Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki Nauszne do Jazzu - Beyerdynamic DT770pro, DT880pro, Sennheiser HD599, Grado SR60, AKG K701...


acid1234

Pytanie

Witam,

Planuje zakup słuchawek nausznych do domu raczej konstrukcji otwartej.

Moje typy to: Beyerdynamic  DT770pro, DT800pro, Sennheiser HD599, Grado SR60, 80, AKG K701 lub 702...

 

Źródło Telefon Android + TIDAL, Spotify + ewentualnie dac na kablu.

 

Muzyka słuchana to  Jazz i Vocal, Blues - raczej naturalne instrumenty i głosy.

Lubię twardy bas(nieuwypuklony) i słodką średnicę i dźwięczne wysokie tony :). 

 

1. Czy Beyerdynamic  DT770pro vs DT880pro - który model jest ciemniejszy na górze pasma i co z basem?

2. Co polecicie z tego zestawienia lub może jeszcze coś?

3. Które słuchawki grają dobrze przestrzennie bo z mojej listy to chyba tylko AKG?

 

 

 

Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Słuchałem Senki 599 - niestety za mało mocy z telefonu bas buła i wysokie wycofane acz szczegółowe.

Senki 600 i 650 - mysle, że wzmacniacz do nich jest konieczny.

Mam jeszcze Senki 560 ... 58x napędzi telefon. Ewentualnie Dongle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, acid1234 napisał(a):

Philips Fidelio X2HR/00 

Gra V z dość obfitym basem. Do Rocka fajnie ponoć pasują.

 

One nie grają typową Vką są to dobrze zrównoważone słuchawki. Po prostu smaczki, niuanse w paśmie sprawią, że mają lekko pogrubiony bas, lekko przyciemnioną średnie i mogą być dla niektórych lekko ostrawe na górze.

 

graph (14).png

 

Jeśli obie pary poddać EQ to dość mocno przypominają mi Sundara. To ich taki dynamiczny odpowiednik z grubszym dynamicznym basem. 

 

graph (15).png

 

Ludzie z niewytrenowanym słuchem rzucają hasło Vka i to powtarzają po sobie. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

MrBrainwash

Czyli warto spróbować?

Z Philipsa lepsze ponoć w średnicy są 9500 ale obecnie dostępne są nowsze 9600.

Słuchałam z Tidala a to dość jasne granie.

Zależy mi też na dobrej barwie głosu i naturalnych instrumentów.

 

EQALIZACJE  jak stosować na telefonie z Androidem - Tidal ?

Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, MrBrainwash napisał(a):

 

One nie grają typową Vką są to dobrze zrównoważone słuchawki. Po prostu smaczki, niuanse w paśmie sprawią, że mają lekko pogrubiony bas, lekko przyciemnioną średnie i mogą być dla niektórych lekko ostrawe na górze.

Może ten opis nie brzmi jak Vka, ale do dobrze zrównoważonego to trochę mu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Play napisał(a):

Może ten opis nie brzmi jak Vka, ale do dobrze zrównoważonego to trochę mu brakuje.

 

Jak dla mnie to im brakuje tylko odrobiny EQ. ;) Dla Tyll'A Hertsens'a z Innerfidelity, tak jak dla mnie, to były zrównoważone. Mało brakowało a by zastąpił nimi HD600 na Wall of Fame.

 

1 godzinę temu, acid1234 napisał(a):

MrBrainwash

Czyli warto spróbować?

Z Philipsa lepsze ponoć w średnicy są 9500 ale obecnie dostępne są nowsze 9600.

Słuchałam z Tidala a to dość jasne granie.

 

Ja nie optuję za SHP9500 tym bardziej za SHP9600 (wycofana średnica). Napisałem o nich jako ew. alternatywie dla tych co chcą takiej otwartej prezentacji jak Grado. One robią efekt wow sceną i śrenicę mają dźwięczną. Lecz to nie jest granie akuratne, takie jak preferuje. X2HR grają od nich ciemniej.  Można je też (SHP) eq potraktować, ale nie próbowałem tego z nimi i nie znam efektu.

 

1 godzinę temu, acid1234 napisał(a):

EQALIZACJE  jak stosować na telefonie z Androidem - Tidal ?

 

Jak chce się robić equalizację na androidzie to najlepiej kupić qudelix 5k, gdyż on 20 bandowy w pełni funkcjonalny equalizer parametryczny. 

 

Ja znalazłem dla siebie rozwiązanie zastępczy w postaci aplikacji Wavelet + przy użyciu stronki squig.link albo narzędzia crinacle możesz sobie konwertować z ustawień PEQ do presetu (graficzny eq) aplikacji. Trochę mozolne rozwiązanie ale się sprawdza. 

 

Godzinę temu, acid1234 napisał(a):

Czy z telefon da radę je zasilić?

 

X2? Tak, da się. A dla pewności to nawet tani dongle wystarczy.

 

Godzinę temu, acid1234 napisał(a):

Czy wrócić do Grado z EQALIZACJĄ?

 

Nie wiem, ja bym się przesiadł nawet z powodów po za dźwiękowych. Czymś Cię grado urzekły?

 

1 godzinę temu, acid1234 napisał(a):

Zależy mi też na dobrej barwie głosu i naturalnych instrumentów.

 

Dla mnie słuchawki dobrze oddają to co trzeba gdy mają dobry balans tonalny. Wybieram takie co mają najmniej problemów i można śmiało je equalizować niewielkim wysiłkiem uzyskując coś zbliżonego do harmana. Nie da się (a przynajmniej nie potrafię) tego idealnie zrobić. Zawsze zostanie jakiś narzut albo coś z akustyki słuchawek, te mniejsze różnice, które zostaja to właśnie te smaki na które  chcę sobie pozwolić i z pośród których wybieram. Lubię to sobie określać jako słuchania w różnych warunkach, miejscach, czasie (noc/dzień). W grado nawet po EQ zakładam, że dalej góra będzie przestrzelona, co jest jak słuchanie w dzień. Z kolei w X2 nie pozbędziemy się lekkiego przyciemnienia średnicy. Dla mnie to daje taki wieczorowy klimat i jakby czarniejsze tło. 

  

HD6x0 słyną z dobrej średnicy i naturalnej barwy bo mają ją równiutką, gładką, a przy tym nie z dominowaną przez bas i górę. Mają też tą śrenicę dobrze zszyta z basem przy delikatnym ociepleniu. Taki balans jest okupiony tym, że w innych aspektach się nie popiszą. Musisz sam zdecydować na jaki kompromis pójdziesz. X2 nie mają tak dobrego tembru i czystości co HD650, za to mają swój klimat o czym wspomniałem, obszerniejszy (dla mnie lepszy) bas i są bardziej żywe z charakterem. Ogólny balans po eq jest całkiem zbliżony, różnią się smaczkami i tak jest ze wszystkimi w miarę dobrymi słuchawkami. Ja Ci w tym temacie, przedtem zaproponowałem słuchawki, które w tych rejonach cenowych są jednymi z najbardziej HiFi słuchawkami. Czyli po EQ do tergeru możesz liczyć na całkiem neutralne granie, gdzie dalszą korekcją możesz sam sobie jakieś przyprawy dodawać. Będą jednak ludzie, których takie granie będzie nudne i podpowiadać Ci będą bardziej barwiące słuchawki.  

 

Tutaj trzeba samemu decydować i nie liczyć za bardzo na opinie innych (w kwestii subiektywnych aspektów) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

 

Jak dla mnie to im brakuje tylko odrobiny EQ. ;)

Czyli wciąż nie są równe, tylko 'prawie' równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MrBrainwash

Dziękuję za tak obszerną odpowiedź.

Podsumowując poczytałem i pooglądam recenzje, i chyba spróbuję tych Philipsów .

W Senkach  podobała mi się prezentacja średnicy i góry, choć góra była za mocno ciemna, ale zarazem dźwięczna i w miarę szczegółowa

Chyba to zbliżony sposób prezentacji jest mi  bliższy.

W Grado podobał mi się  za to szybkość, wybrzmienia(dzwoneczki, talerze),

i ta ziarnistość :)

 

 

 

Są jeszcze dwie rzecz, które mnie zastanawiają. 

Pierwsza to zasilanie słuchawek.  

1. Czy Dongle i telefon wystarczy?

2. Czy dostanę DAC z wzmacniaczem  aby podłączyć telefon po USB jako źródło.

Wolałbym telefon niż laptop.

 

Jako dongla wybrałem MoonDrop Dawn 3.5 mm.

 

Może jednak lepiej coś sprawdzonego stacjonarnego co podłącze po USB z telefonem ? W rozsądnej cenie i ewentualnie do wykorzystania z innymi słuchawkami.

 

Przepraszam za tyle pytań, ale zaczynam...

 

 

Czytałem, że CHORD MOJO - DAC/AMP

Może być idealny? Obecnie jest CHORD MOJO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, acid1234 napisał(a):

Jako dongla wybrałem MoonDrop Dawn 3.5 mm.

 

Może jednak lepiej coś sprawdzonego stacjonarnego co podłącze po USB z telefonem ? W rozsądnej cenie i ewentualnie do wykorzystania z innymi słuchawkami.

 

Technicznie będzie dobry, jak niemal wszystko na tym chipsetcie. Tylko nie wiem czy jest sens wydawać 330zł na napędzenie tych słuchawek, które wymagające nie są. 

 

 

Tu masz alternatywy dla apple dongla. (Usb-c i brak ograniczeń EU na moc)

https://pl.aliexpress.com/item/1005003290593135.html?gatewayAdapt=glo2pol

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005005719192576.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.49173942LycC8X&browser_id=0d4e83cc1cbe4f90a14f792ffd554934&aff_trace_key=f3328ffeb3864982b7bd0e034fbbdee8-1707084681143-01436-NUUJNoAU&aff_platform=msite&m_page_id=wdbggaqscauvhmtd18d76485279bfd12d2a1f9a533&gclid=&pdp_npi=4%40dis!PLN!33.84!20.98!!!8.31!5.15!%40210385bb17070864676916380ec74f!12000034108487843!sea!PL!0!AB&algo_pvid=c0e7b137-a25e-4d6f-a693-2937e8403fe5

 

No i jest jeszcze dużo wystarczająco dobrych dongli tańszych od dawna. JA osobiście nie chciałbym przekraczać 200zł zł a najlepiej 150zł no chyba, że miałby więcej mocy (balans) albo jakieś funkcje ciekawe (PEQ - na razie żaden nie ma). 

 

Wcześniej soundblaster X1 chodził 180zł jako b-stock. Można zaglądać i szukać czy nowa partia się nie pojawiła

.

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, acid1234 napisał(a):

Jako dongla wybrałem MoonDrop Dawn 3.5 mm.

 

Może jednak lepiej coś sprawdzonego stacjonarnego co podłącze po USB z telefonem ? W rozsądnej cenie i ewentualnie do wykorzystania z innymi słuchawkami.

 

 

Moondrop Down Pro jest bardzo dobry, ale jak chcesz coś bardziej stacjonarnego, to polecam:

 

https://www.amazon.pl/M300SE-Ulepszone-wzmacniacz-sluchawkowy-zrównoważone/dp/B0C4DXTGLB

 

Mojo to już sporo większy wydatek, nie wiem jaki masz budżet, a moim zdaniem lepiej wdać więcej na lepsze słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Kuba 662 - Ten SMSL m300se to całkiem fajna i dobrze wyposażona propozycja.

Poczytam o tym wzmacniaczu. Dzięki😀.

Niestety znalazłem wpis, że z tymi Philipsami to nie zagrało :(.

 

Philips Fidelio X2HR/00  - KUPIONE NA AMAZON :) 

Dziękuję za porady... Szczególnie MrBrainwash.

 

Zdam relację jak przyjdą i czy faktycznie bez Dongla dają radę.

Jak macie fajne propozycje DONGLE to poproszę :).

 

Zapoluje na MOONDROP DAWN Pro Protable USB DAC/AMP Dual CS43131 DAC 32-bitowy/384kHz DSD256 dekoder 

Edytowane przez acid1234
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, zgreg napisał(a):

Flat eq Japp

Lepszy od waveleta? Albo przynajmniej równie dobrze działający i umożliwiający zapisywanie swoich presetów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, Play napisał(a):

Czyli wciąż nie są równe, tylko 'prawie' równe.

 

Tak. Mają swoje zabarwienie  co można praktycznie o wszystkich modelach powiedzieć.

 

Natomiast raczej żadne pasmo nie ucieka, tak jak średnica w wyraźnej V-ce. EQ robiąc małe korekty pozwala je oszlifować. Po takim wyrównaniu pików, wypełnieniu dołków i wyrównaniem basu możesz delektować się tym co pozostanie dla nich charakterystyczne lub zacząć robić przemyślane korekty własne korekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Play napisał(a):

Lepszy od waveleta? Albo przynajmniej równie dobrze działający i umożliwiający zapisywanie swoich presetów?

Nie wiem, zainstalowaem teraz na M3U waveleta ale nie widzi loklnego odtwarzania z karty (poweramp, shanling app)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, zgreg napisał(a):

nie widzi loklnego odtwarzania z karty (poweramp, shanling app)

Wejdź w ustawienia i włącz "Ulepszone wykrywanie sesji"

Godzinę temu, Play napisał(a):

Lepszy od waveleta?

Na pierwszy rzut oka lepszy, bo dokładniejsze EQ

JBIoWkTD37iaB44BY8NuKnsIuirhSCWujkLzfh_z

 

Brakuje mi "całościowego ściszania", przy mocnych donglach się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.02.2024 o 17:50, acid1234 napisał(a):

Słuchałem Senki 599 - niestety za mało mocy z telefonu bas buła i wysokie wycofane acz szczegółowe.

Senki 600 i 650 - mysle, że wzmacniacz do nich jest konieczny.

Mam jeszcze Senki 560 ... 58x napędzi telefon. Ewentualnie Dongle?

 

Sennheisery HD650 to nie są za dobre, czy to do jazzu czy do czegoś innego. Generalnie @BearPL nie ściemniał, kupiłem Fostex TH610 i albo jego egzemplarz jest takim białym krukiem, albo to faktycznie bardzo dobre słuchawki (o dziwo!) zamknięte. Nie mam na ten moment dongla żeby sprawdzić jak one grają ze słabym napędem, ale Aune Yuki w drodze, także niedługo się okaże. Shanling H5 na luzie z SE na medium gainie z zapasem, więc to bardzo łatwe do napędzenia słuchawki. Generalnie jestem pod wrażeniem, bo one są we wszystkim lepsze niż HD650. Nawet scenę mają nie gorszą. Wygoda o niebo lepsza. Synhajzery są już odpowiedzialnością nowego właściciela - szybka akcja, parę godzin i mam je z serca i z głowy - bo serce miejscami krwawiło jak ich słuchałem, a głowa była pod wiecznym uciskiem ichniejszego pałąka i nieszczęsnej gąbki. 😢

 

Philipsy Fidelio X2HR generalnie są dobre technicznie, natomiast jest parę ale:

  • wygoda nie jest najlepsza, szczególnie poprzez ciężar i jego słabą dystrybucję, ale także przez fakt że suspension strap nie jest regulowany, tylko naciągany - napiera na głowę,
  • wymagają według mnie EQ, inaczej grają słabo. Podstawa to zabrać im basu (bo jest go sporo względem reszty, ale jakość średnia), trochę wokale dać do przodu i delikatnie przyciszyć wysokie.

Poza tym znośnie i w cenie w jakiej można je dorwać to steal, także życzę miłych wrażeń. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

 

spacer.png

 

Sorry, słowo się rzekło. 😉 Padły ofiarą własnej popularności, bo ani one z najnaturalniejszą średnicą nie były, ani ze szczególnie zbalansowanym dźwiękiem, bo miały jakiś bardzo nieprzyjemny peak gdzieś w wysokiej średnicy / niższych wysokich tonach. Gdybym miał wybierać pomiędzy Beyerdynamic DT880 a Sennheiser HD650, wybrałbym DT880 - ich przynajmniej nie trzeba by poprawiać equalizerem i grają mam wrażenie z szerszą sceną, a do ogólnej jasności można się przyzwyczaić. Ale gwoździem do trumny Sennków okazało się to, że wspomniane TH610 zagrały pod każdym względem lepiej mimo zamknięcia. 🫠

 

Jeśli HD6XX/HD650 obiektywnie są takie dobre, jak napompowane w sieci, to niestety, ale trafiłem wadliwy egzemplarz.

 

Były OK, ale nie jakieś szczególnie dobre, żeby aż je polecać. Do jazzu na pewno znajdą się lepsze słuchawki w tej cenie.

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Leairve napisał(a):

 

Sorry, słowo się rzekło. 😉 Padły ofiarą własnej popularności, bo ani one z najnaturalniejszą średnicą nie były, ani ze szczególnie zbalansowanym dźwiękiem, bo miały jakiś bardzo nieprzyjemny peak gdzieś w wysokiej średnicy / niższych wysokich tonach. Gdybym miał wybierać pomiędzy Beyerdynamic DT880 a Sennheiser HD650, wybrałbym DT880 - ich przynajmniej nie trzeba by poprawiać equalizerem i grają mam wrażenie z szerszą sceną. Ale gwoździem do trumny okazało się to, że wspomniane TH610 zagrały pod każdym względem lepiej mimo zamknięcia. 🫠

 

Jeśli HD6XX/HD650 obiektywnie są takie dobre, jak napompowane w sieci, to niestety, ale trafiłem wadliwy egzemplarz.

 

Nie no, nie ma się co przerzucać argumentami bo taka jest natura subiektywnego odbioru. Z nimi jest jak z HD600 z ostatnio omawianego wideoz gościem z kanału 0dB. On do Senków dojrzewał 5 lat. ;)

 

Tak zapytam z ciekawości. Słuchałeś na świeżych padach czy wyrobionych? 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności