Skocz do zawartości

Astell & Kern Kann Ultra (2023)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
2 minuty temu, vonBaron napisał(a):

A jak szybkość działania vs SE300? 

 

zaraz zobaczysz... ;) ale SE300 już pojechał na AVS, będzie vs SP3000 i Kann MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pod koniec 2023 Astell&Kern umieścił w DAP z tak wypasioną konfiguracją 8 rdzeni,ekran 5.5", nowe UI Crimson

za cenę 2000$ Bluetooth w wersji 4.2 ?

Kiedy już od wielu lat BT 5.x był i jest montowany praktycznie w każdym  urzadzeniu z BT

Chyba najwięksi znawcy tematu nie potrafią zrozumieć i użyć argumentu w obronie

BT 4.2 to w dużym uproszczeniu - prądu nie oszczędza, zasięg ma dużo mniejszy od 5.x , kodeków inny nie obsłuży .....?

 

DAP -y kupuje się właśnie w celu przenośności i wielu możliwości podłączenia Pre Line, HP-Out,USB i poprzez BT tak słuchanie jaki transmisja.

To słaby argument że audiofile potrzebujący mocniejszego wysterowania kupują serię KANN bo i tak słuchają tylko po kablu ponieważ

Od najstarszych A&K z serii Kann wersje BT

3. Kann Alpha - BT v5.0
2. Kann Max - BT   v5.0
1. Kann Ultra - BT  v4.2 ??? (2023r)

Przed rokiem ukazał się A&K Acro CA1000T ESS ES9039MPRO x2 (Dual-DAC)

on miał też BT v5.0 więc to nie nie jest ograniczenie wynikające z użycia już użytych wcześniej chipów ESS

Nawet SR35 ma BT v5.0 (za 800$)

Chyba że ta płyta główna ULTRA jest od jakiego poprzednika z BT 4.2 ?

 

No więc jak odbierać najnowszą reklamę Astell & Kern Kann Ultra gdzie widzimy - żart ?

 

image.thumb.png.70693492f467ddc6ad9f86508b4dca29.png

 

Edytowane przez peter321
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest zdjęcie roku na które czeka wielu podróżników podróżujących samolotem

- możliwość wpisania hasła z publicznego HotSpot poprzez przegladarkę  tego nie było a tu jest!

 

Powiedz że można filmy wyświetlać z YT w HD bez tego limitu rozdzielczości tylko do 720 ?

jak było w poprzednich modelach A&K że odtwarzanie wyższej rozdzielczość grozi uszkodzeniem sprzętu i utratą gwarancji

W Ultra w instrukcji lub w komunikacie na ekranie jest takie ostrzeżenie ?

Występuje brak synchronizacji pomiędzy obrazem a dźwiękiem w FHD  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Apka youtube niestety nie działa bo chce google play services. Z przeglądarki też mi się nie udało. Jak będę miał czas jutro to może coś pokombinuję w temacie ale nie obiecuję póki co 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej trudna do zrozumienia jest zastosowana wersja BT v4.2 w najnowszym Kann Ultra gdy

Astell & Kern wypuścił tylko 2 modele słuchawek TWS 

Astell & Kern AK UW100MKII - BT v 5.2 BT Chipset Qualcomm 5141 - najnowsze

Astell & Kern AK UW100MK  -  BT v 5.2 BT Chipset Qualcomm 5141 - sprzed roku

Własny produkty nie mają pomiędzy sobą wsparcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy DAP Astell & Kern Kann Ultra pojawi się w sprzedaży/na stronie www ?

 

 

 

 

 

Wyjaśniło się oficjalna informacja od przedstawiciela Astell & Kern na forum HeadFi

Nowy DAP Astell&Kern Kann Ultra - ma BT 5.3 

 

Z przyjemnością informujemy, że KANN Ultra będzie obsługiwać Bluetooth 5.3.

Wystąpił problem podczas wstępnego procesu certyfikacji, podczas którego został on nieprawidłowo przetestowany i uzyskał certyfikat dla Bluetooth 4.2, mimo że zastosowany chipset obsługuje wersję do 5.3. Odtwarzacz został ponownie przetestowany i ponownie przesłany do grupy Bluetooth SIG w celu certyfikacji w ramach procesu kwalifikacyjnego. KANN Ultra z dnia na dzień oficjalnie otrzymał certyfikat v5.3.

Przepraszamy za wszelkie zamieszanie. Zgodnie z przepisami licencyjnymi Bluetooth zabrania się nam omawiania oczekujących certyfikatów do czasu ich przyznania, dlatego nie mogliśmy oficjalnie potwierdzić tego wcześniej.

Oficjalna informacja o obsłudze KANN Ultra Bluetooth 5.3 na stronie internetowej Astell&Kern - https://www.astellnkern.com/aknews/akNews_detail.jsp?newsNo=46&searchParamUrl=newsCategoryNo=7&pageSize=10&page=1&langType=1

Informacje o certyfikatach z bazy danych produktów Bluetooth SIG:
 

Certyfikat Bluetooth 5.jpg

 

Edytowane przez peter321
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawdę udany ten Kann Ultra, szybkość działania to coś pomiędzy SE300 a SP3000. Nie jest tak źle jak w SE300 ale do SP3000 jednak brakuje. Co ciekawe już na starcie jest możliwość instalacji Roon ARC ale nie udało mi się wymusić grania "lossles" tylko zawsze jest "high quality" przez konwersję MUSE. Na smartfonie normalnie mam niebieską kropkę. Co do dźwięku to jest on bardzo przestrzenny i trochę brakuje mi większej masy dźwięków takiej jaka była w SE300. Bateria trzyma najlepiej ze wszystkich AK które testowałem.

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astell&Kern Kann Ultra

( premiera - w sprzedaży od 11.2023)

  

Zalety:

 1.Płynna praca dzięki 8-rdzeniowemu procesorowi, szybkie otwieranie aplikacji i skanowanie    

   plików na karcie pamięci.

2.Szybki rozruch i najnowsza wersja systemu Android 12 w rodzinie DAP-ów A&K.

3.Nowy, estetyczny i wygodny interfejs UX/UI Crimson.

4.Solidna, metalowa konstrukcja.

5.Duży, jasny dotykowy ekran 5,5 cala o rozdzielczości HD 1080x1920.

6.Bluetooth 5.3 zapewniający świetny zasięg i BT dwukierunkowy odbiór i nadawanie.

7.Nowoczesne chipy ESS ES9039MPRO x2.

8.Pełne dekodowanie MQA 16x i gotowość do obsługi Roon.

9.4 stopnie wzmocnienia z akumulatora bez zewnętrznego zasilania.

10.Output Level w trybie zbalansowanym sięgający aż 16 Vrms.

11.Triple Output, Triple Sound – 3 różne wyjścia dla większych możliwości dostosowania.

12.Duża pojemność baterii.

13.Przyjazny dla użytkowników IEM – praktycznie niesłyszalny biały szum.

 

Wady:

 1.Śliska metalowa obudowa, wymagająca zakupu oddzielnego covera.

2.Brak covera w zestawie.

3.Słabej jakości folie ochronne w opakowaniu.

4.Trudności z przyklejeniem folii na tylną część urządzenia.

5.Problemy z dźwiękiem podczas odtwarzania muzyki z Tidal lub plików FLAC 24-bit 192 kHz które demonstracyjne są już w DAP, szczególnie gdy funkcja DAR jest wyłączona.

Możliwe, że wina problemu z dźwiękiem leży w działaniu funkcji DAR, jednak włączenie i wyłączenie tej funkcji na chwilę rozwiązuje problem,i czekamy na nowy firmware

6.Cena .

 

Kiedy w 2022 roku na rynek trafił DAP Astell & Kern Kann Max, od razu stał się symbolem mocy w klasie otrzymując 15Vrms wyłącznie z wewnętrznego akumulatora. Max to model DAP o doskonałym brzmieniu, nazwany przez znanego recenzenta i Youtubera Blooma jako "big dumb brick of a player". Do dziś Bloom i inni używają go i cenią szczególnie podczas prezentacji słuchawek na CanJam's, uznając go za doskonałe narzędzie do testowania i prezentacji słuchawek.

 

Teraz nadszedł czas na piąty model z serii - Kann Ultra.

Dla mnie DAP to swoisty szwajcarski scyzoryk oficerski, który powinien oferować wszystko, co potrzebne do cieszenia się muzyką w każdym możliwym miejscu, gdziekolwiek jesteśmy. Powinien współpracować z dowolnym typem słuchawek, od tych, które zmieszczą się w kieszeni (jak TWS), przez te, które zmieszczą się w torebce (jak IEM), aż po te, które zabierzemy w bagażu (nauszne). Dodatkowo DAP ma być doskonałym kompanem do współpracy zarówno z laptopem, jak i sprzętem stacjonarnym audio.

 

Astell & Kern zawsze znane było z produkcji wysokiej jakości urządzeń o znakomitym designie. Jestem ich fanem, ale przyznaję, że mimo wysokiej ceny zawsze czegoś im brakowało. Czasami to był tylko jeden zakres WiFi, innym razem bardzo wolny procesor, brak BT... Jednak zawsze podziwialiśmy te produkty za ich znakomitą jakość dźwięku. Przez lata firma wyraźnie rozwija swoje portfolio, wypuszczając na rynek kolejne udane modele.

 

Obserwując tegoroczne nowości Astell & Kern, tuż po premierze zakupiłem zbalansowany wzmacniacz przenośny klasy-A, Astell & Kern PA10. Do zakupu skłonił mnie mój kolega Mateusz z Mp3Store, przekonując mnie, że będzie idealnym dodatkowym wzmacniaczem, jeśli poszukuję nowego brzmienia dla mojego DAP-a FIIO M11 Plus Ltd. I tak właśnie się stało, ale o wzmacniaczu PA10 napiszę później.

 

Szukałem DAP-a, który będzie miał więcej możliwości oraz dedykowane, niezależne od wzmacniacza wyjścia PreOut i Line Out.

Gdy miesiąc temu pojawiła się oficjalna informacja o nadchodzącej premierze Kann Ultra, jego specyfikacja okazała się idealna, ale pojawiło się pytanie - dlaczego zastosowany jest tam moduł BT 4.2 (w 2023 roku)? Oficjalnie sprawa została wyjaśniona przez A&K dopiero po 3 tygodniach, tuż przed premierą: "Wystąpił problem podczas wstępnego procesu certyfikacji, podczas którego został on nieprawidłowo przetestowany i uzyskał certyfikat dla Bluetooth 4.2, mimo że zastosowany chipset obsługuje wersję do 5.3. Odtwarzacz został ponownie przetestowany i przesłany do grupy Bluetooth SIG w celu certyfikacji w ramach procesu kwalifikacyjnego. KANN Ultra z dnia na dzień oficjalnie otrzymał certyfikat v5.3." Miał rację Mateusz z Mp3Store, że to się wyjaśni i że to na pewno musi być błąd. Warto było posłuchać profesjonalisty -doświadczonego w branży i kupić ….nowego Kann Ultra.

 

Nowy Kann Ultra jest zapakowany w karton. Wewnątrz nie ma drewnianej skrzynki, to ekologiczne podejście. Zawiera jedynie kabel USB-C – USB-C oraz 4 folie ochronne (2 sztuki na przód i 2 sztuki na tył). Niestety są one słabej jakości. Szczególnie problematyczne jest oklejenie tą folią tyłu, który nie jest gładki jak w SP czy SE, przez co folia słabo przykleja się do pleców DAP-a.

 

Jakość wykonania Ultra to pierwsza liga: spasowanie, jakość gniazd 3,5 i 4,4 mm są wykonane bardzo dobrze w stylu A&K. Gniazdo na kartę SD obsługuje karty do 1TB, osobiście używam Samsunga 512GB. Pokrętło z charakterystycznymi nacięciami umieszczone jest od spodu obudowy, a nie z boku, jak to jest w Kann Max. Jest to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy trzymamy DAP jedną ręką. Pokrętło znajduje się w lekkim wgłębieniu obudowy – nie będzie to przeszkadzało po założeniu covera. Podczas kręcenia pokrętłem wydaje on delikatny dźwięk kliknięć.Co jest dziwne, ale w bardzo cichych utworach słychać bardzo delikatne kliknięcia również w słuchawkach. Nie znam dokładnej konstrukcji użytego potencjometru i z czego może to wynikać, ale jest to raczej nieznaczące.

 

Podczas regulacji głośności nie występuje niezbalansowanie kanałów nawet przy bardzo niskiej głośności. Pokrętło jest otoczone pierścieniem, który jest podświetlony czterema kolorami zależnymi od głębi bitowej odtwarzanego utworu lub poziomu głośności do wyboru. Podświetlenie można również całkowicie wyłączyć z menu. Podczas regulacji głośności, nawet przy użyciu pilota BT (działa to bardzo dobrze nawet przy pilocie BT 3.0), kolor na chwilę zmienia się na żółty, po czym wraca do pierwotnego ustawienia głębi bitowej. Osobiście używam do tego wygodnego małego pilota FIIO RM1 BT 3.0, który działa bardzo dobrze.

 

Kiedy ekran jest aktywny, można płynnie zwiększać głośność, naciskając "+". Gdy ekran jest wygaszony, można zwiększać głośność pilotem za pomocą pojedynczych kliknięć. Zawsze istnieje również możliwość regulacji głośności z poziomu ekranu dotykowego, za pomocą tzw. 'piramidki mocy'.

 

Ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080x1920 jest jasny, czytelny i responsywny na dotyk. Okładki albumów są wyraźne, a funkcja dwukrotnego kliknięcia do wybudzenia ekranu działa perfekcyjnie. Klawiatura ekranowa jest przyjazna, a klawisze na 5,5-calowym ekranie wreszcie są odpowiednich rozmiarów dla przeciętnej dłoni.

 

Nowy interfejs UX/UI Crimson jest bardzo dopracowany i intuicyjny w porównaniu do poprzednich wersji, co stanowi ogromną poprawę! Wszystko jest uporządkowane, a nawet możesz dostosować ikony/funkcje paska powiadomień do swoich potrzeb.

Jednak dziwi mnie i powoduje frustrację to, że przeciągając palcem od góry i wywołując pasek powiadomień, za każdym razem pojawia się opcja 'Safely Remove SD Card'.

Czy ta opcja jest rzeczywiście potrzebna?

Kto tak często wymienia karty SD i wysuwa je, że musi mieć tę funkcję pod ręką przy każdym jednym przesunięciu palcem od góry?

Niestety mnie zdarzyło się takie pomyłkowe tapnięcie już kilka razy.

Jest to szczególnie uciążliwe, gdy urządzenie znajduje się w pokrowcu, gdzie trzeba kolejno: zdjąć osłonę, wysunąć na chwilę kartę SD, włożyć kartę, włożyć urządzenie z powrotem do pokrowca i czekać na skanowanie całej karty SD ze wszystkimi utworami …uff

A może wystarczyłoby tylko ze strony systemu potwierdzenie Wysuwasz kartę Tak/Nie?

 

Na szczęście 8-rdzeniowy procesor wykonuje te i inne czynności szybko.

Chociaż nie jest to tak szybkie jak w przypadku SP3000, to znacznie szybsze niż w SE300 czy MAX. Procesor działa płynnie i wydajnie. Forumowy kolega Praedo pokazał na filmiku na YT, jak szybko działa w porównaniu z Kann MAX i SP3000 – to również wpłynęło na moją decyzję. Wykorzystany procesor i jego przewaga nad poprzednikami są zauważalne na każdym kroku. Ilość pamięci ROM to 128GB, a RAM to 4GB – tak to zaprojektował A&K

i w tym modelu działa to nadzwyczaj dobrze.

 

Astell & Kern Kann Ultra jest wyposażony w DAC 2 x ESS9039mPro, to najnowszy produkt firmy ESS dedykowany do rozwiązań mobilnych, takich jak DAP, zdolny do dekodowania MQA 16x. To następca równie topowego ESS9038Pro. Urządzenie wspiera natywne DSD512 i obsługuje odtwarzanie bit-to-bit do 32 bitów/768 kHz.

 

Ultra ma wbudowane 7 filtry DAC, które mają minimalny, dyskretny wpływ na dźwięk. Warto wspomnieć, że posiada Equalizer – choć osobiście nie jestem jego zwolennikiem. Jest dość rozbudowany. Dodatkowo, w tym DAP zaimplementowano funkcję Crossfeed, która zmniejsza zmęczenie słuchaniem na słuchawkach poprzez wzajemne przenikanie lewego i prawego kanału. Można to szczególnie wypróbować słuchając starszych utworów, gdzie scena dźwiękowa jest specyficznie zbudowana.

 

Funkcja DAR (Digital Audio Remaster, podobna do ALL w DSD w FIIO) sprawia, że DAP staje się ciepły, ale nie gorący, przy szybszym zużyciu baterii (~minus 2h z deklarowanych 11h). Polega to na zwiększeniu częstotliwości próbkowania odtwarzanego źródła, praktycznie podnosząc próbkowanie słabszej jakości utworów do wyższego poziomu. To tylko dwa kliknięcia, aby to włączyć a sprawdzić warto.

 

Najbardziej pożądaną cechą w serii Kann A&K jest wysoka moc na wyjściu zbalansowanym PO, która teraz wynosi aż 16Vrms, w porównaniu do poprzedniego modelu Kann Max z 15Vrms. Ta moc jest osiągana tylko dzięki wbudowanemu akumulatorowi 8400mAh, który wystarcza na około 9-10 godzin słuchania muzyki w trybie zbalansowanym, wyłączając funkcję DAR – to świetny wynik! Niemniej jednak, FIIO M17 jest mocniejszy. Większy akumulator oznacza też większą wagę – tutaj 390g.

Z Kann Ultra można korzystać podczas ładowania, ale nie wpływa to na moc na PO. Ładowanie jest zgodne z PD 3.0 i trwa około 3,5 godziny z kompatybilną ładowarką PD.

Po zakończonym ładowaniu dioda na pokrętle nie gaśnie, nie daje nam to informacji czy ładowanie się zakończyło.

Mam nadzieję, że ta przydatna funkcja zostanie dodana w kolejnej aktualizacji oprogramowania.

 

Ultra obsługuje dwa zakresy WiFi 2,4/5Ghz, a zasięg utrzymuje się wzorowo nawet na dużych odległościach, nawet gdy inne urządzenia WiFi są w pobliżu. AK File Drop jest prosty w użyciu i działa bardzo dobrze, nie ma żadnych słyszalnych zakłóceń podczas odsłuchu spowodowanych przez WiFi.

 

BT 5.3 obsługuje kodeki A2DP, AVRCP, Qualcomm® aptX™-HD, LDAC, LHDC i jego zasięg jest ponadprzeciętny!

Nawet przez 2 grube ściany mieszkania połączenia BT np. z TWS Sennheiser Momentum 2 BT 5.1 - Aptx oraz TWS Sony wf-1000xm5 wykorzystujące LDAC - nigdy nie zostały zerwane lub nawet zakłócone, są bardzo stabilne. Co ważne, jednocześnie podłączony pilot BT 3.0 był obsługiwany, nie wpływając na dźwięk w TWS.

 

Aby połączyć Astell & Kern Kann Ultra z laptopem za pomocą USB, należy zainstalować sterownik z pamięci wewnętrznej urządzenia lub pobrać go ze strony oficjalnej A&K: KANN ULTRA\Internal_Storage\KANN ULTRA_ Contents\Driver. Połączenie USB-DAC z laptopem (testowane na Lenovo Yoga z procesorem Intel i5-12gen) działa bardzo sprawnie, nie ma żadnych opóźnień między dźwiękiem a obrazem. Znane funkcje AK Drop i AK Sink działają szybko i wygodnie.

 

Połączenie przez Bluetooth działa znakomicie zarówno na telefonach z systemem Android (testowane na Samsungu S22) jak i iOS (testowane na iPhone'ie 13).

 

Astell & Kern w swoim DAP Kann Ultra chwali się funkcją Triple Output/Triple Sound, co oznacza obecność trzech wyjść: słuchawkowego PO, izolowanego wyjścia liniowego LineOuti wyjścia PreOut, wynikających z konstrukcji urządzenia, a nie tylko z danych technicznych. To eliminuje szumy i niepotrzebne dodatki. Kann Ultra posiada dwa rodzaje wyjść słuchawkowych: 3,5 mm i 4,4 mm, oraz dwa dedykowane wyjścia dla urządzeń zewnętrznych – bliźniacze pary 3,5 mm i 4,4 mm. Te ostatnie są niezależnymi obwodami wyjścia LineOut i PreOut. To daje wiele możliwości podłączenia zewnętrznych urządzeń, takich jak wzmacniacz. Możliwe jest łatwe przełączanie pomiędzy wyjściami LineOut i PreOut z menu oraz regulacja napięcia na wyjściu PreOut; napięcie na wyjściu LineOut jest stałe i wynosi 4V. Po podłączeniu urządzenia zewnętrznego pojawia się komunikat ostrzegający o wyższym napięciu na wyjściu oraz ustawieniu maksymalnej głośności w trybie LineOut. Po wypięciu kabla 4,4 mm automatycznie wyjścia LineOut i PreOut są wyłączane.

 

Astell & Kern Kann Ultra jest wolny od przypadłości związanej z kliknięciem/poppingiem na początku każdego utworu.

Urządzenie oferuje 4 stopnie ustawień wzmocnienia. W trakcie testów korzystałem z dwóch własnych par słuchawek z zastosowaniem zbalansowanego złącza 4,4 mm.

Niestety, nie mogę korzystać z otwartych słuchawek z wiadomych względów, aby się odizolować, ale wiem, że tracę na tym pewne elementy dźwięku trudno nie ja jeden.

 

Opinie często sugerują, że droższe słuchawki brzmią lepiej, ale to nie zawsze jest regułą. Moje doświadczenia z Focal Elegia i Astell & Kern TK9iE pokazują, że cena nie zawsze przekłada się na jakość dźwięku. Te słuchawki świetnie współpracują z nowym DAP-em Kann Ultra, co wskazuje, że urządzenia audio marki A&K mogą być dopasowane do siebie.

 

Miałem wątpliwości dotyczące DAC-ów opartych na chipach ESS, ale teraz zauważam, że dźwięk jest niezwykle szczegółowy. Trudno jest porównać go pod względem "muzykalności" z DAC-ami AKM. Konwersja cyfrowo-analogowa to tylko część procesu, potrzebny jest też dobry wzmacniacz i słuchawki.

 

Teraz zastanawiam się, który element w moim zestawie wpływa na koloryzację, ocieplenie lub zmianę brzmienia,szczegółowość. Jest to zagadkowe. Kiedy słuchałem Elegii na FIIO M11 Plus Ltd, wydawało mi się, że nie wykorzystuję w pełni ich możliwości. FIIO to urządzenie niższej klasy niż Kann Ultra, ale pokazuje, jak ważne jest dążenie do lepszych doświadczeń dźwiękowych. Czasami źródło dźwięku może mieć kluczowe znaczenie. To, co teraz słyszę na TK9iE i Elegiach, jest dla mnie zupełnie nowym poziomem.

 

Podsumowując, drogie słuchawki nie zawsze brzmią lepiej. Kluczem do doskonałego brzmienia może być pasujące źródło dźwięku, co pokazuje, że rozwój w świecie audio nie zawsze wiąże się z ogromnymi kosztami.A czasami nie jesteśmy gotowi wykorzystać w pełni

posiadany sprzęt. Czy zatrzymałem się tylko na tych słuchawkach nie i myślę o Sennheiser HD820 – tak zamknięte i tradycyjnie dynamiczne .

 

Co do wrażeń ze słuchania - te słuchawki są jak małe koncertowe hale dla uszu! Scena dźwiękowa jest szeroka i dokładna, dając wrażenie otoczenia przez muzykę.

Holografia to nic innego jak magiczny trik - dźwięki umieszczone są tak realistycznie, jakby instrumenty grały przed tobą.

Bass jest mocny, ale nie przytłacza. Dodaje solidnego podbicia, ale nie zagłusza innych dźwięków, co sprawia, że muzyka brzmi pełniej.

A wokale... są po prostu przepiękne! Słyszysz każdą nutę emocji w głosie artysty, to tak, jakbyś był blisko, gdy ktoś śpiewa z serca.

Te słuchawki to naprawdę taki zestaw, który sprawia, że muzyka brzmi bajecznie, pokazując każdy detal i uczucie, co robi je świetnym wyborem dla każdego, kto chce poczuć magię ulubionej muzyki

  

Ostatecznie, królem królow jest...

 

Mam to! Wcześniej wspomniałem o moim nowym nabytku - przenośnym, zbalansowanym wzmacniaczu klasy A, Astell&Kern PA10.

No więc, połączyłem Kann Ultra z PA10 za pomocą interkonekta IFI 4,4-4,4 przez LineOut, i oto efekty!

Scena dźwiękowa poszerza się jeszcze bardziej, a artyści brzmią tak, jakby byli tuż obok, a holografia dźwięku staje się jeszcze bardziej realistyczna.

To jak kanapka - warstwy dźwięku otwierają kolejne niuanse i detale, które wcześniej umykały. Dźwięki teraz nabierają trójwymiarowości, a muzyka staje się jeszcze bardziej wciągająca, przenosząc słuchacza prosto w centrum muzycznych wydarzeń.

 Prezentacja dźwięku staje się bardziej precyzyjna i wyszukana, a każdy dźwięk znajduje swoje wyraźnie zdefiniowane miejsce w przestrzeni. Jakość dźwięku podnosi poprzeczkę, oferując pełniejsze i bardziej dynamiczne doświadczenie, które ożywia każdy utwór.

 

Taki zestaw Kann Ultra + PA10 to prawdziwy "sandwich" smaków, wydobywający najwyższe walory brzmieniowe i możliwości, jakie ma do zaoferowania muzyka.

To naprawdę niesamowite doświadczenie.

Ale czy jest konieczny zakup PA10 żeby cieszyć się Kann Ultra

Oczywiście, że nie!

Nowy DAP Astell&Kern Kann Ultra jest wspaniałym urządzeniem samo w sobie, zaprojektowanym, dopracowanym i nowoczesnym- na tak dobry DAP czekaliśmy od dawna!

 

Dajcie mu szansę na Waszych ulubionych słuchawkach - może odkryjecie te same nieodkryte pokłady brzmień.

 

Polecam gorąco!

Piotr

 

PS. Kiedy testowałem KANN MAX, Astell&Kern jeszcze nie wypuścił swojego następcy, KANN Ultra.

To tak, jakbyś zamówił danie w restauracji, a kelner przyniósł jeszcze lepszą wersję tego samego dania, kiedy właśnie odszedłeś od stołu.

W każdym razie, testy 1:1 na własnych słuchawkach z pewnością dadzą Wam odpowiedź, który z tych dwóch przenośnych DAP-ów jest prawdziwym królem audio."

Edytowane przez peter321
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie spędzonym z Kann Ultra stwierdzam że to godny następca Kann Cube, brzmi lepiej, dłużej działa na jednym ładowaniu i działa szybciej (jednak bliżej mu do SP3000 niż SE300 jeżeli chodzi o prędkość działania). Myślę że moc 15V jest w stanie dobrze napędzić nawet Susvary bo 1266 pędzi bez najmniejszego problemu z dużym zapasem (zwykle nie przekraczalem 110 głośności). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie spędzonym z Kann Ultra stwierdzam że to godny następca Kann Cube, brzmi lepiej, dłużej działa na jednym ładowaniu i działa szybciej (jednak bliżej mu do SP3000 niż SE300 jeżeli chodzi o prędkość działania). Myślę że moc 15V jest w stanie dobrze napędzić nawet Susvary bo 1266 pędzi bez najmniejszego problemu z dużym zapasem (zwykle nie przekraczalem 110 głośności). 
A te 15V to chyba bez obciążenia? Tak realnie to ile da mW przy 32 Ohm?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób szuka przelicznika Vrms do mW ale fabryczne 16Vrms podane jest bez obciążenia nie obliczysz tego .

Zresztą 

Na rynku obecnie są dwa najmocniejsze DAPy FIIO M17 i Kann Ultra (mam na myśli moc tylko z baterii).

Czy moc w Kann Ultra  jest wystarczająca do napędzenia większości słuchawek - spokojnie bez obaw.

Mam osobiście Kann Ultra . To świetny nareszcie szybki, nowoczesny i przemyślany DAP Astell & Kern

Przygotowałem takie porównanie spec. DAPs A&K i M17

image.thumb.png.ac2299299386b2f29ceb3a1ad640ba38.png

 

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Bandcamp można zainstalować. Mixcloud nie widzi. VLink - otwiera się YouTube.

Nie widzi Brave i Chrome apk

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności