Skocz do zawartości

Recenzja Jbl 220 Reference


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

podłączałem pod ampli onkyo i jest to samo, w samochodzie również. wada fabryczna.. mam szanse je wymienić na nowe, ale wole zwrot kasy. słuchawki mi nie podpasiły. słuchałem dziś cx400i są ok, ale niewiele odstają od epków. w efekcie zamówiłem drugie epki do kolekcji, tym razem 635. :D bije pokłony przed epkami.. słyszałem już w życiu troche doków, a dźwięk z ep-630 najbardziej mi odpowiada. tak więc jako syn marnotrawny wracam do ep.. a, i niedługo w komisie pewnie pojawią się moje aurvany, które również oceniam jako "gorsze" od ep.. :> oj, małe ot.. przepraszam, ale musiałem to z siebie wyrzucić. ;]

i takim osobom trzeba pogratulowac ze znalazly swoj dzwiek :) nie wazne czy za 60 zl czy za tysiac :) GRA-TU-LU-JE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i kliku moich znajomych orzekło że nie... każdy na innym sprzęcie i nie znając opini pozostałych

 

Ok, każdy ma prawo miec swoja opinie, ale nie odpowiedziałeś mi dlaczego do rock'a się nie nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mówię -wszystkie dźwięki tak jakby ze sobą nie współgrają, są takie... ciężko to opisać ale nie zharmonizowane, dźwięk jest taki nie przyjazny, nie ma tego czegoś (moja opinia)

 

 

bardzo trudno to opisac słowami, ale w skrócie -bas słaby -środek mało naturalny -góra niezrównoważona

 

to nieprawdopodobne -sam się dziwię bo inne gatunki nawet na flacie -brzmią miodnie czysto szczegółowo i równomiernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mówię -wszystkie dźwięki tak jakby ze sobą nie współgrają, są takie... ciężko to opisać ale nie zharmonizowane, dźwięk jest taki nie przyjazny, nie ma tego czegoś (moja opinia)

bardzo trudno to opisac słowami, ale w skrócie -bas słaby -środek mało naturalny -góra niezrównoważona

 

to nieprawdopodobne -sam się dziwię bo inne gatunki nawet na flacie -brzmią miodnie czysto szczegółowo i równomiernie

 

Ja mam "trochę" inne wrażenia z odsłuchu rock'a oraz metalu na nich. Bas mocny, z niskim zejściem, jednakże nie rozlazły, średnica dosyć przyjemna i szczegółowa, góry troszkę zbyt mało i na wyższych poziomach głośności potrafi zakłuć, dźwięk raczej chłodny, dynamiczny i analityczny, dobra separacja instrumentów, w porównaniu z ue5 pro grają troszkę płasko oraz brakuje im muzykalności, jednakże jbl'e to jednak przynajmniej jednak 1-2 półki cenowe niżej, a w USA nawet kilka.

 

PS. wrażenia z odsłuchu na playerach iaudio f2 oraz i7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej promocja lub wyprzedaż - przecież widać starą cenę 80$. Białe chyba kiepsko się sprzedają, bo z czarnymi zjechali tylko do 52$.

 

Z czarnymi tez zjechali do ok. 35 USD (jakies poltora tygodnia temu), ale rozeszly sie bardzo szybko. Mnie udalo sie jeszcze zalapac na 45 USD i wlasnie czekam na przesylke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiero teraz to przeczytałem, ale się dorzucę - słucham rocka i JBLe są w tej materii OK, a na pewno lepsze od ex51, mx400 i ep-630 (a więc pewnie i od cx300), przy czym mam IFP, który ma niezłą średnice. Tony średnie i średnio wysokie podnoszę o 3 dB w stosunku do reszty - wtedy szczególnie "przejrzyste" brzmieniowo utwory (czyli często rockowe i akustyczne) nabierają smaczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a mógłbys jeszcze dodać w jaki sposób? Planuję ich zakup i chcialbym wiedzieć.

 

P.S. Skąd to się bierze że ten efekt jest w takich słuchawkach jak jbl, a w lipnych ipodowych pchełkach tego nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a mógłbys jeszcze dodać w jaki sposób? Planuję ich zakup i chcialbym wiedzieć.

 

P.S. Skąd to się bierze że ten efekt jest w takich słuchawkach jak jbl, a w lipnych ipodowych pchełkach tego nie ma?

 

jble izlolują - zatykają twoje ucho. dlatego jest taki efekt , a nie inny. Xatkaj sobie na moment uszy palcami, pochodź po pokoju, przełknij ślinę, zobaczysz o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt mikrofonowy w JBL jest nieco większy niż w innych dokach z uwagi na to, że zamiast gumowego kabla mamy coś w stylu plecionki, ale to nie jest coś, co zauważa się na ulicy. Natomiast w domu, kiedy ewentualnie można by było faktycznie zwrócić na to uwagę, z reguły nie chodzimy z odtwarzaczem, tylko siedzimy lub leżymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt mikrofonowy w JBL jest nieco większy niż w innych dokach z uwagi na to, że zamiast gumowego kabla mamy coś w stylu plecionki, ale to nie jest coś, co zauważa się na ulicy. Natomiast w domu, kiedy ewentualnie można by było faktycznie zwrócić na to uwagę, z reguły nie chodzimy z odtwarzaczem, tylko siedzimy lub leżymy.

 

O dzięki. Brzmi logicznie także zmartwienia z tym efektem mikrofonowym odstawiam już na bok :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham tych jbl'i od dwóch dni i mogę powiedzieć, że microphonics nie rzuca (mi) się w uszy tak jak tutaj "straszą", nie przejmował bym się tym zbytnio ;) gorzej za to z tipsami, zestawowe mi nie siadły w ogóle, dużo lepiej jest z piankami z marshmallows (choć są trochę za duże), które dorzucił poprzedni właściciel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco nietypowe pytanie może teraz....czy w tych jbl'ach 220 można sobie leżec na boku....tzn spać? Przyciskajac j do poduszki...czy to może je popsuć? Bo tak robiłem z moimi ipodowymi słuchawkami i na jednej są jakieś wgniecenia (a nie śpie na poduszkach z betonu :)) i trochę się popsuła...

 

Wczoraj kupiłem jble i w następnym tygodniu się przekonam czy było warto :) Podobno bardzo pasują do preferowanej przeze mnie czarnej muzyki (rap, r&B) wiec mam nadzieję że się nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności