Skocz do zawartości

Beresford TC-7510


Rekomendowane odpowiedzi

System A - Beresford Stage I + SR60 (w domu)

System B - Beresford Stage I + Forum + DT 880 PRO (w sklepie)

System C - PClink modv4 + Beresford Stage III + Forum + DT 880 PRO (w domu)

 

Porównywałem system B i C ... bo system A w porównaniu do C to już taka przepaść, że nie ma czego porównywać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam żal do GRADO_Fana?

 

Ano dlatego, że kilka płyt, przez błędy panów za konsoletami, jest teraz po prostu nijakich i płaskich. Proste ? Bartek ?okradł? mnie z kilku fajnych płyt.

To teraz idź do Piotrka, żeby Ci wzmacniacz poprawił, albo zmień transport, bo słyszalność detali to dopiero wstęp do zabawy. Zarzuty wobec sopranu wskazują na niedostatki w części cyfrowej, ale jak słuchałem TC-7520 to znowu nic takiego nie było przez GFmod4. Na porządnym, hi-endowym zestawie nie ma czegoś takiego jak źle nagrane płyty. Jeśli muzyka nie potrafi się obronić, to znaczy, że za słabo ją słychać.

 

EDIT: Jakimi kablami podłączasz wzmacniacz Forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co Piotrek zastosowal w srodku czyli Klotz (kuzwa nigdy nie pamietam ktory jest ktory... ale albo GY albo MY) choc jak bede mial przyplyw gotowki to moze pokusze sie o Twojego IC - bedziesz miec jakby co kabelki tak w okolicach 2 polowy kwietnia? wiesz ja mysle ze ta piosenka jest po prostu spieprzona i tyle choc moze sie myle. Co do transportu - jest cos lepszego niz PClink? Ogolnie do sopranu nie mam zastrzezen - tak jak napisalem sybilanty (ktore pojawiaja sie i tak niezwykle rzadko) wycina w 20-25%

 

 

EDIT

 

sory za te "?" ale kopiowalem z Office i chyba myslniki cudzyslowy i inne dziwne znaki ta przekonwertowal - wybaczycie czy mam poprawic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz idź do Piotrka, żeby Ci wzmacniacz poprawił, albo zmień transport, bo słyszalność detali to dopiero wstęp do zabawy. Zarzuty wobec sopranu wskazują na niedostatki w części cyfrowej, ale jak słuchałem TC-7520 to znowu nic takiego nie było przez GFmod4. Na porządnym, hi-endowym zestawie nie ma czegoś takiego jak źle nagrane płyty. Jeśli muzyka nie potrafi się obronić, to znaczy, że za słabo ją słychać.

 

EDIT: Jakimi kablami podłączasz wzmacniacz Forum?

 

Tu poprę @majkela. Dzięki "sąsiadowi" który przyszedł 2 miesiące temu do mnie posłuchać sprzętu i muzyki, nie popracowąłbym nad zestawem.

 

Słuchał tak głośno jak janigdy dotąd i wyszedł z konkluzją, że jego zestaw nie gra gorzej. A ja podczas tej wizyty "wysłuchałem" pewnych mankamentów.

 

Zmiana kabli, ustawienia SUB-a, cieńsze kable zasilające na CD, średnie na DAC, grubsze na amp i druga wizyta.

 

O ile na pierwszej sam przyznawał, że pewne płyty źle brzmią bo tak są nagrane o tyle na drugim "seansie" wszystkie są broniły.

Zresztą stwierdził, ze nie moze uwierzyć, ze to ta sama elektronika (sam ma NAD-a kazdy komponent powyzej 10 k)

 

Owszem na MARIZIE były i są przestery w 2,3 nagraniach ale całościowo dawało się słuchać płyty z przyjemnością.

 

Na detalicznym systemie: dokładnym i muzykalnym -> da się z przyjemnoscią posłuchać każdej płyty.

 

Czy forum ma gniazdo zasilające takie komputerowe ? Ja bym kupił jakąś listwę do 100 PLN (np. jakaś APC z filtracją -> zeby nie była tylko przepięciowa) i zrobił kabelek na LAPP CY110 (15 PLN za 1m) i wtyczkach BALS 7306 (20 PLN) i Martin Keiser (20 PLN) (spójrz na wątek kable sieciowe).

 

Ale najważniejsze będą interkonekty pomiędzy Forum-em a Beresem. Może zainteresuj się tymi które opisałem "Synapse Gold" a jak masz takowe to z tanszych może @majkelowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kabluję zwykłymi przewodami albo drutami w cienkiej izolacji, i tak jest najlepiej. Przewód ekranowany wewnątrz wzmaka nic nie daje, może tylko psuć. To jest moje zdanie oczywiście. Jedna piosenka zawsze może być uciążliwa.

 

Nie no, z transportem to ja tak napisałem w ogólności, GFmod4 jest bardzo dobry. Przy moim doświadczeniu z takimi urządzeniami, powiedziałbym nawet, że najlepszy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o transporty kompuerowe to GradoFAN w zasadzie nie robil za wiele porownan - w sasiednim watku w rankingu tranporto jest jedynie Prodigy HifI 7.1

 

Sa karty lepiej radzace sobie jako transport niz Prodigy i z taka nalezaloby tez zrobic porownanie. Dodatkowo do tych lepszych, mozna jeszcze podlaczyc zewnetrzny zegar. Dodatkowo mozemy kupic DAC, ktory takze ma synchro z zewnetrznym zegarem, o zaletach takiego rozwiazania duzo mowic nie trzeba :)

 

Dawno juz temu mielismy zrobic competition w dziedzinie transportu - cyfrowa czesc EMU czyli plytka 1010 vs PC Link z modem GradoFana.

 

Moze uda nam sie to nadrobic przy jakiejs kolejnej okazji :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kontrowersyjne stwierdzenie. Zle nagranych plyt jest cale mnostwo i to wlasnie na sprzecie hi-end ciezko ich sluchac bo wyciaga bledy realizatora

Jeszcze parę miesięcy temu napisałbym to samo. Wpadniesz do mnie kiedyś to się przekonasz, i nie chodzi tu o żadne upiększanie, ani zagłuszanie śmieci. Po prostu te płyty, co to myślałem, że źle zrealizowane są, obnażały słabości toru, przez który nagle słychać więcej, ale nadal niepoprawnie, i te nowe rzeczy które wyszły są przedstawiane wciąż w krzywym lub brudnym zwierciadle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę miesięcy temu napisałbym to samo. Wpadniesz do mnie kiedyś to się przekonasz, i nie chodzi tu o żadne upiększanie, ani zagłuszanie śmieci. Po prostu te płyty, co to myślałem, że źle zrealizowane są, obnażały słabości toru, przez który nagle słychać więcej, ale nadal niepoprawnie, i te nowe rzeczy które wyszły są przedstawiane wciąż w krzywym lub brudnym zwierciadle.

 

Z checia sie przekonam bo do tej pory nawet na Accuphase kiepsko nagrane plyty brzmialy kiepsko. Jesli na jakims sprzecie nagranie sie poprawialo to pogarszaly sie inne a przestery byly slyszalne wszedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy??? Ja jadę na zwykłym przedłużaczu z Tesco, w nim też właśnie jest teraz wetknięty laptop jako czwarty, i gra żywa muzyka.

 

Ale Ty w swoich urządzeniach robisz wewnętrzną filtrację zasilania. Jak ktoś nie ma takich umiejęteności -> pozostaje mu listwa :)

 

@lenar -> w sieciówkach nie uznaję lepszy/gorszy :P. Z drogim i grubym wężem (mimo,ze DIY i nie było przepłacane) było gorzej

@majkel -> już pisałem, ze wg. mnie sieciówka ma sens jak masz jakiś kondyc. lub listwę filtrującą.

W innym przypadku przewód o tym samym przekroju co masz w scianie powinien być wystarczający. Jedyne co zauważyłem to dobre, ciasno wchodzące wtyki pomagają (stąd moja rada odnośnie BALS 7306 i Martin Keiser).

 

@lenar - wypożycz IC @majkel-a, mimo, ze nie jestem do konca jego zwolennikiem to potrafi wprowadzić ład ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z checia sie przekonam bo do tej pory nawet na Accuphase kiepsko nagrane plyty brzmialy kiepsko. Jesli na jakims sprzecie nagranie sie poprawialo to pogarszaly sie inne a przestery byly slyszalne wszedzie

Nie no, przesterów mój sprzęt nie usuwa, ale żeby słyszeć przestery wystarczy grajek mp3 i słuchawki typu Sennheiser CX300 lub podobne. Mnie chodziło o inne rzeczy, np. myślałem że na Silverchair "Frogstomp" jest nieciekawe brzmienie gitar, dopiero po poprawieniu transportu prawda wyszła i teraz sięgam czasem po tą płytę jako testową. Tak samo Tool "10,000 Days", ostatni utwór niby nic ciekawego, na dobrym sprzęcie zaskakuje efektami przestrzennymi, a już o jego kiepskim masteringu gdzieś czytałem. O serii Guns n'Roses "Use Your Illussion" też miałem zdanie, że to masa dźwięku i nic więcej, okazuje się, że "Civil War" to jeden z wzorów grania przestrzennego, jakby plenerowego, a "Garden" wybrzmień gitarowych, itd., itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy beres dotarł :-) - dzięki GRADO_Fan

Mam obecnie mały problem.

Posiadam słuchawki AKG-280K Parabolic i Westone UM2.

W poprzednich moich konfiguracjach miałem przenośnego wzmaka/DAC iBasso D3 i w przypadku AKG dźwięk był taki sobie, lepszy przy Westonach.

Testowałem z różnymi źródłami w tym i z PC (iBasso to wzmak/USB DAC) i za każdym razem Westony były lepsze.

Przy nowym beresie jest dokładnie odwrotnie a Westony grają niezbyt ciekawym zmulony dźwiękiem.

AKG w tej konfiguracji są lepsze niż Westony w poprzednich...

Pamiętam, że ktoś na tym forum przestrzegał mnie przed tą konfiguracją (UM2+beres). Dodatkowo obecnie przy Westonach i beresie mam ciche brrum ze wzmaka (źródło jest po optyku). Cichnie gdy dotykam obudowy beresa.

Nie wiem czy to jest problem niskiej impendancji Westonów (27ohm) czy coś z zasilaniem. Przy AKG (75ohm) jest zupełna cisza.

 

Trochę mnie to martwi bo ja słucham głównie na słuchawkach w łóżku w nocy i w IEM nikomu nie przeszkadzam. W ciągu dnia to tylko kolumny.

Obawiam się że nawet zmiana samego wzmaka słuchawkowego niewiele tu pomoże. Beres chyba tak gra (przy AKG jest fajnie).

Na jakie IEMy, względnie jakieś zamknięte normalne słuchawki warto zwrócić uwagę - limit tak do 2000 zł (oczywiście im taniej tym lepiej...)?

Z tym że preferuje raczej IEM bo w nich naprawdę można nawet zasnąć :-)

Preferuję granie z niskim zwartym basem, z lekkim ciepłem w środku i naturalną górą - lubię detale. Chciałbym sceny w miarę możliwości słuchawek, zbliżonej do tego co słychać na kolumnach.

Słucham rocka progresywnego, jazzu, trochę klasyki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beres chyba tak gra (przy AKG jest fajnie).

Preferuję granie z niskim zwartym basem, z lekkim ciepłem w środku i naturalną górą - lubię detale. Chciałbym sceny w miarę możliwości słuchawek, zbliżonej do tego co słychać na kolumnach.

 

No, to chyba sam sobie odpowiedziałeś. Podoba Ci się połączenie Beres+AKG, chcesz żeby słuchawki grały jak AKG.

Myślałeś może o zakupie jakichś AKG ? ;-)

 

Jancio

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to chyba sam sobie odpowiedziałeś. Podoba Ci się połączenie Beres+AKG, chcesz żeby słuchawki grały jak AKG.

Myślałeś może o zakupie jakichś AKG ? ;-)

 

Jancio

 

Tylko AKG, ma chyba wszystkie co lepsze modele półowtwarte... a to ze względu na przedostawanie się dźwięku na zewnątrz odpada.

A co z firmami Ultrasone i Denon. Z tego co widzę mają w ofercie zamknięte modele. Czy z tego znajdzie się coś co dobrze zagra z nowym beresem i będzie ciche na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko AKG, ma chyba wszystkie co lepsze modele półowtwarte... a to ze względu na przedostawanie się dźwięku na zewnątrz odpada.

 

Jaki model Bersia masz ? 7510 czy 7520 ? Zresztą przy kazdym z nich proponuję ferryt na kablu (bez zadnych pętelek)

 

Tuż przy samym wejsciu do Beresia.

 

GRADO__Fan -> czy jak u kolegi problem znika jak dotyka obudowy to nie oznacza ze ma cos dziwnego z zasilaniem

 

W sumie Beres nie ma obudowy uziemianej. Czy złapanie żabką (takie metalowe małe sczęki) za obudowę i z drugiej strony do metalowej instalacji (sanitarnej lub grzewczej) mialoby jakikolwiek sens ?

 

Nie proponuję podłączenia do uziemiena w gniazdku -> bo zwlaszcza w mieszkaniach jest 30% szans na to, ze to dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model Bersia masz ? 7510 czy 7520 ? Zresztą przy kazdym z nich proponuję ferryt na kablu (bez zadnych pętelek)

 

Tuż przy samym wejsciu do Beresia.

 

GRADO__Fan -> czy jak u kolegi problem znika jak dotyka obudowy to nie oznacza ze ma cos dziwnego z zasilaniem

 

W sumie Beres nie ma obudowy uziemianej. Czy złapanie żabką (takie metalowe małe sczęki) za obudowę i z drugiej strony do metalowej instalacji (sanitarnej lub grzewczej) mialoby jakikolwiek sens ?

 

Nie proponuję podłączenia do uziemiena w gniazdku -> bo zwlaszcza w mieszkaniach jest 30% szans na to, ze to dziala

 

Kupiłem najnowszego 7520.

Myślałem że brumczenie mam od wzmacznacza, ale odpiąłem wszystko i został sam beres z squeezeboxem po optyku i dalej brumczy :-(

Westonów UM2 abstrahując od brumczenie i tak nie da się słuchać tak to jest zmulone... zatem dla mnie priorytetem są nowe słuchawki przy których być może nie będzie brumczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beresford Stage 3

Muzykalność

Nie ma o czym gadać. Bartek i tak jest mi już winny tyle pieniędzy za to słodzenie, że i tak w kolejne nie uwierzycie? A TAK JEST! TO JEST MUZYKA!

 

Dlaczego mam żal do GRADO_Fana?

Ano dlatego, że kilka płyt, przez błędy panów za konsoletami, jest teraz po prostu nijakich i płaskich. Proste ? Bartek ?okradł? mnie z kilku fajnych płyt.

Heh, nagrodą niech będzie to,że piszesz szczerze :D Możesz się spotkać z algharem z forum. Niech też oceni.

 

Jak zrozumiałem z maili to chodzi Ci o to, że w na niektórych płytach odkryłeś pustkę, tak? Że nic nowego nie usłyszałeś i nic się nie dzieje poza tym pierwszym planem muzycznym?

 

To teraz idź do Piotrka, żeby Ci wzmacniacz poprawił, albo zmień transport, bo słyszalność detali to dopiero wstęp do zabawy. Zarzuty wobec sopranu wskazują na niedostatki w części cyfrowej, ale jak słuchałem TC-7520 to znowu nic takiego nie było przez GFmod4. Na porządnym, hi-endowym zestawie nie ma czegoś takiego jak źle nagrane płyty. Jeśli muzyka nie potrafi się obronić, to znaczy, że za słabo ją słychać.

Zauważyłem owszem takie zjawisko, że płyty, moim zdaniem faktycznie źle nagrane bo takie, gdzie dźwięki się zlewają w jedną kupę, to jeśli się puści na na dobrym, hi-endowym zestawie to z tej kupy rzeczywiście wyłoni się treść. Z drugiej strony jeśli nagrane są przestery czy ktoś pofolgował sobie z suwakami na konsolecie i materiał brzmi ostro no to na każdym będzie ostro poza takim, który wygładza. Nie stworzy się tego czego nie ma.

 

 

Ja akurat poszedłem w nieco inną stronę niż Ty w swoim DACu. Słuchasz na bardzo wnikliwych i przejrzystych GS1000 i do tego głośno, więc prezentacja wtedy musi iść w łagodniejszą stronę, ale kosztem basu, który dla Ciebie ma mniejsze znaczenie. Ja słucham dużo ciszej. Dla mnie bardzo ważna oprócz barwy jest jakość basu, jego nienaganna kontrola i zejście. Ogólnie nie lubię jak bas jest miękki, a szczególnie płytki. Do tego potrzebna jest ogólna precyzja w prezentacji. Jak się specjalnie wyłagodzi górę, przez lekkie zmiękczenie to bas zaraz traci. Podstawowy Stage 3 nie ma aż tak dużego wglądu w nagranie jak Twój DAC, ale chodziło o spójność przekazu na danym poziomie jakościowym bo ja nie mogę sobie pozwolić na strojenie DACa pod konkretny jeden sprzęt. To ciężkie zadanie. Strasznie długo mi zajęło wypośrodkowanie między barwną, a precyzyjną prezentacją.

 

Aha no i nie chodziło mi o to, że jeden gra skrajnie tak, drugi tak tylko chodzi o pewne akcenty.

 

Jezeli chodzi o transporty kompuerowe to GradoFAN w zasadzie nie robil za wiele porownan - w sasiednim watku w rankingu tranporto jest jedynie Prodigy HifI 7.1

Dawno juz temu mielismy zrobic competition w dziedzinie transportu - cyfrowa czesc EMU czyli plytka 1010 vs PC Link z modem GradoFana.

 

Moze uda nam sie to nadrobic przy jakiejs kolejnej okazji :D:)

Mogę Ci podesłać takiego PCLinka.

 

 

Listwy??? Ja jadę na zwykłym przedłużaczu z Tesco, w nim też właśnie jest teraz wetknięty laptop jako czwarty, i gra żywa muzyka.

No to prawda z tym przedłużaczem :) Ja się przeraziłem jak pierwszy raz to zobaczyłem :P Sądzę, że rozseparowanie tego i wpięcie przez listwę z filtrem da jeszcze lepszy rezultat

 

 

Posiadam słuchawki AKG-280K Parabolic i Westone UM2.

W poprzednich moich konfiguracjach miałem przenośnego wzmaka/DAC iBasso D3 i w przypadku AKG dźwięk był taki sobie, lepszy przy Westonach.

Testowałem z różnymi źródłami w tym i z PC (iBasso to wzmak/USB DAC) i za każdym razem Westony były lepsze.

Przy nowym beresie jest dokładnie odwrotnie a Westony grają niezbyt ciekawym zmulony dźwiękiem.

AKG w tej konfiguracji są lepsze niż Westony w poprzednich...

Pamiętam, że ktoś na tym forum przestrzegał mnie przed tą konfiguracją (UM2+beres). Dodatkowo obecnie przy Westonach i beresie mam ciche brrum ze wzmaka (źródło jest po optyku). Cichnie gdy dotykam obudowy beresa.

Nie wiem czy to jest problem niskiej impendancji Westonów (27ohm) czy coś z zasilaniem. Przy AKG (75ohm) jest zupełna cisza.

Jeśli z chłodno i chudo brzmiącym iBassso Westony grały dobrze tzn. że mocno docieplają, więc jak trafiły na analogowo brzmiący napęd to nic dziwnego, że wyszedł muł. AKG są znacznie nautralniejsze i tutaj jak pisałeś jesteś zadowolony. Możesz podmienić op-amp na wyjściu na tego LM4562, którego Ci dorzuciłem. Z nim gra chłodniej, więc może akurat.

 

Przecież AKG też ma modele zamknięte serii Studio. Warto wypróbować

 

Co do brumu to z niczym to nie występuje, więc raczej wydaje mi się, że to kabel UM2 zbiera jakieś fale radiowe, a że wysokoskuteczne to się wzmocniło. Majkel kiedyś opowiadał mi o podobnym przypadku z Moonlightem, że musiał go uziemiać do kaloryfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko AKG, ma chyba wszystkie co lepsze modele półowtwarte...

 

E, nie.

http://www.akg.com/personal/K_272_HD,pcati...,_psmand,1.html

To jest model zamknięty, oczko wyżej niż półotwarty 242 (który jest tak naprawdę modelem 240studio ale z wygodniejszymi nausznikami).

Ja te 240studio mam, z beresem zgrywają się przyzwoicie i nie mam problemów o których tylko czytam - szumy, brumy i inne.

 

pozdrawiam

 

Jancio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem się zupełnie z tymi Westonami. Przypomniało mi się, że jak je wcześniej kupiłem to nowe miały założone inne tipsy (krótkie) i podpięte do iPoda nie miały praktycznie zupełnie basu. Musiałem zmienić tipsy (na długie) i w efekcie dość głeboko wchodziły do kanału słuchowego grając przy tym przyjemnie z jasnymi źródłami (np iBasso D3). Wiem że nie odkryłem Ameryki, ale zmiana tipsów zdecydowanie poprawiła współprace Westonów z nowym beresem (TC7520). Nadal jest może ciut za ciepło i bas nie ma może takiej kontroli jak z AKG (moje K280 Parabolic), ale zdecydowanie nie jest to już takie mulenie jak na początku przy długich tipsach, można ten dźwięk polubić - przy okazji zakłada się je łatwiej :-)

Z pewnością wypróbuje niektóre modele zamknięte AKG, Ultrasone i inne, ale Westonów (mam na oku Westone 3) lub innych topowych IEM zupełnie nie skreślam, pomimo że coponiektórzy uważają połączenia IEM ze stacjonarnym DAC/wzmakiem jako mezalians... tak BTW nawet taki Rudistore przy swoim NX-03, który z pewnością nie jest przenośny pisze:

"NX-03 is a perfect combo with high-end IEM" :-)

http://www.rudistor.com/NX03-steel.htm

Dobre IEMy mają jedną (jak dla mnie) zaletę, one pozwalają dosłownie "zanurzyć się w muzyce". Tego uczucia ja nie doświadczyłem przy żadnych "dużych słuchawkach" i nie jest to tylko kwestia budowania sceny, ale chyba ogólnie filozofia działania IEM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre IEMy mają jedną (jak dla mnie) zaletę, one pozwalają dosłownie "zanurzyć się w muzyce". Tego uczucia ja nie doświadczyłem przy żadnych "dużych słuchawkach" i nie jest to tylko kwestia budowania sceny, ale chyba ogólnie filozofia działania IEM.

uuu... byłbym ostrożny z głoszeniem takich teorii, stawiam 100:1, że zaraz będzie tu dyskusja na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności