardzie -> Audio Technica M50.

 

Z aktualnie nowych rzeczy ciekawe sa AKG K540, to pol-owarta konstrukcja ze sporym jak na AKG basem (pomijajac DJki etc.), wyrownane brzmienie bez zamulenia. IMHO lepszy stosunek mozliwosci do ceny niz w przypadku np. HD 598/595, takze mniej "wlasnego charakteru" - oczywiscie w ujeciu subiektywnym.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności