Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

https://m.olx.pl/d/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-focal-bathys-CID99-IDSa7nS.html

Focal Bathys z olx za 3400 zł na gwarancji. 

Piszę że "do negocjacji".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultrasone Edition 8 2400 KT + do nego

 

Hifiman Edition Xv2 niby nowe za 3990

 

Hifiman Ananda na gwarancji za 2400 (kiedyś pisałem i chyba sprzedający się zgadzał na 2100 ale poszedłem w co innego a dziś nie ma kruszcu) 

 

Astell AK70 za 780

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tytus1988 napisał(a):

 

Ten model jest w bardzo dobrym stanie technicznym i mój znajomy planował go kupić. Niestety, okazało się przy okazji odsłuchu (przesunięcie wokali damskich delikatnie w prawą stronę), a potem szybkich pomiarów, że od 2-3 kHz jest podbicie o 2-3db. Cierpi przez to stereofonia i precyzja źródeł pozornych z tego zakresu. Szkoda, iż sprzedawca nie wspomniał o tym - potencjalny kupujący powinien być tego świadomy. Ta przypadłość jest dość częsta w Sony MDR-R10 - na szczęście zdarzają się bardzo dobre pod tym względem i taką sztukę miałem okazję posłuchać w październiku. Niestety, nie jest ona na sprzedaż :(

 

Przy tak drogich, starszych słuchawek trzeba podchodzić do ich zakupu szczególnie ostrożnie. Zdaję sobie sprawę, że można dać się ponieść euforii (samo brzmienie jest przepiękne), kupić i w takim wypadku żałować po pewnym czasie, bo będzie to przeszkadzać, szczególnie jeśli nasze prawe ucho jest wrażliwsze od lewego na ten zakres pasma. Z tego względu przestrzegam i uczulam na oferty legendarnych egzemplarzy, aby przed zakupem decydować się na skrupulatny odsłuch (warto mieć do porównań swoją pewną zbalansowaną, najlepiej zmierzoną parę). 

Teraz, to już chyba nie sprzeda tych słuchawek 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0 zgadzam się👍🥇 Dużo będzie zależało od konfiguracji, w jakiej kupujący będzie ich używał. Poza tym osobie, która gorzej słyszy na prawe ucho, może to nie przeszkadzać. Jednak ważne, aby była tego świadoma przed zakupem oraz mogła ewentualnie zdecydować się na negocjacje ceny. Z drugiej strony rozumiem też sprzedawcę, chociaż w takim wypadku najważniejsza jest szczerość. 

 

Edit: prawy kanał (niebieski), lewy (fioletowy)

 

20221213_104526.jpg

 

 

@bakus1233 w żadnym wypadku. Jak wspomniałem nie jest to przypadek odosobniony przy MDR-R10. Są to oryginalne przetworniki (nie z CD3000, CD1000) i stan wizualny jest znakomity, co podnosi ich wartość kolekcjonerską. Po prostu ważne jest, aby dodał w ofercie, że występuje taki inbalans w tym zakresie pasma. Dla mnie tym sposobem tylko zyskałby uznanie jako sprzedawca. 

 

Wspomniałem o tym, aby też uczulić na podejście do starszych egzemplarzy słuchawek nie tylko od strony wizualnej. Tym wnikliwszego, im wyższa jest ich wartość. Mając u siebie dość sporo słuchawek retro (np. AKG K1000, 007mk1), dość ostrożnie podchodzę do zakupu nowych okazów, mając też to na uwadze. 

 

Aby nie zrobił się off-top wracamy do tematu... Grado 125X za 800 zł, Hemp za 1600 zł 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-grado-125x-CID99-IDRwjsB.html

 

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-grado-limitowana-edycja-nowe-CID99-IDP6PmC.html

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988Dzięki za opis tego konkretnego egzemplarza MDR-R10, szkoda że nie jest on do końca wolny od mankamentów o których wspominasz. Ja i tak nie jestem targetem tego ogłoszenia ze względu na cenę (dla mnie póki co za wysoką), natomiast mimo wszystko wiedza że taki imbalans tam występuje z miejsca dyskwalifikowałaby zakup, co oczywiste. Szkoda też że te legendarne Sony z tego co piszesz nie zawsze są w pełni sprawne i nie jest to tylko kwestia tej jednej sztuki. No ale widać takie ryzyko zakupu rzeczy zwyczajnie leciwej, gdzie podobnie miałem z "trochę" mniej legendarnymi Ultrasone Edition 9 które te słuchawki trzeba było odsyłać do Niemiec w celu wymiany driverów, a po takiej wymianie miałem wrażenie nie było takiej magii w brzmieniu. Tutaj sprawa ma się o tyle gorzej, że do MDR-R10 w ogóle chyba nie dostanie się nowych przetworników, a cena za same słuchawki jeszcze wyższa. 

 

Jak już jesteśmy przy słuchawkach vintage, to niby nowe Sennki HD530 II za 350 i do nego

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ultrasone jednak słychać było że coś jest nie tak od razu, grały też dość cicho bo pamiętam że musiałem wzmacniacz kręcić mocno i w windowsie też podnosić dodatkowo, gdzie po wymianie driverów na nowe grały bardzo głośno :D

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, espe0 napisał(a):

Beoplay Portal dziś za tysiaka:

 

Fragment opisu:

  • Wersja na PC lub PlayStation: łączność bezprzewodowa za pomocą klucza sprzętowego.
  • Wersja Bluetooth: 5.1
  • Kodeki dźwiękowe: SBC, AAC, adaptacyjny aptX
  1. Czy one nadają się do muzyki (zwykłe, niekolorowane stereo) ?
  2. Co to jest ten klucz sprzętowy, czy łączą się jak inne urządzenia BT ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marek_m napisał(a):

 

Fragment opisu:

  • Wersja na PC lub PlayStation: łączność bezprzewodowa za pomocą klucza sprzętowego.
  • Wersja Bluetooth: 5.1
  • Kodeki dźwiękowe: SBC, AAC, adaptacyjny aptX
  1. Czy one nadają się do muzyki (zwykłe, niekolorowane stereo) ?
  2. Co to jest ten klucz sprzętowy, czy łączą się jak inne urządzenia BT ?

 

 

 

Szczerze to nie mam zielonego pojęcia wiem że u nas najtaniej w Polsce za 1600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności