Skocz do zawartości

xDuoo TA-20 Plus


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.10.2023 o 10:19, szwagiero napisał(a):

Wzmak był na AVS w tym roku i prawdę mówiąc pozytywnie mnie zaskoczył. Dzielnie radzi sobie z wysterowaniem trudnych słuchawek, brzmienie ciepłe ale bardzo zrównoważone, technicznie w tej cenie rewelacja. Do tego naprawdę dobrze wygląda.

Generalnie potwierdzam. Zaskakująco fajny amp i jeśli chodzi o "tanie" rzeczy to tylko Aune S17 zrobiło na mnie podobne wrażenie na avs. Poważnie rozważam zakup Xduoo. Kwestia posłuchania na spokojnie, bo od dłuższego czasu chodzi za HA3A od Cayina, ale TA20+ zrobił na mnie naprawdę pozytywne wrażenie, no i cena-jakość 6\6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szwagiero napisał(a):

@bigmaras - ma ale jeszcze nie wstawił do oferty.

Wstawił:

https://allegro.pl/oferta/xduoo-ta-20-plus-hybrydowy-w-pelni-zbalansowany-wzmacniacz-lampowy-14626770317

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostownik oparty o duodiodę prostowniczą, czyli lampowy hokus pokus do zabaw w dźwiękowe czary. Hybryda więc ma półprzewodnikowy stopień mocy, który ma dość mocy.:D

Ogólnie wygląda to na przesympatyczną lampową odskocznię od dźwiękowej poprawnej napinki, za którą nie trzeba oddać nerki.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie testuje się w parze z Xduoo Xd-05 Bal i Sivgami 023 na końcu toru. Wrzucę niebawem więcej zdjęć i napiszę kilka zdań odnośnie brzmienia.

IMG20231108104246.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, audionanik napisał(a):

@ZebLong sprawdziłeś jakiej marki są lampki? Shuguang czy EH? Chyba że nanieśli swój brand xduoo jak na kondach:D.

 

Na lampach jest logo Xduoo :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klocek jest zaje...sty! W połączeniu z Sivgami SV023 dzieje się lampowa magia, od której trudno się oderwać. Słuchawki dostały mocarnego kopa, jakiś plus kwadrylion do sceny. Nie jest to pewnie set do dźwiękowej wiwisekcji, ale do generowania masy emocji, kupy radochy i nieustannego podrygiwania. To pisząc mało wnoszę do dyskusji o technikaliach, ale walić to. W sieci znajdą się już mądre opisy i kto chce, ten znajdzie. Starszy jestem z każdym pier..nym dniem rządów PiS więc takie dźwiękowe spa to coś dla mnie. @audionanik pewnie mnie zjedzie za te "ochy i achy" ale... walić to. 

Brać, słuchać, audionanikować się a lat ubędzie i nawet korzeń sam zapłonie!!!

  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZebLong napisał(a):

Ten klocek jest zaje...sty! W połączeniu z Sivgami SV023 dzieje się lampowa magia, od której trudno się oderwać. Słuchawki dostały mocarnego kopa, jakiś plus kwadrylion do sceny. Nie jest to pewnie set do dźwiękowej wiwisekcji, ale do generowania masy emocji, kupy radochy i nieustannego podrygiwania. To pisząc mało wnoszę do dyskusji o technikaliach, ale walić to. W sieci znajdą się już mądre opisy i kto chce, ten znajdzie. Starszy jestem z każdym pier..nym dniem rządów PiS więc takie dźwiękowe spa to coś dla mnie. @audionanik pewnie mnie zjedzie za te "ochy i achy" ale... walić to. 

Brać, słuchać, audionanikować się a lat ubędzie i nawet korzeń sam zapłonie!!!

  

Cześć, czy u Ciebie też występują przydźwięki takie coś jak syczenie z krótkimi przerwami zwłaszcza przy głośniejszym odsłuchu tak ok 60-70 skali głośności lub więcej. Najlepiej to słychać jak podłączy się DAC i bez muzyki rozkręci się głośniej.

Edytowane przez Dr Zgon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dr Zgon napisał(a):

Cześć, czy u Ciebie też występują przydźwięki takie coś jak syczenie z krótkimi przerwami zwłaszcza przy głośniejszym odsłuchu tak ok 60-70 skali głośności lub więcej. Najlepiej to słychać jak podłączy się DAC i bez muzyki rozkręci się głośniej.

Nie, nie słyszę takiego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2023 o 23:52, audionanik napisał(a):

 

 Na 99% lampa i to prawdopodobnie resztki jakiegoś gazu po produkcji - robota dla gettera. Jak nie minie za jakiś czas, to lampka do wymiany.

Edytowane przez Dr Zgon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dr Zgon napisał(a):

Fiio k9 pro ess to ogólnie dramat na osobny temat - jak kogoś nie lubicie to można polecić żeby sobie kupił :)

ESS9038 + THX. Co mogłoby pójść nie tak? Ten sprzęt miał sens jak był po 3k, na topowym AKM.

 

A co do TA-20 Plus, to bardzo kuszący sprzęt. Dalej hybryda. Myślałem, że po całkiem niedawnej premierze TA-22, będzie to sprzęt o innym profilu. Najważniejsze, że brzmieniowo daje radę.

Sam się spodziewałem wyższej ceny i czystego lampiaka, a wygląda, że to zmodyfikowane TA-22, tylko porzucili sekcje DAC i dorzucili dodatkową lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2023 o 18:57, ZebLong napisał(a):

Nie, nie słyszę takiego zjawiska.

Kiedy źródłem jest mojos2 z 3-metrowym kablem inakustik mały jacek -> 2xrca, to na gradosach (38ohm) słychać ciche lecz wyraźne brumienie ze skwierczeniem; da się z tym żyć na upartego kiedy leci muza.

Na bajerach (250ohm) do około 81 na skali potka jest cisza, potem pojawia się cicho to samo co na gradosach i osiąga spory poziom na 99; oczywiście to tylko test, bo nikt tak głośno nie słucha.

Kiedy źródłem jest odtwarzacz cd Harman Kardon HD970 z klasycznymi jednometrowymi czinczami, to na gradosach skwierczobrum jest o wiele cichszy i robi się drażniący dopiero pod koniec skali.

Na bajerach zaś, jest kompletna cisza.

Kiedy sygnał wejściowy ma poziom 2V (cd), to rs1x słucham przy 20-35 pkt skali, a bajerów 32-46.IMG_1979.jpeg

 

Budowa i funkcjonalność na piątkę z plusem (wstydźcie się drogie wypierdy). Stylówa trochę popsuta przez obciachową wycieraczkę i remiziane podświetlenie lamp diodami od dołu (jakaś chińska mania doprawdy).

Jednak clou zabawy, to dla niektórych wciąż jeszcze dźwięk...a tu jest naprawdę dobrze, o czym powiem w następnym odcinku.

 

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności