Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

ała uwaga - Katie zamiast Catie.
tak wiem, ten album był już tak otagowany dziwnie i zawsze zapomnę zmienić.A potem nigdy nie mogę znaleźć Pictures na Vibezie ;)
Ale fajne . biggrin.gif rolleyes.gifRadzique - pokusiłbyś się o jakiś krótki opis jak zmienił się dźwiękobu tych IEM-ów z customami w porównaniu z standardowymi tipsamiod Shure (triple/double flange , soft-flexy , czarne foamy ) i silikonami UE ? smile.gif
Dostałem te wkładki dzisiaj rano i jeszcze porządnie nie przesłuchałem.Ale na pierwsze ucho powiem tak, se420 zyskują z wkładkami custom, super.fi 5 pro raczej tracą.UE są standardowo już bardzo bezpośrednie a z wkładkami stają się takie jeszcze bardziej.Na obu parach słyszę więcej szczegółów i niuansów niż wcześniej, ale separacja dźwięków w super.fi mocno kuleje.Tak więc jeśli bez wkładek zostałbym przy UE to teraz bardziej skłaniam się do se420.Choć tak naprawdę chyba sprzedam obie pary i kupie um2 które będą grały pomiędzy se420 a super.fi.
Tak się właśnie zastanawiam - czy teorytycznie dałoby się założyć jakieś custom sleeves do q-jaysów?
Wkładki zrobione tak jak mam teraz pasują praktycznie do każdych uniwersalnych iem'ow.Pierwsze jakie dostałem od Themadcub'a był zrobione tak, że słuchawka wchodziła we wkładkę, niestety takie rozwiązanie się nie sprawdziło, bo nie dawało izolacji (w sumie domyślam się dlaczego). Te natomiast wchodzą na samą tulejkę. Są przez to bardziej uniwersalne ale słuchawki odstają bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem te wkładki dzisiaj rano i jeszcze porządnie nie przesłuchałem.

Ale na pierwsze ucho powiem tak, se420 zyskują z wkładkami custom, super.fi 5 pro raczej tracą.

 

Choć tak naprawdę chyba sprzedam obie pary i kupie um2 które będą grały pomiędzy se420 a super.fi.

 

Obawiam się że z UM2 może być podobna historia i dzwięk będzie Ci się zlewał na customach

bardzo podobnie jak w super. fi-5 :huh:

 

Ponieważ z półtora miesiąca temu popsuły mi się E500 , musiałem w trybie alarmowym ściągnąć

sobie jakieś zapasowe IEM-y . Padło właśnie na UM2 . :)

 

Używam je wyłącznie z double flange , ale i tak precyzja dzwięku pozostawała tyle do życzenia

, że w tulejkę - przed właściwym filtrem wepchnąłem cienki kawałek gąbki . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ z półtora miesiąca temu popsuły mi się E500 , musiałem w trybie alarmowym ściągnąć

sobie jakieś zapasowe IEM-y . Padło właśnie na UM2 . :)

 

Używam je wyłącznie z double flange , ale i tak precyzja dzwięku pozostawała tyle do życzenia

, że w tulejkę - przed właściwym filtrem wepchnąłem cienki kawałek gąbki . :D

 

a co sie stalo tym shure ? z tego co pamietam, to wlasnie ich dawales mi posluchac. szkoda by ich bylo, gdyz graly bardzo ladnie.

 

czy ten kawalek gabki poprawil precyzje dzwieku ? to raczej kolejny element tlumiacy dzwiek. szybciej zamuli niz poprawi precyzje... tak to wyglada w teorii wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo kiedys zdjecie z warszawskiego meetu z przyniesionym sprzetem. wtedy przynioslem kilka par sluchawek w reklamowce. czesc chyba byla widoczna na zdjeciu.

 

ale moze kiedys zrobie sesje zdjeciowa. jednak nie o ilosc tu chodzi czy o chwalenie sie, bo nie mam czym. raczej na pamiatke takie zdjecie sie by przydalo.

 

fajnie wyglada np. ipod shuffle 2 gen. z philipsami 8900 - cos jak flip i flap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sie stalo tym shure ? z tego co pamietam, to wlasnie ich dawales mi posluchac.

szkoda by ich bylo, gdyz graly bardzo ladnie.

 

Zassały mi się w uchu do tego stopnia , że kiedy je wyjmowałem , złamała mi się tulejka . :(

 

Właściwie każdej zimy mam podobne problemy , tipsy zassysają mi sie do tego stopnia

, że muszę szeroko otworzyć buzię i odczekać około minuty , aby bezproblemowo je wyjąć.

 

Tym razem spotkałem znajomego , z którym musiałem towarzysko porozmawiać ,

szybko więc wyszarpnąłem słuchawki ( a w E500 jest jeszcze ten problem że niespecjalnie

jest za co chwycić ) i nieszczęście gotowe . Tulejka została mi oczywiście w uchu z tipsem

i dopiero w domu wyciągnąłem je pensetą . :D

 

czy ten kawalek gabki poprawil precyzje dzwieku ? to raczej kolejny element tlumiacy dzwiek.

szybciej zamuli niz poprawi precyzje... tak to wyglada w teorii wg mnie.

 

Wbrew pozorom kawałek gąbki - ale naprawdę mikroskopijny , chyba dzwiekowi UM2 pomaga .

W dodatku jest też inny problem - trzeba by było podpytać Themadcub`a , ale wydaje mi się że wartosć rezystencji

filtrów akustycznych tkwiących w tulejce UM2 jest trochę zle dobrana , Miałem dwie pary Westone

- w obu przy dużych poziomach głośności , słuchawki cicho "popierdywały " . W pierwszym

egzemplarzu bardziej prawa słuchawka , w drugim egzemplarzu lewa . Gąbka włożona do tulejki

, jest jak zauważyłem , zupełnie niezłym remedium na takie zniekształcenia . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś się obudziłem w środku nocy z przerażeniem, że przy wyjmowaniu K324p tips mi zostanie w uchu. Tymczasem czasem zdarzyło mi się o coś zahaczyć, słuchawka została wyszarpana a tips posłusznie został na tulejce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie każdej zimy mam podobne problemy , tipsy zassysają mi sie do tego stopnia

, że muszę szeroko otworzyć buzię i odczekać około minuty , aby bezproblemowo je wyjąć.

 

Zatykasz nos i probujesz dmuchac przez nos coraz mocniej i mocniej az poczujesz "pikniecie" w uszach. Ten sam efekt (wyrownanie cisnienia), tyle ze szybciej.

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img512.imageshack.us/img512/179/dsc01159zm5.jpg

img296.imageshack.us/my.php?image=dsc01160cx4.jpg

A oto moje głośniczki które dokupiłem do k800i xP ( zdjęcie by k800i :D )żal troche że nie da się podłączyć ich do Meizu m6 bo grają świetnie :) zdjęcie meizu zrobie potem. Kurde czemu tu nie można linkować do imageshacka :| aż musiałem zwykłe linki do wklejenia dać :|

 

ale bzdura z tym zakazem linkowania do imageshack

ale co do Radzique, zgadzam się xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności