Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

No to pokaż mi jedne uniwersalne słuchawki, na których wszystko brzmi idealnie. Tylko nie Orfeusz :)

Wiadomo, że nie ma ideałów i nie to miałem na myśli, chodzi raczej o to żeby nie musieć uciekać się do radykalnych ustępstw.

 

@ 4ndr3

W obecnym momencie słuchawki wepchnąłem tak głęboko że chyba już wywierają nacisk na mózg co faktycznie pozytywnie wpłynęło na bas dalej już ich się wepchnąć nie da :} (próbowałem ;}}} ) equalizer mam na full bass reszta tonów na samym dole :) efekt zadowalający ;U chyba jestem bassheadem ;)

@Pasiasty

Jak najbardziej spodziewałem się że będę musiał pójść na pewne ustępstwa ale nie sądziłem że aż takie ;) Wydaje mi się że faktycznie czarny filtr + pianka powinien poprawić charakterystykę pod moje gusta.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matman --> a ja mam pytanie na jakich ustawieniach słuchasz p3 z Audeo (jaki DNS?). Bo mam ten zestaw i jakoś nie mogę go porządnie zgrać ze sobą, próbuje uzyskać brzmienie jakie mam na cowon e2 + CAL! ale nie za dobrze mi to wychodzi. Wiele osób pisze że jest to niemalże idealne połączenie, dlatego mniemam że pewno ja robię coś nie tak ;)

Teraz jużnie słucham, bo pozbyłem się P3. Ja nieco podbijałem bas i troche "uśmiechałem" eq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się podzielimy ustawianiami do P3. Zastanawiam się jak inni widzą moje ustawienia.

 

Szare filtry:

 

60Hz +4

150Hz +3

400Hz 0

1,1KHz 0

3,5KHz -1

8KHz +3

14KHz +5

 

3D 0, Bass +3

Concert hall Size 0, level +1

Clarity 0

 

Podajcie swoje, chętnie przetestuję inne B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również słucham Audeo z P3. Koledzy z forum doradzili mi to połączenie. Słucham Audeo na szarych filtrach z comply. Uważam, że jest to genialne połączenie. Nawet stacjonarne wzmacniacze do których podłączałem te słuchaweczki okazały się gorsze od P3. Dnse 3.0 czyni cuda w przypadku tych słuchawek. Słucham przeważnie rocka i w tej muzyce niczego mi nie brakuje. Bas ma niesamowite p...cie. Wczoraj słuchałem kawalka Dżemu "List do M" z płyty Spodek 92. W końcu poczułem się jak na koncercie. Stopa basowa była niesamowita- głeboka i dobrze kontrolowana, średnica bardzo bliska, a góra szczegółowa z odpowiednia przestrzenią. Wokal był bliski i taki intymny. Żadne pasma nie wchodziły na siebie, wszystko było odpowiednio poukładane. Po prostu banan mi się rysował na twarzy od ucha do ucha :) .Do takiej muzyki mam tak ustawiony Dnse- Eq: 60Hz +10, 150Hz +7, 400Hz 0, 1,1 KHz -1, 3,5 KHz +2, 8Khz +3, 14KHz +8, 3d: +1, Bas: +4, 3d: +1, Concert hall- size: +1 level: +1, Clarity: +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również słucham Audeo z P3. Koledzy z forum doradzili mi to połączenie. Słucham Audeo na szarych filtrach z comply. Uważam, że jest to genialne połączenie. Nawet stacjonarne wzmacniacze do których podłączałem te słuchaweczki okazały się gorsze od P3. Dnse 3.0 czyni cuda w przypadku tych słuchawek. Słucham przeważnie rocka i w tej muzyce niczego mi nie brakuje. Bas ma niesamowite p...cie. Wczoraj słuchałem kawalka Dżemu "List do M" z płyty Spodek 92. W końcu poczułem się jak na koncercie. Stopa basowa była niesamowita- głeboka i dobrze kontrolowana, średnica bardzo bliska, a góra szczegółowa z odpowiednia przestrzenią. Wokal był bliski i taki intymny. Żadne pasma nie wchodziły na siebie, wszystko było odpowiednio poukładane. Po prostu banan mi się rysował na twarzy od ucha do ucha :) .Do takiej muzyki mam tak ustawiony Dnse- Eq: 60Hz +10, 150Hz +7, 400Hz 0, 1,1 KHz -1, 3,5 KHz +2, 8Khz +3, 14KHz +8, 3d: +1, Bas: +4, 3d: +1, Concert hall- size: +1 level: +1, Clarity: +1.

 

Skoro to takie genialne połączenie to czemu tak ekstremalnie podbijasz eq zwłąszcza na dole?

 

Nie wiem jak w p3 działa podbicie "bass" ale w p2 nabierał grania w stylu subwoofera takiej papki.

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki sens jest podawać czyjeś ustawienia eq...

Gdyby istniało najlepsze ustawienie to pewnie zostałoby ogłoszone na stronie producenta...

 

Osobiście za synergiczne uważam dopasowanie bez korekcji i pod to szukałem elementów. Kiedy musiałem pofalowane cuda tworzyć na korektorze to dźwięk stawał się strasznie sztuczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają bas tyle że mają go mało. Rzeczywiście świetnie reagują na equalizer i można go sobie podbić ale bez przesterów jedynie o 3-4db. Bas się pojawia na tyle że można mówić że nie jest cofnięty ale słuchawek do hardcorowego młócenia z nich nie zrobimy nigdy. Jeśli ktoś kocha bas to zwyczajnie nie rozumiem po co kupił phonaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ustawienie dobitnie jednocześnie pokazuje że słuchawki nie mają basu, gdybym tak ustawił na moich dt770pro to by mi bębenki poszły...

 

Maja bas ale jakie ustawienie takie ucho :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

Skoro to takie genialne połączenie to czemu tak ekstremalnie podbijasz eq zwłąszcza na dole?

 

Nie wiem jak w p3 działa podbicie "bass" ale w p2 nabierał grania w stylu subwoofera takiej papki.

 

 

W P3 jest identycznie, rozsądnie jest używać samego eq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z tym, że takie podbicie basu na maksa to hardcore, ale akurat takie mi bardzo odpowiadało. Każdy słucha tak jak lubi. Ja po prostu napisałem moje ustawienie eq w danym rodzaju muzyki. Akurat podczas słuchania płyty "Wechikuł czasu - Spodek'92" takie ustawienie najbardziej mi się podoba. Jest to płyta koncertowa i dzięki takiemu podbiciu niskich tonów poczułem ten fun jak na prawdziwym koncercie. Z innymi płytami nie podbijam tak dołu i jest wystarczajaco dobrze. Wiem, że nie są to słuchawki basowe(gdyby były to bym ich nie kupił), ale przy odpowiednim ustawieniu eq( nie zawsze na maxa) można z nich sporo wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blee to moje ustawienie jest duzo lepsze :P warto zauważyc, że level 1 na concert hall sprawia, ze bas przestaje w ogole "dudnic". Wiec moje ustawienie = +1 na basie z concert hall level 0. I na pewno nie jest to łupanina, a lekkie podkreślenie basu. CAL! z eq na 0 opływa basem w porównaniu do moich ustawień.

Edytowane przez umcacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Muszę się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami :) Audeo zamówiłem tydzień temu i już dzień później miałem je w domu. Przyznam się, że byłem przekonany, że armatura nidgy mi się nie spodoba (kupiłem je częściowo z ciekawości).

Jak pierwszy raz je założyłem, zdziwiłem się, spodobało mi się. Potem przez parę dni miałem mieszane uczucia. Czasami ich detaliczność mnie męczyła wręcz i odbierała przyjemność ze słuchania.

 

Ale teraz po paru dniach mogę to powiedzieć. One są fenomenalne. Ta szczegółowość (słychać najdrobniejszy detal), ten delikatny (no nie zawsze ;) ), punktowy, nisko schodzący bas, a na dodatek scena... Takiej sceny w dokanałówkach nie słyszałem. Szeroka a na dodatek głęboka, słyszę każdy instrument, tam gdzie go słyszeć powinienem, ta lokalizacja dźwięków urzeka. Coś pięknego. Nie można te zapomnieć o wokalach. Co mi się jeszcze spodobało to lekkość brzmienia, nie mam wrażenia żadnego podkolorowania dźwięku, wszystko wydaje się być takie naturalne. To moja pierwsza armatura, ale na pewno nie ostatnia.

 

A moich przedmówców nie rozumiem, używanie EQ to profanacja dla tych słuchawek (trzeba było kupić inne).

 

Oczywiście słucham na szarych filtrach :)

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używanie EQ to profanacja dla tych słuchawek (trzeba było kupić inne).

 

a to niby dlaczego? ;) te słuchawki fantastycznie reagują na eq (co zresztą już było opisywane). ja tak naczytałem się, że basu bardzo mało, a tymczasem +2 db na basie z comply i jest go dla mnie aż za dużo. to zabawne jak każdy inaczej odbiera te kwestie :) a tak swoją drogą to izolacja z piankami jest przerażająca. nie mogę tego słuchać niestety bo przeszkadza mi efekt zatkanego ucha :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używanie EQ to profanacja dla tych słuchawek (trzeba było kupić inne).

 

a to niby dlaczego? ;) te słuchawki fantastycznie reagują na eq (co zresztą już było opisywane). ja tak naczytałem się, że basu bardzo mało, a tymczasem +2 db na basie z comply i jest go dla mnie aż za dużo. to zabawne jak każdy inaczej odbiera te kwestie :) a tak swoją drogą to izolacja z piankami jest przerażająca. nie mogę tego słuchać niestety bo przeszkadza mi efekt zatkanego ucha :(

 

Ja po prostu nie lubię używania EQ. Kupowanie tak lekko, neutralnie grających słuchawek, żeby im potem basu dowalać dla mnie się mija z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używanie EQ to profanacja dla tych słuchawek (trzeba było kupić inne).

 

a to niby dlaczego? ;) te słuchawki fantastycznie reagują na eq (co zresztą już było opisywane). ja tak naczytałem się, że basu bardzo mało, a tymczasem +2 db na basie z comply i jest go dla mnie aż za dużo. to zabawne jak każdy inaczej odbiera te kwestie :) a tak swoją drogą to izolacja z piankami jest przerażająca. nie mogę tego słuchać niestety bo przeszkadza mi efekt zatkanego ucha :(

 

Ja po prostu nie lubię używania EQ. Kupowanie tak lekko, neutralnie grających słuchawek, żeby im potem basu dowalać dla mnie się mija z celem.

trochę filozofujesz bez sensu ;) to, że ktoś kupuje, nawet z pełną świadomością, naturalnie grające słuchawki nie musi wcale oznaczać, że ma przestać lubić podbity bas. zwłaszcza, że audeo dają taką możliwość i bas (nawet bez podbijania) jest bardzo dobrej jakości. ja bas podbiłem sobie z czystej ciekawości, bo raczej nie lubię, ale to nie znaczy, że za sekund trzysta zdania nie zmienię i ochoty nie nabiorę ;) miałbym wtedy czuć wyrzuty? ;> choćbym nie wiem jak 'szeroko' na sprawę patrzył nie jestem w stanie zobaczyć profanacji w używaniu eq. idealne słuchawki to stan umysłu więc każdy zabieg dobry, który nas do tego przybliża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale taką ma filozofie i dla niego jest słuszna, od razu nie ma sensu w wmawiać mu że coś źle robi:)

jak i nie ma sensu twierdzenie że bezcelowe jest kupowanie audeo i podbijanie basu. jak i też dalsza dyskusja na ten temat ;]

 

ja też nie używam eq- bo z reguły est po prostu kiepskie, grajki mają przestery,

mózg ma większe przestery :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności