Skocz do zawartości

dac/amp combo lub stack do lcd-2c, 1000 - 2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam czegoś na biurko do audeze lcd-2c (będzie grało z laptopem). Chciałbym żeby sprzęt nie zmienił charakteru słuchawek, może ewentualnie trochę powiększył scenę i separację natomiast chciałbym zachować tą audezowską gęstość i hmm... wielkość dźwięku. Tylko broń Boże żadnych skrajnie ciepłych sprzętów, bo się zrobi jeszcze większa buła niż jest :P. Wejście 6.3mm wystarczy, aczkolwiek jack 2.5mm/4.4mm mile widziany. No i najważniejsze, prund, dużo prundu co by się przetworniki porządnie nim nażarły i dały z siebie te 90% :). Wstępnie w oko wpadły mi toppingi dostępne w tej cenie, ale to podobno granie nudne, do bólu liniowe i nie wiem czy nie zmienią mi aż zanadto charakteru słuchawek. Dużo dobrego słyszałem jeszcze o smsl su-6 & sh-6, ale generalnie jestem w tym temacie lekko zielony i poprosiłbym o jakieś rekomendacje/podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, delfin150 napisał(a):

Chciałbym żeby sprzęt nie zmienił charakteru słuchawek, może ewentualnie trochę powiększył scenę i separację [...]

 

Jakiś Topping się sprawdzi.

 

3 godziny temu, delfin150 napisał(a):

Wstępnie w oko wpadły mi toppingi dostępne w tej cenie, ale to podobno granie nudne, do bólu liniowe i nie wiem czy nie zmienią mi aż zanadto charakteru słuchawek. 

 

Nie, Topping właśnie nic nie zmieni. Musisz się zdecydować czy ma nie zmieniać czy jednak zmieniać. 😉

 

W tej cenie SMSL DO400 byłby petarda, ale sam go chciałem i ciężko dostać... W grudniu poniżej 1800 z Amazon.pl, a teraz przepłacaj z .de 😭

 

===

Według mnie wybierz sobie jakieś dwie opcje, zamów z amazona.pl i przetestuj. Może właśnie nie chcesz kompletnie neutralnego źródła jak Topping, tylko czegoś "ciekawiej" grającego.

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leairve napisał(a):

Nie, Topping właśnie nic nie zmieni. Musisz się zdecydować czy ma nie zmieniać czy jednak zmieniać. 😉

Jeśli zmienić to lekko, tak jak wspomniałem wyżej. Po prostu wydawało mi się, że taki liniowy topping może przesunąć te słuchawki w stronę analizy :). Z Smsl wpadł mi w oko model m500 mk2, jest do dostania poniżej 2000 zł ale jest o nim dosyć mało informacji. Głównie tyle że na wykresach wygląda dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się dosypać trochę grosza i jak na razie moi główni faworyci to xduoo ta-22 i hifiman ef400. Chyba jednak nie chcę grania w stylu toppingów, bliżej mi do muzycznego miodu. Lampy z xduoo i r2r z hifimana powinny to zapewnić 😁. Btw. Dopiero teraz zauważyłem że założyłem temat w złym dziale, także poproszę o przeniesienie :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LCD-2C dobrze grał mi Topping G5, ma sporo powera na 4.4mm. Nie gra też typowo Topingowo, tzn. nie jest to mocno odchudzone granie bez barwy. Używkę dostaniesz w okolicach 1000 zł albo i mniej - może warto spróbować? To sprzęt mobilny, nie ma typowo stacjonarnego trybu ale u mnie gra na stałe podpięty pod ładowarkę (gdy nie używam mobilnie) i nic mu się nie dzieje po roku takiego użytkowania.

 

Drożej to może używka XD05 Pro, ale to chyba i tak ponad budżet. 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, delfin150 napisał(a):

Zdecydowałem się dosypać trochę grosza i jak na razie moi główni faworyci to xduoo ta-22 i hifiman ef400

Posiadam EF400. To jest bardzo dobry, choć dość specyficzny sprzęt. Z jednej strony potrafi zaokrąglić dźwięk (w trybie NOS), ale z drugiej strony puścić iskry w wysokich tonach i trochę krzyknąć. Bardziej niż inne klocki, które miałem. On jest dosłownie ciepło-jasny. Jest to świetny sprzęt, ale nie wiem, czy to byłby mój pierwszy wybór jako All-in-One, (przynajmniej do neutralnych/jasnych słuchawek, które posiadam). Ja go używam go najczęściej jako DAC z osobnym wzmacniaczem.

 

Poczytaj o Earmen ST-AMP. Organiczne, przejrzyste granie z pazurem w średnicy, z detalem, bardzo dobre techniczne. Do LCD-2c potrzebujesz transparentności, by nie potęgować muła, o czym sam wiesz. Lada dzień zapewne będę puszczał swój egzemplarz na bazarku za 1/3 Twojego budżetu, bo za tyle go kupiłem tutaj na forum. W stacku jako wzmacniacz z EF400 potrafi fajnie ujarzmić jego niedostatki, jednocześnie dodając trochę pazura. Świetny jest. Tylko że idzie do mnie Aune S17 Pro...

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony, żeby powiększyć scenę i dodać powietrza, mogę polecić equalizację, która jest darmowa.

image.png

Tak to wygląda na wykresie, można użyć gotowych presetów do equalizerAPO lub wavelet, ale nawet prostym byle jakim equalizerem da się coś zdziałać.
Spróbuj pobawić się suwakami by ustawić podbicie w zakresie 3-5 kHz, na to miejsce ucho ludzkie jest bardzo czułe, ponieważ ta górka wynika z fizycznego kształtu małżowiny i jej kołnierza (i też trochę wejścia do kanału słuchowego), akurat 4kHz to taki punkt wspólny.
W każdym razie podbicie w tym miejscu może dodać powietrza, przesunąć scenę z boków na przód i wzmocnić dynamikę uderzeń w bębny/perkusję do rytmu. No i też wpływa na intymność wokalu.
W tym rzecz, że wcale nie musi być to takie podbicie by dopasować się do wykresu, zrób to do preferencji, spróbuj potestować skokowo +2dB/+4dB/+6dB na 4kHz i wybierz sobie jaki filtr ci się spodoba.

A co do wzmacniacza, to zgadzam się że jest potrzebny, ale tutaj niech się koledzy wypowiedzą, bo na ten temat nie mam zdania. W każdym razie filtr EQ może wpłynąć na dźwięk mocniej niż inny charakter wzmacniacza. A przynajmniej pójdzie to w tym kierunku sonicznym, który opisujesz że chcesz uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silu00 Obczaiłem sobie tego Earmana, ale on ma dość skromną moc po SE, a lcd2c niby łatwo napędzić, ale jak dostaną więcej prądu to bardzo rozwijają skrzydła. 
@Pioj Wiesz co, zawsze uważałem eq jako ostateczność/zło konieczne. Zazwyczaj grzebanie w korektorze pogarszało mi dźwięk, jakbym odtwarzał muzykę na jakimś najgorszym odtwarzaczu. Jedyny program, który coś polepszył niczego jednocześnie nie pogarszając to viper4windows, ale po którejś aktualizacji Windowsa przestał mi działać :|. Nie mniej spróbuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz obecnie sprzęt? :) Bo może wystarczy dokupić fajnego wzmaka, jak np. Topping A30 Pro który jest co prawda tylko SE, ale ma chyba ponad 5W mocy, trzy ustawienia gainu (popędzisz nim doki bez szumów i spokojnie Audeze czy inne Hifimany, no nie wiem jak z takimi HE-6 ale to ekstremum i rzadko kto posiada), wyjścia do wyboru do koloru: XLR 4 pin, 4.4 mm i jacek 6.35 mm. A90 też już pojawiają się w fajnych cenach, ale tego nie miałem, ma już ponoć pełny balans. Co do grania Toppingów to faktycznie nie są jakieś mega analogowe o ile w ogóle, ale też nie odbarwiają dźwięku, średnica jest pełna moim zdaniem w nich i generalnie są to po prostu zazwyczaj dobre albo bardzo dobre sprzęty w swoich kategoriach, wielokrotnie o tym pisałem że spokojnie można postawić na biurku i słuchać. Oczywiście hobby jak hobby i niektórzy, w tym np. ja lubię sobie coś zmienić od czasu do czasu i szukać dalej. Kwestia wyboru. Jak mowa o A30 Pro to do niego bardzo fajnie pasuje D30 Pro na Cirrusach i to miałem wrażenie było bardzo fajne połączenie (euretra). 

 

EF400 naturalnie przychodzi na myśl bo to też super sprzęt w swoich piniendzach, używane spokojne w budżecie się dostanie takie combo. Tylko co do dźwięku to tak jak napisał @Silu00, jest niby muzykalnie ale jednocześnie wysokie tony miałem wrażenie że były podciągnięte więc to też nie jest tak że będzie jakiś muł na nim, choć akurat Audeze chyba wtedy nie miałem. Brzmienie na moich słuchawkach raczej gładkie, ale barwy wcale nie miał jakiejś konkretniejszej od Toppingów. 

 

Ogólnie dzisiaj już na tyle dobre te sprzęty robią, że moim zdaniem temat większości słuchawek załatwia taki SP200 którego bardzo lubię :) No ale wiadomo, każdy ma swoje zdanie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Generalnie przez ostatnie lata częściej korzystałem z iemów, a do pędzenia słuchawek stacjonarnych mam tylko starożytnego fubara IV plus. Siedzi tam TI PCM1793 i szczerze to nawet nie wiem czy ten dac dobry czy nie, ale tak czy inaczej sprzęt ma już ponad 10 lat, był już raz naprawiany a i jak był nowy to był raczej entry level. Podsumowując chciałbym coś świeższego rocznikowo, zapewne też będzie to lepsze muzycznie. Raz udało mi się posłuchać FiiO q7 z moimi lcd2c i mój biedny fubar brzmiał przy FiiO jak nieśmieszny żart :P. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, delfin150 napisał(a):

Obczaiłem sobie tego Earmana, ale on ma dość skromną moc po SE, a lcd2c niby łatwo napędzić, ale jak dostaną więcej prądu to bardzo rozwijają skrzydła. 

nie będę z tym dyskutował, ja mam wszystkie słuchawki po balansie i ST-AMP napędzał wszystko co mam z zapasem.

Chociaż właściwie 250 ohmowe DT150 podpinałem pod SE i było bez zarzutu. 

 

@Undertaker ja bym EF400 solo w ciemno do LCD-2c nie polecił. Tzn. nie mówię, że byłoby źle, ale po prostu odsłuchałbym przed podjęciem decyzji. Specyficzny klocek, z jednej strony ciepła, wycofana średnica, szczególnie w NOS, z drugiej trochę krzykliwości w wyższych rejestrach. Dla mnie akurat miazga w stacku teraz z Aune, wcześniej ze ST-AMPem też było super, ale jako solo używałem go wyłącznie do gier, bo ma super scenę i taki potężny przekaz. Do muzyki lepiej wypadał ze wsparciem innych wzmaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności