Skocz do zawartości

Astell & Kern Kann Ultra (2023)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo umieszczam fotki:

Astell & Kern Kann Ultra + A&K Leather org. Case Black

oraz

Astell & Kern PA10Dignis Nebula Case Black

te covery pasują idealnie i wycięcia np. na wtyki słuchawkowe Furutech-a, Sennheisera ,A&K pasują co do mm.

oraz

IFI 4.4mm-4.4 mm kabel (tylko to połączenie zbalansowane ma większy sens i powoduje efekt WOW ! )

 

Jestem WIĘCEJ niż bardzo zadowolony z tej kanapki 🙂

wraz ze słuchawkami  Sennheiser HD800s 300Ω

w opcji słuchania z samego KANN ULTRA wystarczająca głośność to 80-90/150 w trybie Ultra zbalansowanym (16Vrms)

w opcji słuchania z PA10 po zbalansowanym wyjściu z KANN Ultra 4,4mm i 4V LineOut z KANN ULTRA

to ~1/3 pokrętła potencjometru daje wystarczającą głośność bez GAIN (4.2Vrms) lub z GAIN (6.2Vrms) jest ogień!.

 

Jak przeliczać A&K-nowe Vrms na mW - długi temat i podobny do - dlaczego z PA10 przy tak niskiej mocy ze specyfikacji

w porównaniu do 16Vrms z samego DAP-a jest aż taka słyszalna moc

- na pewno ważną rolę tu odgrywa napięcie na LineOut z DAP

Używając PA10 i słuchawek z niską impedancją < lub =16Ω - tak jak moje Astell & Kern AK T9iE - moc jest porażająca :) 

i proponuję tu zejść na LineOut z DAP do 2V

 

Taka kanapka jest "przenośna"

z pomieszczenia do pomieszczenia i można ją zabrać ze sobą gdzieś na dłużej poza dom

np. do kolegi aby posłuchać jak brzmi 3 opcja wyjścia z DAP czyli PreOut

i co DAC w KANN potrafi :)  ,ale nie spaceruję z nią 😉

 

Ale izolacja od 230V zakłóceń ,brumienia itp (11h na DAP i 6h na PA10)

,minimalizm toru audio mieszczącego się w dłoni 

jego możliwości podłączeń poprzez LineOut, PreOut , PO, BT, Roon itp 

Nic więcej bynajmniej ja i obecnie nie oczekuję - jak zawsze nie namawiam - posłuchaj sprawdź osobiście.

 

Edytowane przez peter321
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kanapka (rig) @peter321. Przypominają mi się kanapki iRiver 120 z iBasso.

Tu fajne byłoby jakieś specjalne krótkie połaczenie wy/we jak w kanapkach z iPodem z wtykami kątowymi.

 

Dałoby się z Twoją kanapka chodzić. Może nie przy pasie ale mam torbę foto odpowiednią.

 

Super pomysłem było połączenie Astelli AK300 (320,380) z dedykowanym ampem bez kabli. Szkoda że AK 300 już nie obsługuje serwisów strumieniowych.

unnamed-1.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację @Lord Rayden  nie wiem dlaczego na rynku nie są dostępne interconnect-y

zbalansowane 4,4-4,4mm (5 polowe) w wersji kątowej

i dlaczego A&K takich nie sprzedaje skoro ma w ofercie urządzenia które tego wymagają.

 

Nawet Astell & Kern na preOrder PA10 oferował ten Amp już w cenie - z nieswoim takim kablem.🤔

 

image.thumb.png.65471b4793358bf481c3b997801594fc.png

 

Edytowane przez peter321
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peter321 podobno nie ma jeszcze takich.kątowych wtyków. Wspominał mimo tym @Perul.

 

Przypomniałem sobie że do "sklejania" kanapek stosowaliśmy kiedyś oprócz opasek także nanopady. Chyba iBassoje sprzedawalo.

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś nanopadem przyklejony energizer od doków Shure do skórzanego etui od Astella se100. Podczas próby odklejenia została zerwana farbą z skóry tak to trzymało mocno. Na szczęście z energizera, odeszło pięknie i nie pozostawiło na nim najmniejszych śladów, a etui AK dostało piękna naklejkę w ośrupanym miejscu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, waski napisał(a):

Miałem kiedyś nanopadem przyklejony energizer od doków Shure do skórzanego etui od Astella se100. Podczas próby odklejenia została zerwana farbą z skóry tak to trzymało mocno. Na szczęście z energizera, odeszło pięknie i nie pozostawiło na nim najmniejszych śladów, a etui AK dostało piękna naklejkę w ośrupanym miejscu 🙂

A to przykre . Ja stosowałem nanopady od iBasso i nic się złego nie działo . No ale różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie ma pokrowca Leather Case Miter do Ultry, używam etui "Fashion" z AliEx oraz woreczka zwykłego do okularów lub tego szarego (też z AliEx). Ugreen jest trochę większy ale też dobry. Jednak do etui w Ugreenie nie wchodzi.

IMG_20240220_095832.jpg

IMG_20240217_102535.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może "troszki pierożki"  😎 denerwować w Ultra, to brak gniazda 2.5 mm. Kabel ręcznie robiony do 🎧PM-2 jest na 2.5 mm. Musiałem wziąć fabryczny z kompletu 3.5 mm. Raczej słaby

Mam też taki do 🎧PM-3. Trzeba przejściówkę kupić.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Co może "troszki pierożki"  😎 denerwować w Ultra, to brak gniazda 2.5 mm. Kabel ręcznie robiony do 🎧PM-2 jest na 2.5 mm. Musiałem wziąć fabryczny z kompletu 3.5 mm. Raczej słaby

Mam też taki do 🎧PM-3. Trzeba przejściówkę kupić.

4.4 wyparło 2.5 i coraz mniej stosują ten standard....i bardzo dobrze w sumie.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lobuz1 napisał(a):

4.4 wyparło 2.5 i coraz mniej stosują ten standard....i bardzo dobrze w sumie.

No ale kable zostały...😢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

No ale kable zostały...😢

Dokup sobie fajny adapterek i po sprawie. Lubię DD Hifi, ale ten rodowany dosyć szybko zaczął przerywać, więc nie polecam.

images?q=tbn:ANd9GcQTwPIraidddHeKE_Uier7

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał(a):

To raczej oszczędność a przynajmniej niekonsekwencja. W SE300 i w SP3K są i 2,4 i 4,4

Mówiłem o tym, że taki jest globalny trend a nie polityka Astell. Coraz mniej playerów i słuchawek jest wyposażonych w standard 2.5.

Wolę 4.4 bo jest bardziej solidny i oferuje pewniejszy kontakt. Pentaconn wygrało i jest bardziej popularny- taka jest rzeczywistość.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O TAKE 😃😎 przejsciówkę na razie kupiłem . Z Amazonu za 47 zł. Zaletą jej prosta. W piątek zamówiona, przyszła w sobotę. Marka Goshyda.

 

(czy ktoś pamięta firmę OTAKE ?)

IMG_20240225_130054.jpg

IMG_20240225_130218.jpg

IMG_20240225_130138.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

 

(czy ktoś pamięta firmę OTAKE ?)

Były takie magnetowidy. Nasz pierwszy odtwarzacz VHS był marki ORSON. Bez nagrywania- kuzyn przywiózł z Berlina 😃.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja firmware v1.26 to 628MB dla Kann Ultra już jest dostępna już ją pobrałem i zainstalowałem aktualizacja trwa ok 20 minut.

Ultra musi być podłączona do zasilania - przy 75% akumulatora nie chciała sie instalować bez zasilania.

 

Komunikat o aktualizacji pojawia się zaraz po uruchomieniu ,

na oficjalnej stronie jeszcze aktualizacji nie ma.


Opis zawartych poprawek:
- Fixed DAR issue (testuję )
- Added support for Apple Music Classical,Gboard apps (działa płynnie sprawdziłem - polecam jeżeli ktoś lubi ) 
- System stability improvements (szukam zmian)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się @Palpatine że znasz DAR - czyli funkcję cyfrowego remasteringu i pytasz ogólnie jak się sprawdza. 

Czy DAR w ULTRA ma sens - tak ale według mnie to taki dodatkowy ficzer który fajnie że jest.

Używam go tylko z "gorszymi" starszymi nagraniami po włączeniu dodaje on trochę "blasku" żywiołowości takim

nagraniom.

Czy w muzyce z wysokim próbkowaniem on coś dodaje - taka muzyka sama się broni .

Ultra z włączonym DAR robi się wtedy ciepła i z tych 11h odtwarzania schodzi do ok 8h.

 

Zgłaszałem do A&K problem z DAR zaraz po zakupie 11.2023.

Przy szybkim włączaniu i wyłączaniu (ciężko to zasymulować mnie się zdarzyło 2-3x ) kiedy utwór jest w wys. próbkowaniu i wyłączysz DAR a kolejny utwór jest 44.1 to dźwięk jest dziwny taki zniekształcony ,

ale wystarczy ponownie włączyć DAR i problem znika.

A&K potwierdziło - i ta aktualizacja to miała naprawić, sprawdzam właśnie ale nie udało mi się tego zasymulować więc 

raczej poprawka udana.

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie co kiedyś na forum się mówilo ? Że sluchamy FLAC przy opcji FLAT (bez EQ) i bez upiekszeń.

Teraz widzę, coraz więcej AudioFanów dopuszcza korekty w róznych miejscach. Nie mówie oczywiście o kablach, padach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedyś - myślałem, że sprzęt powinien grać jak go fabryka wypuściła. Dzisiaj wolę dostosować dźwięk pod siebie i czerpać jak największą przyjemność ze słuchania. Nowoczesne, dobrze zaimplementowane korektory nie wpływają negatywnie na dźwięk, kiedyś bywało różnie. Muzyka również jest realizowana w taki sposób, aby grała jak najlepiej na jak największej ilości urządzeń dla jak największej ilości osób i ja to podejście rozumiem. Ale sam też wiem jak dla mnie brzmi najlepiej muzyka, której słucham, więc potrafię sobie ją tu i ówdzie upiększyć. Nie mówiąc już nawet o tym, że różny sprzęt gra zupełnie inaczej na różnych poziomach głośności, a ja słucham stosunkowo ciszej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Palpatine napisał(a):

Ja dalej twardo omijam eq. Zawsze mam wrażenie ze jak coś poprawie to cierpi na tym inne pasmo lub ogólna spójność grania. Wybór sprzętów na rynku jest tak ogromny że metodą prób i błędów można dobrać sprzęt w punkt.

Albo miałeś styczność z kiepsko zaimplementowanymi korektorami, albo niekoniecznie poprawnie ich używałeś. 

EQ może trochę podbić zniekształcenia, ale przy odpowiednio czystych słuchawkach to nadal nie słyszalny dla ucha poziom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności