Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT150


Kfazzi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Albo zgodnie z przeznaczeniem - do studia.

@Szwagiero możesz napisać jakie są różnice między nowymi, a tymi 10-cio latkami, które były na meetcie?

 

Ja słuchałem tylko tych przechodzonych i grały bardzo poprawnie, no ale to na pewno spora zasługa padów, które rozklejone pochłaniają buczący bas, a trochę klapnięte dociążają średnie tony :) . Imo jak słuchać, to pady powinny być w stanie częściowego rozkładu ;) .

 

No więc rozklejone pady chyba nie pochłaniają buczącego basu, na nich minimalnie potrafi zabuczeć, na tych prosto ze sklepu jest tego basu mniej i mam wrażenie, że generalnie słabiej schodzi. Średnie tony faktycznie bardziej dociążone w "przechodzonych", względem nówek jest też w starych jakby większa analogowość i gładkość dźwięku, góra bardziej kremowa, ale jednocześnie jakby bardziej szczegółowa, te nowe są bardziej szkliste i nerwowe. Ale jeszcze coś w starych jest lepsze, holografia i rozmieszczenie na scenie, wydaje mi się, że scena jest też odrobinę większa przede wszystkim wgłąb. Na razie wolę te stare z rozwalającymi się padami, niestety jutro muszę zwrócić... chyba ;)

Edytowane przez szwagiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bas dudnił tylko na początku, z pewnością jest bardziej spokojny po rozklejeniu się padów, więc tu mam trochę inne odczucia niż szwagiero ale z drugiej strony nie mam takiego porównania jak on.

 

@Soundman1200 - możesz rozciąć pady na krawędziach ale chyba najlepiej po prostu poczekać te ~2 lata, same się rozkleją;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mógłby być ciut nawet mocniejszy,twardszy....w DT150, no ale ja jestem zepsuty topowcami...jest i tak dobrze!

Nawet w Trance dają radę...Audeze nie dawały...

Taka ciekawostka, kupione 2 lata temu w Polsce DT150, grały sporo gorzej, bas uciekający ,mało dociążony, pałąk miałem rozwarty mocno...

Mimo że kupiłem ze sklepu ,chyba wtedy trafiłem na wersję Demo, albo po poprzednim użytkowniku, zwrocie do sklepu....

Musiałem doginać mocno pałąk by bas brzmiał jak należy...

Te obecne z Thomanna o wiele lepsze,nic nie muszę regulować,basik jak należy...dobrze że w Polsce nie kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też są z Thomanna ale wątpię by była jakaś różnica, nasze sklepy też pewnie z Thomanna zamawiają (kiedyś kupiłem słuchawki w Polsce, czekałem długo na przesyłkę bo sklep najpierw je ściągał z Niemiec, tak miałem chyba przy HD330).

Pałąk się łatwo wygina, trzeba go wyregulować pod siebie, mi to zajęło kilka pierwszych dni. Kilka dni też zajmuje przyzwyczajenie się do systemu regulacji muszli, teraz to automatyzm, nakładam słuchawki, ściągam metal z lewej, później z prawej, jest seal, jakbym hełm zakładał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d34974fde1acf51bb219ca8de9105c8.jpg

 

97725f26d2036e6f36ca1bb67dcfed2f.jpg

 

Po lewej stare (ponad 10 lat), po prawej nowe. Nie wiem po co są te cztery dziurki w osłonie, które akurat wypadają w miejscu plastiku pod spodem, ale w starych DT150 są, w nowych coś jakby próbowali zrobić ale nie wyszło, mam w ogóle wrażenie, że te nowe są bardziej niedbale zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te dwie duże dziury nad i pod przetwornikiem, to są na wylot?

Jeśli tak, to welurowe pady i ich zaklejenie powinno dać fajne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te dwie duże dziury nad i pod przetwornikiem, to są na wylot?

Jeśli tak, to welurowe pady i ich zaklejenie powinno dać fajne brzmienie.

To jest mocowanie, tam są śrubki.

 

Jeszcze porównanie starych i nowych padów - te stare jakby się rozciągnęły i są wyższe, ale też bardziej miekkie i jest ich generalnie "więcej".

 

f2b62f34ee6713f373bfc651315de8da.jpg

 

Zmiany w brzmieniu to nie tylko kwestia padów, po zmianie w starych słuchawkach na nowe pady nadal grają lepiej, choć różnica jest mniejsza.

 

Dlatego też wygrzewanie czas zacząć, nie chce mi się czekać dwa tygodnie, więc dostaną prawie na dzień dobry ostro w palnik, jak coś... mówi się trudno ;)

Edytowane przez szwagiero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem, jak daje szansę tym gąbkom od dt100, to ostatecznie i tak je wyciągam. Nawet wycialem te cieńsze gąbki że stockowych padów, ale i tak wolę bez żadnych gąbek. Czasem góra zakłuje odrobinę, ale to cena za brak jakiegokolwiek gąbkowego kocyka. Podejrzewam, że do wyeliminowania resztą toru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagiero, ostro w palnik? Musiałbyś ich nie odłączać przez 2 tygodnie;)

 

Co do padów - moje wyglądają tak:

 

zajechane_pady.jpg

 

Nie mam zamiaru ich naprawiać ani wymieniać na nowe, słuchawki grają świetnie:)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagiero, ostro w palnik? Musiałbyś ich nie odłączać przez 2 tygodnie;)

 

Co do padów - moje wyglądają tak:

 

zajechane_pady.jpg

 

Nie mam zamiaru ich naprawiać ani wymieniać na nowe, słuchawki grają świetnie:)

made in germany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dziurki, ostre grzanie, wargi...zaczynam pomału rozumieć co przegapiłem w dt150, piszcie dalej. :D

 

Ano wargi, ten pasek na którym pady trzymają się obudowy. :)

 

Podoba mi się audionaniku, że mimo, iż nie lubisz dt150, to ten wątek wzbudza w Tobie takie emocje. Zazdroszczę wręcz, ja je lubię, a wzbudza mniejsze. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podoba mi się audionaniku, że mimo, iż nie lubisz dt150, to ten wątek wzbudza w Tobie takie emocje.

 

To prawda, podobnie jak i inne ciekawe zjawiska nie tylko w audio. Równie mocno intryguje mnie fenomen disco polo, choć przyznam, nie przepadam za tym rodzajem muzyki. :)
Jedno z drugim można nawet połączyć, właścicielem tych starych DT150 o których pisałem jest gość grający w niegdyś legendarnym zespole Mr Dex :)

 

@audionanik - nie nakręcaj się tak, dawanie w palnik to dobry fetysz albo patologia, rozumiem, że te określenia wzbudzają w Tobie odpowiednie emocje.

 

Co do wygrzewania dwa tygodnie, nie jestem cierpliwy, po prostu dwa dni grają u mnie robiąc za kolumny ;)

Edytowane przez szwagiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poradzę audionaniku, że słuchałem na dwóch torach dt150, r70x, 990 pro 250, sm hp150 i najbardziej mi się podobały dt150? I to jeszcze na welurach ;p

 

Jak będziesz kiedyś w Rzeszowie to daj znać i wpadnij, zapraszam, może lepiej wypadną dt150 przy drugiej szansie, a jak nie, to chociaż dobrą kawę Ci zrobię i z bliska się przyjrzysz przypadkowi lubiacemu dt150. Ale poza lubieniem dt150 i paroma innymi rzeczami jestem prawie normalny. :D

Edytowane przez fuzz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności