Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Do sklepu trochę mam, bo jakieś 200 km :P (jest w Katowicach przedstawiciel Phonaka, jednak słuchawki były kupowane gdzie indziej)

Można sobie zostawić niektóre dodatki takie jak np. największe gumki i uznać je jako zgubione czy zestaw musi być całkowicie kompletny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spadających !silikonowych! tipsów to dobrą metodą na powstrzymanie tego efektu jest umycie ich od czasu do czasu ciepłą wodą i mydłem (czymś niezbyt agresywnym) i wyczyszczenie np. chusteczką czy kawałkiem papieru tulejki słuchawek na którą zakłada się tipsy.

Audeo nie są moimi pierwszymi słuchawkami dokanałowymi i za każdym razem miałem ten sam problem - jakiś czas używania i nagle silikony prawie same złażą, a że jestem trochę pedantyczny to stwierdziłem, że może się przyda je umyć. I pomogło.

Jest to z resztą logiczne - skoro w uchu jest woskowina (nawet myjąc uszy 2x dzienne i tak coś tam się osadza :) ), to włazi ona na tipsa no i dalej..

a jak tips się nasmaruje to gładko złazi z tulejki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż trzeba oddać Audeo na gwarancje, kabel jest tak sztywny, że słuchawki są prawie bezużyteczne. Gdzie wysyłaliście swoje Phoanki? Bezpośrednio do importera czy do sklepu gdzie zostały kupione? Firma Phonak Polska na maile nie odpisuje, chyba będę musiał do nich zadzwonić.

Do sklepu trochę mam, bo jakieś 200 km :P (jest w Katowicach przedstawiciel Phonaka, jednak słuchawki były kupowane gdzie indziej)

Proponuję wysłać słuchawki bezpośrednio do Phonak Polska. Wszelkie naprawy są realizowane tylko przez serwis Phonak Polska w Warszawie, zatem wysyłanie słuchawek do sprzedawcy może tylko wydłużyć ten proces.

Na wszelki wypadek przypominam o dołączeniu karty gwarancyjnej i dowodu zakupu - według zapisu w karcie gwarancyjnej jest to warunkiem przyjęcia reklamacji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kogos Audeo leza w szafie i moglby mi je wypozyczyc na kilka dni za kaucja?

 

ps. czy sluchawki posiadaja jakis nr seryjny czy w przypadku gdy brak gwarancji wystarczy kogos poprosic o wymiane na nowe na swoich papierach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na karcie musi byc ale jesli nie ma na sluchawkach to potencjalnie mozna podleciec z kazdym modelem i wymienic na wlasciciela karty gwarancyjnej

i tak sobie mysle czy w razie czego znalazlbym tu taka zyczliwa osobe - oczywiscie ktora slono wynagrodze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może nie być takie proste. Bez problemów wymieniali starą wersję gdzie był walnięty kabel ale nie wiem jak innym ale mi przybili pieczątkę że słuchawki zostały wymienione i data kiedy. Dla mnie to dobrze bo gwarancja leci mi od początku. Wątpię żeby serwis phonaka był równie wyrozumiały w przypadku wymian nowej wersji słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam bo przeczytaniu tego tematu to serwis wymienia wszystkie uszkodzenia sluchawek - kabel czy pekniecia

i zastanawiam sie czy jakby dalo rade trafic okazyjnie sluchawki ze sztywnym kablem lub z peknieciem ale juz po gwarancji albo z jakiegos powodu bez to czy daloby rade z walkiem zastapic je nowymi

a jak nie to pomysle nad nowymi ale w ciemno nie wezme bo jeszcze waham sie na Ex500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krz: Możesz spróbować, ale wierz mi - jest naprawdę mało Audeo na rynku wtórnym ;) Aktualnie słucham tanio nabytych, używanych Audeo 112 V0 z ebay.de i kabel jest fest sztywny. Mam dowód zakupu, ale nie mam karty gwarancyjnej. Pan z Phonak Polska powiedział mi, że nie mam co liczyć na wymianę w Polsce (Polska a Niemcy to dwie zupełnie różne dystrybucje nie mające ze sobą niczego wspólnego). Cóż, będę musiał uruchomić sieć kontaktów na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A scena faktycznie taka duża ? :D

Ogólnie szukam słuchawek z dość dużą sceną, bo to jest to co lubię. Nie trawię słuchawek grających przy głowie. Dlatego czytając Twoją recenzję właśnie ta scena rzuciła mi się w oczy.

 

PS: Widzę, że jesteś skłonny wypożyczyć te słuchawki. Oczekujesz jakiejś recenzji ( lub kupna ) ?

Jeśli nie, to ja byłbym zainteresowany - nie chciałbym się wkopać z taką inwestycją. ( w połowie czerwca mam zamiar kupić jakieś słuchawki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radical

A scena faktycznie taka duża ? :D

Ogólnie szukam słuchawek z dość dużą sceną, bo to jest to co lubię. Nie trawię słuchawek grających przy głowie. Dlatego czytając Twoją recenzję właśnie ta scena rzuciła mi się w oczy.

 

PS: Widzę, że jesteś skłonny wypożyczyć te słuchawki. Oczekujesz jakiejś recenzji ( lub kupna ) ?

Jeśli nie, to ja byłbym zainteresowany - nie chciałbym się wkopać z taką inwestycją. ( w połowie czerwca mam zamiar kupić jakieś słuchawki )

 

Ja słuchałem audeo z X'em i bardzo przyjemnie połączenie. Co prawda nie tak dobre jak z s9 ale było lepiej niż dobrze. Jedyne co mi się rzuciło w uszy to słyszalny szum przy wyłączonej muzyce lub baaardzo spokojnych kawałkach ocierających się o cisze ;)

 

Co do sceny to zależy czego oczekujesz bo audeo mają dużą scene ale jak na IEMy bo do słuchawek nausznych otwartych nie mają co startować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A scena faktycznie taka duża ? :D

Ogólnie szukam słuchawek z dość dużą sceną, bo to jest to co lubię. Nie trawię słuchawek grających przy głowie. Dlatego czytając Twoją recenzję właśnie ta scena rzuciła mi się w oczy.

 

PS: Widzę, że jesteś skłonny wypożyczyć te słuchawki. Oczekujesz jakiejś recenzji ( lub kupna ) ?

Jeśli nie, to ja byłbym zainteresowany - nie chciałbym się wkopać z taką inwestycją. ( w połowie czerwca mam zamiar kupić jakieś słuchawki )

 

Ja słuchałem audeo z X'em i bardzo przyjemnie połączenie. Co prawda nie tak dobre jak z s9 ale było lepiej niż dobrze. Jedyne co mi się rzuciło w uszy to słyszalny szum przy wyłączonej muzyce lub baaardzo spokojnych kawałkach ocierających się o cisze ;)

 

Co do sceny to zależy czego oczekujesz bo audeo mają dużą scene ale jak na IEMy bo do słuchawek nausznych otwartych nie mają co startować.

 

Jeśli chodzi o scenę, to odnoszę się do Shurków 440. Tak gwoli ścisłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radical

Karta gwarancyjna była dodawana do obu wersji czy tylko do tej nowej?

Do żadnej. Nie ma czegoś takiego jak karta gwarancyjna do Audeo.

 

Ja kupowałem w sklepie stacjonarnym i dostałem i wymagali ode mnie jej podczas wymiany. Zanotowali też na niej kiedy słuchawki zostały wymienione na nowe i gwarancja leci mi od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta gwarancyjna była dodawana do obu wersji czy tylko do tej nowej?

Do żadnej. Nie ma czegoś takiego jak karta gwarancyjna do Audeo.

 

Ja kupowałem w sklepie stacjonarnym i dostałem i wymagali ode mnie jej podczas wymiany. Zanotowali też na niej kiedy słuchawki zostały wymienione na nowe i gwarancja leci mi od nowa.

U mnie wymieniali na podstawie paragonu. Nigdy nie dostałem kart gwarancyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności