Skocz do zawartości

Recenzja Jbl 220 Reference


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

JBL'e z tipsami od EP (Creative), CX (Sennheiser), lub EX (Sony) grają jakoś inaczej niż na standardowych. Być może to tylko kwestia wygody, ale definitywnie wrażenia są nieco inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchawki sa juz wygrzane, bo sa uzywane, wiec to nie jest powod tego, ze mi sie nie podobaja
kamil.stec nie doczytałeś :).

 

Budowa małżowiny to osobna sprawa, ale mówię Ci b0rys, poużywaj przez 2 tygodnie wyłącznie JBL'i, a potem wróć do CX. Jeżeli stwierdzisz, że te ostatnie mimo wszystko bardziej Ci leżą, to przy nich zostaniesz. CX'y grają dość efektownie, a jeżeli przyzwyczaisz się do takiego brzmienia, to ciężko przerzucić się na zrównoważony dźwięk, bo czegoś brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil.stec nie doczytałeś :).

 

Budowa małżowiny to osobna sprawa, ale mówię Ci b0rys, poużywaj przez 2 tygodnie wyłącznie JBL'i, a potem wróć do CX. Jeżeli stwierdzisz, że te ostatnie mimo wszystko bardziej Ci leżą, to przy nich zostaniesz. CX'y grają dość efektownie, a jeżeli przyzwyczaisz się do takiego brzmienia, to ciężko przerzucić się na zrównoważony dźwięk, bo czegoś brakuje.

 

 

Pomyliłem Ci się z main'em :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz, jble doszly, trzeba sie wypowiedziec; szczerze mowiac, jestem zawiedziony; to co kulalo w cx300, czyli bas, jest tym razem bardzo dobry, ladnie prowadzony, nie zamula, ale pozostale elementy muzyczne mnie do nich zniechecaja; nie bardzo wiem jak to opisac, ale sprobuje: sa ciemniejsze, gora jest tak jakby zaszumiona, brudniejsza, dzwiek jest troche dalej od sluchacza; dobry bas imho nie rekompensuje mi calej reszty, ktora trace w momencie przesiadki; duza ich zaleta jest na pewno to, ze duzo lepiej leza mi w uszach i to na oryginalncyh tipsach, po ktorych tak jedziecie; sluchawki sa juz wygrzane, bo sa uzywane, wiec to nie jest powod tego, ze mi sie nie podobaja; niestety nie mam mozliwosci podrasowania ich equalizerem, bo uzywam discmana i tam mam tylko domyslne basowe presety;

nie mowie ze to sa zle sluchawki, po prostu brakuje mi w nich tej jasnosci, usmiechu, nawet jesli ta jasnosc w cx300 jest troche plaska i tandetna :);

najlepiej, zeby moje doki brzmialy jak px100 z zoltymi gabkami, albo lepiej :);

bede ich sobie dalej sluchal, jesli nie podpasuja, po nowym roku pojda do komisu i zapoluje na jakies senki pewnie;

 

Gdzie zamawiales te JBL'e? Jestes pewien ze to orginaly a nie podrobki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gwarancjajest dokońca lipca, to słuchawki mają już z pół roku. Mała szansa, żeby nie były wygrzane.

 

dobra.. :P spekulowałem tylko.. ;)

 

btw.. czy wam też się wydaje że kabel od jbl-i jest za krótki, czy tylko mi..?? :huh:

 

czy może jestem za wysoki i tego kabla mi nie styka od szlufki (z T10) do uszu, puszczając plecami.. <_< gdyby tak dodatkowe 10cm.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W charakterystyce brzmienia dopisałem małą rzecz, którą zauważyłem już dużo wcześniej, ale ciągle zapominałem napisać. Sprawa tyczy się sceny, a dokładniej możliwości zwizualizowania sobie w wyobraźni rozstawienia niektórych instrumentów. czasami zdarza się po prostu, że dźwięk jakiejś gitary dochodzi lekko z tyłu, a uderzenie w bęben z lewej strony i z dołu. Cuś pięknego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W charakterystyce brzmienia dopisałem małą rzecz, którą zauważyłem już dużo wcześniej, ale ciągle zapominałem napisać. Sprawa tyczy się sceny, a dokładniej możliwości zwizualizowania sobie w wyobraźni rozstawienia niektórych instrumentów. czasami zdarza się po prostu, że dźwięk jakiejś gitary dochodzi lekko z tyłu, a uderzenie w bęben z lewej strony i z dołu. Cuś pięknego :).

 

exactly.. :) sam to chciałem napisać (ale nie mam kiedy)

 

powiedzcie jeśli się mylę albo jeśli tylko ja tak mam.. - teoretycznie - dźwięk dobiegający ze słuchawek (a zwłaszcza doków) powinien być umiejscawiany tak jakby za głową/z tyłu głowy...

 

..a najpiękniejsze jest w JBL-ach to, kiedy zamykasz oczy i nie słyszysz instrumentów tak jak zawsze - z tyłu a z przodu... :huh:

 

ekstra...

 

btw.. słyszę róznicę w JBL-ach między V0 a ogg Q8 - właśnie przez tą sceniczność - JBL-e są pod tym względem dość wyraźnie wyczulone. mp3 jest ciaśniejsze - ogg wychodzi poza głowę, czasem bardzo wyraźnie dalej niż mp3..

(ale poza tym i tak słyszę różnicę między Q7-8 a V0 ;) )

 

btw... zrezygnowałem już ostatecznie z EQ w T10.. ;) w parze z jbl-ami brzmi najlepiej z eq normal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal oczekuję na opinie i uwagi nt. recenzji. Jeżeli ktoś jest zainteresowany jakimś konkretnym aspektem tych słuchawek, proszę o głosy. O ile tylko będzie to możliwe, będę starał się poszerzać oryginalny tekst. W czasie świąt będę miał trochę wolnego czasu i postaram się przynajmniej jego część poświęcić na obszerniejsze porównanie JBL'i z MX400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham juz pare dni i dzis sie poddaje; te sluchawki mi po prostu nie pasuja; musze po prostu miec jasna gore, bo strasznie cierpie, nigdy wczesniej nie meczylem sie podczas sluchania muzyki przez sluchawki; mam zamiar je sprzedac po nowym roku, ale jesli komus by teraz zalezalo na zakupie i chce kupic w dobrej cenie sluchawki na gwarancji prawie do konca lutego, niech odezwie sie na pm; moje poszukiwania beda trwaly dalej :)

 

edit: prosilbym na razie nie pisac w tej sprawie, kupiec sie prawdopodobnie znalazl;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem porównania z wieloma rodzajami dokanałówek, dlatego nie chcę się wypowiadać jakoś szczególnie definitywnie. Jest w JBLach coś takiego, że można usłyszeć skąd bije dzwon (bo komu, to wiadomo). To nie tyczy się wszystkich kawałków, przez co byłbym skłonny sądzić, że nie każdy utwór jest w odpowiedni sposób nagrany. Bezdyskusyjnie jednak w części piosenek da się od siebie wyraźnie odseparować instrumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echelon i kamil.stec nawet nie wiecie jakiego smaka narobiliście pisząc o sceniczności JBL... i one faktycznie nie tworzą ciśnienia w uszach?

 

Jakby nie tworzyly cisnienia to bys ich nie slyszal. JBL'e nie roznia sie pod tym wzgledem od innych sluchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ co do ciśnienia - każde doki cisną w uszy, bo na tym polegają. żeby dobrze zaizolować trzeba się rozepchać i uszczelnić..

 

mi to już nie przeszkadza.. choć na początku, jeszcze z epkami było ciężko.. sprawiały wrażenie jakby rozsadzały uszy.. po pewnym czasie ucho się przyzwyczaiło i działa dobrze ;)

 

a konkretnie odnośnie JBL - mi nie cisną, bo 1) jestem przyzwyczajony i może togo nie odczuwam 2) nakładki są imo tak miękkie i elastyczne że nie powinny cisnąć jeśli dobrze je się dobierze i odpowiednio umieści w uchu słuchawkę.. :)

 

@ pawulon - <_< ojojoj... uważaj, żeby nie odkleić całkiem.. <_<

a żadnych zmian w dźwięku lub różnic między kanałami nie zauważasz?? jeśli nie to na razie jest dobrze, gorzej jak ci się to odklei - może być gorzej z dźwiękiem.. :/

 

To nie tyczy się wszystkich kawałków, przez co byłbym skłonny sądzić, że nie każdy utwór jest w odpowiedni sposób nagrany. Bezdyskusyjnie jednak w części piosenek da się od siebie wyraźnie odseparować instrumenty.

 

przede wszystkim JBLe wymagają dobrego playera i dobrej jakości plików.. wtedy rozwijają skrzydła.. ;)

 

przy 'normalnych nagraniach' dla mnie minimum to ogg q6 lub mp3 v1...

 

normalne - czyli z przeciętnym masteringiem i miksem.. nic w stylu 'virtual barber shop' ;) (kto wie o co chodzi to dobrze ;) )

 

przy dobrym masteringu nawet v2 lub v3 gra dobrze na nich - scena jest widoczna.. choć wole jednak odczucia w ogg.. jakoś tak inaczej się słucha, mp3 się zlewa, ogg znacznie lepiej separuje instrumenty..

 

pod względem dobrego masteringu polecam płytkę Gorillaz - D-sides (zwłaszcza kawałek Hong Kong)

 

a świetnie wychodzi w porównaniu v0 <-> q7 Groove Armada - kawałki Get down i Paris (rozróżnianie w ślepym teście na podstawie lokalizacji instrumentów i wokalu ;) )

Edytowane przez kamil.stec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności