Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się, że jedyny możliwy a zarazem najlepszy upgrade phonaków to dołożenie do tego, co jest dodatkowego przetwornika odpowiedzialnego za bas. cena ok 500 - 600 zł i nie mają konkurencji :)

Nie zdziwiłbym się gdyby za niedługo owe dual drivery się pojawiły. Ale czy powtórzą sukces Audeo - nie wiem. PFE są dlatego tak cenione bo mają tylko jeden przetwornik, a i tak grają niesamowicie. Dual driver spowodowałby pewnego rodzaju zaprzeczenie całej idei Audeo z wymiennymi filtrami. Choć z drugiej strony Sleek też szczycił się jednodriverowym SA6 ...do czasu. Mam jednak nadzieję że przy ewentualnym Audeo-dualdriver nie zastosują oklepanego TWFK, a raczej ten sam przetwornik na wysokie i średnie i woofer na częstotliwości <200Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś szukał kompana do audeo, na meizu m6 grają przepysznie, meizu wyeksponowuje basik lepiej niż czarne i zielone filtry, a audeo nie tracą przy tym swojej góry i całego charakteru grania(jak to było w przypadku zielonych filtrów)

dodatkowo nawet jeśli komuś by to połączenie nadal grało za mało basem, ma ******sty eq którego można używać do woli(nie ma przesterów), no i może zmienić filtr na bardziej basowy :)

 

odsłuchy robiłem na szarych filtrach :]

 

ręcoma i nogoma się pod tym podpisuję ^^

 

dzisiaj dorwałem meizu m6 sp, odsłuch na szarych filtrach, wszelkie dopalacze i bassboosty wyłączone, mimo to, basu jest tyle ile ma być, schodzi niziutko, aż mruczy:D

do tej pory najlepsze połączenie jakie słuchałem z Audeo, clix się chowa, do tego miałem wrażenie, że średnica na nim jest ocieplona, a wokale trochę przyduszone - w meizu bas jest znacznie lepszy, wokale czyste i wyraźne, a średnica jest średnicą, szczerze polecam to połączenie:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W czasie ostatnich wycieczek w zimowym i mroźnym krajobrazie zauważyłem, że powoli cichła mi lewa słuchawka, aż to osiągnięcia całkowitej ciszy. Słyszał/spotkał się ktoś z czymś podobnym? Mróz raczej nie jest winny - słuchawki są pod czapką, więc może wilgoć? Po mniej więcej pół godziny w ciepłym i suchym powietrzu wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie ostatnich wycieczek w zimowym i mroźnym krajobrazie zauważyłem, że powoli cichła mi lewa słuchawka, aż to osiągnięcia całkowitej ciszy. Słyszał/spotkał się ktoś z czymś podobnym? Mróz raczej nie jest winny - słuchawki są pod czapką, więc może wilgoć? Po mniej więcej pół godziny w ciepłym i suchym powietrzu wszystko wraca do normy.

 

Patrz parę stron wcześniej. Też to miałem... Tu problem ewidentnie tkwi tylko w filtrach ... Zdjąłem, założyłem jeszcze raz i cały problem zniknął ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! A te szare i czarne filtry to można w jakieś normalnej cenie dostać czy będę musiał wybulić 100 zł tongue.gif ?

 

Widzę tutaj że szare jak i czarne stoją po 10zł. To są chyba te co w 112 wink.gifhttp://sonusmobile.pl/product-pol-127-Para-czarnych-filtrow-do-sluchawek-Audeo-PFE.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał, ew. można dokupić od kogoś pojedyncze sztuki ... Te 3 pary co tam są to wystarczają chyba na coś ok. 1.5 roku ? Można nawet cały czas na nich słuchać, ale się niszczą po prostu ...Tylko, że u sonusa można kupić pojedyncze sztuki tylko wtedy jak się kupiło u niego audeo (z tego co wiem), więc nie jest źle ;]

Edytowane przez Grok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem (synuś pierworodny mi buchnął) Shure SE 102. Słucham muzyki od rocka progresywnego po jazz a klasyką ( do baroku a potem to dopiero od Strawińskiego) nie pogardze. W tych shurach jak dla mnie srednica genialna ale dół bez mięsa ( Marcus Miller brzmi dziwnie). Brać te Audeo czy palnąć synusia w czoło i niech oddaje co zabrał? Player to Ipod 5,5G. Zastanawiam się nad wzmacniaczem do tych Audeo ( albo Shure ) FiiO E5 albo Fiio E3. Jak te Audeo grają z moim Ipodem dziadkiem? Po przeczytaniu nie powiem zacząłem się slinić jak 50 - latek na widok hmmmm powabnej 18-tki.

Edytowane przez tomaszek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj, do iPoda nie pasują, chyba że lubisz techniczne granie bez odrobiny funu. Do video szukaj ciepłych słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum.

Od wczoraj jestem w posiadaniu Phonak Audeo PFE 112, które zakupiłem u bardzomiłego Pana z Sonus Mobile. Dzięki uprzejmości mogłem sprawdzić czy model zmikrofonem będzie współpracował z telefonem HTC Desire HD. Jak się okazało,przycisk nie chciał działać, mikrofon poprawnie funkcjonował. Zdecydowałemwybrać w tym momencie słuchawki ztematu.

 

Przyznam że przez te 70 stron zdążyłem się bardzo już nakręcić, oczekiwałem wyrwaniaz butów, choć wcześniej nie słyszałem słuchawek z wyższej półki i niewiedziałem czego się spodziewać.

Kiedyś posiadałem Creative Zen Micro, który bardzo pięknie grał na SONY MDR-EX51, później czasy MP3 się skończyły i zacząłem słuchać na SonyEricssonach -muzycznych i przyznam grało to bardzo ciekawie.

 

Aktualnie użytkowałem Sennheiser CX-300-II, na HD 2 i DesireHD, grało to dobrze, a może i bardzo dobrze, jednak człowiek się przyzwyczaja istwierdziłem, że może warto spróbować tak zachwalanych Audeo.

 

Pierwsze doznania nie są ciekawe. Właściwie brak ciarek naplecach, a miałem nadzieję doznać tego uczucia, słuchawki grają cicho. W porównaniudo wcześniejszych połowa wartości na skali to max tych. Jednak dobrze tłumią nanakładkach piankowych Comply i właściwienie przeszkadza nawet w autobusie głośność. Jednak bez Equalizera by się raczejnie obeszło, podbicie basów się przydaje.

 

Na szarych filtrach słuchałem jadąc do domu Black Album i bardzo mi się nie podobał,w domu przeszedłem na czarne, jest trochę lepiej jednak to nie to, brak pazura.

Dziś wrzuciłem Feithlles Insomnia, z początku, poranna jazda do pracy zeroentuzjazmu, ale po 16 jakby zaczynało coś mi się podobać ilość dźwięków któreusłyszałem zrobiły na mnie wrażenie, chciałbym jeszcze trochę więcej wzlotówusłyszeć.

 

 

 

Prawdopodobnie winą może być sam telefon, nie wiem nawet czyjest on ciepły, czy zimny, bo z tego co pamiętam chyba te ciepło grające z tymisłuchawkami się lepiej sprawdzają. Może ktoś z Warszawy posiada te słuchawki ijest w pełni zadowolony, to bardzo chętnie bym porównał, jeżeli oczywiście ktośz Was będzie tak miły.

 

Możliwe że mimo iż armatura się nie wygrzewa, to musi siędotrzeć, albo mój mózg przyzwyczaić, bo jakby po 1,5h słuchania zaczyna byćlepiej. Muzyka jednak też była inna.

 

 

 

Posiadam jeszcze zielone filtry, jednak póki co ich nietestuje bo coś tam się odkleiło z tego co zauważyłem.

 

Wybaczcie Panowie jeżeli coś nie tak napisałem, ale nie znamsię na technicznych określeniach i większości terminów audiofilskich nierozumie, chętnie podszkoliłbym się z tego tematu, bo muzykę lubię, możliwetylko że nie ten słuch już posiadam.

 

Pozdrawiam .<br style="mso-special-character:line-break">

 

<br style="mso-special-character:line-break">

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało mocy ma ten telefon a audeo są bardzo łase na prąd. Pozostaje Ci albo zmiana na jakiś odtwarzacz mp3 albo dokupienie wzmacniacza przenośnego. Bez jednej z tych dwóch rzeczy moim zdaniem pieniądze zapłacone za te słuchawki pójdą w błoto.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź,szkoda że czegoś nie zaproponowałeś od razu. Ile taki wzmak minimalnie kosztuje i jaki można zakupić, warto. Wszystko w sumie się rozchodzi o pieniądze, a ja w sumie nie mam zielonego pojęcia na ten temat.

 

Czy koś dysponuje możliwością zaprezentowania tego co mogę osiągnąć zanim kupię, oczywiście w Warszawie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego dźwięku. Posłuchaj tych słuchawek przez tydzień później spróbuj posłuchać CX300 - zapewniam Cię że już do nich nie wrócisz.

Twój mózg musi się przestawić na specyficzne brzmienie armatury daj mu trochę czasu.

HTC może mieć oczywiście za mało mocy. W końcu to nie jest odtwarzacz mp3 tylko telefon. Nie bój się więc pójść ze skalą troszkę dalej niż przy CX'ach. Audeo mają 32Ohmy i 107dB@1kHz więc będą dość ciche.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź,szkoda że czegoś nie zaproponowałeś od razu. Ile taki wzmak minimalnie kosztuje i jaki można zakupić, warto. Wszystko w sumie się rozchodzi o pieniądze, a ja w sumie nie mam zielonego pojęcia na ten temat.

 

Czy koś dysponuje możliwością zaprezentowania tego co mogę osiągnąć zanim kupię, oczywiście w Warszawie?

Kup fiio E5 i będziesz zadowolony. U lawrenca z Audiomagic możesz w Warszawie odsłuchać sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie pocieszyłeś, spodziewałem się większej kasy. Teraz tylko muszę wygospodarować czas by pojechać na odsłuch. Minus to to że trzeba ładować co jakiś czas i dodatkowe pudełko w kieszeni.

 

Pięknie dziękuje, za rady coś musi być w tym przestawieniu, bo tak jak pisałem jakby dziś było lepiej.

 

 

 

 

A jeszcze jedno, nie ciągną was te silikonowe osłonki za uchem? Gdy obracam głowę to właśnie tam odczuwam ruch, który jest dość dokuczliwy, zawsze kabelek na piersi stawia jakiś opór i się naciąga, może jest jakiś sposób, wybija mnie to strasznie, a przecież nie będę siedział na sztywniaka.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez worms14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności