Skocz do zawartości

Auralic Aries 1.1 vs Eversolo DMP-A6


Qaz12

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @kurop mam okazję porównać te streamery że sobą.

Niedawno testowałem u siebie Eversolo DMP-A6 i DMP-A8. Różnice na wyjściach cyfrowych były subtelne, wyższy model grał odrobinę bardziej analogowo, cieplejszym i gęstszym dźwiękiem.

Natomiast różnica między Auralic Aries 1.1 i DMP-A6 jest zauważalna od pierwszych sekund odsłuchu. Auralic gra większą sceną, krawędzie dźwięków są ostrzejsze, słychać więcej szczegółów, poprawia się dynamika, wokale są bardziej obecne i trójwymiarowe. 

Bas schodzi niżej, ale jest go mniej, góra na jasnych przetwornikach, np Holo May kte ( wg mnie w porównaniu do Holo spring 3 jest jasny) trochę bywa męcząca, w niektórych nagraniach może brakować masy i barwy, jeśli mamy neutralny, albo jasny wzmacniacz i słuchawki - u mnie Hifimany he1000se i Niimbus. Po zmianie daca na Spring 3 synergia jest kapitalna, lepiej razem grają niż May i Eversolo. Niczego nie brakuje, nic nie męczy, jest detal, świetna dynamika, wielka scena i barwa. A wcześniej myślałem, że lepiej nie można...

Słaba stroną Auralica jest interfejs. Na Androidzie jesteśmy skazani na Tidal connect, ewentualnie na protokół UPnP. Auralic ma apke tylko na iOS. Eversolo pod względem funkcjonalności i łatwości obsługi bije konkurenta na głowę. Dotykowy ekran przy pierwszej konfiguracji jest o niebo. wygodniejszy i bardziej intuicyjny. Na tym polu Auralic przy cenie ponad trzy razy wyższej dał ciała. Apki Eversolo na Androida i iOS są bardziej intuicyjne. Mamy więcej streamingów np Deezera i można próbować zainstalować dowolną apke na urządzeniu z pliku APK, np przeglądarkę internetową 😜, u mnie działa Samsung Browser. 

Na Auralicu nie udało mi się przesłać dźwięku z YT przez Airplay, na Eversolo nie miałem problemów. 

Opinie o dźwięku i łatwości obsługi to moja subtelna ocena i może być kwestią przyzwyczajeń.

@Tytus1988

Edytowane przez Qaz12
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Qaz12 Słuchałeś kiedyś Dave-a?

Myślisz że Aries G1.1 by do niego pasował?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, konrad_a napisał(a):

@Qaz12 Słuchałeś kiedyś Dave-a?

Myślisz że Aries G1.1 by do niego pasował?

Dave to nie moja półka cenowa, nie słuchałem. Sądząc po opisach mogą razem zagrać za jasno, chudo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności