Skocz do zawartości

Sennheiser HD650


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie, allen, przez sprężynki mam na myśli gniazda :) Są w świetnym stanie. W ogóle trafiłem na idealny egzeplarz. Ciekawe czy te droższe wersje też są takie wygodne :) Dźwięk też piękny. góry takiej nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odpinane kable często ulegają uszkodzeniu właśnie przy wtyczkach, miałem już kilka takich przypadków, a płacenie 60-70zł za same wtyczki to gruba przesada...

W moim przypadku jedno z gniazd nagminnie przerywało. Nie sądziłem, że wymiana kabla będzie skutkować poprawą i faktycznie tak się nie stało. Po rozłożeniu muszli okazało się, że sprężynka w gnieździe już niezbyt pewnie dotyka pinów we wtyczce. Zamieniłem dwie sprężynki miejscami, a przerywanie ustało. Prawie osiwiałem ze stresu gdy o włos ominąłem cienkie druciki cewki machając pensetą. Na szczęście nic się nie stało, a HD 580 cieszą mnie pięknym brzmieniem.

 

Bardzo mi się podoba, że Sennki mają gniazda na kabelki. Chciałbym przy użyciu HD 580 na dobrym wzmaku zorganizować porównanie kabelków ale jak już wspomniano zdobycie gniazd wiąże się ze sporymi kosztami dry.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie czy warto bawić się w kabelek od 650 do HD600 , czy różnica w brzmieniu będzie na granicy percepcji, co on zmienia oprócz tego ze jest solidny w budowie, czy ociepla albo poprawia szczegółowość bo ta w HD600 jest świetna jak dla mnie.

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy różnica w brzmieniu będzie na granicy percepcji, co on zmienia oprócz tego ze jest solidny w budowie, czy ociepla albo poprawia szczegółowość

 

Zależy jaki kabelek zastosujesz. W HD650 różnice po wymianie kabla są (jak dla mnie) bardzo duże. Nawet większe niż po rekablingu CAL! Kiedyś miałem kabelek Cardasa który do najtańszych nie należy i grał lepiej od fabrycznego którego też miałem, ale tak jak fabryczny nieco polerował i łagodził dźwięk co w przypadku "ululanych" HD650 nie sprawdza się wcale. Potem natrafiłem na Conducfil SONOLENE 3014 który dla mnie z HD650 gra jeszcze lepiej - poprawia się w zasadzie wszystko, scena, szczegółowość, dynamika, bass, separacja instrumentów. Od razu zaznaczę że zrobiłem już kilka tych kabli z Conducfila do HD650 i można sobie zrobić 2 wersje - obecnie korzystam z wersji w której ekran miedziany Conducfila mam zlutowawany z masą (przy wtyczkach do słuchawek ekran nie jest zlutowany z niczym) - ta wersja gra znacznie bardziej wyraziście, jaśniej i jeszcze lepiej kontroluje bas. Wcześniej miałem wersję gdzie ekran nie bym nigdzie zlutowany i taki kabel gra mniej wyraziście ale wydaje mi się z perspektywy czasu że scena na boki była nieco szersza w tej wersji bez ekranu.

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi mi o firmowy od 650 , naprawdę on coś zmienia , bo można go za 70-80 zł kupić , nie chcę dodawać szczegółowości do 600 bo i tak mają jej ze hej, nawet lekkie wygładzenie średnicy byłoby wskazane , rozumiem też że można u Ciebie zamówić wykonanie lepszego kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi mi o firmowy od 650 , naprawdę on coś zmienia , bo można go za 70-80 zł kupić , nie chcę dodawać szczegółowości do 600 bo i tak mają jej ze hej, nawet lekkie wygładzenie średnicy byłoby wskazane , rozumiem też że można u Ciebie zamówić wykonanie lepszego kabelka.

 

 

niby 580 to to samo co 600, a więc- ja zmieniałęm w swoich 580 kabel na 650 (tzn. kupiłem razem z dwoma kablami). dźwięk się odmula trochę, sceny dostaje lepszej i nie jest dźwięk taki "ciężki"/. dawno je już miałem, więc za bardzo nie pamiętam.

 

ps. kabel to i ja bym zrobił, tylko problemem są wtyki- albo trzeba je przeszczepić albo zakupić (a są drogie)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wracając do tematu 650 i sceny w nich, mam wrażenie, żę one, jak to się mówi, "nie dodają nic od siebie". Normalnie scena jest niespecjalnie duża, może metr w każdym kierunku i raczej do przodu, ale puśćcie sobie "In The Flesh" Watersa, po prostu opad szczęki, niesamowite wrażenie słuchania koncertu na gigantycznej scenie 50 m przed twarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

coraz bardziej denerwuje mnie w HD650 dominujący nad wszystkim bas , słyszałem ze pomóc może wymiana kabla na ten od HD600 który jest ponoć lepszy dźwiękowo ale nie mechanicznie

 

hd-650-cable-vs-hd-600-580

 

wszystko okazało sie prawdą, wymieniłem i jest lepiej ,bas nie dominuje, lepsze soprany, jest bardziej neutralnie o dziwo scena jest większa.

Edytowane przez Klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Konkretnie chodzi mi o firmowy od 650 , naprawdę on coś zmienia , bo można go za 70-80 zł kupić , nie chcę dodawać szczegółowości do 600 bo i tak mają jej ze hej, nawet lekkie wygładzenie średnicy byłoby wskazane , rozumiem też że można u Ciebie zamówić wykonanie lepszego kabelka.

 

Wymieniłes kabelek z hd600 ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wlasnie Bobby - pamietam jak kiedys pisales ze 650tki zupelnie nie odpowiadaja Ci a tymczasem...

 

Ja prawde mowiac zongluje nimi albo HD580 albo DT990Pro (wszystkie to podobna klasa ale graja inaczej).

Czasem zastanawiam sie nad ich sprzedaza ale poki co trzymam.

Musze tez posluchac chyba Twojego najwyzszego modelu wzmacniacza bo mialem okazje tylko Mobile i standardowego.

 

A HD650 graja nawet...z Twoim Holdegronem Mobile ktory mam i bardzo cenie.

 

 

650

czaruja

ciemniejsze

z wiekszej odleglosci (wieksza przestrzen)

wieksza kultura grania

lepszy bas

stlumiona nieco gora

wieksza przyjemnosc spokojnego sluchania

Podpisuje sie pod tymi spostrzeżeniami, moje odczucia są mniej więcej identyczne, najwięcej przeszkadza mi w nich ta stłumiona góra, nie ma tej krystaliczności i pewnej ostrości. Perkusje, wokale są lekko przygaszone nie wybrzmiewają jak potrzeba jak dla mnie. Na razie wygrzewam ale jak na razie mam mieszane uczucia co do tego modelu.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności