Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego Fossila posiadasz? Poprzednio posiadałem Fossila z serii Big Tic (jak w załączniku, niestety skradziony :/ ), a przed nim właśnie Timexa Expedition. Różnica w grubości była ogromna, conajmniej dwukrotna ale urok Fossilów polega na ich grubości i skórze :)

MENS_FOSSIL_LEATHER_BIGTIC_ANIMATION_WAT

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson, fajny Panerai. Jakoś nie mogę się przekonać po wielu przymiarkach do tych Panarejowatych kopert. Ale za to jest tyle innych zegarków do noszenia. :D

 

No właśnie, jakiś czas temu zdobyłem trochę stali do Foki. Teraz nosi się tak.

 

IMG_0675s%20%5B800x600%5D.jpg

Edytowane przez maciej76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CH 2782. z początku nie mogłem się przyzwyczaić, bo faktycznie go czuć na ręce. teraz chciałbym coś lżejszego (mniejszego) co mógłbym założyć do koszuli. ten Timex wydaje się jak znalazł.

 

Wnioskując po specyfikacji ten Timex nie jest dużo cieńszy od Twojego obecnego. Raptem 2-3mm. Czy taki zegarek będzie pasować do koszuli to już kwestia gustu :)

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson, fajny Panerai. Jakoś nie mogę się przekonać po wielu przymiarkach do tych Panarejowatych kopert...

 

Też tak miałem, do czasu kiedy założyłem pierwszego na nadgarstek i nie miałem ochoty go zdejmować.

Moim zdaniem w realu prezentują się dużo lepiej, chociaż mnie i na zdjęciach bardzo się podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zanieść do zegarmistrza :) Z domowych sposobów - musisz go najpierw rozszczelnić, co może być trudne bez narzędzi. Następnie tak otwarty włożyć do jakiegoś szczelnego pudełka lub słoika na kilkanaście godzin wraz z woreczkiem wchłaniającym wilgoć (dają je do butów, ubrań lub sprzętu). Nie sprawdzałem nigdy tej metody(nigdy mi się to nie przytrafiło), ale warto spróbować.

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widzę, że są tutaj użytkownicy Taobao i innych Azjatyckich zakątków, bardzo dobrze się składa ;)

 

Z biegeim czasu wybilem sobie z głowy posiadanie taniego automata, ale miłość do "pilotów" i prostych konstrukcji "sportowo/wrc" pozostała.

 

Wymaganie mam w zasadzie najważniejsze jedno - tarcza z sekundnikiem i datownikiem. Taki prosty, z dniem miesiąca. Czy wskazówkowy, czy "numerkowy" - wsio radno.

 

Jeśli pilot, to biale/fosforyzujące indeksy z charakterystycznym trójkątem i 2 kółkami, jak np:

 

http://img6.imagebanana.com/img/9wpn1qjs/co6.jpg/

 

Jak "wrc"to czarna/ciemna tarcza, może być z jakąś fakturą i jaskrawe indeksy - pomarańcz, czerwień itp.

 

Ważne, aby było z gustem. Przekopalem już sporo eBaya i Aliexpresu, to co ciekawszego znalazłem:

 

http://item.ebay.com/190859583544

http://www.aliexpress.com/item/WH044-NEW-2012-RED-HAND-QUARTZ-HOURS-DATE-ANALOG-DIAL-BLACK-LEATHER-MEN-WRIST-WATCH/573310532.html

http://www.ebay.com/itm/Fashion-V6-Mens-Black-Leather-Strap-Analog-Sport-Wrist-Watch-New-/171099720672?pt=Wristwatches&hash=item27d6568be0 - tu chyba nie ma datownika, tylko stoper. Wtedy by odpadał

http://www.aliexpress.com/store/product/NEW-WATERPROOF-ELEGANT-DAY-AND-DATE-STAINLESS-STEEL-MEN-S-WRIST-WATCH-W25-WB/333844_1063745049.html?tracelog=back_to_detail_a - cos nurkopodobnego, też mogłoby w sumie być.

 

To jakm coś fajnego po taniości znacie, wygrzebiecie z Taobao? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w jakimś ze sklepów SWISS/Swatch Group w dowolnej galerii handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z audio mi coś ostatnio nie idzie, chyba kupię sobie zegarek.

Najbardziej podoba mi się: http://www.e-zegarki.pl/product/show/540186/zegarek-bering-51940-078-zegarki-bering-meskie-na-bransolecie

Firma nowa, ale ciekawa. Co myślicie o tym?

Chyba, że lepiej szukać czegoś innego.

Chciałbym wydać 500-600zł max, szafirowe szkiełko i bransoleta koniecznie, DCF mile widziany, ale chyba tylko Citizeny jeszcze i Junghans to mają.

Odpadają zegarki typu: http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,11008,962-0-0-SGEE43P1.html

Czyli takie proste, wolałbym coś o ciekawszym wyglądzie. Na jakie marki zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk@s:

Ja mam hopla na punkcie zegarków i mogę dużo na ten temat powiedzieć. Do tej kwoty co Ty mówisz bardzo dobrym wyborem jest Citizen z serii Titanum, z tytanową bransoletą. Główne pytanie to takie, czy zależy Ci na nowym czy używanym zegarku w tej cenie? Ja jakiś rok temu wyrwałem unikatowy zegarek Michele turbina za 800zł, który używany na ebayu chodzi za około 450$, z dowodem zakupu, gwarancją, numerem seryjnym i innymi ******łami. Kiedyś z ciekawości wystawiłem zegarek na aukcje na ebayu i Angole chcieli zapłacić ok. 400 funciaków za niego. Opłaca się kupować używane zegarki, jeżeli masz jakieś pytania, to wal śmiało, na tyle ile będę umiał to pomogę Ci ;))



A mój ostatni zakup to G-shock GW-9200 - taki na wypady w góry, za bardzo małą kasę ze znanego portalu aukcyjnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcicałbym nowy - jestem pedantem trochę i ogólnie nie lubię kupowania używanych rzeczy :)

Możesz mi coś powiedzieć o tym Beringu? Podoba mi się, że firma w fajnej cenie daje szafir i tytan/ceramikę. No i bardzo chciałem mieć porządny zegarek z DCF, a na Junghansa/Citizena zawsze było żal pieniędzy.

Jeśli chodzi o Citizena Titanium - jak się ma szkiełko mineralne ichniejsze? Niby mocniejsze niż u innych firm, ale nadal to nie szafir.

 

No i ogólnie jeśli chodzi o koperty - możesz mi napisać jak się ma stal do tytanu i ceramiki - w sensie zużywania się i wytrzymałości oraz estetyki.

 

Strasznie mi się podobają jeszcze Skagen, ale wszystkie mają szkiełko mineralne.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat używa Citinzena od 2 lat, pracuje w Anglii na frezarce, czyli praca brudna, bransoleta nie ma żadnych śladów użytkowania, szkiełko ma delikatne ryski ale od codziennego użytkowania, parę razy zdarzyło się, ze spadł mu na żużel, a szkiełko nie odczuło tego w żadnym stopniu. Automatyczny odbiór sygnału to fajna sprawa w zegarku, ale mi takie bajery kojarzą się z zegarkami sportowymi, a nie z zegarkami wyjściowymi. Prawda jest taka, że w zegarkach firmy Citizen czy Junghans błąd pomiaru jest niewielki co do miesiąca, nie odczuje się tego. Odbiór sygnału z satelity też nie w każdym mieście zadziała, u mnie w małej miejscowości miałem problem, żeby zegarek automatycznie pobierał godzinę i datę z satelity, w większej już miejscowości takiego problemu nie było. Jeżeli zależy Ci na zegarku tradycyjnym, to ja skupiłbym się bardziej na firmach które już na rynku są od kilku lat, im więcej zegarek ma bajerów tym szybciej może się popsuć, a za 500-600zł nie kupi się nowego, rewelacyjnego zegarka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym gorszy będzie zegarek mniej wiodącej firmy od takiego powiedzmy Citizena czy Seiko? Nie ma żadnej złośliwości w moim pytaniu, serio pytam, bo nie wiem.

Mam dwa Casio obecnie, w jednym uszkodzona bransoleta z mojej winy, drugi śmiga bez zarzutu - obydwa nieźle się trzymają.

Ogólnie rozchodzi się o to, że raczej jestem osobą, która nie wydałaby więcej niż 200-300zł za zegarek, ale jak zobaczyłem Beringi to kupiłbym kilka, nie widzę innej firmy z podobną stylistyką :/

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie różnią się stylistyką, zwłaszcza Casio :) Moim zdaniem z Twojej listy bardzo uniwersalny, klasyczny i ciężki do zniszczenia a co za tym idzie o chyba najlepszym stosunku cena/jakość jest http://www.swiss.com.pl/pl/produkty/producer/6/zegarki_citizen.html#7537=zegarek_meski_citizen_bm1340-58e.html . Ma tytanową bransoletę i kopertę, szkiełko szafirowe oraz eco-drive. Edefice ze swoim dziwacznym wyglądem też ma coś w sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten Citizen wydaje mi się najsolidniejszy i najtrwalszy. Tytan/szafir/eco drive w tej cenie to super sprawa. Taki zegarek "na lata" (chyba :) ).

Z drugiej strony najbardziej podoba mi się ten Edifice specyficzny, tez szafir, ale zegarek na zamówienie, trochę ryzyko, bo jak się okaże, że mi się nie podoba na ręce to będzie problem (a Citizeny obydwa mam w sklepie kilka km od siebie).

No i Lineage z Wave Ceptorem bez wyświetlacza - piękna sprawa - datownik automatyczny itp, ale szkiełko mineralne. Za 800zł trochę żal.

Cięzki wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak napisalem wcześniej - osobiście mając do dyspozycji Twoją listę też wybrałbym tego Citizena. Jest uniwersalny/stonowany, budowa wskazuje, że pewnie wytrzyma lata i w tej kwocie oferuje sporo. Edefice z racji swej specyficzności nie sprawdzi się do każdej okazji/ubioru i w tej cenie pewnie można znaleźć jeszcze bardziej "odjechane" zegarki casualowe, chociażby w kolekcjach Fossila.

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności