Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio zamówiłem w końcu http://www.timex.pl/watches/intelligent-quartz-tide-temp-compass-t49860za

Spodobał mi się dużo bardziej, niż G-shocki za 3 razy tyle...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, spodziewałem się. Doprecyzuję, nie szukam samozwańczych doradców finansowych ani arbitra elegantiarum. Interesują mnie opinie o charakterze utylitarnym: dobry mechanizm/zły, mam/mój mąż ma i działa już 125 lat bez wymiany baterii lub zdu.pcuł się po kwadransie.

Edytowane przez Gotycki_Zdun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie ma mowy o mechanizmie bo tam tylko jakis kwarc. Zegar nie wart tych pieniedzy.

 

Za taką kasę można mieć kilka innych zegarków.

 

Przejrzyj tańsze seiko i J.spring, też z grupy seiko. Pulsary, lorusy też nie są złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zamówiłem w końcu http://www.timex.pl/watches/intelligent-quartz-tide-temp-compass-t49860za

Spodobał mi się dużo bardziej, niż G-shocki za 3 razy tyle...

Timex nie są chwalonymi zegarkami... lepiej kupić pewnego i cenionego casio bądz seiko ale to już trochę większy wydatek

 

obecny obiekt westchnień... bo przecież submariner mi nie grozi :lol:mdv106d_1a1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z okazji zbliżających się moich urodzin, zamierzam sb sprawić prezent w formie nowego zegarka :)

Rozglądam się za jakimś analogowym, koniecznie z paskiem (najlepiej gumowym), datownikiem i Chronografem

Aktualnie mam na oku:

http://www.timex.pl/watches/mens-chronograph-t2p043kw

http://allegro.pl/zegarek-lorus-rt393bx9-chronograf-kurier-gratis-i3375462106.html

 

Możenie doradzić ew. coś innego? ;)

 

 

P.S.Aktualnie posiadam Lorusa, który służył mi dzielnie ponad 2 lata :)

P1180042.JPG

Edytowane przez el-polako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ładny zegarek maciej76.

Indeksy godzinowe na poziomie prawie równym Rolex'a.

Indeksy na bezelu grawerowane/frezowane a następnie lakierowane, tak?

Krawędź bezela również frezowana, bransoleta solidna, a zarazem nie przeciążona.

Design bardzo wyważony, dobrze wpasowujący się w klimaty diverów, a co najważniejsze zegarek w żadnym miejscu nie kopiuje Rolexa i Omegi.

Szkło szafirowe? Ma powłokę/powłoki?

Z tego co widzę automat, oparty na ETA 2892 czy 2824, a może SeaGull?

Nie znam tej pracowni, mógłbyś przybliżyć co nieco?

300M to już dobra klasa wodoszczelności, można spokojnie nurkować ;)

Ogólnie zegarek bardzo ładny, porządnie wykonany i wykończony, design oryginalny, dobra klasa wodoszczelności, gratuluję!

Na marginiesie, nie lepiej kupić Stowy SeaTime albo Sinna? Pytam bo firma chyba dopiero raczkuje, a nazwa mnie nie przekonuje, plus łatwiej byłoby odsprzedać gdybyś zechciał iść wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć jakieś fotki. Jak się nosi? Nie taki chinol straszny co? :D

 

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Dokładnie czegoś takiego szukałem (no może wskazówka sekundowa mogłaby być "na tej samej tarczy" co minutowa i godzinna. Dodatkowo pasek jakością nie grzeszy - ale tę drugą wadę można bardzo łatwo usunąć :)). Na pewno zostanie u mnie.

 

Co do fotek: raczej nic ciekawszego niż tu:

http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=11256

nie zrobię (na 3 stronie jest więcej zdjęć czarnej wersji - moja ma całą srebrną koronkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, Rodina konsultowała z Nomosem, że skopiuje 90% ich zegarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo pytań. Dość poważnie podchodzisz do zegarków. Postaram się odpowiedzieć.

 

Indeksy są na prawdę fajne, nakładane. Tarcza to połyskująca czerń przy czym bardzo głęboka. Zupełnie inaczej niż w przypadku Ecozilli która miałem do niedawna. Fajnie to wszystko współgra. NIektórzy twierdzą, że wskazówki są za delikatne. Nie zauważyłem.

 

Szkło to szafir. Niestety bez AR. Nie ma żadnych zarysowań pomimo, że zdobyłem używany egzemplarz bo tej wersji już nie produkują. Aktualnie o ile jeszcze są to można w obiegu pierwotnym kupić Artego 500m. Jednak nowy model ma koronke na 3ciej i tarczej zupełnie płaską.

 

Tutaj oficjalna strona tego microbrandu. http://www.artegowatches.com/watches.php

 

Zegar napędza Miyota 8215. Dobrze czy źle nie wiem. Mój trochę spieszy. Ale dopuszczam takie zachowanie bo i tak nie noszę go codzień. Prędzej czy później i tak się zatrzyma i będę musiał go od nowa nastawiać.

 

Stowa czy sinn- no pewnie że lepiej, jednak na pewno nie Stowa. Nie ten klimat. Pomijam fakt, że to zupełne inna półka cenowa. Sina biorę w ciemno. Ale tylko U1 albo Uxa. Oba są genialne i widzę je u siebie w pudełku. Choć miałbym dylemat taki jak wcześniej tutaj chyba się dzieliłem. Po możliwości namacalnego porównania U1 Uxa i Damasko da46 dylemat jest jescze większy. Wszystkie 3 są świetne.Niestety wszystkie w cenie abałt 1k juros.

 

IMG_20130518_212807%20%5B800x600%5D.jpg

 

IMG_20130518_191211%20%5B800x600%5D.jpg

 

Z odsprzedażą tego zegarka się nie boję. Nie ma ich w kraju dużo a szukałem go ponad miesiąc. Przy czym 2 tygodnie trwały negocjacje z poprzednim właścicielem. Nie był on skłonny do przejęcia. Po czasie odezwał się w chwili słabości i trzeba było podjąć szybko decyzje. Udało się.

 

Nie żałuje. Przymierzałem ten zegarek wcześniej. W polerce, szczotce oraz piaskowanym wykończeniu. Najbardziej napaliłem się na piasek, udało zdobyć się szczotkę. NIe ma tego złego, to inna szczotka niż Seiko Monster którego też miałem do niedawna.

 

A teraz czas na piwko. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności