Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, odświeżam temat. Szukam grafiki tak do 550 zł. Myślałem nad GTX650. Od asusa. Co polecacie? :)

Druga sprawa zasilacz. Co prawda mam 650 corsair, jednak chciałbym coś z odpisanymi kablami i chyba te jest po prostu za mocny. Coś też się fajnego znajdzie? ofc coś z jak najepszym stosunekim cena/jakość. Tak by to latało z nową grafą i w przyszłości z i5.

 

Po czym poznajesz, że zasilacz jest za mocny? :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azahiel

Jak się nie mylę i dobrze pamiętam to mam taki zestaw i wszystko śmiga aż miło:

- Zasilacz OCZ ZT Series 550W fully Modular 80 Plus Bronze, ATX12V v2.2 Active PFC (OCZ-ZT550W-EU)

- Intel Core i5 2400 3.1 GHz BOX

- Karta graficzna MSI GeForce GTX 660 Twin Frozr III OC 2GB DDR5 PCI-E BOX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZT jest dość słaby technicznie, ale jeżeli priorytetem jest modularność, to warto go kupić.

Nie taki słaby, o ile dobrze pamiętam ma on realnie koło 500W. Oczywiście, za mniej można dostać Deusa G1 600W (coś koło 540W realnie) z dlugimi kablami, ale nie jest on modularny.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odświeżam temat. Szukam grafiki tak do 550 zł. Myślałem nad GTX650. Od asusa. Co polecacie? :)

Druga sprawa zasilacz. Co prawda mam 650 corsair, jednak chciałbym coś z odpisanymi kablami i chyba te jest po prostu za mocny. Coś też się fajnego znajdzie? ofc coś z jak najepszym stosunekim cena/jakość.  Tak by to latało z nową grafą i w przyszłości z i5. 

 

Po czym poznajesz, że zasilacz jest za mocny? :v

bo w tym momencie używam jego mocy z połowę, nawet nie. Miał być od sli, ale teraz najmniej mi na tym zależy. I jest głośny i ma strasznie długie kable...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Be Queita z serii Gold, porządny i cichutki zasilacz, gwarancja 5 lat. OCZ przy Be Queit jest głośny, padł zaraz po gwarancji, tak samo modecom volcano. Jeżeli chodzi o moc to nie ma czegoś takiego jak "za mocny" mniej obciążony chodzi wręcz ciszej. Dużo zależy od kontroli obrotów, przykłądowo modecom zaraz po włączeniu wrzucał takie obroty jakby komputer był przez pare godzin obciążony :D Jeżeli byłby po gwarancji to można pobawić się w wymiane wentylatora, pewnie masz tam jakiś 120 albo 140mm. Mój miał 2pinową wtyczke, wystarczyło nieco przerobić dowolny wentylator z 3 pinowym wtykiem. Jak nowy to bierz Be Queita modularnego, może być i seria brązowa ale zwróć uwage na wentylatory, oni mają 120 i nieco nietypowe 135mm, oczywiście polecam te drugie. Żeby zobrazować to modecom rozkręcał się do ~1700 obrotów (śmigło 14cm) a Be Queit przy podobnej mocy i większej sprawności rozkręca się wg specyfikacji maksymalnie do 1200 obrotów.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, wodowanie to dopiero przy zestawie, gdzie mamy kilka gpu z najwyższej półki się opłaca - w innym wypadku trzy wentylatory i dobra obudowa w zupełności wystarczą.

 

btw. wasze bikłajty i ocezety nie przebiją i tak mojego 10-letniego fortrona, który jest asłyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem LC ( nie klona xD) i sprzedałem. Jeszcze większa dziura bez dna niż audio, tutaj kupi się mniej wiecej raz a dobrze. W LC mamy presję, a tu może nowe wentylatory, a tu skrecane złączki, oplecione kable itd. i ciagle 50zl wypada :P temperatury w porównaniu do AC rzeczywiście mniejsze bo jakieś 35*C miałem na phenomie II x4 955 w pełnym stresie. Głośnosc w zasadzie na podobnym poziomie, bo i tak wszystko zagłuszya HDD. Moim zdaniem jeżeli nie mamy w planach składać tego dla hobby, zdecydowanie nie warto. Dobre AC wystarczy a będzie kosztowało ułamek ceny. Z ciekawych modow polecam poszukać reaktormod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Raz pomogłem składac dla kumpla na S1366 i GTX295. Temperatury spadły niesamowicie, ale koszt też duży. A jakie walory estetyczne. :)

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez warszatatu i narzędzi,ale przecież składając trzeba mieć na uwadze,że musi być to zrobione w miarę solinie ( albo powinno być),wiec lepiej się przygotowac. Budżet także odgrywa dużą rolę,od tego w sumie należy wyjść.

ciekawe jak bez narzędzi? z młotkiem i pilnikiem możesz zapomnieć o takich zabawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności