Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

HP? Nigdy w życiu! Nie tylko Pavilliony się "sypią", u mnie w firmie wysypały się w krótkim odstępie czasu trzy biznesowe HP Compaq, a jakakolwiek naprawa oznacza wydanie 1500 zł netto (tyle sobie ryczałtowo życzy serwis HP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probooki i Elitebooki serwisuje zdaje się ta sama firma co Thinkpady od Lenovo - z tej serii HP można śmiało polecić, Compaqi tanie nie zachwycają. Chociażby model PB 4520s jest bardzo udany. Sam mam HP'ka i złego słowa na niego nie powiem.

Chociażby taka sprawa - w HP za friko dostaniesz płyty z systemem zakupionym z laptopem, inne firmy życzą sobie ileśtam polskich złotych za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Mam lapka C660 Toshiby i mam kilka pytań:

 

-Który z programów jest odpowiedzialny za działanie kombinacji klawiszy z "FN"?

-Które programy z softu Toshiby mogę spokojnie wyrzucić a które tylko wyłączyć w autostarcie?

 

8ae4dc9a54fc2305b569ce323c95861e5885.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zasadzie wszystko możesz wywalić. Przyciski pod FN działają sprzętowo, nie programowo. Oprogramowanie dodatkowe może dla przykładu dodać Ci jakąś grafikę pojawiającą się jako reakcja na skrót klawiszowy. Najlepiej usuwaj wszystko pokolei i sprawdzaj czy coś, z czego korzystałeś zniknęło ; P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, reanimuje starego lapka, w którym przestały działać niektóre klawisze, zastanawiam się czym to może być spowodowane. Czy mogła ulec uszkodzeniu taśma od klawiatury? czy klawiatury mają taśmę? blink.gif

 

Chce wgrać nowy system, i niestety nie mogę po przestawiać niektórych funkcji w bios, gdyż np PG UP/PG DOWN etc... nie funkcjonują....

 

Czy zna ktoś jakiś dobry tani serwis w Poznaniu? gdzie ewentualnie pomogliby mi ustalić usterkę?

 

 

 

 

NuBreed///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączałem klawiaturę via USB i niestety nic to nie dało, nie wiem dlaczego/ Acer Apire 3690

 

edit:/ Podłączałem pod PS2, nie posiadam klawiatury USB, ani przejściówki USB--->PS2.

 

rozkręciłem cholerstwo, ale boje się wyciągać klawiaturę, bo coś połamię ;]

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia poglądowego wymontowanej klawiatury wnioskuję, że owe otwory montażowe dla śrub są schowane pod maskującą ramką okalającą klawiaturę. Po kilku próbach podważenia jej skapitulowałem gdyż wszystko trzeszczało-jęczało i wydawało inne dragońskie odgłosy. Nie chciałem jej po prostu połamać. Wiem, że są tam klipsy lecz nie mogę ich tam zlokalizować, a działanie śrubokrętem płaskim w celu poważenia może przynieść więcej szkód niż pożytku. Czy jest jakiś sposób na bezbolesne wymontowanie owej ramki?unsure.gif

 

NuBreed///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję znaleźć w sieci service manuala do twojego sprzętu. sam kiedyś musiałem zmienić kilka rzeczy w swoim compaqu i gdybym nie znalazł właśnie takiego manuala chyba nic bym nie zrobił (albo po prostu zajęłoby to duużo więcej czasu), zamoty z śrubkami i kolejnością odkręcania/wyciągania poszczególnych części jest sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego laptopa, może doradzicie mi coś na podstawie swoich doświadczeń ;)

 

ekran: 13-14 cali

procek: Intel i5, 2.0-2.5ghz

dysk: 120gb minimum, 300-320gb optimum, 500gb maks(nie wykorzystuje więcej niż 300gb, więc po co przepłacać.... lubię trzymać wszystko na zewnętrznym dysku, także wystarczy że laptop będzie miał okolo 100gb)

masa całkowita z baterią: maksymalnie 2kg

czas pracy na baterii: min. 3 godziny

napęd optyczny: może być wewnętrzny

priorytety: niezawodność, niska awaryjność, dobra grafika i dźwięk(wystarczy, że będzie Intel HD 3000 - wyłącznie filmy, żadnych gier), solidne, co najmniej bardzo dobre wykonanie oraz dobry, solidny i szybki serwis

prosty, minimalistyczny design w stylu Ultrabook'ów Apple/Asusa Zenbook UX31/Lenovo U300S

wygląd: czarny lub czarno-srebrny lub srebrny, najlepiej aluminium

cena: 2500-5000zł, im mniej tym lepiej

wyłącznie nowy

gwarancja: minimum rok, aczkolwiek 3-letnia byłaby idealna

marki: Apple, Asus, Dell

odrzucam kategorycznie: Toshiba(dwóch kolegów miało problemy z matrycami), HP(przykre doświadczenia brata), Compaq(podobnie), Acer(kiepska ogólna opinia, duża awaryjność), Lenovo(moje przykre doświadczenia z IBM'em)

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj coś z apple MacBook.

co do Twojej opinii co do producentów to muszę zaprzeczyć, acer od dwóch lat robi dobrej jakości laptopy podobnie jak Lenovo, co do przykrych doświadczeń, każdej firmie zdarzają się słabsze serie, ale tylko te najtańsze są w internecie najbardziej popularne, z powodu tego iż takie laptopy robi się dla przeciętnego kowalskiego, który na laptopa nie wyda więcej niż 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asusy w aluminiowym kadłubku są całkiem okej.

 

ASUS U46E14"

 

Niezły procek, dobra bateria, wg mnie fajny design i niezła obudowa. Cena jest dosyć spora jak na te podzespoły, ale myślę, że to zasługa aluminium :P

 

Z bardzo fajnych sprzętów masz jeszcze Samsungi i Asusy, ale 15" i więcej, o dziwo w bardzo podobnych, jak nie niższych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj coś z apple MacBook.

co do Twojej opinii co do producentów to muszę zaprzeczyć, acer od dwóch lat robi dobrej jakości laptopy podobnie jak Lenovo, co do przykrych doświadczeń, każdej firmie zdarzają się słabsze serie, ale tylko te najtańsze są w internecie najbardziej popularne, z powodu tego iż takie laptopy robi się dla przeciętnego kowalskiego, który na laptopa nie wyda więcej niż 2000 zł.

Bo trzeba sobie właśnie uświadomić, że nie liczy się producent tylko konkretna linia, seria czy rodzina laptopów.

Tak jak Sennheiser produkuje jednocześnie HD202 i HD600, które nie mają ze sobą nic wspólnego, a Chevrolet robi/robił Corvette i po drugiej stronie Matiza, Sparka albo Aveo tak i np. Lenovo może puścić nieudane i wadliwe serie produkując jednocześnie Thinkpady.

Ja z elektroniki nie kupuje już nic w sklepach. Te nowe laptopy, a przynajmniej większość z nich w segmentach do średniego włącznie, wyglądają tak, że strach dotknąć ich palcem, bo od razu zostają ślady na błyszczącej obudowie, wszystkie są z tandetnego plastiku, a zawiasy matrycy wyglądają jak wyjęte z drzwiczek domu dla lalek, a nie niezawodnego sprzętu za 3000 zł. Do tego śmieszna polityka wpychania do komputera możliwie najmocniejszych procesorów i kart, które po odpaleniu gry wyłączają laptopa, bo się przegrzewają.

 

Kupiłem sprzęt za 2500 czy 3000 zł, Lenovo, mniejsza o model, ale od początku było kilka problemów z biosem i temperaturami, na które w sumie przymknąłem oko. Pochodził 1,5 roku i zgon, oczywiście padł układ BGA, a serwis Anovo w ramach gwarancji mi tego nie naprawi, bo gdzieś w gnieździe LAN jest ułamany malutki ząbek trzymający wtyczke sieciową, żeby nie wyleciała. To ich stała zagrywka, polecam tematy o serwisie na forumprawne.info (mogłem pomylić adres). No i to nie jedyna firma/serwis, która tak robi.

 

 

Teraz wole kupić używanego Thinkpada czy np. Della z serii takich, jak D630, nawet bez gwarancji, z którym mogę robić co mi wpadnie do głowy i wszystko będzie ok. Nawet jak coś się zepsuje to cały laptop jest tak zrobiony, że mogę w pare minut sam to wymienić, a części kupie za grosze na Allegro. I wolę właśnie taką formę "gwarancji" w postaci tanich części niż serwisu, który i tak pokaże mi środkowy palec, jeśli naprawa kosztowałaby ich drożej niż 50 zł. Wiadomo, że w starszych komputerach ciężko znaleźć procesory i3 czy i5, a o wydajną kartę graficzną jeszcze trudniej, ale popularne Core 2 Duo mają moc wystarczającą dla 90% ludzi.

 

 

Może nie do końca na temat, ale moim zdaniem świat laptopów idzie w złą stronę :)

 

Asus pokazany wyżej rzeczywiście ładny, ale 3000 zł troche mnie odstraszają.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam właśnie ThinkPada, X60 - Intel Centrino Duo 1,83Ghz, karta graficzna dość słaba, ekran 12 cali bodajże - coś a'la ultrabooki a'la MacBook Air - jedna z kości ramu sama się spaliła jakiś miesiąc temu podczas synchronizacji mojego iPhone'a z iTunes - wgrywałem kilka gier po ponad 100mb każda - AngryBirds, MMA EA Sports, GTA CTW EA Sports, NFS Ea Sports i parę innych, nagle wyskoczył niebieski komunikat z biosu i zmarł. Matryca nie odpowiadała, dysk w ogóle się nie załączał etc etc Nagle po 3 dniach garowania zaskoczył, ale po zalogowaniu do Win'a zagrzał się cholernie w okolicach chłodzenia i znów wyłączył. Kumpel ze stancji jest na polibudzie na automatyce więc mi go rozebrał, wyciągał po kolei dysk, jedną kość ramu, drugą i włączał go bez danej części. W końcu doszedł do tego, że odpala normalnie i nie grzeje się bez jednej kości ram.

Generalnie mam go od początku studiów, czyli od września 2009 roku. Wcześniej przez rok korzystał z niego w domu mój ojciec - tylko przeglądanie netu. Przez te 3 lata, 3 razy zdarzyło mu się totalne przegrzanie z nieznanego powodu, w wyniku którego umarło mu się na 2-3 dni(raz akurat w sesję, więc rozumiecie moją odrazę do IBM'a...)

Czwarty raz opisałem Wam powyżej.

 

Do Acera mnie nie przekonacie, nie ma chu.. ehm..

Asus te wyższe serie jak np. Zenbook UX31 wypada naprawdę dobrze, ale jeżeli mam wydawać 4,5k na zenbooka to może warto dołożyć te 500 czy 1000 ekstra i kupić poprzednią serie Air'a/MBP 13"(mam na myśli tę która była najnowszą nim Apple wypuścił obecną serię na jesień 2011, zdaje się w miesiącu bieżącym).

 

Ceylon: Dzięki stary, pozdrowienia!

(trzeba se pogadać w przerwie świątecznej bo ostatnio mało czasu a dawno nie rozmawialiśmy)

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że chciałbym by matryca była jak najlepszej jakości. Uwielbiam te z Macbook'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rad.

Jeśli lapek ma często wychodzić z nami to lepiej by był plastikowy, wchodzimy z zimnego do ciepłego ciepłe powietrze i zimna obudowa różnica temperatur i mamy wodę na płycie teraz tylko trochę prądu i mamy bigos.

Kolejna rzecz suport w sofcie pomocna rzecz.

Grafa im mocniejsza tym gorzej bo się bardziej grzeje a w lato łatwo o przegrzanie.

Mocniejsze bebechy to krótszy czas używania na aku.

Pokrowiec mam jakiś z maty szklanej coś w ten deseń w miarę sztywne lepsze niż pianki, nie wyobrażam sobie korzystanie z lapa 10-14 bez mychy.

W tak małym sprzęcie ważne jest wifi i modem 3g aby nie sprawiły problemów(bez tego bez sesowna maszyna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności