Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie, jak bardzo ich granie się zmienia wraz z (ewentualnym) wygrzaniem? Bo niestety nie udało mi się dzisiaj posłuchać ich od pewnej osoby, która miała mi je udostepnić. A przy okazji w saturnie trafiłem na uprzejmego pracownika, i posłuchałem dłuższą chwilę takich prosto z pudełka.

 

Wrażenia w połączeniu z moim D4? Niski bas, bardzo ładny. Zupełny brak mid-basu, wada dyskwalifikująca. Nienaturalna barwa. Jak na słuchawki 'pro' spodziewałem się czegoś bardziej realnego, ale tutaj coś nie gra. W ogóle mój D4 odchudził te słuchawki, mam wrażenie, że na średnicy powinny być bardziej masywne(mimo wszystko, nadal zostały lekko ciemne) Szczegóły, sposób prezentacji...wszystko w porządku. Tylko jeszcze druga wada dyskwalifikująca- góra. Nie, nie było jej mało. Było w sam raz... Tylko czemu taka brzydka!? Jak to się mówi.... piasek!! Zapiaszczona! Cytując WojtkaC, uderzenie pałeczką brzmi jak uderzenie miotełką(w Kornie miotełki, akurat). Ale to akurat przykład z tym Kornem, nawet wysokie dźwięki elektroniczne brzmiały szeleszcząco.

 

Czy cokolwiek z tych opisanych przeze mnie wad ulegnie w jakimkolwiek stopniu poprawie poprzez wygrzewanie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

wrq

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nich głównie samo ucho się wygrzewa :) i trochę basu ubywa.

 

Na pewno zawsze, ale to zawsze należy zalecić ich posłuchanie przed zakupem, choć to równie dobrze może być mylące. Elementów wymienionych wyżej nie da się ukryć. Lecz moim zdaniem efekty na nich uzyskane rekompensują wszystko z nawiązką, tak samo moje soniacze. W paśmie nie są doskonałe, ale to jak grają jest niepowtarzalne i żadne inne tak nie zagrają. A grado? Ostre z podbitą wyższą średnicą. Po pierwsze nie ma słuchawek idealnych, a po drugie wszystkie najlepsze słuchawki moim zdaniem mają specyficzną cechę, która po dobraniu odpowiedniego źródła dodaje im tylko smaczku :)

 

Jeśli ktoś szuka słuchawek z pełnym pasmem na pewno dużo lepiej sprawdzą się 668B, które też są świetne, ale dla mnie zdecydowanie nudniejsze niż senki.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq

Po czasie miękną trochę, no i ilość niskiego basu spada (to raczej jest od wyrabiania padów). Wypełnienie się nie pojawi. Po prostu Ci nie podeszły. W sumie najlepiej słuchać chociaż godzinę, żeby słuch się dostosował, ale przy ilości wad jakie wymieniłeś nie sądzę, żeby Ci mogły się spodobać. Spróbuj szczęścia gdzie indziej ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

668b syler, są męczące po czasie :) 380 nie wiele się zmieniają, tak jak większość wyższych modeli senek. Zawsze, ale to zawsze dobrze je dopasuj. Załóż na głowę- dociśnij z dwa razy do głowy i słuchaj dopiero:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przypadkiem zobaczyłem, po ile "chodzą" nowe HD380ki. Masakra. Aż się zastanawiam, czy swoich nie sprzedać ;) W cenie, za jaką je kupiłem (bodaj 320zł nówki) były super. Za 550-600 nie wiem, czy bym się na nie targnął ;) Choć dodam, że jestem strasznie z nich zadowolony póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi takze sie farlo przy zakupie, dalej za nie 340zl i chociaz mam je pol roku nie znudzily mnie jeszcze, a dodam ze po pol roku grania zmieniam sluchawki, zwykle po takim czasie nudzi mi sie dźwiek. Te sennki graja tak naturalnie, ze zostawiam je sobie na stale, zmieniam tylko źródla. Sluchalem ich na laptopie hp pavilon g7, maya u5, hd2 z 2107 i teraz przymierzam sie do zakupu emu 0204. Zdecydowanie najlepiej graly z hd2, dol schodzil nisko, a srodek byl aksamitny, wokale brzmialy po prostu cudownie. Sluchanie nie nudzi sie po godzinnym graniu, wlasciwie, to kiedy zakladam je glowe, ciezko oderwac mi sie od sluchania. Bardzo podoba mi sie przy tym ze mid bass jest wyciety, takie granie samym dolnym bassem, nadaje fajnego kolorytu dźwiękowi, dopelnia calosci, dzieki czemu sluchawki nie sa mulace, brzmia raczej lekko i przestrzennie. Jestem mega zadowolony i szczerze polecam.

 

Dalbym za nie i 550zl gdybym mial kupic je poraz drugi, sa warte tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/77961-hd-380-pro-zdejmowanie-padow/page__fromsearch__1

 

Mnie się bardziej spodobały AKG K540 (po wygrzaniu, bo od razu z pudła nie było tak fajnie). Bas jest dosyć podobny do HD 380 pro, ale jest góra. Średnica chyba nieco przyjemniejsza w Sennkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul dostał je ze zniszczonymi padami i obszył sobie skarpetą, jest temat o tym cały ;)

Ogólnie skarpeta moim zdaniem lepiej wpływa na komfort i brzmienie niż welur. Chyba, że są to jakieś miękkie welurowe pady - wtedy nie wiem, ale ogólnie skarpeta przeważnie ociepla dźwięk. Spadek szczelności może przyczynić się do utraty części basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę :D

 

One są fajne właśnie takie, jakie są.

 

One są fajne, ale na czysto czasem nie daje rady ich słuchać, ten chudy dźwięk wgryza mi się w umysł, dlatego bardzo cieszę sie z fiio e6 bo włączam EQ1 lub EQ2 i cieszę się ocieploną wersją senków :D i bardzo mi odpowiada takie granie. :D

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w HD380 ale na CALach też mi mózg niszczy troche ;d

na CALach to nic (też mam CALe i nie raz na nich słuchałem), tutaj główną rolę gra ten niski bas, który w 380 jest bardzo wyeksponowany

 

Sprawdzę :D

 

One są fajne właśnie takie, jakie są.

 

One są fajne, ale na czysto czasem nie daje rady ich słuchać, ten chudy dźwięk wgryza mi się w umysł, dlatego bardzo cieszę sie z fiio e6 bo włączam EQ1 lub EQ2 i cieszę się ocieploną wersją senków :D i bardzo mi odpowiada takie granie. :D

 

No mi się właśnie wali na głowę ten niski bas, który te słuchawki potrafią wyczarować w każdej piosence : s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich dźwięk zmienia się z upływem czasu czy zostaje jak jest?

 

Przez kilka pierwszych godzin minimalnie dobrzeje, ale potem pozostają tylko dwa efekty - miękczenia padów i wygrzania mózgu.

 

chudną w sensie takim, że szczelność się zmniejsza i ubywa basu, ale nie jest to drastyczna zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności