Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Są przeca wydajne coolery, które nawet z wiatrakami nie przysłaniają slotów ram, ot choćby mój Thermalright TRue Black 120 PLUS i do tego 2 sigmy evo. Taka budżetówka, ale świetnie wygląda i dobrze radzi sobie z kręconym 2500k. Do tego na styk mieści się z wysokimi ramami corsaira (nie przysłania ich). Jak masz normalną obudowę to zmieścisz pewnie armagedona, czy coś w ten deseń. A wodowanie ma tylko wtedy sens kiedy idziesz na całego, a nie jakieś takieś półśrodki w stylu h50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz Zalman CNPS10X FLEX+2 wiatraki po bokach i 3 nad nimi i mi zasłania ram
a może taki fajny cienki wiatraczek od str ramu założyć jak tu


temperatury mam bardzo ok bo przy 25 stopniach w pokoju proc ma 37 a komp chodzi cały dzień
poza tim chłodzenie wodą na szpanie jest

IMG_0062.jpg

Edytowane przez montessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz Zalman CNPS10X FLEX+2 wiatraki po bokach i 3 nad nimi i mi zasłania ram 

a może taki fajny cienki wiatraczek od str ramu założyć jak tu 

 

temperatury mam bardzo ok bo przy 25 stopniach w pokoju proc ma 37 a komp chodzi cały dzień 

poza tim chłodzenie wodą na szpanie jest 

Ło kurcze, jaka cegła. :o Ja mam malutkiego chińczyka, co jest węższy, niż wyzszy patrząc po odkreceniu obudowy. A i tempy spadły trochę, a kupiłem jak za darmo.

 

Z pozwalających coolerow, to oczywiście bezkonkurencyjny Macho Black White. :)

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Polecicie jakiś laptop/ultrabook/netbook do stron internetowych, pracy i filmów od biedy do maks 13 cali w niewygórowanej cenie? Chodzi mi o stabilność + waga. Używki też mogą być.

 

ps. niewygórowana maks do 1800 zł. Z tańszych to wiem że polecany jest lenovo x200

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilność i waga? MacBook Air, late 2010 (na przywoitych podzespołach, ale niestety bez podświetlenia klawiatury /! JEDYNY AIR !/). Polecił bym też MacBook Unibody White, mid 2010, ale on już waży trochę więcej ;)

 

Chyba, że chcesz nowego to tylko Windows. Ale czy warto? ;>

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie wiem? Będzie mi on głównie potrzebny do przeglądania stron netowych, pisania e-mail, puszczania muzyki ewentualnie na próbach/występach. Chciałbym by każde urządzenie które podłącze chodziło itp itd.

Nie miałem nigdy maca na dłużej. Jedynie przelotnie że tak to ujmę.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi różnorodnymi urządzeniami to i na Windowsie i na OS X jest loteria. Jednakże, większość podłączanego sprzętu do OS X jest wykrywana bez problemów, a czasem nawet bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników. Szczególnie tyczy się to drukarek/faksów/skanerów, zewnętrznych urządzeń audio, etc. Do pozostałych, które opisałeś nie muszę chyba nic dopowiadać, w końcu to są maki ;) Ja sam działam teraz na ww. unibody i szczerze nie brak mi niczego. Dodatkowo ostatnia wersja systemu bardzo mocno przyśpieszyła starsze komputery i ulepszyła ogólne zarządzanie zasobami (np. pamięcią RAM). Dodać do tego trzeba również bardzo wydajne baterie.

 

Air z 2010 jest przywoitym urządzeniem, jeżeli byś szukał, to lepiej mieć w zapasie 4GB ramu (nie można samemu zmienić), dysk tylko SSD specjalny dla tych komputerów, ale już dostępny do zmiany i zakupu. W Twoim limicie myślę, że jest możliwy jego zakup. Nie wypowiem się natomiast o starszym modelu, nigdy nie miałem w rękach i nie wiem czy przyjemność z użytkowania jest taka jak w modelach 2010 +. Między innymi jest inny gładzik oraz najstarszy model ma beznadziejnie zaprojektowane wejśca na peryferia. Co do Unibody 2010, czy nawet Pro z 2010 - jedynie kwestia wagi może Ci nie odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem używany 50h HP 2570p w idealnym stanie, z gwarancją na jeszcze ponad 2,5 roku, za 2200zł z SSD. Dzisiaj podobne egzemplarze właśnie za 1800 albo i mniej chodzą :) Oczywiście jest to sprzęt z zagranicy, w końcu cena to co najmniej połowa ceny rynkowej. Ale gwarancja jest międzynarodowa, czasem nawet onsite.

Lapek jest wykonany na poziomie Macbooków, a nawet wyższym, tylko bardziej masywny. Czyli najwyższa klasa materiałów i spasowania. Szybki procek i5 i dysk SSD dają bardzo przyjemną pracę na tym urządzeniu. Wadą w stosunku do Macbooków jest ekran, tj jego kolory i jasność. Podświetlania klawiatury także brak. Bardziej Macbookowy jest np. 9470m, lekki świetnie wykonany i ekran 14', ale nie wiem, czy w tej cenie dorwiesz.

 

Ogółem wg mnie opłaca się kupić takiego Elitebooka, jak chcesz mogę polecić sprawdzonych sprzedawców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

kopiuj/wklej z koszyka morele:

 

  • Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K) 839,00 zł
  • Płyta główna ASRock Z97 PRO3 Z97 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) (Z97 PRO3) 373,00 zł
  • Pamięć HyperX FURY DDR3 8GB 1600MHz CL10 2x4GB (HX316C10FK2/8) 309,00 zł
  • Zasilacz Chieftec 700W 80+ GPS-700A8 203,00 zł
  • Karta graficzna Asus GeForce GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, BOX (GTX770-DC2OC-2GD5) 1179,00 zł
  • Dysk SSD HyperX FURY 120GB SATA3 2.5' 500/500 MB/s - SHFS37A/120G 269,00 zł

 

co zmienić? przeznaczenie głównie gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz kręcić - jak nie to procesor bez k i tańsza płytę. Słaby RAM, taniej był Crucial z mniejszym CL, trochę drożej można pokusić się o większe taktowanie. Za mocny zasilacz, zdecydowanie wolałbym porządne 500w, coś w stylu Antec, Corsair, XFX, Seasonic. SSD raczej też Crucial, Plextor albo Samsung Evo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopiuj/wklej z koszyka morele:

 

  • Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K) 839,00 zł
  • Płyta główna ASRock Z97 PRO3 Z97 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) (Z97 PRO3) 373,00 zł
  • Pamięć HyperX FURY DDR3 8GB 1600MHz CL10 2x4GB (HX316C10FK2/8) 309,00 zł
  • Zasilacz Chieftec 700W 80+ GPS-700A8 203,00 zł
  • Karta graficzna Asus GeForce GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, BOX (GTX770-DC2OC-2GD5) 1179,00 zł
  • Dysk SSD HyperX FURY 120GB SATA3 2.5' 500/500 MB/s - SHFS37A/120G 269,00 zł

 

co zmienić? przeznaczenie głównie gry

 

 

Zamiast i5 4670k 4690k.

 

Dołóż te 200 zł do GTX'a 970.

 

Zasilacz w sumie też bym zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z komputerem, że przy starcie, jeszcze przed ekranem biosu, zatrzymuje się na czarnym ekranie z kodem B4 (czasem pierwsze A2 i później B4) na około 10s. Generalnie system postawiony na dysku SSD i zawsze wstawał w dosłownie parę sekund, teraz jak dojdzie do ekranu BIOSU to też jest mig. W sumie dzieje się tak od ostatniego formatu. Coś tam czytałem o tych kodach i wychodziło, że to coś z podpiętymi urządzeniami, więc na zmianę próbowałem uruchamiać system z odpiętymi poszczególnymi urządzeniami i w końcu myślałem, że to HDD szwankuje bo po jego odłączeniu parę razy wstał normalnie. Gdy już się przymierzałem do kupna nowego HDD to problem wrócił z odpiętym dyskiem. :/ Ktoś ma jakieś pomysły, czy dziada formatem potraktować znowu muszę? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności