Skocz do zawartości

Polski odtwarzacz audio - A10


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie szybko :)

 

Jesteśmy przekonani, że ciężko o taki drugi odtwarzacz na rynku. I poprostu nie ma potrzeby szybko czegoś zmieniać (i takie jest założenie playerów VEDIA).

Jedynie walczyć o optymalne wykorzystanie softu i liczyć, że coraz więcej będzie szło z procesora z nowym SDK.

 

Marzy nam się z prezesem zrobienie playera audio który będzie miał to co A10 plus jeszcze line-in.

Jednak to kwestia procesora, który da nagrywanie do MP3 czy WMA oraz miejsca na płytce na przedwzmacniacz (jak line-in to musi być ;))

 

Są glosy, że powinien być jeszcze głośnik (:() czy wtyk USB... ale to znacznie odbiło by się na baterii a do tego jakoś nas nie kręci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 665
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Są glosy, że powinien być jeszcze głośnik (sad.gif) czy wtyk USB... ale to znacznie odbiło by się na baterii a do tego jakoś nas nie kręci wink.gif

 

...i jeszcze żeby golił, krawaty wiązał i usuwał ciążę.

 

Mam nadzieję, że w tym licytowaniu się i wymyślaniu kolejnych funkcji ukrytych pod klawiszami nie zapominacie( kieruję to do vedii i użytkowników), że głównym przeznaczeniem grajka mp3 jest grać jak najlepiej.

 

Śledząc natomiast nieustannie rosnącą listę wymagań, odnoszę wrażenie, że najważniejsze dla użytkowników mp3 nie jest słuchanie muzyki, ale

albo przewijanie utworów do przodu albo nieustanna zmiana trybu eq albo bawienie się zegarkiem.

 

A ja ciągle czekam na poprawny firmware,bez tych bajerów, który by mi nie zawieszał playera, ponieważ jak player jest zawieszony to i tak

nie mogę bawić się funkcją przewijania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle czekam na poprawny firmware,bez tych bajerów, który by mi nie zawieszał playera, ponieważ jak player jest zawieszony to i tak

nie mogę bawić się funkcją przewijania...

 

I dlatego posiadacze FW beta6 są szczęśliwsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze żeby golił, krawaty wiązał i usuwał ciążę.

Po prostu chcemy, żeby a10 miał tylko to, co każdy inny player na rynku. Nie znam drugiego sprzętu, w którym duże możliwości sprzętu idą w parze z tak słabym firmware. Vedia zaciągnęła u nas duży kredyt zaufania i realizując nasze prośby - mam nadzieję - spłaci go dając odtwarzacz, który nie tylko gra, ale pozwala na pełne wykorzystanie sprzętu zgodne z zasadami ergonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwania folderów nie będzie. - jakos przezyje, ale czy tak trudno jest to zrobic?

Coś się pomyśli o kolejności plików - bardzo bym prosil :P

 

Będzie wracać tylko jeśli jest odtwarzana muzyka - prosił ktoś o ten "auto powrót do now playing" - a moze dac chociaz delaya wracania do now playing? jakies 15 sekund? osobiscie uwazam to za niepraktyczne...

 

Przycisk A-B przy długim wciśnięciu i przytrzymaniu - zmienia tryby odtwarzania. a nie daloby sie dac na to chociaz dyktafonu? :/

 

o wlasnie, a co do transmitera to bardzo nie przypadlo mi do gustu to rozwiazanie... w v1 bylo git chociaz nie zapamietywalo czestotliwosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawienie błędów to jedno. Ale sporo funkcji to jest "bo ktoś chce" i wiele nie jestem przekonany czy występuje w Samsungach czy iriverach.

 

Nie mówię, że to źle - cieszymy się, że realizujemy coś co ma szanse być mega funkcjonalne, ale robimy to właśnie dlatego, że wcale te funkcje nie są takie "wszędzie".

 

EDIT:

 

1. Tak, trudno. Bo jak wspomniałem player nie ma pamięci z gumy.

 

2. Z tego co pamiętam, wyświetla się alfabetycznie, ale nie chce mi się szukać A10.

 

3. Zaczyna się kur.... tym co się ze mną kłócili - mówiłem, że tak będzie. Miało być powrót przy gaśnięciu LCD i tak to robimy.

 

4. Ty chcesz dyktafon, ktoś inny transmiter, inny stan baterii w % a jeszcze inny właśnie tryby odtwarzania.

Sprawdzamy czy realne jest wyboru do przycisku A-B, ale na chwilę obecną nie widzimy takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci nie przypadło do gustu? Bo totalnie nie zrozumiałem? W becie zapamiętuje już częstotliwości co więcej można kilka zapisać i edytować je przez pliki INI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie katalogów nieczęsto się zdarza w takich małych playerach, ale kasowanie bieżącego pliku jest w każdym, który obsługuje kasowanie (np. creative, sansa nawet mp4 z allegro). Co do przyporządkowania klawiszy do funkcji, to jasne, że nie wszystkich się zadowoli.

Generalnie a10 nie powinien być gorszy jeśli chodzi o firmware niż bezpośrednia konkurencja np. sansa clip - same odtwarzanie tego nie załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym FW zobaczymy. Założenie jest proste wykorzystać potencjał procka an tyle na ile pozwoli to 24KB SDRAMu.

Czyli dodanie właśnie powrotów, plików INI, formatu Ogg itp. No u oczywiście jak eliminować jak najwięcej momentów, w których może się coś zawiesić.

 

Jednak jak mówię, wszystko w ramach 24KB - nie przeskoczymy tego, ale jesteśmy przekonani że to co będzie spokojnie styknie.

Wiemy, że będzie pokusa, żeby właśnie krzczeć o dodanie innych funkcji "które były by fajne" - ale bez przesady :)

 

A10 to jest audio player, choć harderowo jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci nie przypadło do gustu? Bo totalnie nie zrozumiałem? W becie zapamiętuje już częstotliwości co więcej można kilka zapisać i edytować je przez pliki INI.

 

jest inaczej, juz pogrzebalem przy tym i oswoilem sie :P

najwiekszy bol sprawia mi ten przycisk AB :P do reszty jakos sie przyzwyczaje hyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już nie wiem, czy zrobiłem dobry interes i będę zadowolony z playerka, czy klął na niego na czym świat stoi i wróce do mojego starego T10?

Słucham ostatnio dużo audiobooków i mam pytanie jak to jest, czy po wyłączeniu playera, wraca on do momentu wyłączenia, czy trzeba zapamiętywać czas wyłączenie, bo wraca do początku rozdziału?

I jak to jest z odtwarzaniem płyt. O co chodzi z tymi tagami? Jeśli możecie mi to wytłumaczyć, to na przykładzie T10 pliz, bo do niego nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z betatesterów zauważył ściszenie playera na fw 1.3.6 lub 1.3.7? U mnie jest tak 3 razy ciszej. Do wersji 1.3.6 aktualizowałem bez opcji formatowania danych, do 1.3.7 z formatowaniem. Zrobiłem reset, przywrócenie ustawień domyślnych. Program do aktualizacji nie pokazywał żadnych błędów, player wyświetla właściwą wersję fw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z betatesterów zauważył ściszenie playera na fw 1.3.6 lub 1.3.7? U mnie jest tak 3 razy ciszej. Do wersji 1.3.6 aktualizowałem bez opcji formatowania danych, do 1.3.7 z formatowaniem. Zrobiłem reset, przywrócenie ustawień domyślnych. Program do aktualizacji nie pokazywał żadnych błędów, player wyświetla właściwą wersję fw.

 

nie jest to zaden blad, to jest bardzo dobre bo w zupelnej ciszy wczesniej bylo za glosno przy 1 na starym fw

 

co do kolegi wyzej to odtwarzacz zapamietuje moment w ktorym wylaczylo sie go podczas odtwarzania

sam ostatnio zaczalem sluchac audiobookow

 

co do tagow to jest to dopiero beta wiec nie robcie rabanu, w testowej wersji nie pokazuje wszystkich tagow, trzeba szperac czesto po folderach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soboliero > A10 już teraz zapamiętuje moment, w którym skoczyło się słuchać, jednak przy użyciu zegarka resetuje się to. W przypadku beta6 już zostało to wyeliminowane.

Co do tagów, to chodzi o nawigacje po ID tagach, której T10 nie posiada z tego co pamiętam. I sprawa też jest rozwiązana już w beta6.

 

maslot > A widzisz, o tym zapomniałem. Mauzer napisał o czymś o czym pisałem. W podstawowym sofcie głośność nie zmieniała się już jakoś po 32. Teraz jest to bardziej rozłożone, a 0 to faktycznie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa: kurier przyniósł, odebrałem; zdążyłem przełożyć kingstona 2gb z telefonu do a10 - grał całkiem fajnie, nawet transmiter sprawdziłem i było super, a gdy przeniosłem muzykę z komputera (niecałe 8gb) przestał się uruchamiać. Nie pomagają resety, przytrzymywania playa, podłączanie do komputera, ładowarki, czy wyciągnięcie karty. Tylko po dłuższym przytrzymaniu resetu wyświetla się logo, po czym wyświetlacz gaśnie i nie ma nic. Mam bezużyteczny sprzęt. Zastanawiam się, czy odesłać do sklepu (w końcu sprzedaż wysyłkowa), czy ponownie ryzykować i dać do naprawy gwarancyjnej. Zarówno jedno jak i drugie będzie mnie kosztowało (przesyłka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie, a co do transmitera to bardzo nie przypadlo mi do gustu to rozwiazanie... w v1 bylo git chociaz nie zapamietywalo czestotliwosci...

 

Mogę się dowiedzieć o co chodzi, tzn. co Ci nie przypadło do gustu w nowych rozwiązaniach związanych z transmiterem? Dla mnie transmiter, to główna funkcja tego urządzenia (obok odtwarzania muzyki :)) i chciałbym wiedzieć jeśli coś się tam zmienia na gorsze.

I ja jestem jednym z tych, którzy chcieliby podłączenia do A-B czegoś innego niż dyktafon ;) (oczywiście chodzi o transmiter).

 

Poza tym spodobał mi się pomysł McGregorW wygaszania zegarka na życzenie (np. skoro wciśnięcie Play przy wyłączonym odtwarzaczu pokazuje zegar, to ten sam przycisk gdy zegar się wyświetla, mógłby go ukrywać). Nie jest to nic ważnego i jeśli oprogramowanie takiego działania zabrałoby pamięć potrzebną do innych funkcji, to nie warto, ale rzeczywiście, jak się przypadkowo włączy zegar zamiast uruchomienia odtwarzacza, to lekko irytuje konieczność czekania na zniknięcie zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu szukałem Mp3 bez wodotrysków typu filmy, teledyski i cuda na kiju. W końcu padło na Vedie A10 2GB. Dzisiaj sobie zamówiłem i nie mogę się doczekać. Jestem bardzo ciekawy tego transmitera.

Dzisiaj w pracy zrobiłem sobie kawę i przeczytałem wątki dot. Vedii na tym forum. Trochę boję się tych wad FW. Mam w związku z tym pytanie. Czy wiecie może kiedy pojawi się nowe FW do pobrania i zaktualizowania? Jeśli przegapiłem info na ten temat to proszę o otwarcie oczu.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się dowiedzieć o co chodzi, tzn. co Ci nie przypadło do gustu w nowych rozwiązaniach związanych z transmiterem? Dla mnie transmiter, to główna funkcja tego urządzenia (obok odtwarzania muzyki :)) i chciałbym wiedzieć jeśli coś się tam zmienia na gorsze.

I ja jestem jednym z tych, którzy chcieliby podłączenia do A-B czegoś innego niż dyktafon ;) (oczywiście chodzi o transmiter).

 

Poza tym spodobał mi się pomysł McGregorW wygaszania zegarka na życzenie (np. skoro wciśnięcie Play przy wyłączonym odtwarzaczu pokazuje zegar, to ten sam przycisk gdy zegar się wyświetla, mógłby go ukrywać). Nie jest to nic ważnego i jeśli oprogramowanie takiego działania zabrałoby pamięć potrzebną do innych funkcji, to nie warto, ale rzeczywiście, jak się przypadkowo włączy zegar zamiast uruchomienia odtwarzacza, to lekko irytuje konieczność czekania na zniknięcie zegara.

 

w pozniejszym poscie napisalem ze to kwestia przyzwyczajenia, pogrzebalem w tym troche i jest ok

 

co do wygaszania zegara to zbedna sprawa, no chyba ze jest sie cholerykiem i te 4s robi komus problem... ;)

 

co do fw to na v7 player zachowuje sie b. stabilnie w porownaniu do v1

mysle ze nie masz co sie bac o fw, ja mam swoja vedie juz jakis miesiac i jest git, chociaz nie ukrywam ze nerwow mi troche zdjadla :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności