Skocz do zawartości

To może meet w krakowie?


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz Twojej szacownej facjaty, jest ujęcie panoramiczne zabawek w kupie. Zdjęcie tamto zrobiłem, bo fajnie wyglądało, jak każdy z Was ze słuchafonami na uszach i ze skupieniem marsowym na twarzy, wsłuchiwał się w muzykę :). A tak poza tym, to zasadniczo nie na sesję fotograficzną przyszliśmy, więc się nie wczuwałem za bardzo w zdjęcia każdej zabawki po kolei. I tak czasu nie było za wiele.

 

Fotę masz na priva, do ewentualnej autoryzacji.

 

Co do twarzoksiążki, którą zaproponował Fatso, to nie używam. Więc na fejsie fejsów nie będzie :D

 

EDIT

Dostałem zgodę, to i wrzucam:

 

2014-12-02 19.31.45.jpg

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski.

 

Fatsowy egzemplarz audeze LCD-3 spodobał mi się chyba najbardziej ze wszystkich obecnych słuchafonów (a jak wieść gminna niesie to w Audeze co egzemplarz to inny zaśpiew). Zagadały miodnie i z pandy, i z headonika, i uwaga - z espressivo (GE 6DJ8 w stopniu wstępnym) - tu pojawiła się entuzjastyczna, soczysta góra, ale bas się trochę rozjechał. Na kilku plikach muzycznych najwyższa góra była trochę nie teges, tzn. pojawiły się jednolite popiskiwania a'la ptaki o czwartej rano,no ale to chyba wina samych plików. Bardzo przyjemnie, a i precyzyjnie grające słuchawki godne polecenia jeśli Fatso chciałby je pogonić i nie zabił chętnego ceną :P.

 

Shure SRH1840 - najrówniej grające słuchawki z całej stawki.

 

Do HD800 raczej bym już nie wrócił.

 

T90 - mimo wielu zalet (bas, precyzja itd..) mają posmak syntetycznego dźwięku - nadal mnie to do nich zniechęca. Choć Majkel się odgrażał ostatnio, że coś na to zaradził ;) , muszę sprawdzić.

 

FORMAT DSD JEST NIEKWESTIONOWANYM KRÓLEM AUDIO !!!!!!!!

 

Dwa razy proponowałem Wam pierogi czekoladowe z serem - wzgardziliście; właśnie konsumuję kilogram tychże; teraz ja będę tłustą świnią, a Wy żałujcie !!!

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo prawdy słowach audionanika, ale musze dodać, że Shurki SRH1840 potrzebują na prawdę dobrego sprzetu. Z Aune T1 w ogole nie chciały wpsółpracować, niezależnie od lampy, którą im dawałem.

 

LCD-3 - grały cudownie w przeciwieństwie do tych, które słuchaliśmy na meecie w sklepie :P

 

HD800 rzyci nie urwały, niezależnie od kabelka.

 

T90 - stockowe na prawdę dają radę, ale na lampie. Świeżo zamontowany kabelek 7N wniósł dużo soczystego, ale konstrolowanego basu. Obecnie męcze się z jedwabiem i filcem, żeby kontrolować syki, a nie utracić dynamiki :P a i sam jestem ciekaw co z majkel wymyślił.

 

szkoda, że nic nie napisaliście o HD600 :P

 

Jak do słuchawek można by się kłócić co i jak, tak do DSD wszyscy byliśmy zgodni, że to istne cudo.

 

Jak można jeść pierogi czekoladowe?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec

Nie zaglądałem na forum, wir na koniec roku ale mam pytanie - kto w okresie świątecznym jest w Krakowie? Można by coś pomyśleć... mam na myśli okres między świętami a Nowym Rokiem.

 

Co do DSD - to vide ten obrazek:

10750512_10205164671898428_3554956311219870007_o.jpg

Cały numer polega na tym, że materiał źródłowy jest w formacie 16/44. Upsampling do DSD dla formatu PCM robi np. najnowszy DAC Nagry, robą to także DACi typu Meitner MA-1, czy chociażby EMM Labs ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 27. lub 28. będę w Krk.

 

Czyli w sumie to nie jest DSD tylko gęstszy PCM? Trochę to bez sensu jak na moje rozumowanie. Jeśli zapiszemy obrazek w jpg., a potem go przekonwertujemy do bmp, czy czegoś podobnego, to i tak straty związane z kompresją jpg już są zachowane. DAC, który ma SlawekR grał z pliku w formacie DSD, z tego co pamiętam, bez jakiegoś cudaczenia po drodze.

 

Dobrze wiedzieć jakie DACi tak kombinują :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się ewentualnie dorzucić z kolejnym źródłem, którym "mieczem wojuję" w kierunku popularyzacji DSD. Koledzy którzy już posłuchali, wiedzą które źródło mam na myśli :)

A i z Mytekiem bardzo chętnie bym tego DACa zestawił do porównań. A do konfrontacji na polu staxowym, też by się coś jeszcze dorzuciło, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to jakieś kolejne 404LE może się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Co do upsamplingu do DSD to wcale nie chodzi tutaj o jakieś kombinacje polegające na sztucznym zwiększeniu rozdzielczości.
Cały numer polega tutaj na tym, żeby ominąć filtry w układzie ESS Sabre i puścić sygnał (mniej lub bardziej) bezpośrednio na modulator.
Long story ogólnie, poza tym DSD to ciekawy temat, zwłaszcza w kontekście porównywania go z plikami PCM Hi-Rez. Inną kwestią jest,
że ciekawe rzeczy wychodzą ogólnie na pomiarach przy upsamplingu do DSD oraz - u mnie, wstępne - odsłuchowo, bo nie miałem

czasu robić krytycznych odsłuchów.

 

27 sobota Wam pasuje? Jakoś między 14-16? (mamiary podam via PW)

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pasuje, jeśli tylko zdążę wrócić do Krakowa. A DSD.... ja też mam zdjęcie, żebyś nie czuł się osamotniony :D

 

2014-09-25 21.08.50.jpg

 

Też mogę przytargrać ostatecznie. 404LE też już dojechały.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Mnie pasuje, jeśli tylko zdążę wrócić do Krakowa. A DSD.... ja też mam zdjęcie, żebyś nie czuł się osamotniony :D

 

attachicon.gif2014-09-25 21.08.50.jpg

 

Też mogę przytargrać ostatecznie. 404LE też już dojechały.

 

Co to za DAC? Co tam siedzi w środku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co. Toż to mój chinolek. A myślałem, że wszyscy znajomi wiedzą. Ale widać nie wszyscy :)

 

To chinolek na ES9018 na sterydach, zrobione zasilanie, nowy analog od Twisted Pear, tranzystorowy w klasie A. Na na USB najwnowsza wersja konwertera a XMosie.

 

2014-10-05 14.16.27.jpg

 

Najaktualniejsze zdjęcie jakie posiadam. Teraz się jeszcze trochę różni, bo zasilanie ma zrobione dodatkowo.

Ot takie tam, grające coś. Do porównań z Mytekiem w sam raz.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgarnij na meet'a to się pobawimy, może wpadniemy razem na jakieś ciekawe rozwiązanie, bo też się bardzo długi czas bawiłem tą płytką (a raczej jej pierwszą wersją). Jak się spisuje analog od TP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie jestem jakoś specjalnie uczuciowy związany z tą konkretną aplikacją sekcji cyfrowej, no może poza ceną, to nic specjalnie szczególnego w niej nie ma.

Co do analoga od TP, to aplikowałem ją z powodzeniem do wielu cyfrówek na Sabre i w moim odczuciu to przyzwoity moduł. Dobrze robi specyfice brzmieniowej ESa9018. Jest prosty w aplikacji i stosunkowo elastyczny w kwestiach zasilania. A jak gra? Moim zdaniem, lepiej od dowolnej sekcji analogowej na opampach jakie kiedykolwiek wpadły mi w ręce i jakie miałem możliwość do Sabre podłączać. I to niezależnie jakbym się nie przysadzał do jakości aplikacji i zastosowanych opków. I mam wrażenie, że to nie tylko moje zdanie i podzielają je ci którzy mieli możliwość posłuchać. A parę osób i w różnych konfiguracjach już tego słuchało, co widać choćby na zdjęciu z postu 826.

I jest szansa, że jeszcze parę posłucha :)

 

A tak w ogóle to dyskusja w sam raz na osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Panowie, to o której w sobotę?

 

@Sławek - nie śledzę ostatnio forum, wyjątkowo z doskoku, brak czasu...

 

@Minczin - 009 będę musiał posłuchać w Wawie, nie udało się zorganizować z powodu jak powyżej...

 

EDIT: tak sobie słucham (bo w końcu mam czas!) muzy z up-sampligiem w Foobarze do DSD i się tylko drapię po głowie, bo sam nie wiem, co mam myśleć...

 

EDIT: Anyone? Bo ja jeszcze w Białce i w trybie :as Vegas ;) I mam wojnę z Narzeczoną, Chickenek jak zobaczy na FB, to będzie wiedział o co... ;)

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już w Krakowie, więc mogę gdzieś podjechać, pod warunkiem, że będę wiedział gdzie i kiedy :)

Spróbuj Level Pro - dojedź nie wiedząc gdzie i kiedy... Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam, że sniewyspaem ale te święta to ciężka praca :P. Dobrze, że mnie telefon obudził od Swordfisha. Tak czy inaczej, mogę być trochę mało komunikatywny :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króca bomba, słyszałem kiedyś 404 bez "LE" i było słabo, a te 404LE mają baaardzo smakowity dżwięk, mało tego, jakbym miał wybierać między 507 a nimi, to raczej bym się nie upocił z emocji jak pedofil w Smyku tylko wziął 404LE.

...A już zaczynałem lubić szurki 1840....W sumie to nie poległy aż tak bardzo, tzn. po elektrostatach nie miałem może ochoty na nie skoczyć obunóż, ale po raz kolejny widzę, że nie ma sensu brnąć w tor dynamiczny. Chyba pora na rozstanie ze słuchawkami a po przerwie trza nabyć jakieś poważniejsze ESy.

Edytowane przez audionanik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Dzięki chłopaki za odwiedziny :)

 

Kilka moich wniosków: pamietam, jak słuchalem Staxów Minczina i było inaczej, aniżeli u mnie na SR-507 i SRM-252 Mk II.To jakby raz. Dwa - SR404LE ma niewątpliwie swój urok, faktycznie miałbym pewne problemy z wyborem między nimi a SR-507, ale nie byłby to problem na zasadzie lepsze, czy gorsze - one są po prostu inne. I o ile i 507 i 404LE mają ogolny zarys brzmienia Stax'ów to te niby drobne różnice będą dla wieli różnicami decydującymi na zasadzie "lubię" - "nie lubię".

 

No i kwestia wzmacniaczy - SR-404LE z SRM 252 Mk II zagrały w zasadzie jak SR-507 na drugim wzmacniaczu Staxa. Także ja się już nie dziwię, że są ludzie,którzy raz posłuchają Staxów i stwierdza, że to nie dla nich albo, że coś im nie pasuje, bo jednak różne Staxy grają dość różnie, zwłaszcza w kontekście wzmacniaczy.

 

Shure 1840 - fajne sluchawki, takie HD600 tylko dużo lepsze ale ogólnie krok w tym samym kierunku, co HD600, oczywiście w dużym skrócie.

No i DAC Sławka - dał radę, i przy okazji taka uwaga - nie ma sensu już się moim zdaniem pakować w przetworniki nie obsługujące DSD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króca bomba, słyszałem kiedyś 404 bez "LE" i było słabo, a te 404LE mają baaardzo smakowity dżwięk, mało tego, jakbym miał wybierać między 507 a nimi, to raczej bym się nie upocił z emocji jak pedofil w Smyku tylko wziął 404LE.

...A już zaczynałem lubić szurki 1840....W sumie to nie poległy aż tak bardzo, tzn. po elektrostatach nie miałem może ochoty na nie skoczyć obunóż, ale po raz kolejny widzę, że nie ma sensu brnąć w tor dynamiczny. Chyba pora na rozstanie ze słuchawkami a po przerwie trza nabyć jakieś poważniejsze ESy.

 

Tor dynamiczny też ma swoje zalety, na przykład dość istotną zaletą w nim jest dynamika…. inwestycji w tor elektrostatyczny :D

 

 

A tak poważnie, to w moim odczuciu zarówno SR-507 jak i SR-404LE są bardzo ok. One grają po prostu inaczej. 507 to takie dynamiczne elektroataty, a 404LE to elektrostaty ortofynamiczne. Oczywiście mowa o cechach brzmieniowych, a nie konstrukcyjnych. 507 są bardziej monitorowe, rozciągnięte od skraja do skraja. 404LE są mniej liniowo-monitorowe, ale za to takiej bardziej.... jest na to słowo odpowiednie, eufoniczne.

 

A jedne i drugie można do siebie przybliżyć brzmieniowo, poprzez dobór synergiczny reszty toru. Tak czy inaczej obie konstrukcje to typowy "dotyk elektrostatów". I jeśli ktoś mi wskaże inną konstrukcję, nie elektrostatyczną, o podobnych cechach brzmieniowych i najlepiej nie w cenie samochodu, to kupię ja natychmiast. Ale póki co to człowiek się męczy z tą folią pakową rozpiętą na ramce, która się "elektryzyzuje" i dlatego fiurga tam i z powrotem.

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności