Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze koszt tego zegarka to 400zl, trzebaby miec naprawde niesamowitego pecha zeby sie przyczepili do zegarka z chin ;) z niska wartoscia na paczce, jeszcze widzac w srodku jakas Rodine niewiadomego pochodzenia.

 

Ja sie nim podjaralem w zeszlym roku, ostatnio jak trafilem na ta strone good stuff i zobaczylem ze cena sciagniecia tego zegarka spadla z 600 do 400.. eh, po wakacjach trzeba bedzie nabyc ;),

moze wypuszcza jakas jeszcze ciekawsza wersje kolorystyczna.

Co z tego ze jest totalna zrzynka z duzo drozszego zegarka, jak i tak wyglada przepieknie. Normalnie jak Chinska duma narodowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega uważa za słuszne tylko "Swiss made"?

Jakbyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to byś widział że poleciłem seiko i orienta i że je cenie. Nie wiem skąd ten argument, ze widzę tylko swiss made. Potem wrzucę kilka wartościowych zegarków w tej cenie. Jestem ciekaw czy w butach abibas czy riibok naśladujących oryginały też byś chodzili. Nie wiem co w tym zegarku jest takiego śwetnego, poza tym że koperta jest wykonana przyzwoicie. O mechanizmie na ( miyota za 10-20zł) nie można tego powiedzieć

Edytowane przez Jakub612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chin sciagam nadwymiar duzo, czesto duze ilosci, rzeczy tanie i rzeczy drogie, czasem markowe ( np. tablet lenovo 2109A ).. i nadal podtrzymuje zdanie ze o vat jest ciezej niz latwiej, zwlaszcza przy niewielkich malych lekkich paczuszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To modele znalezione na szybko. Po dokładniejszym przeszukaniu da się znaleźć taniej albo spytać o rabat.

 

 

 

 

Z chin sciagam nadwymiar duzo, czesto duze ilosci, rzeczy tanie i rzeczy drogie, czasem markowe ( np. tablet lenovo 2109A ).. i nadal podtrzymuje zdanie ze o vat jest ciezej niz latwiej, zwlaszcza przy niewielkich malych lekkich paczuszkach.

Ale to też zależy od sprzedającego, zresztą nie masz pewności. To, że Tobie się udało nie znaczy że innym się uda. Dużej ilości osób kupujących tanie chińskie smartfony dorzucają.

 

 

Z szafirem nic nie znalazłem, ale jestem ciekaw że skoro ten automat jest tak dobrze wykonany to ciekawe ile lat pochodzi? Hardlex nie będzie dużo gorszy. Zresztą 400 złoty będzie Cię on kosztował bez podatku vat.

Edytowane przez Jakub612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, ze wszystkimi opłatami wyjdzie 500-600 zł. Za te pieniądze wolałbym 10 razy bardziej kupić seiko lub orienta, albo nawet dopłacić 100 czy 200zł.
Niestety, Rodina bije seiko i orienty na głowę jeśli chodzi o stylistykę.

Możliwe, ze jest zerżnięte z jakiegoś droższego zegarka, ale nie zmienia to faktu ze jest po prostu ładna.

No cóż czego można się spodziewać skoro odpustowe casio i timexy są uważane tutaj za ładne.
Kwestia gustu. Ja tam lubię klasyczne G-SHOCKI.

Nie włożyłbym tego na rękę.
A ja tak. ;)

 

Jeśli dałoby się go dostać za +/-400 zł to z chęcią bym sobie go sprawił.

Jak dla mnie to nie jest to typowa podróbka, bo wydany jest pod w ogóle inna nazwa.

Skopiowana jest tylko stylistyka.

Edytowane przez Roni11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodina jest ładna, bo design nie jest zapożyczony tylko w 100% skopiowany z nomosa

 

 

 

 

Mnie osobiście takie 100% kopiowanie odrzuca. Jestem ciekawy czy jeździlibyście chińską podróbką volkswagena( takie rzeczy robi się w Chinach) albo nosili podrobione ciuchy lub buty z poprzekręcanymi nazwami. Dla mnie to jest to samo. Tak samo odrzucają mnie wszystkie Parnisy, Sea Gulle. Nie chodzi o to, że są chińskie bo jestem pewien że chińczycy mogą zrobić dobry jakościowo zegarek z własnym designem. Nie wiem tylko czy znalazłoby się tylu chętnych, bo cena pewnie nie byłaby dużo niższa od zegarka szwajcarskiego, niemieckiego czy japońskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G-SHOCK: GLS-100-3ER, Co sadzicie o tym g-shocku ? Potrzebuje na ujemne temperatury jak jestem przez 2-3miechy non stop na stoakach i oglanie na desce. W lato/wiosne woda - wake/kitesurfing + rower. A w ciagu dnia sala treningowa gdzie przydaje sie dokładny stoper i jest wytrzymały na działa nieporządane. Podoba mi sie ale nie miałem na ręce. Ktoś mże sie wypowiedziec ?

Edytowane przez cziloss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jestem ciekawy czy jeździlibyście chińską podróbką volkswagena( takie rzeczy robi się w Chinach) albo nosili podrobione ciuchy lub buty z poprzekręcanymi nazwami (...)

Chyba trochę przesadzasz. Ja bym tego zegarka podróbką nie nazwał - dla mnie podróbką jest coś, co wygląda tak samo/prawie tak samo jak pierwowzór i jest sprzedawane pod taką samą nazwą. Argument z poprzekręcanymi nazwami też moim zdaniem średnio trafny - miałby sens, gdyby ta Rodina była sprzedawana pod marką np. Nomoz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G-SHOCK: GLS-100-3ER, Co sadzicie o tym g-shocku ? Potrzebuje na ujemne temperatury jak jestem przez 2-3miechy non stop na stoakach i oglanie na desce. W lato/wiosne woda - wake/kitesurfing + rower. A w ciagu dnia sala treningowa gdzie przydaje sie dokładny stoper i jest wytrzymały na działa nieporządane. Podoba mi sie ale nie miałem na ręce. Ktoś mże sie wypowiedziec ?

 

na wyświetlaczu biało-na-czarnym nic nie widać (a jeszcze mniej jakby to było barwione-na-czarnym jak w innych modelach casio)

 

bywa że ktoś kupi dla bajeru, a potem kupuje dokładnie ten sam model, tylko z "normalnym" wyświetlaczem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kurde a własnie myslalem, ze biale na czarnym bedzie gitez :) bede w Time-Trend i innych salonach przy weekendzie. Założe na ręke i tak bedzie najlepiej. Ogolnie to chce zobaczyc GA-120-x,GA-150-x, G-8900-x no i tego GLS. Poszedłbym w protreka no ale cena zaporowa a uzywka jakos nie bardzo.

 

Z innej beczki, ktos posiada http://www.tomsky.com.pl/?1,zegarek-parnis-43mm-sea-gull-st-25 ? Moglby sie wypowiedziec. Podoba mi sie a poszukuje sikora do koszuli ale zeby nie byl turbo elegancki tylko wlasnie w takim stylu. Na taki zegar mam ok. 350zł. Ma ktos moze wlasnie ten zegar albo cos podobnego ?

 

Inna beczka vol. 2: jak trzymacei swoje zegarki ? Przy zakupie 2 nastepnych zegarkow bede miec juz 6 i musze chyba kupic jakiegos boxa bo na razie za bardzo nie traktuje ich jak trzeba. Chyba, ze macie jakies swoje sposoby na to ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, ktos posiada http://www.tomsky.com.pl/?1,zegarek-parnis-43mm-sea-gull-st-25 ? Moglby sie wypowiedziec. Podoba mi sie a poszukuje sikora do koszuli ale zeby nie byl turbo elegancki tylko wlasnie w takim stylu. Na taki zegar mam ok. 350zł. Ma ktos moze wlasnie ten zegar albo cos podobnego ?

Ja mam od listopada. Pytaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to mi zalezy zeby dowiedziec sie czy woglada tak samo jak na zdjeciu. Nie wymagam zeby wykonanie bylo na poziomie Rolexa ale czy ogolny wyglad i wykonanie jest okej ? Jak prezentuje sie na ręc - ja mam 19,5 - 20cm w nadgarstu i nie chcialbym zeby wygladalo to jak popierdółka. No i najwazniejsze czy w twoim odczuciu zegar nadaje sie do koszuliny na takie poleleganckie chodzenie ? Nie chce zgrywac zadnego prezesa tylko wydaje mi sie, ze jak jestem srednio 1-2dni w tyg ubrany na pol konkretnie to Gshock, Diesel czy fossil ktorego ma nie bardzo siedzi :). Dlatego wlasnie wpadl mi w oko ten Parnis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek 16cm (no chudy jestem i mały nooo) i wypada to tak (pasek spięty na minimum):

20130605_203427.jpg

 

Wygląda na żywo baaaardzo dobrze. Zdecydowanie lepiej niż sugeruje cena. Detale są wykonane z dbałością i nie ma żadnych niedoróbek. Pasek można by w sumie wymienić bo seryjny jest ciut twardy i się przyciera szybko ale mi to nie wadzi.

To co jest granatowe (wskazówki i cyfry) fajnie połyskuje. Male tarczki (rezerwa chodu i sekundy) mają prążki. A od spodu widać mechanizm acz sporo zasłania kotwiczka (ponoć głosna ale wydajna, fakt faktem jak się macha przy głowie to ją słychać).

 

Tu jeszcze foto z bliska. (wiem, ciemne ale miało być artystycznie bazą pod filtr)

IMAG0549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ndr3 - Dzieki bardzo, wyglada b.fajnie na przeszczepie. No to juz mam obrane dwa cele :). Pewno za jakis miesiac znowu cos nowego sobie obmysle ale na razie po weekendzie bede sie musial nacieszyc dwoma nowymi egzemplarzami. A teraz kolejne pytanie moze ktos poradzi - jakis czas temu wychodzac z klatki zawadzilem o sciane ( mam czasem problem z wejsciem przez mniejsze przejscia :-) ) i uszkodzilo sie szklo w moim fossilu. Jest sznita ( niestety nie moge zrobic zdjecia bo nie mam zadnego aparatu w tej chwili a muj galaxy s+ robi takie zdjecia, ze wstyd i nic nie widac - probowałem ) a reczej pare sznitech, no typowe obdrapanie szkła. Czy to mozna jkaims sposobem spolerowac oddac do renowacji ?

Edytowane przez cziloss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Parnis już chyba wiem co kupię jak będę potrzebował zegarka do koszuli :)

 

Z tym paskiem wygląda jeszcze lepiej :)

http://www.ebay.com/itm/43mm-Parnis-white-Power-Reserve-Chronometer-automatic-cow-leather-Watch-P048E-/320945547956?pt=Wristwatches&hash=item4ab9d86ab4

Edytowane przez adrian1115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siii ja dostalem podobnego casio na komunie ( tja 4x zegarek, łancuszek i pierwszego kompa na Intelu 166 i 16mb ramu od wujka zza wielkiej wody :D ) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9a/Casio_F-91W.jpg/220px-Casio_F-91W.jpg i do tej pory uważam, ze jest OCHYDNY dobrze, ze wpadl mi do kibla na koloniach to żalu nie bylo. Nie jestem zwolennikiem takich sikorów :). Ale pamietam, ze w pedałówie jeden z ziomkuf ze wspólnej ławy mial z kalkulatorem a drugi wlasnie z melodyjkami :D

Edytowane przez cziloss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przeładowany i nieczytelny. Lepiej dołożyć do GW-A1000. Że wszystkich analogów najbardziej czytelny i ma wszystko co potrzebne.

 

W realu jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności