Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrywam! ;] Hmm... tylko czy znajdzie się ktoś kto da 'normalną kwotę', bo jeżeli nie... (i sprzedający w porę nie zakończy aukcji, bo cena zbyt niska) może będzie jak z innymi grado z allegro, poszły chyba za ~350 zł - nie pamiętam jaki model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo żeby mnieć satysfakcję: "licytowałem najwyższy model Grado, ale przebili mnie o kilka groszy, dokładnie o dwa tysiące złotych" :P

Chyba sam dam 250 zł aby mieć taką satysfakcję :P

 

Za wysyłkę dużo chce... ale jak co ja bym mógł po nie pojechać jak bym wygrał za te 250 zł w końcu bym poświęcił te 10 zł na pociąg :P nawet jeszcze dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa Grado GS1000 i z playerka puszczamy piszczalki :P A tak serio podejrzewam ze zeby graly trzeba droga reszte sprzetu i troche szkoda, najlepsze byloby jakby zagraly wcale nie lepiej od prestizowej serii:) gdziestam juz bylo zdaje sie w stereophile ze gosciu zalowal ze kupil HPki drozsze pare razy od sr60 a niewiele lepsze. Kwestia - dobry sprzet towarzyszacy a cos czuje ze kupilbym i sie usmial ze gra to nie lepiej od sluchawek ktore mam:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym chętny ale na Grado SR-60. Liczę na to, że po zbiorowym zamówieniu Grado ktoś będzie się chciał z nimi rozstać. A tak chciałem kupić Grado, no ale jeszcze ten tydzień temu nie miałem funduszy. Jak już ktoś je przetestuje i będzie się chciał z nimi rozstać to pamiętać o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny sa jakie sa. Jak dla mnie np sr60 i 80 to ta sama klasa z tym ze inne sluchawki - kwestia gustu. sr225 za 400zl IMO warto jak najbardziej, jesli w dobrym stanie i graja perfect to supeer propozycja, nie ma co dac sie zwariowac. Choc nieraz juz gdy pytalem posiadaczy o 60 i 225 mowili - chlopie niedlugo sprzedaje 225 bo na 60 slucham z wieksza przyjemnoscia, to spowodowalo ze zrezygnowalem na razie ze wzbogacania rodziny Grado - moze w nastepnym sezonie.

sr325i od 80 czy 60 dzieli sporo ale wiekszosc z forumowiczow nie ma sprzetu ktory jest w stanie wykrzesac caly potencjal 60tek czy 80tek wiec chyba to juz troche za duze krecenie nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... sam nie wiem :)

Wkleje kawalek wiadomosci, ktora otrzymalem od sprzedajacego z allegro.

Dokładnej daty produkcji niestety nie znam, ale będzie coś koło 3 lat.

Dla sprzętu tego typu to jest nic. Przetworniki są w bardzo dobrym

stanie, zawsze grały ze sprzętem wysokiej jakości. Jeśli chodzi o to czy

są w jakiś sposób wyeksploatowane to proszę się nie martwić, wszystko

jest ok

 

---

 

"Problem" z SR225 rozwiazany - sluchawki juz ktos kupil :D

 

---

 

Aukcja z GS1000 tez juz zakonczona "Zbyt niska cena" (bylo 2485zl) = Konto zawieszone sesese...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde człowiek nie ma netu przez jakis czas a tu akurat powstaje fanklub moich nowych słuchaweczek :D więc i ja sie chętnie dopisze ;) co do grado to powiem że to na prawde swietne sluchawki, wielka szkoda ze tak slabo dostepne (na pewno u nas), bo za swoja cene oferuja na prawde wieeele. nie mówie tu tylko o dźwięku ale także na przyklad o grzeniu jakże przydatnym w te zimne jesienne dni... :lol: no i wygodne są (wg mnie, moze to skutek posiadania kiedys k24p i k26p, od tych drugich to chyba nie ma bardziej niewygodnych sluchawek...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k26p, od tych drugich to chyba nie ma bardziej niewygodnych sluchawek...)

 

sa k81dj, sprawdzone na wlasnych uszach :)

 

co do grado to powiem że to na prawde swietne sluchawki, wielka szkoda ze tak slabo dostepne (na pewno u nas), bo za swoja cene oferuja na prawde wieeele.

 

prawda -cena/jakosc maja znakomita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy powinienem pytać o to w tym wątku, ale mam nadzieję, że pomożecie. ;) Mianowicie mam zamiar kupić GRADO SR-60 lub SR-80. Jak sądzicie czy Vibez wystarczy żeby uciągnąć SR-80? Wydaje mi się, że z SR 60 nie powinno być problemu, ale co do 80 mam lekkie wątpliwości. Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za wszelkie rady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie problemu, ja napedzalem 80 ze sporym zapasem z ipoda video. Aczkolwiek trzeba przyznac ze wszystkie grado sporo zyskuja ampem - dzwiek staje sie taki bardziej kragly, trudno to opisac, troche jakby... przybiera na objetosci, choc i tak nawet bez ampa grado wyprzedzaja wiekszosc konstrukcji o lata swietlne :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy powinienem pytać o to w tym wątku, ale mam nadzieję, że pomożecie. ;) Mianowicie mam zamiar kupić GRADO SR-60 lub SR-80. Jak sądzicie czy Vibez wystarczy żeby uciągnąć SR-80? Wydaje mi się, że z SR 60 nie powinno być problemu, ale co do 80 mam lekkie wątpliwości. Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za wszelkie rady. :)

 

 

Dla mnie to jest troche pitu pitu z tym ze czym wyzej linii Grado tym slabsze zrodlo nie uciagnie , uciagnie z tym ze w coraz mniejszym stopniu wykorzysta potencjal. I 60tki i 80tki na Karmie byly z taka sama glosnoscia rozbujane ze hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. :) Mam jeszcze jedno pytanie. Mam możliwość kupienia Grado SR-80 właśnie za 350 zł w USA, z tym że najprawdopodobniej będą one bez gwarancji. Z drugiej strony myślę czy nie kupić po prostu SR-60 z gwarancją za tę samą cenę? Może to dziwne pytanie, ale czy Grado są rzeczywiście tak świetnie wykonane? Nie będę z nimi miał raczej problemów jeśli kupię bez gwarancji? I czy różnica pomiędzy tymi modelami faktycznie warta jest kupowania SR-80? Słyszałem, że tak ale jestem ciekaw waszych opinii. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. :) Mam jeszcze jedno pytanie. Mam możliwość kupienia Grado SR-80 właśnie za 350 zł w USA, z tym że najprawdopodobniej będą one bez gwarancji. Z drugiej strony myślę czy nie kupić po prostu SR-60 z gwarancją za tę samą cenę? Może to dziwne pytanie, ale czy Grado są rzeczywiście tak świetnie wykonane? Nie będę z nimi miał raczej problemów jeśli kupię bez gwarancji? I czy różnica pomiędzy tymi modelami faktycznie warta jest kupowania SR-80? Słyszałem, że tak ale jestem ciekaw waszych opinii. :)

 

Czy świetnie wykonane? Na pewno solidnie i jak nie będziesz nimi rzucał ani na nich siadał to posłużą długo. Trzeba tylko sprawdzić czy nie mają uszkodzonych przetworników. Zdarza się to bardzo rzadko, ale jednak

 

Co do decyzji o wyborze modelu to:

Różnica brzmieniowa między SR60, a SR80 jest wyraźna.

Generalnie charakter brzmienia 60-tek jest spokojniejszy,relaksujący ze złagodzoną górą pasma, choć nadal dużą dynamiką i typowym dla Grado "pełnym", "gęstym" dźwiękiem.

SR80 grają żywiej, zadziorniej, bardziej szczegółowo i bezpośrednio. Dają większe wrażenie obcowania z żywą muzyką. Bas schodzi niżej (symfonika ma dużo większą potęgę). Poprawie ulega odtwarzanie wysokich tonów. 80tki są jaśniejsze. Czyste, bez wyostrzeń pod warunkiem,że taki sygnał odstaną ze źródła. Po przełożeniu 80tek słychać lepszą przestrzeń i "otwartość" (chodzi o swobodę rozchodzenia się dźwięku). W prezentacji 60tek jest jakaś taka delikatna mgiełka, otoczka... no właśnie ta ich charakterystyczna zmysłowość. To po prostu trzeba usłyszeć. Ciężko tak opisać. 60-tki są najmniej wymagające do do źródła. Pokazują klasę nawet na byle czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy świetnie wykonane? Na pewno solidnie i jak nie będziesz nimi rzucał ani na nich siadał to posłużą długo. Trzeba tylko sprawdzić czy nie mają uszkodzonych przetworników. Zdarza się to bardzo rzadko, ale jednak

 

Co do decyzji o wyborze modelu to:

Różnica brzmieniowa między SR60, a SR80 jest wyraźna.

Generalnie charakter brzmienia 60-tek jest spokojniejszy,relaksujący ze złagodzoną górą pasma, choć nadal dużą dynamiką i typowym dla Grado "pełnym", "gęstym" dźwiękiem.

SR80 grają żywiej, zadziorniej, bardziej szczegółowo i bezpośrednio. Dają większe wrażenie obcowania z żywą muzyką. Bas schodzi niżej (symfonika ma dużo większą potęgę). Poprawie ulega odtwarzanie wysokich tonów. 80tki są jaśniejsze. Czyste, bez wyostrzeń pod warunkiem,że taki sygnał odstaną ze źródła. Po przełożeniu 80tek słychać lepszą przestrzeń i "otwartość" (chodzi o swobodę rozchodzenia się dźwięku). W prezentacji 60tek jest jakaś taka delikatna mgiełka, otoczka... no właśnie ta ich charakterystyczna zmysłowość. To po prostu trzeba usłyszeć. Ciężko tak opisać. 60-tki są najmniej wymagające do do źródła. Pokazują klasę nawet na byle czym

 

 

hmm hmm hmm. No bym sie nawet zgodzil :))) Tylko Grado Fanie zeby kolega nie zrozumial ze wyrazna roznica brzmieniowa nie oznacza roznicy jakosciowej. Ja mimo wszystko wolalbym chyba 60tki , albo 80tki i dokupic comfies dla pewnosci.

Sluchalem 80tek i powiem szczerze - graja podobnie bardzo do sr60 z gabkami z dziurka. Po prostu sr60 sa przyjemniejsze maja ta otoczke , mi sie to podoba ale dla szukajacych detali i bardziej otwartego brzmienia i nieco zywszego 80tki beda lepsze. Zeby nie zrozumiano mnie zle - w sr60 tez sa detale, jest dynamicznie ale troszke mniej , w zamian jest przyjemniej.

Moze jak cos sie stanie z 60tkami (odpukac) to kupie 80tki wlasnie (bo tez mi sie podobal wlasnie ich zywy charakter) a moze pojde jeszcze wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności