Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne + DAC/AMP - 2k PLN za komplet


Andoine

Pytanie

Cześć,

 Przychodzę do Was po pomoc w dobrze słuchawek i dac/amp-a, tak jak w tytule, do 2k PLN. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, żeby w końcu zainwestować trochę więcej jak dotychczas. Przeglądam forum od tygodnia, w jednym temacie coś jest polecane, w innym odradzane, różne gatunki muzyki, różne preferencje użytkowników, no i różne budżety oraz posiadane sprzęty (w sensie DACi i AMPy, kable itp. audiofilskie dyrdymały :P ), ja mam słuchawki z uszkodzonym kablem, który muszę zarzucać na głowę, żeby grały obie muszle, podłączone do przedwojennej Asus Xonar DX.

 

W swojej karierze miałem klika modeli różnych słuchawek, raczej z tym turbo budżetowych: HD201, Ultrasone HFI-450, Cloud HyperX (te pierwsze pierwsze) i teraz ISK HD9999. W podróży używam Galaxy Buds Pro, które dostałem razem z S22, a w domu do kompa głośniki Edifier R1700BT. 

 

Muzyki której słucham to wszelkiego rodzaju trance, d&b, house, jak i również rock i metal, czasem pop, muzyka filmowa. Na pewno nie jest to muzyka klasyczna. Obecne słuchawki - ISK HD9999; chyba spisują się nieźle z tymi gatunkami.  W sumie to nie znam się, ale osoba odpowiedzialna za recenzję tych słuchawek opisała brzmienie jako: "Żywiołowe granie na planie „V” nastawione na mocny bas i czytelnie zaznaczaną górę." 

 

ISKy porównywałem z Galaxy Buds Pro i Edifier R1700BT. W tych samych utworach na defalutowym EQ z Xonara Budsy były praktycznie bez bassu, z S22 również, za to piszczały wysokimi częstotliwościami , że musiałem przyciszać. Próbowałem wymieniać gumki na inne, poprawiać seala i było podobnie albo i gorzej. Edki grały lepiej, na pewno mniej góry, a więcej dołu (?). ISKy za to łoiły bassem, góra chyba też nie zła, w moim mniemaniu brzmiały najlepiej.


I co z tym faktem zrobimy? Tak jak na początku, szukam słuchawek i DACa/AMPa za 2000 zł/komplet. Chciałbym, żeby te słuchawki posłużyły mi przez długie lata. Mogą być w sumie otwarte, dźwięk chyba lepszy w tym przedziale cenowym. Obecne ISKy totalnie mnie odcinają. Myślałem o DT990 Pro, może te nowsze DT900 ProX, ale czy warto dopłacać 1/3 ceny? Może jakieś Sennheiser?

 

Myślałem, żeby podzielić budżet pół na pół, ale może są jakieś lepsze słuchawki co będą śmigać z tańszym DAC/AMP? Czekam na jakieś propozycje. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W tej cenie da się już kupić tanie słuchawki planarne i czerpać z korzyści w postaci lepszego rozwinięcia sub-basu oraz wyższej rozdzielczości.

Mój głos kategorycznie na Hifiman Sundara.

A źródłem nie ma co się tak mocno przejmować, coś używanego za te 700zł znaleźć, może jakiś topping bo mają dużą moc i są tanie

Moim zdaniem sam fakt przejścia ze słuchawek zamkniętych na otwarte bardzo poprawi jakość

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu na amazon.pl masz Hifiman Sundara Closed Back Za 752, 19 pln. Taniej nie znajdziesz nowych. W polskich sklepach ok 500 pln wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słyszałeś Sundary Closed Back? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sundary mają bezpieczny tuning na całym paśmie a bas można łatwo zequalizować jednym filtrem w equalizerAPO.

Ja chyba wrażliwy na treble nie jestem ale DT1990 PRO nie dałem rady słuchać. Treble zabijały wszystko inne.

Ale poza tym, DT1990 mi się podobały. Dobrze wykonane, bardzo ładne, z dodatkowymi padami i chyba odpinanym kablem jeśli dobrze pamiętam. Nawet wygodne. Tylko dźwiękowo się nie polubiliśmy :)

A Planary jak dla mnie dźwiękowo przewyższają dynamiki, zwłaszcza w bardzo wysokiej półce cenowej. Są jeszcze dynamiki lepsze niż sundara, ale dynamików lepszych niż Hifiman Arya, nie słyszałem. Może jedynie focal utopia jest gdzieś na równi ale nie wyżej.

Wychodzi z tego oczywisty wniosek że najlepsze w mojej kolekcji dla mnie, są Hifiman Edition XS i 7Hz timeless (oba planarne)

Dodam jeszcze że słucham ostatnio tylko rocka np. Hard rocka, pop-rocka i czasem metalu oraz EDMu także bas to warunek konieczny dla mojego sprzętu

Edytowane przez Pioj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Planary mają zazwyczaj wyższą rozdzielczość czyli słyszysz więcej szczegółów zwłaszcza na skrajach pasma - basie i wysokich tonach, czego na wykresach nie widać, bo nie jest to w pełni związane z charakterystyką częstotliwościową (tylko częściowo jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolega wymienił gatunki muzyczne i że mu się spisują słuchawki grające po Vce, więc nie wiem czy Sundara otwarta jest tu dobrym tropem. Moim zdaniem już ta zamknięta ma więcej energii. Otwarta jest moim subiektywnym oczywiście zdaniem bardzo neutralna, żeby nie powiedzieć, że dosyć nudna ;)  Z mojej perspektywy dozbieralbym do używanych Meze 109 pro - dobrej jakości energetyczna V-ka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Dan821 napisał(a):

Kolega wymienił gatunki muzyczne i że mu się spisują słuchawki grające po Vce, więc nie wiem czy Sundara otwarta jest tu dobrym tropem. Moim zdaniem już ta zamknięta ma więcej energii. Otwarta jest moim subiektywnym oczywiście zdaniem bardzo neutralna, żeby nie powiedzieć, że dosyć nudna ;)  Z mojej perspektywy dozbieralbym do używanych Meze 109 pro - dobrej jakości energetyczna V-ka. 

Neutralna, to prawda. Dlatego realistyczna i zgodna z ideą Hi-Fi :)

Ja to uważam za zaletę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Pioj napisał(a):

Neutralna, to prawda. Dlatego realistyczna i zgodna z ideą Hi-Fi :)

Ja to uważam za zaletę

To oczywiście może być i zaleta :)  W sumie za Vką osobiście nie przepadam, zwykle wysokie tony za bardzo mnie kłują, ale jeśli ktoś lubi to lubi :)  Na pewno taki tuning daje sporo energii. A 109 pro słuchałem i jak na Vkę bardzo mi się podobały, więc jeśli Koledze podobają się słuchawki z energią to bym rozważył. 
 

Z plenarnych to te wspomniane przez Ciebie Edition XS są spoko. I mają więcej energii niż Sundara. Kupując w promo z www Hifiman starczyłoby jeszcze na małego DACa ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do takiej muzyki jak dla mnie:

Nr 1 - Vokyl Erupt (+zrobienie dla nich lepszego kabla) lub Sony Z7 (z innym kablem koniecznie)

Vokyl pojawia się bardzo rzadko na ebayu, ale są fantastyczne. Do muzyki elektronicznej trudno o lepsze słuchawki. Łatwe do napędzenia, ale też fajnie się skalują. 

Sony Z7 potrzebują kabla wysokiej jakości (najlepiej srebro) i wzmaka > 500mW, żeby tę dużą membranę rozbujać. Inaczej to będzie misiowaty bas, który się rozlewa. Mojo2 w miarę sobie z nimi radzie fiio m11 pro podobnie (one mają ok 500mW), New Hiby R6  (750mW) już fantastycznie. Na stacjonarce to już bajka. Problem tylko taki, że nie ma do nich padów i nie wiem jak grają zamienniki (można kupić na aliexpress) Ifi zen can ponoć daje radę z Sony. 

 

Fostex TH610 używane, ale nie wiem z czym sparkować , żeby się udało zejść do 2tys - może jakiś bardzo mocny dongle. Na pewno synergia z mojo2 jest świetna, ale to powyżej budżetu. 

Do Fostexów wskazana wymiana kabla. 

 

Edition XS są bardzo dobre w swojej cenie też, ale jakiś wzmak stacjonarny by się do nich przydał. 

Znacznie lepszy wybór niż Sundara do takiej muzyki IMHO. 

 

Pojawiło się też parę nowych słuchawek, których nie słyszałem. 

 

Z w/w najbliżej do Vki mają Vokyl Erupt (ale tez bez przesady) w drugiej kolejności Edition XS. Żadne to nie jest typowa Vka, ale osobiście nie jestem fanem grania V. 

Z tańszych słuchawek, które w takiej muzyce się sprawdzą do Sivga Robin, ale to znacznie niższa klasa niż Fostexy czy Sony Z7.  Bas się trochę wylewa, ale za to dają sporo funu i kiedyś osoba, której je polecałem do takiej muzyki byłą zachwycona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Inszy napisał(a):

Ja mam w domu osobę, która słucha elektroniki ze wskazaniem na wykop na basie - zawsze i wszędzie postawi Robiny ponad Fostexy.

Jeśli chodzi o wykopa na basie to zgadzam się. Robiny mają większy. Jeśli zaś chodzi o wokale i wysokie tony to Robiny zostają daleko w tyle za Fostexami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, BearPL napisał(a):

Jeśli zaś chodzi o wokale i wysokie tony to Robiny zostają daleko w tyle za Fostexami.

Zawsze można pomodować ;) 

 

Co do tematu, to można spróbować Takstary HF580 + Fiio KA13 - budżet mniejszy, więc spokojnie pomieści przeróbkę kabla na balnas (lub słuchawek na odpinane kable i kabel zbalansowany) i ewentualnie jakieś mody dźwiękowe.

Niedawno trafiły do mnie HF580, więc pewnie poradnik jak zmodować (bardziej budżetowo niż wcześniejsze HF580) za jakiś czas również się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Perul napisał(a):

Zawsze można pomodować ;) 

 

Co do tematu, to można spróbować Takstary HF580 + Fiio KA13 - budżet mniejszy, więc spokojnie pomieści przeróbkę kabla na balnas (lub słuchawek na odpinane kable i kabel zbalansowany) i ewentualnie jakieś mody dźwiękowe.

Niedawno trafiły do mnie HF580, więc pewnie poradnik jak zmodować (bardziej budżetowo niż wcześniejsze HF580) za jakiś czas również się pojawi.

 

Tak, słyszałem, że Robiny można zalać klejem cośtam i jest lepiej :)

Takstary to też może być fajny kierunek. Basior mają potężny rozdzielczość wybitną i jakby dobrać pod nie sprzęt, który je złagodzi to w tej cenie bomba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zawsze można pomodować  
 
Co do tematu, to można spróbować Takstary HF580 + Fiio KA13 - budżet mniejszy, więc spokojnie pomieści przeróbkę kabla na balnas (lub słuchawek na odpinane kable i kabel zbalansowany) i ewentualnie jakieś mody dźwiękowe.
Niedawno trafiły do mnie HF580, więc pewnie poradnik jak zmodować (bardziej budżetowo niż wcześniejsze HF580) za jakiś czas również się pojawi.
Tak... Zdecydowanie

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wow, nie spodziewałem się takiego odzewu i pomocy, dziękuję :)

Tak więc zagłębiłem się trochę w modele słuchawek które mi poleciliście i tak: 

  • przede wszystkim szukam słuchawek nowych, obawiam się sprzętu używanego, nie wiem jak to sprawdzić, nie mam doświadczenia i chyba tego nie napisałem na samym początku;
  • Hifiman jako marka raczej mnie nie przekonuje, ponoć mają jednak problemy z jakością swoich produktów;
  • słuchawki planarne - nie jestem pewny czy są to słuchawki "na lata";
  • Vokyl Erupt - raczej niedostępne;
  • Sony Z7 - nowe i używane podobnie jak wyżej;
  • Fostex T610 - zdecydowanie za drogie;

Zaciekawiły mnie za to DT990 Pro, DT900 Pro X i może DT1990 Pro, choć te ostatnie drogie. Beyerdynamici chyba pasują do muzyki którą słucham. Czytałem też o HD600 czy HD650 - ponoć bez zejścia basu; AKG 702 podobnie jak Sennheiser.

 

Jak wygląda sprawa napędzenia słuchawek? Zauważyłem taką tendencję, że im droższe i lepsze słuchawki, tym droższe i lepsze amp/dac. Czy np. taki polecany i dobrze oceniany Topping DX3Pro+, czy iFi Audio Zen Dac v2 napędzi i dobrze się zgra ze słuchawkami w moim przedziale?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ma być na lata, to na pewno Beyery - DT990 albo DT770, zależnie czy chcesz otwarte czy zamknięte. Wychodzi mnóstwo modeli różnych marek i są one produkowane i hajpowane przez dwa-trzy lata a potem odchodzą w zapomnienie i nie kupisz do nich części zamiennych, a do Beyerów nie ma z tym problemu. No i pasują dźwiękowo do muzyki, którąb opisałeś. Co do daca, to zależy którą wersję ohm wybierzesz i czy chcesz coś bardziej stacjonarnego, czy może przenośnego. Na pewno hip dac, Oriolus 1795s, hiby fc4 jak ma być cieplej/łagodniej i Ibasso DC06 pro, jak ma być wciąż całkiem łagodnie, ale mniej kolorowo i bardziej rozdzielczo - to do wersji mniej ohmowych, czyli maksymalnie 80 ohm. Do wyższych na pewno zen stack i jak ma być jeszcze bardziej łagodniej, to aune x1s gt. To ze sprzętów, które sam sprawdzałem i mogę polecić zależnie od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

W dniu 18.01.2024 o 16:34, Andoine napisał(a):

I co z tym faktem zrobimy?

Napraw kabel. :D I dopracuj sobie EQ do nich.

 

W dniu 18.01.2024 o 16:34, Andoine napisał(a):

Obecne ISKy totalnie mnie odcinają.

 

Z tanich i super rozwiązań to możesz sobie do naprawionych isków dołożyć sobie parę X2HR (przyczekać może trochę na promocje na amazonie, trafiały się takie gdzie chodziły po 300zł) i też im dopracować EQ.

 

W dniu 18.01.2024 o 16:34, Andoine napisał(a):

Może te nowsze DT900 ProX, ale czy warto dopłacać 1/3 ceny?

 

I tak i nie. DT900 to bardziej następca DT880. Więc basu będzie mniej, ale będzie on pewnie trochę lepszej jakości. Jak sobie je dopracujesz EQ to dźwięk będzie bardzo dobry. Tutaj jednak się raczej myśli o kwestiach ergonomi (wygoda, odpinany kabel), wyglądu i że bardzo łatwo je napędzić, za to się dopłaca. 

 

2 godziny temu, Andoine napisał(a):

Wow, nie spodziewałem się takiego odzewu i pomocy, dziękuję :)

 

Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. :ph34r:

 

2 godziny temu, Andoine napisał(a):

Tak więc zagłębiłem się trochę w modele słuchawek które mi poleciliście i tak: 

  • przede wszystkim szukam słuchawek nowych, obawiam się sprzętu używanego, nie wiem jak to sprawdzić, nie mam doświadczenia i chyba tego nie napisałem na samym początku;

 

W tym hobby kupowanie używek to chleb powszedni. Jednak jak chcesz kupić raz i na długo to jest sens kupować nowe tylko najlepiej z opcją zwrotu (przez allegro smart czy amazon). By mieć opcje się wycofać jakby przyszło rozczarowanie.

 

2 godziny temu, Andoine napisał(a):
  • Hifiman jako marka raczej mnie nie przekonuje, ponoć mają jednak problemy z jakością swoich produktów;
  • słuchawki planarne - nie jestem pewny czy są to słuchawki "na lata".

 

Jak kupisz z gwarancją i będziesz szanował to powinny być ok. Nie powiedziałbym, że są lepsze od dynamików - są inne. Potrafią mieć ciekawą prezentację obszerną i poukładaną, ogólne dobre pasmo, ale pod względem jego gładkości i wrażenia dynamiki rozumianej poprzez kontrast cichych i głośnych dźwięków to dynamiki wypadają lepiej, są bardziej żywe i naturalne. Kwestia preferencji. 

 

2 godziny temu, Andoine napisał(a):

Zaciekawiły mnie za to DT990 Pro, DT900 Pro X i może DT1990 Pro, choć te ostatnie drogie. 

 

DT1990 mam i chwalę sobie, ale raz, że są słuchalne po EQ, chyba że słuchasz je na padach dekoni, które mogą zniwelować pik na górze. Świetne słuchawki, ale według mnie nie warte swojej ceny detalicznej. Używki za połowe ceny jeszcze można rozważyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

Nie powiedziałbym, że są lepsze od dynamików - są inne.

A ja bym powiedział, takiego dobrego jakościowego i jednocześnie ilościowego basu jak na planarach (z dwustronnymi magnesami) nie słyszałem jeszcze na dynamikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności