Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych nowy wzmacniacz Holo Bliss będzie wkrótce dostępny. Cena moim zdaniem nie jest jakaś kosmiczna i może namieszać na rynku. Pojawiają się też już pierwsze przecieki nt. dźwięku tego wzmacniacza. Osobiście oczekuje na pierwsze review Golden Sound 👍

 

https://magnahifi.com/holo-audio-bliss-is-coming-soon/

 

Ależ by taki wzmak fajnie wyglądał na stosie Maya :)

 

Ps. nowy streamer Holo też wkrótce się ma pojawić. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

Dla zainteresowanych nowy wzmacniacz Holo Bliss będzie wkrótce dostępny. Cena moim zdaniem nie jest jakaś kosmiczna i może namieszać na rynku. Pojawiają się też już pierwsze przecieki nt. dźwięku tego wzmacniacza. Osobiście oczekuje na pierwsze review Golden Sound 👍

 

https://magnahifi.com/holo-audio-bliss-is-coming-soon/

 

Ależ by taki wzmak fajnie wyglądał na stosie Maya :)

 

Ps. nowy streamer Holo też wkrótce się ma pojawić. 

 

 

dzięki za info, wygląda dobrze, w środku też; cena jak cena, ale nie zwala z nóg jak np. dcs lina. O, widzę, że w trosce o klienta można sobie nawet audiofilski bezpiecznik domówić w zestawie :) i kabel zasilający też :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

Dla zainteresowanych nowy wzmacniacz Holo Bliss będzie wkrótce dostępny. Cena moim zdaniem nie jest jakaś kosmiczna i może namieszać na rynku. Pojawiają się też już pierwsze przecieki nt. dźwięku tego wzmacniacza. Osobiście oczekuje na pierwsze review Golden Sound 👍

 

https://magnahifi.com/holo-audio-bliss-is-coming-soon/

 

Ależ by taki wzmak fajnie wyglądał na stosie Maya :)

 

Ps. nowy streamer Holo też wkrótce się ma pojawić. 

 

 

Wygląda ciekawie, 12W, fiu fiu. Tylko co z tego jak u nas ciągle brak dystrybutora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę dziwi. Sam wiesz jaką popularnością się cieszą klamoty Holo. Może Magna nie chce się z nikim podzielić ;) Mimo wszystko polecam ten sklep - robiłem tam zakupy i sobie chwalę kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Samuel_ napisał(a):

dzięki za info, wygląda dobrze, w środku też; cena jak cena, ale nie zwala z nóg jak np. dcs lina. O, widzę, że w trosce o klienta można sobie nawet audiofilski bezpiecznik domówić w zestawie :) i kabel zasilający też :) 

Swoją drogą polecają do Holo wymiane bezpieczników ;) Kablów zasilających w Holo nie ma. Jakieś tam są za dopłatą. W każdym razie producent wychodzi z założenia, że kupując taki sprzęt powinno się mieć już jakiś kabel zasilający. Albo sobie później jakiś dobrać. Z tego co wiem Woo Audio chyba też tak ma. Sonnet również, bo zdaje się jak przyjechała do mnie Pasithea, to też nie było tam kabla zasilającego. Osobiście używam Wireworldów Silver Electra/Electra 👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał(a):

Przynajmniej od razu wiadomo, że producent nie z pierwszej łapanki.

no ja troszkę prześmiewczo potraktowałem tę "opcję", wydaje mi się, że bezpiecznik służy do innych celów niż poprawa dźwięku, już pomijam, że takie rzeczy to może w msb, w sensie nie wiem jak przejrzysty musiałby być układ z taką ilością ścieżek i innych komponentów, żeby bezpiecznik miał jakiś wpływ na brzmienie, ale może się nie znam, tzn. nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że bezpiecznik niczego raczej nie zmieni (może ktoś ma inne doświadczenie); a jeśli chodzi o kable cyfrowe, zasilające, to ja jestem jeszcze na etapie braku wiary w takie rzeczy, ale też uczciwie przyznaję, że nie testowałem (zawsze kwoty, które trzeba zapłacić za takie audiofilskie kable wolałem przeznaczać na inne cele); niemniej nie krytykuję tych, co kupują, to ich $ i ich decyzje. 

P.s. Teraz sobie przypomniałem ze dostałem do wzmaka gratis audiofilski bezpiecznik 😂 ale nawet go nie zmieniałem z braku wiary, No muszę w takim razie poczynić testy😂06C643DA-50CD-4DB7-9FB7-36C750E3DA35.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jakoś też nie mogę sobie wyobrazić tego, że bezpiecznik będzie miał wpływ na brzmienie, ale póki się sam nie przekonam, to się nie dowiem :) Niemniej jakoś mi się z tym nie śpieszy ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. S nr 2 Ale za szybko nie napisze bo niewygrzany przecie

ludzie piszą, że dobre te bezpieczniki

Ocena: 
Autor: 
Wybitny bezpiecznik. Dynamika wysokich lotów w skali mikro, bo makro ma prawie każdy. Wysoka rozdzielczość, przejrzystość, poukładana scena muzyczna, czytelny punktowy i silny bas. Średnica pasma nasycona składowymi lecz nie podbarwiona, pozostaje cały czas neutralna. Jeden z najlepszym tego typu gadzetów na rynku. W moim systemie lampowym efekty dużo lepsze niż ze słynnymi eserami czy verictumami. Mam również wersję cooper na cardasie. Bardzo zbliżony dzwiękowo do silvera, średnica nieco cieplejasza i złagodzone krawędzie pasma.
Ocena: 
Autor: 
ok
Ocena: 
Autor: 
Zgadzam się z opinią co do transportu. U mnie w CEC gra pięknie.
Ocena: 
Autor: 
Mała rzecz, a cieszy ucho! :) Moja opinia dotyczy wersji miedzianej, pozłacanej. W zależności od urządzenia, w którym zmienimy bezpiecznik, poprawa brzmienia będzie miała mniejszy bądź większy efekt, lecz zmiany są powtarzalne i jednoznacznie korzystne. U mnie najbardziej słyszalna poprawa miała miejsce po wymianie bezpiecznika w listwie filtrującej (Supra MD06 EU/SP MK 3.1), zadziwiająca spory efekt dała wymiana w transporcie CD (Jay's Audio CDT2 MK3), a relatywnie najsłabszy efekt w przetworniku DAC (Topping D70S MQA). Co się zmienia? Bas jest mocniejszy i ma więcej masy, jakby tkanki tłuszczowej, ale bez obaw, nie traci konturów. Dynamika również nieznacznie się poprawia (w skali makro). Środek pasma jest lekko dogrzany, ale czytelny, słychać to głównie na wokalach, zwłaszcza kobiecych. Soprany wcale nie są grzeczne, wręcz lepiej rozciągnięte, ale gładkie i złociste. Ciekawe zmiany zachodzą w stereofonii: poprawia się zwłaszcza głębia oraz akustyka (efekt pogłosu). Na koniec dwie rady: 1) bezpieczniki są ponoć kierunkowe - u mnie lepszy efekt dało skierowanie napisami i strzałką w kierunku pinu fazy w gnieździe IEC (na kapslu też jest oznaczenie - vide pierwsze zdjęcie produktu); 2) potrzebują się wygrzać - kilka dni co najmniej, najlepiej do tygodnia i żeby urządzenie audio było cały czas pod prądem. Zdecydowanie polecam! W moim przypadku wymiana w transporcie CD dała lepszy efekt niż niekończące się poszukiwania idealnego interkonektu cyfrowego. ;)
Ocena: 
Autor: 
Wprowadza poprawę
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Samuel_ napisał(a):

no ja troszkę prześmiewczo potraktowałem tę "opcję", wydaje mi się, że bezpiecznik służy do innych celów niż poprawa dźwięku, już pomijam, że takie rzeczy to może w msb, w sensie nie wiem jak przejrzysty musiałby być układ z taką ilością ścieżek i innych komponentów, żeby bezpiecznik miał jakiś wpływ na brzmienie, ale może się nie znam, tzn. nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że bezpiecznik niczego raczej nie zmieni (może ktoś ma inne doświadczenie); a jeśli chodzi o kable cyfrowe, zasilające, to ja jestem jeszcze na etapie braku wiary w takie rzeczy, ale też uczciwie przyznaję, że nie testowałem (zawsze kwoty, które trzeba zapłacić za takie audiofilskie kable wolałem przeznaczać na inne cele); niemniej nie krytykuję tych, co kupują, to ich $ i ich decyzje. 

P.s. Teraz sobie przypomniałem ze dostałem do wzmaka gratis audiofilski bezpiecznik 😂 ale nawet go nie zmieniałem z braku wiary, No muszę w takim razie poczynić testy😂06C643DA-50CD-4DB7-9FB7-36C750E3DA35.jpeg

Zmieniłem coś takiego u jednej osoby w DACu na zwykły szklany typu F i poprawa była natychmiastowa. Celowo nie widać, co jest w środku, bo można tam wepchać choćby taki układ elektroniczny jak ten z logo. :) Audiofil jak dużo zapłaci, to zawsze usłyszaną zmianę klasyfikuje jako poprawę. Tymczasem do bezpiecznika można napchać różnorakich elementów podnoszących poziom zakłóceń, np. 2 diody prostownicze równolegle przeciwnymi biegunami, i to, co się zmoduluje potem w zasilaniu z muzyką, to jest ta poprawa. 

Tutaj zaznaczam, że spotkałem się z sytuacjami, gdzie ktoś na dźwięk dla mnie gorszy mówił, że lepszy, więc ponieważ wszystko jest względne, to zwłaszcza taki element jak bezpiecznik może być czymkolwiek, co wytrzyma prąd znamionowy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał(a):

Audiofil jak dużo zapłaci, to zawsze usłyszaną zmianę klasyfikuje jako poprawę.

Tak, przy czym techniki wmawiania sobie różnych rzeczy bywają u audiofilów nieraz bardziej wyrafinowane, poniżej cytuję dosłownie pokrętny kierunek myśli w przedmiocie decyzji o zakupie kabla zasilającego:

"Jeśli kable są nowe to musisz jeszcze trochę poczekać. U mnie to trwalo ponad trzy tygodnie grania tak ok 5 do 6 godzin dziennie .Też po tygodniu miałem zamiar oddać bo zamiast lepiej robiło się tragicznie . Dałem im jeszcze tydzień i zaczęła się jazda , słyszę że scena jeszcze się poglebia a talerze sypią się w przestrzeni . Z tym że tak jak pisałem zamontowałem jeszcze gniazdo ścienne które też pewnie się wygrzewa.  "

źródło: https://www.audiostereo.pl/topic/143245-klub-polskich-kabli-solid-core-audio/page/9/

🤦‍♂️

mistrzem zdaje się jest Synergistic Research. 

Nowy bezpiecznik SR Blue Quantum powstał w wyniku dwuletnich prac i przedstawia najbardziej zaawansowaną technologie UEF 2.0. Jej sercem jest całkowicie nowa powierzchnia przewodząca UEF/Grafen, która w porównaniu z bezpiecznikami SR Black pozwala osiągnąć konkretny wzrost rozdzielczości i znacząco poprawia holografię sceny muzycznej. "Oczyść" energię elektryczną zasilającą Twoje komponenty. Rozważmy to: cała energia elektryczna zasilająca obwody i moduły systemu najpierw przepływa przez pojedynczy bezpiecznik zasilacza sieciowego.

Właśnie dlatego, tak znaczące korzyści w zakresie jakości dźwięku są możliwe po włożeniu do każdego z urządzeń bezpiecznika SR Blue Quantum lub SR Black. Natomiast dzięki nowemu procesowi kondycjonowania bezpieczników, udało się skrócić konieczny czas wygrzewania o połowę. Zupełnie nowy i wyjęty wprost z pudełka SR Blue przewyższa brzmieniowo w pełni wygrzany bezpiecznik SR Black. Potem jego sprawność wzrasta – aż do pełnego wygrzania po 200 godzinach ciągłej pracy. Aby przekonać się o jakości komponentów SR – już dziś posłuchaj bezpieczników SR Quantum Blue w swoim systemie!

Ceramiczna obudowa
Krzemowe wypełnienie
Niklowane mosiężne styki
Quantum Tunneling: proces obróbki polegający na poddaniu elementów przewodzących działaniu prądu o napięciu 1000000 V
Technologia 2-etapowego oddziaływania molekularnego
Budowa kierunkowa
Technologia UEF
Grafen

No takie opisy to mnie zamiast zachęcić, stanowczo zniechęcają. Brakuje, żeby na końcu dopisać jeszcze kilka dziwnych słów, typu: sekurytyzacja, nabuchodonozor, dialektyczność, czas Plancka.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "pozłacany" bezpiecznik polepsza jakość dźwięku i to w takim zakresie, że słyszą to użytkownicy jw. to co z tymi setkami zimnych lutów, które producent umieścił w układach scalonych, tranzystorach, transformatorach, gniazdach przyłączy, itd, itd 🤑

Reasumując;

Jeden styk - bezpiecznik - musi być pozłacany, inaczej nie da się słuchać muzyki.

Natomiast setki , a czasami tysiące lutowanych styków już nie przeszkadza w odsłuchach ?

 

Jeszcze nie tak dawno najwierniejsi z wiernych na szybach okien widzieli Matkę Boską, więc czemu nie mieliby lepiej słyszeć z cudownym "pozłacanym" bezpiecznikiem ? :P

Lenin i Nabuchodonozor wiecznie żywi ;) 

S.

 

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, syl napisał(a):

co z tymi setkami zimnych lutów, które producent umieścił w układach scalonych

To samo co krasnoludkami w zmywarce do naczyń.

37 minut temu, Roo_Volt napisał(a):

powiecie na drewniane podstawki pod kable?

Lepsze są z gąbki do naczyń.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Roo_Volt napisał(a):

Tak sobie dworujecie z bezpieczników a co powiecie na drewniane podstawki pod kable? Podobno bez nich to wszystko chu..

Z tymi podstawkami pod kable za grube tysiaki to podobny numer jak ze złoconym bezpiecznikiem :D 

 

A tak poważnie, to firma od złotego bezpiecznika to mega mistrz marketingu. 

Poszli jak po sznurku, czyli wymyślili miejsce w swoich urządzeniach na taki magiczny bezpiecznik, później wymyślili produkt, czyli bezpiecznik, później rzucili to swoim zaprzyjaźnionym lobbystom na forach, by ci lansowali i tworzyli ssanie na rynku takich gadżetów.  ;) 

 

S.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał(a):

Szkoda, że nie będziemy widzieć miny @Roo_Volta, kiedy je już kupi.

Roo to może jeszcze selfika nam wysłać jak już kupi dziesięciopak w biedrze; ale miny głównego inżyniera AD, który dowiedział się właśnie, że w krzemowej strukturze jego projektów umieszczono tysiące zimnych lutów - raczej nie będzie nam dane oglądać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał(a):

Roo to może jeszcze selfika nam wysłać jak już kupi dziesięciopak w biedrze; 

Są też w Lewiatanie. Chodzi o pakiety Grosik. Wyższych modeli np. od Viledy nie słuchałem. 

10 minut temu, audionanik napisał(a):

ale miny głównego inżyniera AD, który dowiedział się właśnie, że w krzemowej strukturze jego projektów umieszczono tysiące zimnych lutów - raczej nie będzie nam dane oglądać.

Właśnie widzę oczyma wyobraźni tą wielką plamę z kawy na koszuli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 20:25, syl napisał(a):

Jeśli "pozłacany" bezpiecznik polepsza jakość dźwięku i to w takim zakresie, że słyszą to użytkownicy jw. to co z tymi setkami zimnych lutów, które producent umieścił w układach scalonych, tranzystorach, transformatorach, gniazdach przyłączy, itd, itd 🤑

Reasumując;

Jeden styk - bezpiecznik - musi być pozłacany, inaczej nie da się słuchać muzyki.

Natomiast setki , a czasami tysiące lutowanych styków już nie przeszkadza w odsłuchach ?

 

Jeszcze nie tak dawno najwierniejsi z wiernych na szybach okien widzieli Matkę Boską, więc czemu nie mieliby lepiej słyszeć z cudownym "pozłacanym" bezpiecznikiem ? :P

Lenin i Nabuchodonozor wiecznie żywi ;) 

S.

 

To akurat jest proste. Zimne luty ochładzają brzmienie, ale za to po wygrzaniu (wiadomo trzytygodniowe co najmniej), nirvana gwarantowana.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwię się, że jeszcze spryciarze marketingowcy nie wymyślili dla ortodoksyjnych audiofilów płynu do płukania uszu  " przed" odsłuchem i " po"  odsłuchu.  Z takim cudownym pozłacanym bezpiecznikiem, gąbką pod kable  mógłby zadziałać cuda :P

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności