Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moimi 60tkami.

 

Wyglada na to ze mam uszkodzony kabel przy samym wtyku :( Trudno ocenic czy jest to od nowosci, czy uszkodzilem go sam, w kazdym razie po niedlugim czasie uzywania zaczly pojawiac sie delikatne trzaski podczas poruszania wtykiem. Od tamtej pory (tydzien temu) powoli acz sukcesywnie "czulosc" kabla na poruszanie rosnie i sytuacja doszla do stanu takiego, ze tylko przy delikatnym zagieciu kabla w jedna strone dzwiek jest czysty, zas przy kreceniu wtyczka w jednym kanale pojawiaja sie trzaski az do calkowitego braku dzwieku.

 

Jako ze odsylanie do USA nie wchodzi w rachube (pierwsza kwestia - czas, druga - mam sluchawki, pudelko, karteczke od Johna G, ale rachunku brak), domyslam sie ze czeka mnie wymiana wtyku.

 

I tu pojawia sie prosba o porade.

 

Czy wystarczy dowolny zlocony wtyk, czy przydaloby sie poszukac czegos lepszego (jesli tak, to gdzie).

Czy lutowanie kabla moze wplynac w zauwazalny sposob na dzwiek?

I ostatnie pytanie - znacznie mniej precyzyjne :) - czy warto podjac sie wymiany wtyku bez wiekszego doswiadczenia w lutowaniu, czy lepiej zlecic komus z wprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy dowolny zlocony wtyk, czy przydaloby sie poszukac czegos lepszego

Niklowany Neutrik gra sporo lepiej niż złocone klejnoty z bazaru, o złoconym Neutriku nie wspomnę.

Czy lutowanie kabla moze wplynac w zauwazalny sposob na dzwiek?

Tak. Jak nie zlutujesz, to będzie kiepski styk. ;D

I ostatnie pytanie - znacznie mniej precyzyjne :) - czy warto podjac sie wymiany wtyku bez wiekszego doswiadczenia w lutowaniu, czy lepiej zlecic komus z wprawa?

Lepiej zlecić komuś, bo potem będzie zdziwko za zdziwkiem, czemu przerywa, a dwa tygodnie później - czemu się kabel oderwał? <_< Porządne założenie wtyczki to nie tylko przylutowanie przewodów, warto dobrze odizolować od siebie styki, a w przypadku wtyczek bez blokady samozaciskowej kabla założyć koszulkę termokurczliwą, albo zalać kabel i styki stopionym plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GradoFan doszly do Ciebie juz moze te ostatnie pary gradosow :> jesli tak to jakie modele, bo moze sie nawet na sr80 zdecyduje ;D

 

No niestety jeszcze nie. To już ode nie zależy... a 80tki będą.

 

Jak shuffle sobie radzi [lub nie radzi] z Sr60? Oczywiście shuffle 1 gen;)

Niby radzą sobie dobrze, ale jak dla mnie za ciemny ten duet był. Z SR80 grało lepiej.

 

:blink:

To coś mi się wydaje, że Grado tym bardziej nie będą dla Ciebie wygodne...

 

Dlaczego? To jakiś stary mit z tą niewygodą. Można sobie tak pałąk wyregulować,że się zapomina,że coś na głowie leży. Też zależy od rozmiaru małżowin. Jeśli ktoś ma duże to z gąbkami z dziurką (od SR80 w górę) może odczuwać jakiś dyskomfort. 325tki są najcięższe i przyznaję,że obawiałem się o wygodę, ale jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jeszcze nie. To już ode nie zależy... a 80tki będą.

Niby radzą sobie dobrze, ale jak dla mnie za ciemny ten duet był. Z SR80 grało lepiej.

Dlaczego? To jakiś stary mit z tą niewygodą. Można sobie tak pałąk wyregulować,że się zapomina,że coś na głowie leży. Też zależy od rozmiaru małżowin. Jeśli ktoś ma duże to z gąbkami z dziurką (od SR80 w górę) może odczuwać jakiś dyskomfort. 325tki są najcięższe i przyznaję,że obawiałem się o wygodę, ale jest OK.

 

 

60tki nie sa niewygodne ale niestety grzeja, bowlsy sa jednak moim zdaniem bardziej szorstkie, chropowate bardziej uciazliwe.

Wczoraj sluchalem RS2 - bardzo dobre sluchawki - mi chyba bardziej pasuja od sr325i ze wzgledu na zlagodzona gore - a nadal pozostaja muzykalne i bezposrednie, niemniej jednak coraz bardziej dochodze do wniosku ze jakiekolwiek sluchawki nie beda szokiem w stosunku do HD580 (nawet Staxy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sluchalem RS2 - bardzo dobre sluchawki - mi chyba bardziej pasuja od sr325i ze wzgledu na zlagodzona gore - a nadal pozostaja muzykalne i bezposrednie, niemniej jednak coraz bardziej dochodze do wniosku ze jakiekolwiek sluchawki nie beda szokiem w stosunku do HD580 (nawet Staxy).

 

A to ciezko mi sie z tym zgodzic szczerze mowiac... bo to jest tak, ze jak sie kazdych sluchawek poslucha przez chwile, to roznice

nie robia wiekszego wrazenia, ot fajnie i tyle. Z kolei, gdybys np. mial np. Staxy, uzywal je pol roku, a pozniej zalozyl HD580, to

jestem pewien, ze odbieralby je zupelnie inaczej i wiele rzeczy by Ci po prostu przeszkadzalo.

 

A mnie na AS zachwycily Staxy, ale co ciekawe nie Omega z lampa (007costam), ale nizszy model 4040 z najwyzszym

wzmacniaczem tranzystorowym (727costam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? To jakiś stary mit z tą niewygodą. Można sobie tak pałąk wyregulować,że się zapomina,że coś na głowie leży. Też zależy od rozmiaru małżowin. Jeśli ktoś ma duże to z gąbkami z dziurką (od SR80 w górę) może odczuwać jakiś dyskomfort. 325tki są najcięższe i przyznaję,że obawiałem się o wygodę, ale jest OK.

Chodziło mi o to, że jeśli ktoś narzeka na HD5x5, że niewygodne, to tym bardziej powie to o Grado...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciezko mi sie z tym zgodzic szczerze mowiac... bo to jest tak, ze jak sie kazdych sluchawek poslucha przez chwile, to roznice

nie robia wiekszego wrazenia, ot fajnie i tyle. Z kolei, gdybys np. mial np. Staxy, uzywal je pol roku, a pozniej zalozyl HD580, to

jestem pewien, ze odbieralby je zupelnie inaczej i wiele rzeczy by Ci po prostu przeszkadzalo.

 

A mnie na AS zachwycily Staxy, ale co ciekawe nie Omega z lampa (007costam), ale nizszy model 4040 z najwyzszym

wzmacniaczem tranzystorowym (727costam).

 

mozliwe Raf Kichu, musze sie z tym zgodzic ale sam wiesz jakie sa warunki odsluchowe na AS, czasem ciezko o zachwyt i naprawde nie slyszalem jakiejs przepasci aczkolwiek roznica byla slyszalna.

Z cala pewnoscia gdybym posluchal na STaxach nawet tydzien to zamiana na HD580 bylaby ciezka, ale w tej sytuacji (odwrotnie - z Senkow na Staxy) nie byla. Raczej chozilo mi o to ze STaxow miec nie musze - wystarczaja mi 580tki. Zle sie wyrazilem, ot co.

 

Co do Staxow sluchalem wlasnie Omegi ( powiem szczerze - jakos mnie nie zachwycily, wlasciwie zagraly na podobnym poziomie co np HD600) i wlasnie 404ki -i te owszem zagraly bardzo fajnie - otwarcie, realnie. Sluchalem na Claptonie.

Owszem slychac ich klase ale musialbym porownywac je bezposrednio z dynamicznymi wysokiej klasy czyli HD600 czy RS2 zeby wiedziec cos wiecej - tak mam ogolny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w komisie leza juz od dawna... a z SR80 jakos tak nie chce sie rozstawac, bo raczej moge na tym tylko stracic - gdybym potem chcial je odkupic tobym stracil sporo, a sa to swietne sluchawki, moje ulubione chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze nie masz grado to aj bym bral od razu, toz to promocja :) sam bym zakupil, ale ty byles pierwszy, a ja mam swoje sr80 i kase potrzebuje na inne rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie roszcze sobie praw do pierwszenstwa. Raz, ze nie mam teraz na takei rzeczy kasy, dwa, ze w sumie nie potrzebuje takich sluchawek. Wiec jesli komus sie przyda- prosze bardzo :D

 

 

a moze kupilbym je zamiast glosnikow? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności