Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.joselopesmarques.com/product-page/hifiman-he1000se-auscultadores-topo-de-gama

 

HE1000SE za ok 8200 PLN.

Jakby nie wysyłali do Polski mogę pomóc ogarnąć kuriera (100-150 zł)

Edytowane przez dweet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w PT na blackfriday/sajbermonday coraz lepsze: 
FiiO M17 za 5630 PLN
https://www.mestresdamusica.com/pt/audio-portatil/1106617-fiio-m17-leitor-de-música-portátil-hd-6953175760788.html
 

Edytowane przez dweet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dweet napisał(a):

To jedemy jedemy i...

spadamy bo forsy ni mamy

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dweet napisał(a):

 

Co? :blink:

A nic, żart pustych kieszeni.

Zresztą mam alternatywę ale wiadomo, chce się więcej, takie zapędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zgreg napisał(a):

To dobre słuchawki (mając odpowiedni wzmacniacz)..

Sam sobie odpowiedziałeś. 😉 Osobiście bym wolał Tygr 300r, które są bardziej wyrównane i nie jest aż tak konieczne łagodzenie góry, aczkolwiek ostatnio słuchałem ich z Woo Audio WA8 Eclipse (dziękuję @Tytus1988🤗) i Tygr'y sporo zyskały w tym połączeniu, podobnie AH-D7000, ale po przestawieniu na tryb dwu-lampowy. ;)

 

Edit.

https://www.olx.pl/d/oferta/beyerdynamic-tygr-300-r-CID99-IDX1zNJ.html

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zgreg napisał(a):

To dobre słuchawki (mając odpowiedni wzmacniacz), nie są ostre?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

Co prawda miałem dokładnie tę wersję, ale to było 5 lat temu i wtedy ostatecznie zostawiłem sobie Philips Fidelio X2, a jak by było teraz to nie wiem i przyznam, że sam się zastanawiam czy ich nie kupić ponownie. Zapamiętałem ich górę jako iskrzącą, dobrze rozciągniętą i jednak bardzo wyrazistą co mi akurat przeszkadzało tylko czasami/w niektórych utworach. Czytałem gdzieś, że Edition 600 ohm soprany mają najmniej ostre ze wszystkich wersji, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Jeszcze dochodzi kwestia przetworników, bo te z obecnej produkcji są niebieskie, ale z tego co kojarzę to w 2018 roku już takie były. Na tej stronie fanklubu Beyerdynamic jest świeże info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Xduoo xd05 pro by sobie z nimi (beyerdynamic DT 990 Edition słuchawki nauszne stereo 600 omów) poradził, czy one są przeznaczone do zastosowań lampowych z racji wysokiej impedancji?

Co do ostrej góry to szukam max detali w elektronice plus miły byłby subbas, jedno na co jestem wrażliwy to przesadnie uwypuklony środek.Więc nie wiem czy by mi się sprawdziły?

600 Ω są tańsze z racji słabszego na nie popytu czy są gorsze? Jak się ma seria 990 do tych  z końcówką 990 pro? Martin Nonstatic (którego utwory bardzo lubię słuchać)  z tego co widzę używa bayerów chyba BT 880 pro

https://soundcloud.com/martin-nonstatic , tylko pewnie są używane do pracy studyjnej.

Spotkałem się z opinią, że 900-tki są bardzo ostre przez co nieprzyjemnie.Czy 990-tki są mniej ostre?

 

Podejrzewam, że z racji piku na 8kHz (do 100dB) DT 990 mogą z robić z uszu sieczkę. Letshuoer s12 pro na 8kHz mają raptem 70dB i czasem zasyczą. One raczej nie nadają się do słuchania jeśli wierzyć Frequency Response Graph:

https://www.rtings.com/headphones/1-6/graph/21550/frequency-response/beyerdynamic-dt-990-pro-vs-beyerdynamic-dt-900-pro-x/329/28577

https://i.imgur.com/NqzR7OT.png

 

Co od Fidelio X2HR dałem im drugą szanse i kupiłem ponownie ostatnio na amazonie. Grają rewelacyjnie z xdo5, jednak wydaje mi się, że stwierdzenie o zasilaniu ich z dziurki np. telefonu jest nie do końca trafione. Ostatnio na jednej grupie na fb był wysyp nowo zakupionych X2HR i ktoś pisał, że trafiają się te słuchawki wykonane przez różnych podproducentów, więc zależy na jakie się trafi. Nie wiem czy w to można wierzyć ale poprzednie fidelio, które oddałem (ze 2 lata temu) trochę mnie rozczarowały z racji słabej szczegółowości w górze, tylko wtedy nie pamiętam ale chyba miałem tylko Shanling m2x (na AKM).

To już się robi chore z tymi zakupami ;)

 

Doczytałem xd 05 pro daje ok. 500mW przy 600Ω czy to dużo, czy mało 🙄

Edytowane przez zgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zgreg napisał(a):

Chyba Xduoo xd05 pro by sobie z nimi (beyerdynamic DT 990 Edition słuchawki nauszne stereo 600 omów) poradził, czy one są przeznaczone do zastosowań lampowych z racji wysokiej impedancji?

Co do ostrej góry to szukam max detali w elektronice plus miły byłby subbas, jedno na co jestem wrażliwy to przesadnie uwypuklony środek.Więc nie wiem czy by my się sprawdziły?

Xduoo XD05 Pro poradzi sobie z nimi, ale z lampą, dla mnie, zagrają lepiej, ale.. skoro Ty nie lubisz środkowego pasma, to śmiało, bierz, będziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgreg Patrząc na specyfikację xDuoo poradzi sobie z nimi bez problemu. Nie powiedziałbym, że są przeznaczone do lampowców, a raczej że nie będą sprawiać problemów z OTL-ami. DT990 detale zaserwują z łatwością, jak było u nich z subbasem to nie pamiętam, ale na pewno środka wypchniętego nie mają, a wręcz przeciwnie.

 

Z tymi Fidelio to w ogóle było sporo modeli, bo X1, X2, X2HR i jeszcze chyba X1S. X1 miały w zestawie trefny kabel, bo charakteryzował się wysoką impedancją. Odnośnie tych producentów to w pewnym momencie produkcją zajął się Gibson. Ja mam wersję X2 (bez HR), którą kupiłem w podobnym czasie co DT990 i do dziś jestem z nich zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Undertaker napisał(a):

Ehh, a ja za używane plus nowe pady dałem więcej 😅

32 minuty temu, Undertaker napisał(a):

Ehh, a ja za używane plus nowe pady dałem więcej 😅

Chociaż wersja 32Ohm jest w cenie 604zł. Ufff, to dobrze

Widocznie ludzie się boją tych 600 Ohm i dlatego te promocje 😅

30 minut temu, x86 napisał(a):

DT880 Premium to lepsze Edition ? Są jakieś różnice między nimi ?

Z tego co czytałem to są zamienne nazwy. 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności