Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Także jestem przeciwny podłączaniu Phonaków do Taczki. No chyba, że zaopatrzysz się w LOD'a i jakiś kolorowy, ciepły, grający z wykopem wzmak. Być może w tym tygodniu uda mi się porównać je do EX500.

 

Czekam z niecierpliwością na te porównanie, bo napaliłem się na nie jak nigdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie spisuja audeo z shuffle 1g?

 

Posiadałem taki zestaw i bardzo mi się podobał. Fajny, bezpośredni i agresywny dźwięk, bardzo wyraźny wokal no i basu nie brakowało - miał moc i zejście. Niestety 1GB to dla mnie za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazała się nowa, bardzo dobra recenzja Audeo PFE 121 na blogu prowadzonym przez ClieOS z Head-Fi:

 

http://www.inearmatters.net/2010/04/review-phonak-audeo-pfe-121.html

 

W ten sposób Audeo PFE stały się trzecimi słuchawkami, którym autor przyznał maksymalną ocenę (5/5) za stosunek jakości do ceny. A oceniał już 60 modeli słuchawek! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem okazję przeczytać jego recenzję na head-fi. Całkiem fajnie napisana, choć z tego co pamiętam w niektórych miejscach bym się z nim nie zgodził. Z tego co pamiętam scenę określił jako przeciętną. Z mojego punktu widzenia jest to bardzo dziwna ocena. Osobiście uważam że scena Audeo po mimo braku wybitnej głębi jest jedną z najlepszych w uniwersalnych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazała się nowa, bardzo dobra recenzja Audeo PFE 121 na blogu prowadzonym przez ClieOS z Head-Fi:

 

http://www.inearmatters.net/2010/04/review-phonak-audeo-pfe-121.html

 

W ten sposób Audeo PFE stały się trzecimi słuchawkami, którym autor przyznał maksymalną ocenę (5/5) za stosunek jakości do ceny. A oceniał już 60 modeli słuchawek! :-)

 

Nic ino się zgodzić. Ja tam jestem z nich naprawdę zadowolony, bo jeszcze się nie zdarzyły słuchawki, które tak by mi przypadły do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, co raz bardziej zaczynam się nimi interesować, choć nuforce'y wydają mi się niezłe, to myślę, że w kwestii sceny i detali/szczegółów można by wymagać więcej ;) tak dla podsumowania, z jakimi (w miarę tanimi) playerami tworzą najlepsze synergie?

wałkowane miliony razy wojt... przede wszystkim stare irivery - ifp, e10, imp550. Poza tym z fuze i clipem. Z Rocoo grają fajnie ze s:flo jeszcze fajniej :D Paradoksalnie z nano 1g grały bardzo przyzwoicie i IMO wcale nie było za jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odczuwam tego samego typu paradoks z P3- wyjątkowo dobrze mi się tego połączenia słucha. Chociaż z ifp też jest bardzo przyjemnie, z H320 też tworzy bardzo zgraną parę. Nie podobały mi się natomiast z clix'em 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że scena Audeo po mimo braku wybitnej głębi jest jedną z najlepszych w uniwersalnych słuchawkach.
Tutaj się zgodzę w pełni. Nawet Triple nie dały mi tyle radości ze sceny co Audeo.

 

z jakimi (w miarę tanimi) playerami tworzą najlepsze synergie?
Z Fuze jest bardzo dobrze, ale z U10/S10 jeszcze lepiej. To stwierdzenie wysnuwam na podstawie szybkiego odsłuchu w mp3store. W najbliższym czasie przyjrzę się synergii dokładnie i nie omieszkam się podzielić wrażeniami.

 

Nie podobały mi się natomiast z clix'em 2.
Mnie z Clixem pierwszym także się nie podobały. Skąpe w bas Phonaki podpięte do wypranego z basu Clixa to katorga.

 

Czekam z niecierpliwością na te porównanie, bo napaliłem się na nie jak nigdy
Na szybkości - EX500 mają zdecydowanie więcej basu. Nie jest bardzo precyzyjnie kontrolowany, ale raczej nie ma się co obawiać wylewów na średnicę.

 

Sony mają podbitą wyższą średnicę co może powodować sybilanty i nieprzyjemne syczenie, jednak podczas krótkiego odsłuchu ta ich cecha raczej mnie intrygowała niż degustowała. Góra jest lekko schowana, tak jakby za delikatną kotarką.

 

Scena jest szersza na boki bardziej niż w Audeo. IMO bardziej namacalna, prawdziwa, realna. Pierwsze sekundy odsłuchu powodowały u mnie dreszcze, czego nie miałem na Triple.Fi np. Co prawda grają gorzej w głąb ale i tak scena jest całkiem spora.

 

To tak na szybko. Być może jeszcze w tym tygodniu będę miał EX500, więc przygotuję bardziej usystematyzowane spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym sie podzielić przypadkowym odkryciem jeśli chodzi o Phonaki.

Otóż po zmianie filtrów z szarych na czarne zauważyłem, że jedna słuchawka grała zupełnie inaczej,

oprócz pojawienia się basu to pojawiło niezłe wypełnienie dźwięku i niezła góra. (grała też ciut głosniej)

 

Sprawdziłem czy przypadkiem nie założyłem źle któregoś filtra. Odkryłem, że jeden jest lekko rozerwany.

(filtr składa się z dwóch połączonych tulejek, pomiędzy które jest wklejony jakis materiał)

zamieniłem miejscami filtry i zauważyłem, że w tej słuchawce w której filtr jest rozerwany

wysokie są wyraźniejsze i dźwiek jest pełniejszy. Postanowiłem iść za ciosem i ostrożnie naciąłem drugi

(mniej wiecej na takiej samej długości jak był rozerwany ten pierwszy filtr).

 

Wydaje mi się, że uzyskałem całkiem przyjemny dźwięk. Niezły dół tak jak przy normalnych czarnych filtrach i górę, która jest blisko szarym filterkom.

Nie wiem czy ktoś miałby odwagę spróbować tego moda i opisać swoje wrażenia.

 

Słuchawki testowałem na vedii v39 wg mnie teraz jest to bardzo dobre połączenie.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwilę to stestuję - czarnych filtrów Ci u mnie dostatek :D

Ja robiłem taki test że próbowałem nakłuć (delikatnie szpileczką) czarny filtr ale efekt był bardzo słaby - tzn. jakby filtra nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, uwielbiam te patenty gdzie producent wydał parę milionów na zaprojektowanie urządzenia w potem użytkownicy znajdują rozwiązanie w domu jak to jeszcze poprawić ;)

 

 

Hmmm.. To sie nazywa racjonalizacja, bardzo popularna w Polsce jako że mamy wybitne umysły, niestety niedocenione... a tak poważnie

jeśli coś działa to czemu nie? U mnie zadecydował przypadek i jestem zadowolony. :) a czy będą inni zadowoleni to się okaże :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o gwarancje: czy Phonak Polska uzna gwarancję na Audeo kupione w Niemczech?

 

W przypadku słuchawek kupionych w innych państwach Unii Europejskiej radzę sprawdzić zasięg terytorialny ochrony gwarancyjnej podany w karcie gwarancyjnej wydanej do słuchawek. Według mojej wiedzy formalnie nie istnieje nic takiego, jak Gwarancja Europejska i tylko od gwaranta zależy, czy udzieli gwarancji na cały obszar UE czy tylko na konkretne państwa. Widzę szansę na uwzględnienie reklamacji w przypadku, gdy w karcie gwarancyjnej został wskazany konkretny serwis na terytorium Polski, który ją realizuje (czyli Phonak Polska).

Według informacji, jaką wcześniej uzyskałem z Phonak Polska firma ta nie honoruje gwarancji na słuchawki zakupione w USA.

 

Oczywiście możesz rozstrzygnąć tę kwestię najprościej dzwoniąc pod numer podany na poniższej stronie:

http://www.phonak.pl/ccpl/contact_pl.htm?url=consumer/products&lpid=47779

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką przyszły do mnie Audeo od Pasiastego. Pierwsze wrażenia:

Sony E445 + Audeo > Sansa Clip + Audeo. Różnica jest jak dla mnie dość spora. Przede wszystkim bas na Clipie jest jak dla mnie dość marny(w kwestii ilości), ogólna barwa dźwięku zbyt jasna. Co do E445 to synergia z Audeo jest lepsza niż z EX700 czy KSC75.

W pewnych piosenkach może występować lekka sybilacja (taka natura Audeo), choć nie jest ona tak wyraźna jak na EX700. Bas jest bardzo fajny

Sybilacja jest kwestią nagrania utworu, nie wadą słuchawek. Na pewnych utworach słyszę wyraźne syczenie, za to na niektórych nie ma po nim śladu

 

Hmm... zaczynam zmieniać zdanie nt lepsiejszości E44x nad Clipem :P Jednak fajnie brzmi z Audeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sybilacja oczywiscie jest kwestia realizacji nagrania - niektorzy sycza bardziej inni mniej, ale reprodukcja dzwieku ma rowniez wplyw na to w stopniu znacznym, niektore glosniki (sluchawki) beda ta sybilanty podkreslac, inne nie. Akurat Phonaki maja ta nieprzyjemna (jak dla mnie) wlasciwosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sybilanty w audeo ma jednak chyba najbardziej wpływ odtwarzacz do jakiego są podpięte. Ja jestem dosyć przeczulony na ich punkcje a na audeo słyszę je dosyć rzadko muszę przyznać.

 

rytek jeśli podpinałeś je do toucha z sygnaturki to się wcalę nie dziwie ;) Ja mam toucha Igen który jest chyba ciemniejszy niż 2g i to słabiutkie połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak one brzmią na Clixie! Dla mnie genialnie. E44x i Clip wysiadają

 

PS. Na Clixie zdarza się, że syczą nie do zniesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem je do fuze'a, e10, jakiegoś sony, tylko modelu nie pomnę. Toucha wtedy nie posiadałem. Niemniej z każdym z odtwarzaczy Audeo grały za ostro. Ja też jestem bardzo wyczulony na sybilanty, np. strasznie syczały mi d2000, które Pawlo uważa za niesybilujące. Audeo mają chyba podobną jak w CAL! górkę gdzieś ~7kHz i dlatego są takie krzykliwe. Trzeba je albo temperować eq, albo znaleźć odpowiedni odtwarzacz. Mi się nie udało. Teraz mam triple i chyba o Audeo zapomnę. Może kiedyś jak trafi się okazja. Wtedy dostaną ode mnie czwartą szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż trzeba oddać Audeo na gwarancje, kabel jest tak sztywny, że słuchawki są prawie bezużyteczne. Gdzie wysyłaliście swoje Phoanki? Bezpośrednio do importera czy do sklepu gdzie zostały kupione? Firma Phonak Polska na maile nie odpisuje, chyba będę musiał do nich zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż trzeba oddać Audeo na gwarancje, kabel jest tak sztywny, że słuchawki są prawie bezużyteczne. Gdzie wysyłaliście swoje Phoanki? Bezpośrednio do importera czy do sklepu gdzie zostały kupione? Firma Phonak Polska na maile nie odpisuje, chyba będę musiał do nich zadzwonić.

 

Ja zaniosłem do sklepu i po 2 dniach miałem do odebrania nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności