Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że CEO Ultrasone ma poczucie humoru wrzucając taką fajną grafikę, tak trzymać :D

W sumie oni są nieźli z tymi Edition 5 LTD chociażby gdzie jeśli im wierzyć to wyszło 555 sztuk od premiery gdzieś w 2013-2015 roku? I jeszcze niesprzedane... Zrobili by porządnego rimejka Edition 7/9 a nie tam się kopią po czołach. Strach pomyśleć ile te precjoza będą warte jak się jednak sprzedadzą kiedyś :D 

Edytowane przez Undertaker
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undertaker napisał(a):

Widzę że CEO Ultrasone ma poczucie humoru wrzucając taką fajną grafikę, tak trzymać :D

W sumie oni są nieźli z tymi Edition 5 LTD chociażby gdzie jeśli im wierzyć to wyszło 555 sztuk od premiery gdzieś w 2013-2015 roku? I jeszcze niesprzedane... Zrobili by porządnego rimejka Edition 7/9 a nie tam się kopią po czołach. Strach pomyśleć ile te precjoza będą warte jak się jednak sprzedadzą kiedyś :D 

Też mnie rozwalił ten obrazek :)

 

Dokładnie, ja bym "po prostu" pie***nął to znaczy, zrobił Edition 9 2023 np. tudzież Edition 9 mkII :) Nie żadne tam Tribute czy Salute :)

 

Wiemy wszak, czego ludzie chcą. Ultrasone nie kupuje się dla krystalicznie czystej góry czy też sceny albo tembru drewna Cocobolo. To ma mieć *******nięcie, a Edition9 miały jak mało co :) audiofilsko mówiąc, miały fizjologiczne *******nięcie.

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na przecenę na dropie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, PeepingTom napisał(a):

Powodzenia, będziecie chcieli się powiesić na tym kabelku. 

No pewnie 8 żył złoto platyna z rodowymi wtykami furutecha grały by lepiej ale co tam spróbowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PeepingTom napisał(a):

Powodzenia, będziecie chcieli się powiesić na tym kabelku. 

Ale że na którym i w jakim to celu 🫢🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FranticPhil napisał(a):

Pewnie chodzi o nędzny, żyłkowy kabel w Ety Evo..

to Linum 🆗 , aż taki nędzny nie jest ... mam SuperBaXa przy moich EDC i ~2 lata daje radę 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wierzę że firma Etymotic wybierając ten kabel oraz złacze T2  kierowała się efektem końcowym jaki chciała osiągnąć, słuchawki Etymotic podobnie jak pierwszy model  ER4 to bardziej instrumenty do słuchania :). Ogolnoe to już jedna z niewielu firm która wypuszcza najwyżej jeden model rocznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, ossomac said:

Ja akurat wierzę że firma Etymotic wybierając ten kabel oraz złacze T2  kierowała się efektem końcowym jaki chciała osiągnąć, słuchawki Etymotic podobnie jak pierwszy model  ER4 to bardziej instrumenty do słuchania :). Ogolnoe to już jedna z niewielu firm która wypuszcza najwyżej jeden model rocznie :)

Mam 4XR i bardzo sobie chwalę, ale nie pojmę jak mogą pchać takie fatalne kable do słuchawek za kilkaset dolarów.. upgrade kabla jest mus i pomimo, że ER mają to kołnierzowe MMCX, to jeszcze jest to do ugrania żeby dostać fajny kabel :)

No ale złącze T2 to już gruby wałek :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2022 o 13:41, LukaszS napisał(a):

 Ultrasone Edition 8 EX z amazon.it warehouse, używane, stan doskonały https://www.amazon.it/dp/B01MQLAYOX
780,64€ z wysyłką czyli 3665zł 1szt dostępna 

Raz jeszcze dziękuję za polecenie tej oferty.

 

Zakup przy użyciu google translate ale cena świetna, jak na... jak się okazało totalnie nowe słuchawki pachnące jeszcze swieżością, widać że pady ani pałąk nie był używany, może ktoś przymierzył słuchawki na głowę i tyle. Brzmieniowo też nówka sztuka, akurat drivery Ultrasone wyraźnie dochodzą do siebie i po latach i wielu modelach, myślę że dobrze to już czuję.

 

Wydaje mi się, też że te z wyższym numerem seryjnym brzmią lepiej (neutralniej na średnicy) niż sztuka z serialem "PRxx" którą miałem wcześniej i zwróciłem. Tutaj 07xx.

 

Tak czy siak, pierwszorzędna oferta :)

Edytowane przez fallow
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamiętam z jakim nr seryjnym miałem kiedyś te swoje ale właśnie pierwszy odsłuch jak to w Ultrasone mocno taki sobie, natomiast później albo się wygrzały albo ja się przyzwyczaiłem i grały naprawdę bardzo dobrze. Podobnie miałem niedawno z Edition 9 które musiały jechać na wymianę przetworników, a które po takim zabiegu nie grały zbyt dobrze przy pierwszym odsłuchu. Potem jednak z perspektywy czasu mogę napisać, że nie miałem słuchawek które by potrafiły tak dobitnie "skumulować energię" i ją wyzwolić :D

Jeśli już to właśnie te Edition 8EX się do nich zbliżały i jak gdzieś przeczytałem na hedfaju że one są takim trochę nowszym odpowiednikiem ED9 to mi zaczęły grać podobnie (miałem przez chwilę obie pary naraz). Generalnie co się tyczy samych ED8EX to bardzo fajne i w tej cenie super opłacalne słuchawki, bo pady i jakość wykończenia pierwsza klasa, do tego kuferek i dwa kable z super wtykami LEMO. Także gratuluję zakupu :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie opisales najwieksza zalete brzmienia Edition 9 jak dla mnie @Undertaker. To jest esencja :)

 

Za długo już nie mam Edition 9 by się o nich wypowiadać ale pamiętam dobrze Edition 5 (Unlimited/Limited). Nie zostałem z Edition 5, pomimo że miałem je dwa razy bo, generalizując ich brzmienie było dla mnie zbyt "nienaturalne", trochę za bardzo odbiegające również od tembru jaki odbieram za subiektywnie "prawdziwy". O dziwo, ku mojemu zaskoczeniu, obie rzeczy są mniej dotkliwe w 8EX, więc od razu polubiłem je na starcie, poprzez doświadczenia z Ed5.

 

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego jednakże nie wskrzeszą ducha Edition 9. Tylko nie jakieś tam "Tribute", widziałbym stare brzmienie w nowym designie pałąka i słuchawek :)) Edition 69, najbardziej seksowne Ultrasone, to date.

 

 

===

 

@lobuz1

 

Tak tylko mówię :)

 

CEC DX51 mkII 

To jedyna i właściwa, najlepsza wersja DX51 na 4x PCM 1704 :)

 

https://www.olx.pl/d/oferta/cec-dx51-mkii-4-x-pcm1704-df1704e-24bit-dac-hi-end-rzadkosc-na-rynku-CID99-IDSpXMn.html

 

Kolejny dobry DAC :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności