Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Ostatnio na lapie odpaliłem dosa i gameboya advance. Emulowane. :P O ile gba szaleje. To gry na dosie mi potrafią ciąć. Na szczęście inne aplikacje działają normalnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-.-'

 

dyskusja zeszła na niesamowicie niski poziom... Radzę poczekać aż w tym wątku pojawią się jakieś konkrety. Z takimi spinkami idźcie na pclaba albo gdzieś...

 

Na pclabie jest wyższy poziom...

 

A ma ktoś może w lapku gt320 i mógłby powiedzieć jak się sprawuje? Bo grafik mobilnych ciężko jakoś znaleźć recenzje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może w lapku gt320 i mógłby powiedzieć jak się sprawuje? Bo grafik mobilnych ciężko jakoś znaleźć recenzje...

 

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html tutaj mozesz poszukac albo na forum tej storny. najlepsza stona o przenosnych komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOFAN miałeś rację w tym co pisałeś. Ja piłem do kolegi który zaczął siać jakieś bajeczki. W ogóle bez sensu czepianie się detali... Co do osiągów grafiki to faktycznie notebookcheck powinien Ci wystarczyć. Zresztą wiesz co trzeba porównać... ;)

 

 

DarkSide Jeśli używałeś DosBoxa to poczytaj odnośnie jego konfiguracji. Ja również na lapku go odpalałem i miałem problemy. Trzeba jednak tam pogrzebać nieco w cfg i powinno śmigać (pamiętam że w DSJ grałem i działało dobrze). A do GBA też bym wrócił... Golden Sun 2 na mnie czeka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten cfg, sprawdzę może dziś jak mi się będzie nudzić. Ja na gba w Klonoa 2 (o ile dobrze pamiętam) tne. Świetna platformówka. Choć mi wciąż brakuje czegoś takiego ja Jazz Jack Rabbit, Croc czy Captain Claw na pieca. ;)

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem gdzies gotowy cfg. Pozmienialem tam jakies frameskipingi i dzialalo dobrze.

 

Oj faktycznie. JJ i Croc byly miodne. Nie bedzie juz niestety takich gier a mimo wieku z checia bym w cos takiego pogral... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko

Panowie, emergency:D potrzeba mi lapka nowego, co do moich wymagan to:

 

- ok. 13 cali

- aluminiowa obudowa

- dobra bakteria

- przyzwoite parametry (i3/i5, 4gb ramu, karta jakas niezintegrowana)- czasem zeby mozna bylo sobie pograc w jakies fajne produkcje:)

 

Cena jaka moge przeznaczyc to 3500zl, z tego co ogladalem to najbardziej interesuje mnie asus u33jc, no i mac book pro, lecz ten troszke przy drogi. Co byscie mogli polecic??

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie za dużo szukasz- takie rzeczy tylko w erze...

 

przy 13 calach- dużej rozdziałki nie masz- a druga sprawa że nie wpieprzysz do środka dużo przy tak małej obudowie. Pomyśl lepiej jednak o 1-17 w tej cenie- masz większy wybór i lepszy przedewszystkim- przy 13 calach- niestety coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% to integra.

 

Zauważ że za 13 cali dopłaca się extra $$$ a zysku z tego za dużego tak naprawdę nie ma. Dobra 15 w tej cenie na pewno znajdziesz chyba że naprawdę musisz mieć 13...

 

Ja z doświadczenia wiem że do pracy to najlepiej jak Azahiel napisał - celować nawet w 17 a pod pachę jakiegoś netbooka. Takie jest moje zdanie ;)

 

A wyglądem to na samym końcu radziłbym się kierować... To prawie tak jak z kobietami... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptopa czesto biore do szkoly, wiec dla mnie rozmiar ma duze znaczenie, a matryca duza mi nie jest potrzebna (przyzwyczajony jestem juz do 10;d)... najlepsza dla mnie bylaby 1, ale jesli bedzie to cieńka i nieciezka 15 to tez nie pogardze. Tak jak mowire zalezy mi na alu obudowie (plastikowi mowimy stanowcze nie!) no i dobrej pracy baterii (tu wlasnie 13 przewazaja nad 15) co powiecie o tym asusie bambusowym??

 

sory zer tak post pod postem, ale znalazlem cos takiego: http://allegro.pl/alu-dell-vostro-3300-i5-460-4gb-500gb-g310-zloty-i1350244912.html podobny vostro, tylko ze z karta niezintegrowana, nada sie??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym bardziej Ci zależy? Zachować sianko w kieszeni, rozmiar matrycy (a więc i samego laptopa), czy może bateria? Ogólnie wiadomo, że takiego złotego środka nie ma, więc powiedziałbym "pick two" ;) Ale i to nie wiadomo, czy da radę zrobić. Faktycznie z 13" te modele, które podałeś są chyba najlepsze, aczkolwiek w tej cenie szału nie ma. Delle Vostro 3300 są też z GeForce 310M, a ten co podałeś faktycznie ma grafikę zintegrowaną. Jeśli zrezygnujesz z 13" na rzecz 15" to da radę znaleźć może coś lepszego, bo za mniejszy rozmiar dodatkowo się płaci - dochodzą wtedy bardzo wydaje Lenovo Y550P, ale za wydajność też trzeba zapłacić - w tym przypadku czasem pracy na baterii. Zatem po pierwsze musisz ustalić priorytety - na czym najbardziej Ci zależy? Jest jeszcze MacBook MC516PL/A, ale tu z kolei dostając niezłą baterię i wytrzymałą obudowę masz słabszą jednostkę z mniejszym dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w osgtatnim moim poscie wkleilem vostro 3300 z gf 310... no i na teraz to jest 'moj typ'- dobry procek (i5), karta tez spoko, 4gb ramu, alu obudowa... ciekawe jak z bakteria.:) a czy oplaca sie sciagac z usa (kolega z forum jedzie i moze mi wziac)... wtedy to bedzie jakies 1300 dolcow (1100 mbp 13 + 200 es apple care...) no i cos dla kolegi wiec ponad 4 kola wyjdzie... czy oplaca sie dolozyc do macbooka te 800zl??? moze przed swietami jakies promocje w usa beda??? apple kusi... tak jak kiedys ktos madrze powiedzial... jest taki ze chce sie go miec i sie go porzada, pomimo iz szczegolnie za applem nie przepadam:) Co wy na to???

Jesli chodzi o wymagania to naprawde nie wiem jak je sklasyfikowac, priorytetami sa dla mnie zarowno batreria jak i wytrzymalosc jak i szybkosc dzialania, jesli z 15 bylaby jakas cienka i w miare nieciezka (do 2.5 kg- sa takie?) no to moglbym wziac 15, ale jak patrzylem na allegro to do 3500 tez sa z 4gb ramu i i5 i karta niezintegrowana:)

Bless

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus bamboo to dokładnie to czego szukasz... u33 i u35(w sumie nie wiem czym się różnią, też ciągle szukam jakiejś fajnej 13 i ciągle nie mogę nic znaleźć ale w nich to jedyny minus to, że mają "tylko" gt310, ale widzę, że Ciebie zadowoli)

 

Dajcie spokój z tymi 15, co z tego, że taniej... Pobawiliście by się takim 13 to zmieniliście by zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapki Apple'a są dla ludzi którzy lubią przepłacać a gadanie że za tą cenę dostaje się superdizajn, superjakość, supermatrycę i superbezawaryjność jest co najmniej nie ma miejscu :D

 

To tak jakby brać samochód ze słabym silnikiem tylko dlatego że karoseria jest biała, superfajna i supernowoczesna lol.

 

Zreszta pełno jest w necie róznych relacji ze spotkania codziennego użytkownika z produktami apple'a. Ludzie potem z chęcią wracają do windy i zwyklych, szarych, przeciętnych rozwiązań :D To chyba tyle - zaraz zacznie się wojna :D

 

Ten Dell powinien być w porządku. Poszukaj w necie recenzji i opinii. Jak nie natrafisz na jakieś skrajnie negatywne - można brać.

 

TOFAN jeśli myślisz że praca ze sprzętem 13 calowym to jakiś rarytas i że nikt inny poza Tobą nie miał takiego sprzętu w rękach to się mylisz i to grubo. Nikt nie twierdzi że 13 są fatalne itd a jeśli masz problem z nadinterpretowaniem prostych zdań to cóż... huh.gif

 

Ja zwróciłem uwagę (i nie tylko ja) że za pewne odstępstwa od normy płaci się grubą kasę, którą można przeznaczyć na coś innego (rezygnując jednocześnie z pewnych "właściwości" "niewymiarowego" w tym przypadku sprzętu)

Edytowane przez Jar0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze tak dell odpada ze wzgledu na czas pracy na baterii, sory ale 2h to jednak za malo... biore pod uwage macbooka pro gdyz moge go miec za 670 funtow- kosztuje 870 a ciotka mi obiecala ze dolozy 200, takze macbook pro 13 tegoroczny model wchodzi w gre... przez 3 lata w gim mialem stycznosc z macami wiec co nieco ogarniam z systemem ale to bylo tylko arkusze kalkulacyjne, tekstowe i macowskie painty, wierc w sumie gowno wiem... czy taki komp z i5 i winda bedzie wydajniejszy niz mbp???

 

tofan... czym sie roznia u33 i u35... hmmm czyzby bambusowa obudowa??;p ziomek, zle na Ciebie staszic dziala;D

Edytowane przez CiociaSamoDobro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego MacBooka konkretnie? Sam mam nowego MBP i zarówno jakość wykonania, jak i wygoda pracy jest rewelacyjna :) Dodatkowo do codziennej pracy Mac OS X jest naprawdę rewelacyjnym systemem, co jest jakby nie patrzeć istotne. Sam musisz

 

Praktycznie wszystko co jest w systemie Mac OS X mozna miec za darmo na Linuksie przy odrobinie wysilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnosnie mbp...

Procesor core2duo 2.4ghz 3mb cache

dysk 5400 rpm 250gb

rozdzialka 1200x800

grafika 256mb

 

czy aby te parametry nie sa zbyt archaiczne jak na komputer za ponad 4 tys??

za tysiac mniej mozna miec lapka z i5, dyskie 7200 obrotow wieksza rozdzielczoscia i karta lepsza.... hmmm wiecc czy warto inwestowac w jabluszko? troche mnie zniechecily te dane ze strony appla ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CiociaSamoDobro to żadna nowość że apple ma dużo słabszy sprzęt :). A jak sam widzisz różnica w parametrach jest bardzo duża i jak dla mnie to powinno dyskwalifikować niesamowite, wspaniałe i wyjątkowe produkty apple jeśli chodzi o komputery.

 

Właśnie z ciekawości poogladałem na allegro 13 calowe lapki. Ja bym brał jakiegoś Asusa :). Osobiście brałbym coś tańszego ale ja z natury lubię oszczędzać ;)

 

Ten Bamboo wygląda na niezły egzemplarz i chyba ma wszystko czego szukałeś + jest naprawdę ładny (lepszy dizajn niż nawet w apple'ach ohmy.gifohmy.gifohmy.gif). Tak jak mówiłem. Szukasz modelu który Cie interesuje, sprawdzasz w googlach czy nikt na niego nie narzeka i kupuujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus kusi niemilosiernie, jedyne co wyszytalem z recki ze wyswietlacz nie zachwyca- slabo na zewnatrz, a nie ukrywam ze czesto biore lapka na zewnatrz. Poza tym, teraz mam asusa i jakos bardzo mnie nie zachwycil, co prawda dalem za niego 1000zl, no ale zawsze jakos brak zaufania pozostaje. Nie wiem czy chce nowego Asusa...:( ale z tych co sa dostepne jest (chyba) najlepszy, no i miesci sie w przedziale:) szkoda ze vostro ma slaba batke bo to co oferuje+ dell + gwarancja 3 lata to by bylo to... ale te 4 komory, masakra:( chyba serio takie rzeczy tylko w erze.... a na cos od hp warto zwrocic uwage??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma 13 cali z hpka i jest zadowolony jednak ja sam jestem troche uprzedzony do tej firmy...

 

Jeszcze jest np coś takiego:

http://allegro.pl/sa...1346935409.html

Miałbym więcej zaufania do Samsunga niż HPka...

 

Spróbuj może poszukać czegoś na i3 - moim zdaniem bardziej opłacalny klocek. Ofert powinno być więcej w tym Sony i HP ;)

Edytowane przez Jar0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności