Skocz do zawartości

Recenzja Jbl 220 Reference


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

ale z gwarancją jest taka kwestia że polska jest tylko na rok ;) więc faktycznie te 100 czy 150 zł mniej kosztem gwarancji jest już warte uwagi.. gdyby to były dwa lata to już inna sprawa..

 

sama gwarancja to nie wszystko, jest cos takiego jak reklamacja i na nia zawsze mamy 2 lata :) warto poczytac bo to przydatne w zakupach:

http://konsument.obornikionline.pl/konsume...ch_i_reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z gwarancją jest taka kwestia że polska jest tylko na rok ;) więc faktycznie te 100 czy 150 zł mniej kosztem gwarancji jest już warte uwagi.. gdyby to były dwa lata to już inna sprawa..

 

Gwarancja to co innego - ona może być na 1, 2, nawet 3 lata. Możemy skorzystać z niezgodności towaru z umową. Na to mamy zawsze 2 lata. Za towar odpowiada przez 2 lata sprzedawca. My wybieramy, czy chcemy skorzystać z gwarncji producenta, czy z niezgodności towaru z umową.

 

Reguluje to Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)

 

Warto przeczytać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc korzystać z firmowego futerału JBL, zwijam swoje słuchawki i wkładam je do jednej z tych siateczek zamykanych na zamek błyskawiczny. Czy to może źle wpływać na trwałość słuchawek?

hmm... szczerze mowiac to nie wiem jak je tam miescisz :P ja za chiny nie moglem (te chlopskie rece <hahaha>) ja nosze odtwarzacz w najwiekszej kieszonce, kabel zwijam na rece sluchawki wkladam w przestrzen miedzy najwieksza kieszonka a gorna scianka z zamkiem ... wszystko ladnie sie chowa a w siateczkach nosze wkladki o roznych rozmiarach (kto wie kogo sie spotka na ulicy? :) a jak nawet to nie bedzie serdeczny przyjaciel a bedzie to zlodziej to dostanie caly komplet :P tfu tfu tfu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym słucham muzyki średnio 7-10/40. Jeśli chodzi o skrajności, to minimalna głośność dochodzi u mnie do 4 a maksymalna do 14, ale jest to rzadkością(to nie licytacja ;)). Ciekawe jest, że jak zacząłem używać JBL'i, to słuchałem muzyki na poziomie od 14 w górę(tak samo było chyba z epkami).

 

ja akurat słucham jbl'i głośniej niż epek, epki mają i wyższa skuteczność i lepsze tłumienie

Czasami, gdy zaczynam słuchać muzyki, nawet cicho, to dźwięki wydobywające sie z mojego odtwarzacza, potrafia sprawić mi...nie wiem jat to określić, ale słowo "ból" jest chyba odpowiednie. Nie wiem dlaczego tak jest.

 

Wydaje mi się, że sprawiają Ci ból właśnie wysokie tony, które są moim zdaniem ostre.

 

 

Co do efektu mikrofonowego, to jest to strasznie wkurzające, szczególnie gdy mam założony kaptur.

 

Ja efektu mikrofonowego praktycznie nie odczuwam, puszczam sobie kabel pod koszulę, sweter, koszulkę nastepnie do kieszeni gdzie sie znajduje odtwarzacz i jest git.

 

Poza tym jak Wy wszyscy słuchacie na głośności 10 z TAK podbitymi wszystkimi częstotliwościami to ja się nie dziwię :lol:

 

Głośność 10 + podbicie na eq 8 daje głośność 18 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sprawiają Ci ból właśnie wysokie tony, które są moim zdaniem ostre.

Też tak mi się wydaje.

 

Ja efektu mikrofonowego praktycznie nie odczuwam, puszczam sobie kabel pod koszulę, sweter, koszulkę nastepnie do kieszeni gdzie sie znajduje odtwarzacz i jest git.

 

Ja odczuwam go tylko czasami. Podejrzewam, że gdy zrobi się cieplej, nie będę musiał się tak grubo ubierać i nosić kaptura. Dzięki temu kabel nie będzie się miał za bardzo o co ocierać(szczególnie chodzi o przestrzeń przy szyi), a efekt mikrofonowy będzie się jescze rzadziej pojawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SubWOOFer, jak masz ustawiony equalizer używając JBL'i z Clixem?

8|5|4|5|8 - lubie duzo jbl'owskiego bassu:D

Czasami obnizam 8 na 7 jak mam jakis bassowy kawalek, ale generalnie takie ustawienie eq najbardziej mi podchodzi.

SRS-WOW to porazka na tych sluchawkach (na epekach faktycznie moze to polepszalo cos brzmienie - chociaz od tego czasu sporo sie zmienilo w moich wymaganiach dzwiekowych).

Codo kabla - moglby byc doslownie decko dluzszy bo dla mnie jest on za krotki zeby puscic kabel za plecami (w epekach bylo ok).

Codo "bólu" - sproboj moich ustawien eq - na nich potrafie nawet dobry kawaleczek posluchac na volume 20 - i nic nie kuje (a mialem z tym do czynienia przy epekach).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8|5|4|5|8 - lubie duzo jbl'owskiego bassu:D

 

Codo "bólu" - sproboj moich ustawien eq - na nich potrafie nawet dobry kawaleczek posluchac na volume 20 - i nic nie kuje (a mialem z tym do czynienia przy epekach).

 

imo - w EQ T10 przy podbiciach rzędu 8 [edit] przy głośności 20 [/edit] włącza się już czasem blokada głośności.. ;)

 

imo2 - przy podbijaniu wszystkich pasm (tak jak ty 8|5|4|5|8 ) podnosi się głośność całego pasma - ja widzę sens podbijania EQ względem jednego pasma - w sensie że można obniżyć wszystko o 4 a podnieść głośność ogólną - zrobić 4|1|0|1|4...

ja robię zawsze w taki sposób, nie zmieniam nigdy drugiego słupka (chyba 200Hz??) i względem niego "stroję"* resztę ;)

 

__________________________

* to mi przypomina coś w stylu strojenia gitary, albo łapanie dźwięku - "podaj d" i leci się.. ;)

Edytowane przez kamil.stec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przed dwoma godzinami stałem się szczęśliwym posiadaczem JBL'i.

Teraz sięwygrzewają :)

 

Pierwsze moje wrażenie hmmmm powiem tak. Na pewno się nie zawiodłem. Faktycznie charakterystyka zgoła liniowa. I tak trzeba poczekać na wygrzanie tych słuchawek więc o brzmieniu nie będę powielał wypowiedzi. Powiem tylko, że porównałem je od razu kilka razy zmieniając z AKG K324P i - może tu będzie śmiałe stwierdzenie - AKG grają inaczej, ale wcale nie gorzej. Warto jednak dać za nie w normalnej cenie sklepowej te prawie 2 stówki mówię o AKG oczywiście. To tylko taka moja mała dygresja i ponieważ o temat o JbL'ach nie będę się rzwodził. Jak potestuję reference 220, to zrobię temat z porównaniem AKG i JBL. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamówiłem. :D 220zł to dobra cena? wybrałem kolor biały. mam nadzieję, że będą grać lepiej od aurvan, z których jestem średnio zadowolony. ktoś porównywał te słuchawki?

 

nie jestem pewien czy pisałem takie porównanie ale ja porównywałem..

 

imo aurvany przy jbl się chowają.. ;) i pomyśleć że kiedyś aurvany startowały z półki 400-500 pln.. a teraz za 130-150, ale jak na ich możliwości to jeszcze ciut za dużo..

 

[edit] a 220 za JBLe to cena niezła, ale pewnie bez gwary?? ;)

ja wolałem za 330 z gwarą, a teraz i tak potaniały do 290~300 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez gwary i troche mnie to martwi, ale trudno znaleźć białe. (: mam dar do rozwalania końcówki przy jacku, już w 3 słuchawkach mi coś nie stykało po jakimś czasie i były trzaski.. jbl'e mają solidną końcówke? w ogóle czy ktoś miał z nimi problem?

Hmm to może spróbuj nosić playera w innych kieszeniach, ew. na smyczy bo jeśli Ci w 3 parach coś poszło to i w tych Ci będzie trzaskać, wg mnie to może być wina właśnie ciasnych kieszeni... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może spróbuj nosić playera w innych kieszeniach, ew. na smyczy bo jeśli Ci w 3 parach coś poszło to i w tych Ci będzie trzaskać, wg mnie to może być wina właśnie ciasnych kieszeni... :(

 

przy szlufce..?? (T10.. ;) imo to jest to - dlatego chwytałem T10 w chwili kiedy jeszcze był dostępny (offtop) )

 

a wina czasem może być w nieodpowiednim szanowaniu kabla ;):P teraz jak się kupiło coś drogiego to trza dbać i tyle.. ;)

 

btw. @muodzian - jaki masz player??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy szlufce..?? (T10.. ;) imo to jest to - dlatego chwytałem T10 w chwili kiedy jeszcze był dostępny (offtop) )

 

a wina czasem może być w nieodpowiednim szanowaniu kabla ;):P teraz jak się kupiło coś drogiego to trza dbać i tyle.. ;)

:lol:

 

ZGadza siętrza dbać, jak z jajkiem się obchodzić...

 

...ja tak robię :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności