Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

OK, przyszedł wczoraj Asus, tak więc dzisiaj pierwsze wrażenia:

+ wydajność jak na netbooka całkiem ok, na razie nie narzekam

+ klawiatura wyspowa jest świetna, żadnego mylenia klawiszy or sth, a piszę bezwzrokowo i chociaż mniejsza jest chyba bardziej komfortowa od tych wynalazków co montują np. w Asusie K50...

+ Przekątna ekranu w sam raz, a literki mimo sporej rozdzielczości widać całkiem nieźle. A jeżeli nie widać, to zawsze sobie można powiększyć ;) da się nawet tako-jako oprzeć nadgarstki o cokolwiek

+ Win7 oczywiście

+ dotykowa płytka - przyzwyczaiłem się już do tego wynalazku szczerze mówiąc, także rad jestem, że działa bez problemów... praktycznie nie używam już "normalnych" przycisków przy touchpadzie

+ bardzo mały zasilacz, niezłe zarządzanie energią

+ dobre wykonanie

 

- wszystko łącznie z matrycą błyszczy się jak przysłowiowemu psu... widać każdy palec

- minimalnie się grzeje przy wylocie powietrza, potrafi być trochę irytujące, gdy się trzyma komputer na kolanach

- czas pracy (ale o tym było wiadomo od początku :P)

 

Ogólnie jestem zachwycony zakupem. Wprawdzie wolałbym wciąż jakąś 13.3", ale w tym przedziale cenowym nie było nic, co by w jakikolwiek sposób spełniało moje oczekiwania, poza właśnie tym Asusem. Nie żałuję nawet tak bardzo, że nie kupiłem UL20a ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugina Ci się klawiatura?

Jakie masz temperatury? Najlepiej odczyty ze SpeedFana któregoś podaj (i wersję SF) jakbyś mógł.

 

Odpalałeś jakiegoś Linuxa? Bo albo mi się wydaje, albo w Ubuntu 9.10 Netbook nie ma sterów do wi-fi...

 

 

EDIT: Jaka tam jest sieciówka w ogóle? Wiem, że oparta na Atherosie 8132. Ale 10/100 czy 10/100/1000? Źródła różnie podają, a strona Asusa milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ubuntu.pl są ze dwie osoby, które uruchomiły wi-fi i fakt, nie ma otwartych sterowników w jądrze ;) Na Linuksy nie mam teraz za bardzo czasu na nim. Klawiatura się minimalnie ugina, ale i tak mniej niż we wspomnianym wyżej K50 i porównywalnie do większości komputerów. Temperatur nie odczytywałem, z resztą - po co? Dopóki się nie topi i nie parzy to jest ok, bo systemowe czujniki i ich odczyty można włożyć między bajki. Chociaż nie podoba mi się do końca jak chodzi alt gr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Panowie, czytałem dużo opinii o tym sprzęcie- allegro.pl/wyprz-asus-1201n-330-2gb-250g-9400m-win-7-czerwony-i1235141412.html

 

Powiedzcie mi, czy jest coś podobnego może, lepszego w lepszej cenie?

 

Nie chcę zwykłego lapa 15, wiem że w tej cenie mogę mieć wiekszą matryce i lepszy ogólnie. Mnie głównie zależy na mobilności, głownie dlatego że robię zdjęcia, potrzebny mi jest do zrzucania i takiej tam wstępnej obróbki. Głównie zależy mi na tym by to z adobe lightroom chodziło, filmy czasem- hd/full hd. Duży dysk i by się wygodnie pracowało. Co prawda zakup dopiero w przyszłym roku, ale zalezy mi głównie na cenie. Najfajniej jakby to było do 1200, ale wątpie. No i matryca- maks 12.

 

jeszcze to mi wpadło w oko

 

allegro.pl/msi-u230-11-6-2gb-hd-led-250gb-ati3200-bt-win7-i1233050111.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aza, mam 1201N (Atom 2x1.66, 3GB ram, 320GB dysk, ION). Kupiłem jakieś pół roku temu za 1599 zł niebieski w InwazjaPC. I mogę Ci go śmiało polecić (zresztą nie będziesz pierwszy :D już kilka osób go kupiło i są z niego bardzo zadowoleni). Ładnie odtwarza FullHD (we flashu też), wszystkie gry śmigają, ktoś kiedyś pytał czy Photoshop'a uciągnie - spokojnie, w najnowszej wersji, szybko przetwarza wszystkie obrazy (efekty, jakieś renderowanie, itp.). Najlepiej to śmiga z Windows 7. Jakbyś coś chciał wiedzieć więcej o nim, to pisz tutaj albo na PW. Ps.: Jest jednak jeden myk.. strasznie, ale to strasznie się kurzy (wciąga powietrze od dołu, a jak wiadomo przeważnie lap leży na kolanach, lub jakimś biurku.. więc po jakimś czasie trzeba go oddać do czyszczenia - za darmo, na gwarancji, ale jednak)

Edytowane przez devil92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwak, chyba padła mi mobo w stacjonarce. Lub procek. :ph34r: Dobrze że jeszcze jest lapek i stary piec u siostry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud, dzisiaj wstał mi piec. :D Bardzo się cieszę. ;) A od tygodnia pracuje na lapku z Win7. Bardzo podoba mi się ogromna integracja z przeróżnymi programami. Chyba zostanie moim ulubionym systemem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja natomiast windows 7 nie lubie za bardzo, ale jestem skazany na używanie komputera z media center ze wzgledu na klawiature która go wymaga.

Chciałbym się również pochwalić, że spalił mi się RAM i od ponad tygodnia siedzę wyłącznie na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do netbooków.... Photoshop na Atomie? Nawet 2 rdzeniowym? To jakieś żarty? o_0

 

Nie wyobrażam sobie nie mieć 2 komputerów... Zawsze jeden może trafić szlag w najmniej oczekiwanym momencie a wtedy co? Być offline tydzień, 2? Porażka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrazam sobie za to miec 2. Jak jeden padnie to i tak na drugim nie bede mial tych samych danych. Nie wydam jeszcze raz tyle na nowy (ledwo na obecny uzbieralem :P), a jezeli mialbym nie miec tych samych plikow na drugim to nie widze sensu w posiadaniu go. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzy stoją, głownie używany jest notebook. Najstarszy to konfiguracja z 2006 roku. AMD 1,7ghz, 1GB ramu, 120GB hdd, ATI Radeon 6550. Potem z 2009 Intel quad 2.3Ghz, 4GB ram, 400GB hdd (tymczasowo 40GB), nVidia 8600GT (silent) (chłopak daje rade w fullhd w starszych grach całkiem całkiem). Lapek od Asusa K50IJ procesor Intel Pentium Dual Core T4500 2,3 GHz, pamięć 2 GB, dysk twardy 320 GB, Intel GMA4500, matryca: LED HD, przekątna 15,6”

Win 7 HP64. Na codzienną prace spokojnie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g_betiuk otóż to.

 

Miałem zarówno jedno jak i 2rdzeniowego atoma i jeśli ktoś mi powie że można na tym robić coś poważniejszego komfortowo to nie uwierzę. Netbook to netbook - mobilność i wydajność wystarczająca do podstawowych zadań (czyt. nie m.in. zaawansowana obróbka zdjęć) . Tyle. Gdy trzeba było to zaciągałem Atoma do różnych dość wymagających obliczeń (np numerycznych) ale o komforcie i efektywnosci nie ma co mówić. To proste i słabe maszynki. Ale jak ktoś lubi czekać i czekać to ok :) Netbooki to mimo wszystko bardzo fajne rozwiązanie - trzeba jednak odrobinę rozwagi... ;)

 

Ja mam wszystko na dysku 2.5 cala. Nie ma potrzeby dublowania danych (prócz tych ważniejszych). Podpinam do usb i wszystko gra. Oczywiście aplikacje trzeba instalować tu i tu ;)

 

Darkside mam tego samego lapka tyle że ze słabszym procem (t3000) i 4gb ramu :) Teraz też głównie go używam a stacjonarka stoi zakurzona :"D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkad kupilem lapka (Sony Vaio: i5 2x 2.57, Radeon 5650, 4gb ram i 500gb hdd) stacjonarny stoi praktycznie nie uzywany, dzisiaj skonczylem instalowanie Windowsa 7 ktora zaczolem 2 tygodnie temu. Oba komputery sa w miare podobnej wydajnosci stacjonarny to C2D e4300 @ 2,6GHz 2gb ramu i 8800gts, oba spokojnie radza sobie z najnowszymi grami. moze go sprzedam? po ca ma stac nieuzywany i sie kurzyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwurdzeniowy 2.5GHz nie oznacza ze kazdy rdzen pracuje z czestotliwoscia 2,5 tylko jest ona rozdzielana na oba rdzenie. Czyli nie 2x2.57. ;)

 

Lepiej się nie odzywaj... Każdy rdzeń chodzi z taką częstotliwością, ale się ich nie sumuje(np. że ma 5.14)... Chłopak bardzo dobrze podał konfigurację, tak że nie ma żadnych pytań w przeciwieństwie do paru osób wcześniej piszących o "c2d 2.66Ghz" jak równie dobrze może to być podkręcony e2140 jak i e8200...

 

 

 

A wracając do wcześniejszych rozmów o ilości komputerów to ja posiadam stacjonarkę(E8400, HD4850 pasywny, 0,5+1Tb, 4gb, win7) a reszta domowników ma laptopy(znaczy się wychodzi po 1/osobę ponieważ 1 nie jest wcale używany) i jak mój pada to używam czyjegoś kompa... Obecnie nie ma na rynku takiego laptopa jakiego bym chciał dlatego nic nie kupuję...

Edytowane przez TOFAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam 2 stacjonarne, jeden i5 4x2,66 hd4890 2gb, 4gb ram, 500gb, a drugi AMD Athlon 2ghz + Radeon 9600pro pasywny + 1gb ramu + 120gb. W najbliższym czasie chciałbym kupić jakiegoś lapka... Prawdopodobnie będzie to MacBook ale jeszcze nie wiem czy nowy czy może używany... Ma ktoś z MacBookami jakieś dobre/złe doświadczenia? Chętnie poczytam jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwurdzeniowy 2.5GHz nie oznacza ze kazdy rdzen pracuje z czestotliwoscia 2,5 tylko jest ona rozdzielana na oba rdzenie. Czyli nie 2x2.57. ;)

 

Lepiej się nie odzywaj... Każdy rdzeń chodzi z taką częstotliwością, ale się ich nie sumuje(np. że ma 5.14)... Chłopak bardzo dobrze podał konfigurację, tak że nie ma żadnych pytań w przeciwieństwie do paru osób wcześniej piszących o "c2d 2.66Ghz" jak równie dobrze może to być podkręcony e2140 jak i e8200...

 

Ok, możesz sobie wmawiać, przecież wiesz lepiej. :D Mi to nie przeszkadza. Złość piękności szkodzi, wyluzuj. 2x iles GHz to bedziesz mial z dwoma procesorami, a nie rdzeniami.

 

A co do chwalenia sie, to też się pochwalę, że mam czteroletniego C2D e6300 @ 2,8GHz (1x2,8 :P), 2GB ram 800MHz, Gigabyte DS4, 3,75TB, GeForce 7800 GT i jestem z niego bardzo zadowolony. U mnie laptop odpada ze wzgledu na pojemność dysku i z tego powodu, że za monitor robi mi telewizor, wiec w moim przypadku laptop jest rozwiązaniem bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności