Skocz do zawartości

FOCAL Bathys - Słuchawki Bluetooth z ANC


Rekomendowane odpowiedzi

@Compton zabierzesz je jutro do @Tytus1988? Dwa razy słuchałem porównując z Bang & Olufsen H95 oraz moimi Dali IO-4. Gdybym nie miał IO-4, to wybrałbym Focale. B&O H95 robią niesamowite pierwsze wrażenie. Grają dynamicznie, funowo, jak na sterydach, szczegóły, scena jak na ten typ słuchawek są super. Z czasem zaczynają męczyć. Są zbyt nachalne, ofensywne, zaczyna brakować głębi, grają za bardzo na "twarz" i boki. Początkowo Focale słuchane po H95 rozczarowały. Grały bez szału, grzecznie, w porównaniu z B&O dźwięk był wycofany, zgaszony. Z czasem sytuacja się zmienia. Bathys grają naprawdę świetnie, z bardzo dobrą sceną, separacją i przestrzenią. Dynamika również jest bardzo dobra. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

wa razy słuchałem porównując z Bang & Olufsen H95 oraz moimi Dali IO-4. Gdybym nie miał IO-4, to wybrałbym Focale. B&O H95 robią niesamowite pierwsze wrażenie. Grają dynamicznie, funowo, jak na sterydach, szczegóły, scena jak na ten typ słuchawek są super. Z czasem zaczynają męczyć. Są zbyt nachalne, ofensywne, zaczyna brakować głębi, grają za bardzo na "twarz" i boki

A jak wypadaja Dali? Wlasnie dlatego kazdy musi odsluchac. Mnie bangi w ogole nie mecza, a jak chce cos zmienic delikatnie koryguje eq. Moze kwestia wygrzania? W ogole eq w bangach czy bowersach tez wg mnie dziala lepiej niz focalach. Laczenie najlepsze z tych 3 w px8, zero problemu. Np Momentum 4 same sie wylaczaly, Bathysy mialem tez klopot, ze nie chcialy sie polaczyc z apka, z bangami mialem taki problem tylko raz z apka i raz z laptopem. Przy okazji sluchal ktos Bathysow na Creative BTR4 moze, albo na kablu, duza roznica niz z komorki bt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Compton napisał(a):

 

@Name44

Dzięki za inspirację muzyczną.

Nie znałem wykonawczyni wcześniej i teraz słucham z dużym zainteresowaniem. 

Mi z kolei na Focalach bardzo podoba się poniższy utwór, ten wokal na tle kontrabasu i ten chórek, bosko to razem brzmi! A później ta trąbka, ach... 😀

Screenshot_20230204-163018_USB Audio Player PRO.jpg

Fakt ciekawie to brzmi, wprawdzie nie na Focalach. Free Dom też jest interesujący, zwłaszcza chórki i perkusja, fajnie rozłożona na scenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Miło mi, że twórczość Pani Dominiki przypadła Ci do gustu. Jej śpiew i aranżacje to prawdziwe perełki. O głosie i jego możliwościach nawet nie będę pisał. Prawdziwy talent 🙂 Utwór który wskazałeś, to utwór który usłyszałem jako pierwszy jakieś 2 lata temu.  A ta zmiana tempa przy 1:38? Przepiękna:-)

 

@vonBaron T+A Solitaire T to słuchawki w mojej ocenie bezkompromisowe. Napiszę być może coś kontrowersyjnego ale moim zdaniem największa przepaść pomiędzy Focalami a T+A to przepaść cenowa...Brzmieniowo różnice są...niewielkie. T+A to słuchawki lepsze i kropka. Mają jeszcze lepszą dynamikę, jeszcze lepiej rozciągniętą scenę przód - tył. Więcej powietrza i głębsze brzmienie. Jeszcze naturalniejsze wokale.To robi ogromne wrażenie. 

 

Focale dziś wywarły na mnie potężne, niespodziewane wrażenie. Rano zabrałem ze sobą Aonic 50 aby porównywać je łeb w łeb...nawet ich nie wyjąłem z plecaka. Nie warto było tego robić 🙂

 

A teraz siedzę z Phobosami przy lampach słuchając Dominiki... a myśli krążą wokół Bathysów 🙂

  

Edytowane przez Name44
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm właśnie mam na uszach dzięki @kuropPierwsze wrażenie dźwiękowe robią lepsze niż Radiance, bardzo przyjemnie brzmią, dźwięk jest wyjątkowo naturalny i fajnie zestrojony, zwłaszcza jak na BT. 👍

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lobuz1 napisał(a):

To może jednak kupić te Bathysy…hmmm

Kupić!:-)

@Karmazynowy Modelu Radiance nie słyszałem, miałem styczność z Elear oraz Clear. Utopii też słuchałem. Wszystkie na dłuższą metę stawały się męczące. W przypadku Bathysów nie mam takich odczuć. Jak koledzy wspominali wcześniej, ważne aby pady dobrze przylegały do skóry. Same słuchawki bardzo wygodne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Name44 napisał(a):

twórczość Pani Dominiki

Maciek, też dziękuje za inspiracje, właśnie słucham drugiej płyty. Bardzo dobrze nagrane są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez posluchalem Dominiki, przyjemne granie. Nie przelaczalem na nic innego a to juz cos. Te Radiance to jakas kupa musi byc, takie drogie a tu na forum ani jednej pozytywnej opinii o nich. Jest hype na Bathysy bo to po prostu bezpieczne, porzadne granie i to juz po bt. Dla mnie na dluzsza mete troche nudne ale nie wykluczam ze jeszcze kiedys do nich wroce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Name44 napisał(a):

@Compton Miło mi, że twórczość Pani Dominiki przypadła Ci do gustu. Jej śpiew i aranżacje to prawdziwe perełki. O głosie i jego możliwościach nawet nie będę pisał. Prawdziwy talent 🙂 Utwór który wskazałeś, to utwór który usłyszałem jako pierwszy jakieś 2 lata temu.  A ta zmiana tempa przy 1:38? Przepiękna:-)

 

@vonBaron T+A Solitaire T to słuchawki w mojej ocenie bezkompromisowe. Napiszę być może coś kontrowersyjnego ale moim zdaniem największa przepaść pomiędzy Focalami a T+A to przepaść cenowa...Brzmieniowo różnice są...niewielkie. T+A to słuchawki lepsze i kropka. Mają jeszcze lepszą dynamikę, jeszcze lepiej rozciągniętą scenę przód - tył. Więcej powietrza i głębsze brzmienie. Jeszcze naturalniejsze wokale.To robi ogromne wrażenie. 

 

Focale dziś wywarły na mnie potężne, niespodziewane wrażenie. Rano zabrałem ze sobą Aonic 50 aby porównywać je łeb w łeb...nawet ich nie wyjąłem z plecaka. Nie warto było tego robić 🙂

 

A teraz siedzę z Phobosami przy lampach słuchając Dominiki... a myśli krążą wokół Bathysów 🙂

  

Czyli Solitarie lepsze ale nie za tą cenę.

4 godziny temu, Name44 napisał(a):

Kupić!:-)

@Karmazynowy Modelu Radiance nie słyszałem, miałem styczność z Elear oraz Clear. Utopii też słuchałem. Wszystkie na dłuższą metę stawały się męczące. W przypadku Bathysów nie mam takich odczuć. Jak koledzy wspominali wcześniej, ważne aby pady dobrze przylegały do skóry. Same słuchawki bardzo wygodne.

 

Jakoś K812 Cię nie męczyły a mnie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Compton napisał(a):

jakbyś chciał posłuchać Bathysów i porównać ze swoimi BT, to oczywiście mogę podesłać. 

Jesli kiedys bedzie mozliwosc i bedziesz mial chec podeslac mi je na bezposrednie porownanie z bangami i bowersami to bede wdzieczny, pewno i tak z ciekawosci musze je jeszcze raz posluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności