Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

a ja brzmi z hd? kurde, chyba się skuszę na taki komplet :) . wczoraj go słuchałem chwilę z Eternami i też grał bardzo fajnie. tak muzykalnie i dynamicznie. czy jakość odtwarzania jest dobra? tzn. powiedzmy na poziomie Toucha?

 

a połączenie touch+LOD+Fiio+phonaki?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja brzmi z hd? kurde, chyba się skuszę na taki komplet :) . wczoraj go słuchałem chwilę z Eternami i też grał bardzo fajnie. tak muzykalnie i dynamicznie. czy jakość odtwarzania jest dobra? tzn. powiedzmy na poziomie Toucha?

 

a połączenie touch+LOD+Fiio+phonaki?

Moim zdaniem fiio e1, e5, e3 psują dzwięk, jest gorszy w moim odczuciu (bardziej zamulony, więcej midbasu, gorsza kontrola i separacja, w e1 lekko wyostrzona góra) . Chociaż w połączeniu z phonakami może być przyjemniej bo ipody jak i audeo grają raczej chłodno

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

a ja brzmi z hd? kurde, chyba się skuszę na taki komplet :) . wczoraj go słuchałem chwilę z Eternami i też grał bardzo fajnie. tak muzykalnie i dynamicznie. czy jakość odtwarzania jest dobra? tzn. powiedzmy na poziomie Toucha?

 

a połączenie touch+LOD+Fiio+phonaki?

 

 

 

hd380 + e2 to zestaw którego używa P33, zapytaj jego, z tego co mi wiadomo to nie narzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

midbasu mają sporo więcej niż hd380 ale nie zabija on najniższych rejestrów, brzmienie basu nazwałbym pełnym i krótkim. Ogólnie w kwestii basu po odsłuchach hd380 i przesiadce na audeo nie zauważyłem jakiejś przepaści ani niczego co by mnie drażniło/brakowało... W sumie to nawet lepiej mi się słucha basu z audeo, bo ma właśnie więcej midbasu, mniej męczą ucho na dłuższą metę i są dzięki temu bardziej uniwersalne.

 

Nie do końca rozumiem określenie twarde tłuczenie, nie wiem co ci odpowiedzieć.

nie mam daru do opisywania słuchawek, musiałbyś sam posłuchać wtedy masz pewność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) chodzi mi o to, że np. w hd bas bije tak od dołu jest taki miękki, czyć, że uderza coś miękkiego. w eternach, co mi nie pasuje, oddolnego udeżenia nie ma, a jest takie uderzenie na wysokości uszu, jest ono głośne a przy tym brzmi jak walenie patyka o patyk, takie monotonne i świdrujące uderzenie.

 

ale skoro piszesz, że bas z hd jest podobny do tego w aude (też tak to zapamiętałem po krótkim odsłuchu), to powinno być ok. czy po przesiadce z hd nie było dla ciebie za dużo góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) chodzi mi o to, że np. w hd bas bije tak od dołu jest taki miękki, czyć, że uderza coś miękkiego. w eternach, co mi nie pasuje, oddolnego udeżenia nie ma, a jest takie uderzenie na wysokości uszu, jest ono głośne a przy tym brzmi jak walenie patyka o patyk, takie monotonne i świdrujące uderzenie.

 

ale skoro piszesz, że bas z hd jest podobny do tego w aude (też tak to zapamiętałem po krótkim odsłuchu), to powinno być ok. czy po przesiadce z hd nie było dla ciebie za dużo góry?

Być może ale zapewne będzie za mało dla ciebie basu .

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

na czarnych i nie zimnym grajku basu jest pod dostatkiem w mojej opinii, jeśli ktoś słucha na FLAT to może faktycznie wydaje się ilościowo mało, ale delikatne podbicie załatwia sprawę nic nie psując. Warto wspomnieć że Audeo są podatne na eq jak plastelina na ugniatanie :D

 

co do góry to właśnie taka ilość(na czarnych filtrach) jest dla mnie odpowiednia, na szarych jest troszkę za dużo i męczy, na czarnych których na początku nie doceniałem jest świetnie. Zobaczymy jeszcze co wniosą zielone, też powinno być ciekawie. jeśli to będzie coś pomiędzy czarnymi a szarymi ale z minimalnie większą ilością basu to jestem na TAK.

 

Generalnie posłuchałem hd380 przez weekend i słuchawki są faktycznie pod wzgledem basu nieco podobne do audeo ale grają bardziej najniższymi tonami. Co do góry to w hd380 jest naprawde spoko tylko szkoda że jest tak schowana za pozostałymi dźwiękami. Po podbiciu staje sie mniej fajna a bez podbicia jest za cicha w stosunku do reszty. Słuchałem sennków tylko z portabli możliwe że dlatego mam takie wrazenia a na stacjonarnym sprzecie graja zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie piszecie o tych słuchaweczkach :)  jestem tutaj nowa i mam troszkę dziwne pytanie :)  lubię posłuchać muzyki z ładnym, czystym dźwiękiem no i ... jestem fotografem, wygrałam w konkursie iPod-a  touch + właśnie opisywane przez Was słuchawki... i teraz się zastanawiam co mam zrobić... doradźcie mi, czy warto dla takiej osoby jak ja zostawiać w/w słuchawki, czy potrafię je docenić, czy zauważę różnicę między nimi a zwykłymi słuchawkami jeśli nie należę do grona melomanów?  zostawić czy sprzedać? odkładam pieniądze na lepszy aparat więc kusi mnie żeby je sprzedać, ale z drugiej strony nigdy w życiu takich słuchawek bym nie posiadała, więc może warto je zostawić? co byście zrobili na moim miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam raz jeszcze i dodaję małe sprostowanie... chciałam żebyście pomogli mi zdecydować czy je sprzedać czy zostawić :) 

 

druga sprawa, mieszkam w UK  więc raczej chcę je sprzedać tutaj na miejscu i z tego co już się dowiedziałam od jednego z kolegów, w Polsce są one tańsze więc tym bardziej opłaci mi się je sprzedać w Anglii , i słuchawki dopiero dostanę w ciągu 7-10 dni, domyślam się że będą one z gwarancją producenta. 

 

proszę nie przysyłajcie mi prywatnych maili z pytaniem ile chcę bo nawet jeszcze nie podjęłam decyzji czy na 100% je sprzedam :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam raz jeszcze i dodaję małe sprostowanie... chciałam żebyście pomogli mi zdecydować czy je sprzedać czy zostawić :) 

 

druga sprawa, mieszkam w UK  więc raczej chcę je sprzedać tutaj na miejscu i z tego co już się dowiedziałam od jednego z kolegów, w Polsce są one tańsze więc tym bardziej opłaci mi się je sprzedać w Anglii , i słuchawki dopiero dostanę w ciągu 7-10 dni, domyślam się że będą one z gwarancją producenta. 

 

proszę nie przysyłajcie mi prywatnych maili z pytaniem ile chcę bo nawet jeszcze nie podjęłam decyzji czy na 100% je sprzedam :) 

 

Słuchawki będą zapakowane w pudełko a nie w blister więc możesz je wyjąć, posłuchać i ewentualnie z powrotem spakować i sprzedać jako nowe. Proponuję Ci zwyczajnie samej ocenić czy dźwięk tych słuchawek na Tobie robi wrażenie. Jeśli stwierdzisz ok grają spox no to sprzedaj bo chyba nie ma sensu abyś je trzymała tym bardziej że masz inne hobby. Istnieje też możliwość że po posłuchaniu wyskoczysz z kapci i złapiesz bakcyla na sprzęt audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się nagle ożywiła dyskusja po tygodniach ciszy, a mi po miesiącach wyczekiwania w końcu udało się znaleźć coś z drugiej ręki i tak od wczoraj jestem potencjalnym posiadaczem Audeo ;]

Mam nadzieję, że spełnią moje oczekiwania ale po ostatnich przygodach nie powinno to stanowić jakiś problem... Założyłem, że Audeo muszą się pojawić w komisie w przeciągu dwóch tygodni pozbywając się za grosze RE2. Po dłuższym okresie ciszy próbowałem testować EX82 i KPP ale jedne i drugie były dla mnie zawodem po RE2. Teraz daje sobie czas na testy Audeo, a jak się nie uda chyba wrócę do Head-Directów.

Na razie pozostaję mi czekać i wierzyć w każdy pozytywm dotyczący Phonak Audeo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wysłałem wczoraj do serwisu [po raz drugi]. Zaczął mi przerywać dźwięk niec i wyszło, że kabel jest uszkodzony przy jacku. Mimo, że o słuchawki dbalem i żadnych widocznych uszkodzeń nie miały. Cóż, pozostaje mi wierzyć, że wymienią mi je w ramach gwarancji. Oby oby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwolę sobie powtórzyć wcześniejsze pytanie Hasosa. Czy ogólnie rzecz biorąc jakość prezentacji dźwięku E2 jest na poziomie Toucha? Wiadomo, dużo ludzi pisze, że to "fenomen", "mały gigant" itp. Ale czy to się tyczy kategorii cenowej "do 200-250zł", czy też naprawdę może startować do grajków dużo droższych? (np. wspomniany Touch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to jest tak: np. sony nwz e443 to jest bardzo dobry grajek (jak się lubi ciemniejsze granie). wszystko ładnie reprodukuje, ma fajny bas i analogowe brzmienie. w sumie nie ma się do czego czepić. Ale jak się po dłuższym słuchaniu przesiadłem na Toucha to mimo, że to inny sposób grania, to technicznie różnica jest odczuwalna bardzo mocno. Szczegółowość i jakość dźwięku jest na znacznie wyższym poziomie w Touchu - kwestia tylko, czy się lubi taką sygnaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności