Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej spinacz :)

 

fallow: Ultrasone E9 wyglądają genialnie, ech co ja bym dał żeby je kupić... Jak na razie zadowolę się PRO2500. Też są fajne :)

No jasne, ze fajne. To przeciez takze swietne sluchawki. Ja mam juz wlasciwie kupca na E9 ale coraz bardziej zaczyna mi byc ich szkoda. To jednak kupa kasy z drugiej strony. Ja mysle, by sprawic sobie Proline 750 bo tym wlasnie najblizej do E9 z racji zamknietej kontrukcji. Otwarte wszak mam juz GS1000.

A moze bedziesz pierwszym ktory sprawi sobie nie Edition9 lecz Edition7 :D:) Edition 7 byla jednak dwa razy drozsza niz Edition9.

Czyli na nasze, wychodzi to kolo 10.000 PLN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić Edition9 bym musiał sprzedać wszystkie słuchawki które mam. I byłbym spłukany, a Edition9 to nie byłby koniec wydatków: wprawdzie źródło mam genialne, ale napędzanie takich słuchawek bez ampa... No nie wypada :)

PRO2500 nadal nie są wygrzane nawet w najmniejszym stopniu, ale przypadły mi do gustu. Wcześniej zastanawiałem się między nimi a DT990PRO i (naśladując fallowa, tylko na mniejszą skalę :) ) mam obie pary. Beyery w porównaniu do Ultrasone'ów grają miękko, wręcz relaksująco. PRO2500 grają agresywnie i precyzyjnie, co daje zupełnie inne wrażenia z odsłuchu. Dodatkowo mają idealnie wyważony bas: jest mocny i wyraźny ale nie atakuje innych pasm, choć średnica jest trochę wycofana. Grają świetnie z EMU, są łatwiejsze do wysterowania niż 250ohmowe studyjne muszle spod znaku Beyerdynamic.

Ech, kusi mnie na recenzję, tyle że ostatnio nie mam wolnego czasu... Pożyjemy, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nfsu: no zrodlo masz przyzwoite ale IMHO to do Proline2500 takze zdecydowanie przydalby sie amp jak i do DT 990 PRO. Ultrasony maja bardzo dobra synergie z ampami RudiStora. Najbardziej rekomendowany amp do Proline 2500 to RudiStor NX-02 lub NX-03. Mysle, ze dopiero przy takim ampie pokazalyby klase :) Zingegrowany amp to nie jest dokladnie "to", nie wazne czy w EMU0404 czy np. w MOTU 828.

 

A mnie ciekawia owe ESW9 :) Tak czy siak po sprzedazy E9 na pewno bede szuakal zamnkientych sluchawek oferujacych przyblizona dynamike i wypelnienie/koloryt do E9. Na celowniku mam najbardzien Ultrasone Proline 750 poki co.

 

Z drugiej strony do HD650 i 600 mozna bez problemu kupic kabel i wpiac je do zbalansowanego wejsciu we wzmacniaczu co podobno owocuje widoczna poprawa w przypadku Senkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do fallow - wygodne są Edition 9? Widzę, że mają identyczny pałąk jak moje DT 860. Szczerze powiedziawszy, po paru godzinach wrzynają się od góry w głowę :/ Dopiero jak wymieniłem te skrawki poduszeczek na konkretne poduszki z HD 280 Pro (które de facto również mają prawie ten sam pałąk ;) ) odczułem zadowalający komfort :)

 

Jednak wydaje mi się, że w tak drogich słuchawkach jak Edition 9 mogli zainwestować w jakiś porządniejszy pałąk - taki, który po kilku miesiącach nie zaczyna skrzypieć (u mnie zarówno w HD 280 Pro i DT 860) i nie rozlatuje się po niecałym roku intensywnego użytkowania (HD 280 <_< ...)

 

 

pGo, nie mów że wychodzisz w takich Gradosach poza dom :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Edition 9 maja okolo rok i nic w nich nie skrzypi :) Nic tez nie cisnie mnie glowe. Wielu jednak narzeka na to kiedy sa nowe - sposobem jest po prostu jego rozciagniecie. Sluchawki maja pady ze skory biednych etiopskich owieczek - maja taka wlasciwosc ze zawsze pozostaja zimne i chlodza uszy zamiast grzac. Sa tez baaardzo delikatne. Wiec mimo, ze sa one zamkniete - nie odczuwa sie nagrzewania uszu etc. Welurowym padom - daleko do tego a juz najgorzej z syntetyczna skora.

 

Ja sobie wyobrazam sluchanie poza domem tylko w sluchawkach zamknietych albo IEMach :) no ale w Edition 9 bym raczej nie wychodzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Edition 9 maja okolo rok i nic w nich nie skrzypi :) Nic tez nie cisnie mnie glowe. Wielu jednak narzeka na to kiedy sa nowe - sposobem jest po prostu jego rozciagniecie. Sluchawki maja pady ze skory biednych etiopskich owieczek - maja taka wlasciwosc ze zawsze pozostaja zimne i chlodza uszy zamiast grzac. Sa tez baaardzo delikatne. Wiec mimo, ze sa one zamkniete - nie odczuwa sie nagrzewania uszu etc. Welurowym padom - daleko do tego a juz najgorzej z syntetyczna skora.

Nacisk to tam kwestia gustu, mi raczej w żadnych słuchawkach nie przeszkadza ;)

Gorzej z ciśnięciem pałąku od góry... Po kilku godzinach gąbka się spłaszcza i pałąk zaczyna opierać się na głowie plastikowymi elementami - o tym mówię :P

 

I jak ja Ci fallow zazdroszczę, że tak możesz zmieniać sprzęt na okrągło... Ja jak już coś kupię, to nie potrafię się z tym rozstać. A szczególnie, jak swego czasu to coś bardzo polubiłem ;) Nie wyobrażam sobie teraz, że np. wystawiam moje Beyerki na sprzedaż, w łapy jakiegoś palacza z niedomytą głową, tracąc przy tym xxx zł z różnicy ceny zakupu i sprzedaży ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiękcz światło, z przodu doświetl blendą i zwiększ przysłonę

Na razie za bardzo nie chce mi się bawić z odtwarzaczem, ale na przyszłość zapamiętam :) Co do przesłony - taka GO mi pasuje, ustawiona tylko na część odtwarzacza, choć niektórym może się nie podobać :)

 

Uważam, że napis na zdjęciu psuje klimat fotografii..

Długo się zastanawiałem, czy zostawić te napisy, czy jednak je usunąć. Jak widać, postanowiłem je zostawić. :) Ogólnie wychodzę z założenia, że jakiekolwiek napisy nie powinny stanowić części fotografii i na swoich pracach nie umieszczam żadnych napisów, ale tutaj postanowiłem zrobić wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności