Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Przeca napisał. Nuda w biurze, wyjrzał przez okno i cyknął z nudów  🤣:)

  • Thanks 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 29 lat nie produkowana więc po trzydziestce na pewno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2023 o 23:27, Tytus1988 napisał(a):

Muszę przyznać, że na działce rodziców jest ich kilka na żywotnikach - z własnej strony staram się żyć z nimi w zgodzie i nie niszczyć pięknych sieci, jakie tworzą oraz od czasu do czasu zrobić im małą sesję zdjęciową

Zgadza się - pająki to piękne i bardzo pożyteczne stworzenia. Jeszcze przedwczoraj byłem w Bieszczadach i obserwowaliśmy z synem, jak krzyżakom do sieci wpadają komary - oczywiście potem następowała konsumpcja :) Pewnego dnia syn zauważył na ścianie jednej z drewnianych cerkwi dwie tarantule ukraińskie - niestety nie widziałem ich, bo uciekły, więc nie mogę potwierdzić, czy to na pewno był ten gatunek...

 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bednaar napisał(a):

tarantule ukraińskie

Koszmar.

4 godziny temu, Bednaar napisał(a):

pająki to piękne i bardzo pożyteczne stworzenia

To kwestia względna co dla kogo jest pożyteczne lub jest szkodnikiem. Owady latające (i nie tylko) raczej nie mają najlepszego zdania o pająkach.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Koszmar.

To kwestia względna co dla kogo jest pożyteczne lub jest szkodnikiem. Owady latające (i nie tylko) raczej nie mają najlepszego zdania o pająkach.

Pojęcie "koszmar" też jest względne, z mojego punktu widzenia koszmarem są np. stada kąsających komarów. A z gromady pajęczaków - kleszcze.

Nie jestem owadem latającym,  więc nie podzielam ich zdania na temat pająków. Drapieżniki mają niestety złą sławę (np. wilki w bajkach dla dzieci mają przechlapane),  ale też są niezbędne w przyrodzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszą tylko o sobie. Bo nawet jak piszą o kimś to przedstawiają swoje wrażenia co do osoby czy rzeczy, o której piszą. Gdy np ktoś o kim pisze, że ten ktoś jest głupi to tak naprawdę oznajmia tylko tyle, że on uważa opisywaną osobę za głupią. O osobie opisywanej nadal nie wiemy nic.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar jak najbardziej się zgadzam, że są pożytecznymi stworzeniami :) A jak już wspomniałeś o cerkwi, to sobie przypomniałem o kilku zdjęciach Cerkwi Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość” w Druskiennikach, które wykonałem będąc na Litwie. Pogoda zdecydowanie nie dopisywała i dlatego nie wyszła na zdjęciach zbyt dobrze.

 

20230715_233527.jpg

 

20230715_233212.jpg

 

@neonlight @PENznakomite ujęcia!🙂👍🥇🥇

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kilka wykonanych dzisiaj letnich ujęć 🌱🌲🌱🪳🌞

 

Lumii_20230718_224352465.jpg

 

Lumii_20230718_221038693.jpg

 

Lumii_20230718_221359231.jpg

 

Mały Lygus lineolaris towarzyszył podczas sesji 😉

 

20230718_084736.jpg

 

I drobna makro-zagadka... cóż to jest🧐

 

20230718_121019.jpg

 

20230718_115732.jpg

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie zdjęcie to jakaś Europa czy inna tego typu kula?

Jakościowo i artystycznie nie mam się czym tu pochwalić, ale tematycznie chyba ciekawe o ile ktoś coś dostrzeże. Jakiś robal pożera dogorywającego konika polnego na kalpie bagażnika mojego samochodu. I tak go pożerał na parkingu Auchana, pożerał po drodze do domu i jak niosłem zakupy nadal pożerał, ale konik już się nie ruszał.

 

Uprzedzając pytania czy docinki. Tak, nigdy nie myję moich samochodów, myje je deszcz.

 

1689740497253[8125].jpg

O. Czekajta. To jest trochę lepsze. Robiłem te fotki z daleka by nie przeszkadzać w konsumpcji więc są bylejakie.

 

 

1689740858986.jpg

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności