Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałówki do Audioquest DragonFly black z największą sceną, jasne lub zimne. Do 600zł.


Mamalyga

Pytanie

Poszukuję.
Dokanałówki do Audioquest DragonFly black z największą sceną, jasne lub zimne. Do 600zł.
 

Tu gość ma tanio z Chin 7hz legato. Czy warto iść tą drogą?  
https://allegro.pl/oferta/podwojne-dynamiczne-sterowniki-7hz-legato-iem-monitory-douszne-sluchawki-14462792481

Może co innego z jego oferty?
https://allegro.pl/uzytkownik/bangbang666/sluchawki-66887

Może lepiej do 500zł. 

Final Audio A3000 są przecenione na 350zł. Czy warto?

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Planary mają fajną scenę i często dość wyrafinowaną górę. W okolicach 600zł ten gość ma shuoer S12. Jak dla mnie, to prosty wybór zwłaszcza że ostatnio w angielskim internecie o nich głośno i to dużo dobrego.

Z tego co czytałem, 7hz legato to odwrotność słuchawek jasnych lub zimnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co to znaczy, że shuoer S12 są do wyboru 4,4 mm i 3,5 mm. Które wybrać? 
Czy shuoer S12 będą dużo lepsze od FINAL AUDIO A3000?

Na Ebay te S12 są po 430zł, ale obawiam się, że będzie trzeba dopłacić VAT na odprawie celnej. To wyjdzie i tak 526zł, więc taniej. Brać?
https://www.ebay.com/itm/255402600673?hash=item3b772e68e1:g:zY4AAOSwET1i2mSO&amdata=enc%3AAQAIAAAAwA5tqrAWk8cLjPKLroiZDrd33f3czZJ1UD1x%2FyVmMdXQsuhP%2BbFZoQ3EA1yi0dZJkz1WPhTS6mF6TsmjzGNvzLgRCgpnVBxq38MA2QFLLNUM6iZEAR5G2j2sh1EO9YiwFVyzw8dKsvgKGL73xq%2BLXkGBxu2lg2Eg3RvJ7VVABO4kAMtTRGp%2BqVRFTLRmv1iPRvjAYmmZNXBXfOLf83%2FD7v43C35%2FnUnNAXQMYs0xKl8BtUucps8mvp49rJz8Btjzsg%3D%3D|tkp%3ABk9SR9yrjeGgYw

 

Już zapłaciłem za nie. Mam nadzieję, że będę z tych S12 zadowolony. 

Mam nadzieję, że 3,5 mm to jest ten standardowy jack i dobrze wybrałem :) Dzięki za podpowiedź przy wyborze ;)

Wyszło z 550zł. 

VAT doliczyli od razu na Ebay. Mam nadzieję, że dwa razy nie będą liczyli vatu :)

Czy pomożecie wybrać do tych słuchawek odpowiednie pianki Comply? Czy wynaleziono coś lepszego od nich?
https://allegro.pl/listing?string=pianki comply&order=d

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam nadzieję, że 3,5mm to ten standardowy jack. Pozostałe wtyczki do szczęścia mi niepotrzebne. 

I stówa w kieszeni zostaje :D

11 minut temu, zgreg napisał(a):

Dziękuję za ten protip. Chyba je wezmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozmiar końcówki shuoer S12 to według internetu 5,8mm, czyli ogólnie rozmiar średni. Możliwe że silikonowe końcówki z zestawu w związku z tym będą również wygodne. Poza tym na silikonowych najczęściej jest trochę więcej góry :) A przynajmniej tak jest na moich 7hz timeless i truthear zero red.

Jack 3,5mm to ten najpopularniejszy, najzwyklejszy który mają komputery i telefony.

Chociaż do truthear zero używam pianek bo mają końcówki w rozmiarze 6,7mm (ogromne) i są po prostu niewygodne z silikonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Play napisał(a):

KZ Zax, jeśli nie przeszkadza ci mniejsza izolacja

Serio KZ Zax za mniej niż połowę ceny shuoer S12 są porównywalne? Ojej. To się pośpieszyłem z zakupem. Chyba, że jeszcze się wycofam i stracę drugi raz na przewalutowaniu. Lubię oszczędzać i aż mi przykro, że tak wdepnąłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mamalyga nie wiem, czy są porównywalne, bo nie znam szałerów. Na pewno mają sporą scenę i są jasne. Rozdzielczość też jest fajna. No ale ja mam porównanie tylko do mh1c i dt990 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat KZ słynie z nieuczciwych praktyk, w tym zmieniania dźwięku w swoich produktach jakiś czas po premierze bez jakiejkolwiek informacji, w angielskim internecie jest głośno, dlaczego warto nie kupować KZ :) Zresztą gdyby ZAX oferowały w takiej cenie porównywalne brzmienie to chyba byłyby najlepsze IEMy we wszechświecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo FH3. Właśnie kupiłem i testuję - jest lepiej niż dobrze, choć na pewno nie zimno i jasno.

 

KZ Zaxy miałem i kompletnie mi nie podeszły, ale - zważywszy na Twoje oczekiwania - dla Ciebie faktycznie mogłyby być dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Mamalyga napisał(a):

To spróbować anulować zakup Letshuoer S12 i wziąć te KZ? 

 

Ryzyk fizyk.

 

Nie spróbujesz, to nigdy się nie dowiesz.

Opinie innych użytkowników otrzymałeś - ostateczna decyzję musisz podjąć sam.

 

Widać, że w jesteś w gorącej wodzie kąpany i klikanie "Kup" idzie Ci nad wyraz łatwo.

(( :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mamalyga Zostaw w spokoju zakup S12. Przyjadą, posłuchasz na spokojnie i jak nie podejdą to najwyżej odsprzedaż ze stratą w okolicach kosztów przewalutowania ;) No chyba, że jesteś z tych co do odsprzedaży podchodzą jak do niemożliwej misji :) ale S12 to popularne IEMy i nie powinno być problemu z ich ew. odsprzedażą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

KZ ZAX z lekkim EQ (np. z redukcją basu) grają bardzo dobrze. 

 

Scenę mają sporą, zauważalnie większą niż większość słuchawek zamkniętych, które mi się przewinęły. Izolacja dość dobra, nie mam porównania ze byt dużą ilością IEMów, ale izolują lepiej niż dobrze izolujące słuchawki pełnowymiarowe zamknięte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz przeczytałem, że Letshuoer S12 mają posrebrzany kabel! Czy posrebrzanie nie potęguje przypadkiem niekorzystnego zjawiska naskórkowości, bo prąd wybiera drogę tam gdzie jest mniejsza rezystancja?  Na co ja kasę wywaliłem :D

Chat GPT pisze, że posrebrzanie zmniejszy naskórkowość. Zgłupiałem 🙂

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności