Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma sensu też to co mówisz- po kij podbijać w grajkach jak z reguły przestery są albo w głośności albo samym pasmie przenoszenia:) Też jestem zdania że lepiej jest dobrać sprzęt niż kombinować eq kiepskim:) mózg to w ogóle fajna maszyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie powinieneś być zawiedziony sceną na comply. ciężko mi ocenić różnice obiektywnie bo nie mam gumek w rozmiarze m, a L i S nie pasują za dobrze do mojego ucha. niemniej jednak różnice w scenie wydają mi się minimalne na korzyść gumek (chociaz może to być kwestia średniej izolacji) ale na comply ogólny odbiór dźwięku lepszy.

 

ps. słuchasz audeo na clip+ ? jak to brzmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obyś miał rację, bo na AKG K370 ostro comply zmieniały dźwięk.

 

Co do Clip+, to być może to wrażenie (jestem bardzo sceptyczny, bo nie raz wmawiałem sobie różnicę, a potem uświadamiałem sobie, że tylko mi się wydawało), ale najlepiej mi się słucha ich na Clipie+ właśnie (no nie podłączałem do Clipa bez plusa, którego również posiadam). Tak czy siak na SGS jakoś nie podoba mi się ich brzmienie, na Prodigy HD2 również. Jednak podkreślam, że tylko mi się tak wydaje :) Na pewno to dobry duet, tyle mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odbiegnę od tematu.

Przeczytałem większość postów i piszą ze audeo dobrze zgrywa się z E2,P3,sony itp

E2 mam i rzeczywiście lepiej się zgrywa z audeo niż s638f, ale bez ekranu i radia, mp3 dla mnie nie istnieje.

Dlatego zwracam się z pytaniem co kupić do audeo??

 

Musi być wyświetlacz chociaż 2 liniowy,klawisze (bez dotyku),dobry akumulator(20h+),radio, pojemność minimum 8gb, grajek ciepły z dobrym basem, kwota hmm do 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm gdyby nie wymóg klawiszy to poleciłbym samsung p3 ;) Mam e2 i p3 i osobiście połączenie phonaków z p3 jest dla mnie niemal idealne, z e2 brakuje basu przez co nie nadaje się do każdej muzyki. Z samsungiem jest bardziej uniwersalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś z użytkowników Audeo posiadał wcześniej NuForce 6 lub 7? Chodzi mi o porównanie stopnia izolacji w obu konstrukcjach. NuForce mają jak dla nie nieco za dużo basu ale świetnie izolują, chętnie przesiałbym się na coś jaśniejszego przy zachowaniu tej przydatnej cechy wink.gif Opowiadałbym się raczej za wersją z Comply, gumki znacznie grzeją w uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z użytkowników Audeo posiadał wcześniej NuForce 6 lub 7? Chodzi mi o porównanie stopnia izolacji w obu konstrukcjach. NuForce mają jak dla nie nieco za dużo basu ale świetnie izolują, chętnie przesiałbym się na coś jaśniejszego przy zachowaniu tej przydatnej cechy wink.gif Opowiadałbym się raczej za wersją z Comply, gumki znacznie grzeją w uszy.

Z Comply izolują lepiej od NF. Z sylikonami podobnie. Tylko, że Audeo nie mają nieco mniej basu a znacznie mniej. To pary grające w opozycji do siebie - skrajnymi pasmami. Całkowity brak punktów wspólnych... Może coś po środku? Np. AKG K 370?

 

Niech ktoś mi wyjaśni co sie dzieje, że tyle Phoniaków ląduje w komisie??

 

Dwie sztuki to nie tak dużo...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na dość szerokie pole do popisu przy manewrowaniu filtrami. W pewnym zakresie, czytając recenzje, zdaję sobie sprawę z odmienności Phonaków względem NE-6. NE-6 używałem z V39 co sprawiało że nie rzucały mi się tak w uszy, w tej chwili użytkuję Zune'a a szykuję się także na porzucenie sprzętu przenośnego na rzecz telefonu. W kręgu zainteresowań jest N8 i jeśli na nią padnie to wołałbym uniknąć tego połączenia z NE-6. Przynajmniej ze wstępnych odsłuchów daje to za dużo zdecydowanie basów. A co do Phonaków to można powiedzieć takie zafascynowanie bez odsłuchu, na K370 jeszcze nie zerkałem. Generalnie poszukuję czegoś zbliżonego do HD595, HP1000 w wersji mobilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tą promocją "Skomponuj swoje Audeo" w Sonus Mobile, miała niby trwać do końca lutego 2011 ale w tej chwili mogłem bez problemu dodać do koszyka Phonaki 012 Perfect Bass plus filtry szare i czarne, pudełko itd. Wiecie może czy nadal jest to wiążące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra Zune, ale NuForce i Audeo to dwie przeciwstawne szkoły grania. Przy słuchaniu Ne-6 jest bas, bas i tona mułu, za to audeo grają jak na moje ucho bardzo "kryształowo" - zasypują słuchacza szczegółami ale są dość oszczędne w dzieleniu basem. Podobnie jak u Diriana słucham zazwyczaj na szarych, próbowałem na czarnych ale wróciłem do poprzednich bo więcej traciłem niż zyskiwałem, za to zielone odrzuciły mnie już na starcie.

 

HD595 nie posiadam, za to mam HD598 (może grają inaczej ale to dalej ta sama szkoła) - w stosunku do Phonaków ukazują mniej szczegółów, również nie są przeznaczone dla bassheadów, ale za to dla mnie grają dużo bardziej radośnie niż posiadane armatury.

 

Jeżeli jest możliwość warto posłuchać gdzieś armaturek, bo można się zdziwić (tak było w moim wypadku). Jednak kiedy się przywyknie do ich sposobu grania, Phonaki dają sporo satysfakcji.

Radzę też od razu zaopatrzyć się w pianki (bo wiedzę, że rozważasz zakup u Sonusa)

 

 

Edytowane przez bobhope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja trwa do wyczerpania zapasów, tak jest w regulaminie na stronce.

 

Ja dzisiaj zdobyłem swoje Audeo za 230 zł :)

Nówki, nie śmigane, cały komplet, tylko pudełko trochę obite.

Wolałbym czarne, ale już nie będę wybrzydzał za taką cenę :)

Edytowane przez Q_nik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nich na GG, co za problem.

 

To nie jest żaden problem, pytam przy okazji, a nóż ktoś jednak skorzystał z tego niedawno wink.gif

 

Niestety im więcej zmieniam sprzęt przenośny tym bardziej widać basheadowość NE-6, potrzebna jest mi raczej scena, izolacja, równość prezentacji dżwięków, ewentualnie może być wysunięcie środka.

 

Zune II gen gra w miarę neutralnie, Zune I gen lekko ciepło, N8 wg mnie gra ciepło.

Edytowane przez Neptune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... potrzebna jest mi raczej scena, izolacja, równość prezentacji dżwięków, ewentualnie może być wysunięcie środka.

 

Czyli Audeo na szarych filtrach. Scena może nie jest taka jak w HD598, ale grają bardzo zwiewnie. Izolację zapewnią pianki. Środek i góra subiektywnie uznaję za świetne. Słucham ich na J3 który w najlepszym wypadku jest lekko ocieplony - trochę brakuje mi basu, jednak nie na tyle, żebym wrócił do Ne-6 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności